0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Аз да се върна пак на темата за АМто. Баба ми изрази желание тя да ми купела АМ и и казах да вземе Хумана 2. Обаче тя отишла и питала и и казали, че имали много „хумани“ и продавачката и казала да вземе на Нестле - НАН. Та това ми е взела. Опитах се да обясня, че Хумана е марката, но тя си нарича хумана всяко АМ и няма разбиране с нея, та сега това имаме. Някакви отзиви за това АМ имате ли или да си взема отделно и Хумана без да и казвам,  че да ми е мирна главата.


  
Bobbie, до колкото знам НАН-а е едно от най-старите млека на пазара и повечето педиатри го изписват него или Фризо-то. Явно мястото, от което е купено е било аптека, защото в специализираните магазини щяха да й пробутат така модерната напоследък Лактана или нещо по-скъпо.
За НАН-а знам, че доста запича и почват да го комбинират с НАН сензитив.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Bobbie, до колкото знам НАН-а е едно от най-старите млека на пазара и повечето педиатри го изписват него или Фризо-то. Явно мястото, от което е купено е било аптека, защото в специализираните магазини щяха да й пробутат така модерната напоследък Лактана или нещо по-скъпо.
За НАН-а знам, че доста запича и почват да го комбинират с НАН сензитив.
Взела го е от супера при тях - Фактастико. Щом запича ще взема да ся направя на луда, че го давам ( да не я обидя), а ще си купя друго. Не ми се правят екперименти и сменят млека по няколко пъти. Благодаря Къди.


  
*
Боби, от раждането сме били само на НАН и никога не сме имали проблеми със запичане.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Боби  ние също сме на Нан от как са се пръкнали,със запичането само единия имаше проблеми и то като беше на 3-4месеца.Но дето ще се притесняваш си вземи това което ти си решила.Аз също мисля да взема Хумана за морето,разбрах че имало някаква лечебна,но все още не съм наясно с тази марка

А аз да се оплача едното диваненце пак започна със събуждането през час,два ми да си търси водата.Не че беше спрял на пълно,ама се търпеше само 2-3 пъти на вечер,сега пак какво му стана вече не се издържа
« Последна редакция: Май 05, 2012, 09:30:38 am от бина »
*
Боби, и Деси пиеше АМ НАН след 10м., т.е. НАН2, млякото никак не е лошо, не е имала никакви проблеми, пи го до 3.6г. :lol:

Миси, Елена също отказа да пие от шише, купих всички видове шишета и биберони на пазара, но тя беше по-голяма. Това се случи след като спрях да я кърмя на 1.1г., може би грешката е моя, че до тогава не бях предлагала от шише нищо, имах достатъчно кърма, вода не искаше. Та, всичките ми опити бяха безрезултатни, и на края си пиеше млякото разбъркано в шишето, без капачка и с най-обикновена сламка :lol: Така добутахме до 2г. някъде и приключихме с АМ.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Е, при това положение ще го пробвам. Аз си мислех, че при положение, че е вече на 9 месеца, сигурно няма голямо значение, понеже яде вече от нашата храна, а и малко остана да  я сменям на нормално мляко, та мисълта ми е, че не би трябвало вече да е толкова чувствителна с храните, ама знае ли човек. 
Благодаря момичета.


  
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Мисинко, аз имах подобен проблем с Калина,
беше на около 11 месеца, кърмата ми намаля, а тя никакъв интерс към шише!
Пюрета около 150 грама дневно и само кърма, като и заспиваше сучейки.
Взех едно АМ и започнах да правя малко 100-150мл преди да лягнем
и така както се унасяше в сукане, леко сменях източника на свещената течност.
Така за около 10 дни спрях да кърмя.Тя свикна с шишето и така до преди два месеца.
После зор да го махнем, та идва пак Катерицата от гората,
да ме извини това иначе така мило животно, дето го натоварихме с тази отговорна задача!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Боби  ние също сме на Нан от как са се пръкнали,със запичането само единия имаше проблеми и то като беше на 3-4месеца.Но дето ще се притесняваш си вземи това което ти си решила.Аз също мисля да взема Хумана за морето,разбрах че имало някаква лечебна,но все още не съм наясно с тази марка

А аз да се оплача едното диваненце пак започна със събуждането през час,два ми да си търси водата.Не че беше спрял на пълно,ама се търпеше само 2-3 пъти на вечер,сега пак какво му стана вече не се издържа


Бина, и ние сме така с водата. Аз отдавам това на никнещите зъби, ама дали това е причината, кой знае. Сутрин едвам гледам :-)

Да ви питам редките изхождания могат ли да са от никнещ/и зъб/и, при условие, че всичко друго си е наред на детето-играе си, спокойно е, само пъха ръце в устата като е гладен или го болят венците сигурно, защото дъвче биберона на шишето? От 3-4 дни сме така и се чудя кво му стана на това дете, при условие че преди го докарвах и до запек :?
Утре сме на консултация, ще питам педиатърът, но да чуя и вашето мнение.
Или пък, сега се сетих, да е някаква чревна инфекция? :? :(
« Последна редакция: Май 06, 2012, 23:29:46 pm от ivanita »


*
иванита, това, което аз зная, е че при никнене на зъбите се променя състава на слюнката и са възможни по-редки изхождания.

