0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #540 -: Април 07, 2012, 10:42:11 am »
 :) Дано е така.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #541 -: Април 07, 2012, 12:10:23 pm »
Аз също ползвам помпата на Маример, но точно ако секретите са навътре с нея не става. Освен това не разбирам защо моето диване се дере с пълна сила когато се опитам да изсмуча нещо с помпата. Пробвам на себе си - не се усеща никакъв дискомпорт, дори не се усеща кой знае колко изсмукването, но тя крещи и чак личицето й посинява - все едно й причинявам болка. Мислех си да взема и аз  baby vac-а, но в комбинация и с шума от прахосмукачката сигурно съвсем ще откачи детенцето. Ние сме още с хрема и къркорене назад в нослето и събуждане нощем. Пробвах и с този крем Низита, но сме пълен провал. Няма начин по който да и пъхна накрайника в носа за да й изстискам от кремчето без да й разраня нослето защото тя започва да се мята като обезумяла. Просто се предавам за момента и се надявам да се оправи от самосебе си скоро  :(
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #542 -: Април 07, 2012, 12:29:41 pm »
Така или иначе хремата трае 10 дни. Всички капки и кремчета само облекчават симптомите. Низита имат и капки, ако искаш пробвай с тях. Но не очаквай от това да се отпуши нослето. Действието на Низита е подпомагащо лечението на хремата. Овлажнява лигавицата на носа и я предпазва от изсушаване.
Но пък активното вещество на Низита е натриев хлорид, което всъщност е физиологичен разтвор, така че...
[/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #543 -: Април 07, 2012, 17:37:20 pm »
dessi-kk, моето дете също се дере като му изсмуквам секретите- независимо дали е с помпичка или с бейби вак. Затова действам с второто, поне излиза нещо :lol: и определено го облекчава. А след 1 мин, си се смее все едно нищо не е било.
П.П. дори като му почиствам нослето с клечки за уши пак мрънка. 8O


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #544 -: Април 07, 2012, 18:35:29 pm »
А моето се дере като искам да му сменя пълния памперс, някаква привързаност ли развива към тях какво  :D ама рев и после като слагам новия пак рев и ритане единия път очилата ми изхвръкнаха  :?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #545 -: Април 07, 2012, 18:38:13 pm »
м-и,на мен моят змей ми счупи 2 чифта очила.  :P






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #546 -: Април 07, 2012, 18:51:38 pm »
Направо ще спра да ги нося, ако уцелва всеки път тях  :lol: но ме успокои че не е в мен грешката значи.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #547 -: Април 07, 2012, 19:47:38 pm »
dessi-kk, моето дете също се дере като му изсмуквам секретите- независимо дали е с помпичка или с бейби вак. Затова действам с второто, поне излиза нещо :lol: и определено го облекчава. А след 1 мин, си се смее все едно нищо не е било.
П.П. дори като му почиствам нослето с клечки за уши пак мрънка. 8O
Абе какво говориш за клечки, не дава с нищо да й бъркам, само докато се насоча с нещо към носа й и почва да си мятка главата и да ме блъска с ръчички, не дава даже да й пипам носа. Направо ще ме побърка, мъча се всяка вечер преди лягане да промивам с физ.разтвор и до колкото мога да дърпам с помпата  и ВСЯКА вечер са такива драми, че направо се разтрепервам от нерви. Баща й й държи главичката да не мърда, аз с една ръка хващам ръчичките и с другата помпата и се почва - а то крещи и посинява- Ужас хора, затова смятам да я оставя - нямам вече психика за тоя кошмар. Ще видя ако продължава така ще пусна секрет за микробиология. Разбира се като свършим процедурата и я гушна след минута се захилва все едно нищо не е ставало...
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #548 -: Април 08, 2012, 10:19:01 am »
Деси, опитай с капки Ксилометазолин. А за дрането, и при Боби е същата работа, чак комшиите звъняха да ме питат какво го правя това дете. Накрая започнах да му давам самата помпа, почва да я разглежда, аз почвам да смуча по ръчичките, после по бузките, той се смее и уж на игра стигам до нослето, и докато се разреве, аз вече съм свършила.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #549 -: Април 08, 2012, 10:30:52 am »
Момичета,Те-Децата,нищо не дават по своя воля,за това натискате и свършвате поставената задача,за да може да ги облекчите.Моите деца са невиждана борба за всичко,но пък и аз не се давам,защото е важно да им помогна в дадения момент.Много се борим  с помпата,но веднага след това се забравя :).
 Да кажа и аз за кремчето и спреят на Низита-не видях голяма полза,просто си мина една седмица и сами спряха от раз сополите,спреят ще си го ползвам за промивки.Следващият път съм решила да пробвам този Риномер,който момичетата във форума препоръчват.
 За спането в кошарите-всяка майка,която има късмета детето й изобщо да спи в леглото си,за мен  е щастливка:).Аз имам две празни кошари и две деца спящи с родителите си.Решила съм обаче това лято да прекъсна този комфорт на хлапетата,та дано ми се получи!