не можех да пиша няколко дни, но по въпроса за кърменето и мамолозите - разбира се, че виждат структурата на гърдата, но не ми е ясно как така от един преглед ще даде оценка, че кърмата намалява. както и друг път сме казвали, признак за това е неспокойно бебе, ненаддаващо бебе, дори не и колко цедиш.
боби, благодаря ти за линка, в момента нямам никакво време, но се надявам да мога да ги изчета.
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Здравейте, момичета !
Да попитам и аз нещо за зъбите : На 5 месеца Йоана извади долните две зъбчето едно след друго / в период от 5 дни / и оттогава до сега НИЩО. Има ли и други с толкова дълга пауза в зъбоникненето и имам ли повод за притеснение ?  :( :(
*
Цвете моят син вади по един зъб в началото на всеки месец. Предполагам, че не е проблем, пък и няма как да се коригира  :D
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Здравейте,
отказа от сучене и пиене от шише не е свързан с гърлото - водила съм го на лекар, здрав е, а и този проблем е от 3-я месец насам, а вече сме на 6.
Мише, и аз така правя вечер - тогава е единственото време когато иска да суче от гърда заспивайки и като усетя, че вече не преглъща сменям лекичко шишето, но пие най-много 40/50мл. Тая сутрин без да го кърмя - само шише и после АМ с лъжичка (с разтворени две бисквити) изпи 30мл и повече не иска.
Вчера пак така сутринта, но аз го насилих та изяде около 120мл АМ смесено с малко плодове пюре, като го давах с лъжичка, е аз бях доволна, че е ял докато не повърна всичко. После на обяд си изяжда 160/180мл пюре без проблем, но сутрешното и вечерното хранене - когато давам АМ са ни проблемни.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Пробвала ли си да смениш марката АМ? Борис е на Фризо от началото, веднъж нямаше и купих на Нестле - не му хареса вкуса и отказваше да пие категорично.
Другият вариант - глези се. Видял е, че така може да те манипулира и се пробва всеки път. При нас е така - ако е ревал повече от 2 минути преди да му дам мляко, после отказва и продължава да си реве. Единственият начин да се справя е като го оставя за малко, да се нареве и после настоятелно му предложа мляко.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Здравейте, момичета !
Да попитам и аз нещо за зъбите : На 5 месеца Йоана извади долните две зъбчето едно след друго / в период от 5 дни / и оттогава до сега НИЩО. Има ли и други с толкова дълга пауза в зъбоникненето и имам ли повод за притеснение ?  :( :(
Не мсиля, че има значение. Ивана още няма кучешки зъби. Андреа пък извади първите зъби преди 2 месеца и от тогава нищо.


  
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Смених марката - давах му Аптамил, но всеки път изхвърлям по-голямата част от приготвеното. Сега му давам Хумана - икономически по-изгодно ми е, а и кашите на Хумана много ги харесва.
Може и да е каприз, не знам, но след като откаже да яде от шише, давам с лъжичка - той стиска уста и не иска, после го пробвам с чашка - в началото му е интересно (около 10мл) и после пак не ще... така с мъки стигаме до погълнато количество около 40/50мл, което е много малко за неговата възраст. Понякога изпада в такъв рев, че се успокоява само като престана да го храня.
*
Миси, не видях да ти е предлагано, трудоемко е, но защо не пробваш със спринцовката на панадола!? На повечето деца им е интересно. Да не е някой зъб?

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Миси,може би е добре да започваш с АМ всяко хранене, а не само 2 пъти на ден.


  
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Пробвала съм и със спринцовката на панадола, да интересно му е, но каквото количество му изпръскам в устата го изплюва, не го гълта.
Много малко количество течности поема и има запек - голямо напъване, а акото е малко и сухо.
Даже съм се замисляла да направя нещо, така че биберона по някое време да пуска мляко, защото вечер след гърда (предполагам, че вече кърмата ми е много малко, изцеждам 10/20мл) и шише (около 20мл) започва така да се сърди и плаче и иска само бибата или палеца в уста и така заспива. Опитвам се да го излъжа като се унесе да сменя с шише, но веднага усеща и се дърпа и плаче.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #919 -: Май 08, 2012, 23:25:34 pm »
Миси, честно да ти кажа, с риск да бъда линчувана, бих пробвала с кисело мляко. Това в случай, че не намеря АМ и начин, по който да го приема. Вероятно, според мен, просто да не му понася по някакъв негов си начин АМ.

*Другото, което ми идва на акъл е, да не е някой зъб да го тормози, че не видях да си писала!?
« Последна редакция: Май 08, 2012, 23:27:11 pm от aditoo »