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #550 -: Април 08, 2012, 10:40:01 am »
Момичета, ние още сме с хрема и кашлица  :(
Супер възмутена съм от тези лекариииии...Ако личната ми беше обърнала внимание още в четвъртък, като и казах, че детето има хрема и кашля, да ми изпише някакви капки, сигурно нещата нямаше да се задълбочат толкова!
В петък отново отидохме, вече със силна кашлица , почти непрестанен рев от дискомфорта, и тя ме прати на УНГ, да му изсмучел секретите. И аз - ама каква съм тъпичка, веднага отидох. Та този въпросния лекар, му вкарва чак в гърлото някакви маркучлета, детето се накъса да реве, с него и аз...и файда никаква.
Вечерта взе да повръща, явно като яде се нагълтва с въздух от запушения нос, и последното повръщане имаше някакви кафяви жилки-явно му е разранил гърлото  :( Идеше ми да отида и да го удуша!!!!
Накрая отидохме на частен педиатър, който ми показа как да промивам носа със спринцовка и физ.разтвор, след това капки.
Има подобрение, но става баааавно. Поне спи спокойно и не повръща.

Вече незнам и аз какво да кажа-на кого да вярваш, то ние да бяхме учили за лекари, ама като не сме...

Иначе за херпеса, на мен също доста често ми излиза на устата и в носа. Когато имам, и е пресен, не го целувам, мия си много добре ръцете често, не се навирам в него. Би трябвало да има имунитет от бременността, засега не сме имали проблеми. Проветрявам стаите често и като прегори херпеса, си даваме по старому.

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #551 -: Април 08, 2012, 17:37:44 pm »
Помагайте със съвети, моля ви  :( Дани се подсече, за първи път това ни се случва.
Не зная защо, хигиената ни е една и съща, крема му е един и същ. Мажа със Судокрем ( имам и Бипантен, Себамед, Мустела, Хип и Бюбхен  :lol: подарявани), но не ги сменям. Моето хранене не се е променило, каквото съм яла до сега, с това и продължавам. Защо може да е?!
Киснах дупенцето в чай от лайка. Малко по-дебеличко мажа със Судокрема в момента.
С какво да мажа, какво да правя?
Точно на дупето е зачервено, не по гънките на крачетата и ми се струва, че не се оправя, ами се влошава.
Какви мои храни могат да провокират подсичане?
Не зная дори да си мисля ли, че е леко настинал...акаше вчера малко по-често, не разстройство, подсмърчаше, кихаше малко...Днес е добре. Може ли на временно настиване да се дължи?

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #552 -: Април 08, 2012, 17:59:56 pm »
Мишле, аз отдавна съм престанала да търся причината за зелените изпражнения и за подсеченото дупе.  И двете са ми постоянен проблем, но просто се справям с последствията. Марко се подсича през седмица-две и се оправя за няколко дни.

За подсеченото дупе освен да преобуваш възможно най-често и да мажеш с различни кремчета, препоръчва се да държиш бебето по голо дупе. Пастите с цинк помагат, но понякога изсушават кожата, а срещу това помага вазелин.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #553 -: Април 08, 2012, 18:11:09 pm »
Преобувам на всеки час, понякога дори и по-често. Щом напипам, че е напишкан памперса или чуя по-сериозни неща веднага го сменям. Като каза вазелин, сега виждам, че имам в хладилника "чаевец"- изглежда като вазелин, с масло от чаено дърво. Чета, че се прилага за кожни проблеми от бактериален характер най-общо, ще пробвам и с него да намажа. Дано не е много агресивен за бебешката кожа.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #554 -: Април 08, 2012, 19:00:22 pm »
Сиска, повръщането най-вероятно също е от хремата. Когато е по-силна хремата направо съсипва горките дечица :( Но не казвам и че не му е разранен хранопровода от "промивката" Но пък ако е разранен, ми се струва че ще е нервен по време на хранене.Исках да уточня, че бебетата повръщат самия секрет, който се е натрупал в стомахчето. Те нали не могат да си издухат нослето и да изкарат секрета, а го преглъщат (това предизвиква кашлицата) и като се натрупа в стомахчето, не може да се усвои и го повръщат (и на Севи й се е случвало няколоко пъти да повръща заради хремата)

Мишле, аз постоянно сменям кремчетата - Бепантен, Бейбитан, Судокрем, защото тези с цинка много й изсушават кожата. Но пък като ползвам по-дълго време Бепантен и дупето пък й се зачервява. Аз също съм спряла да се чудя защо става така - според мен си е до кожата.

И аз да попитам - от около седмица забелязвам, че на Севи кожата на гърдите и под мишничките много е изсъхнала и се лющи. Започнах да я мажа с мляко след баня, но все още се лющи. Като че ли има подобрение малко. При някоя от вас случвало ли се е и какви сте предприели?
[/url]
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #555 -: Април 08, 2012, 19:18:39 pm »
Краси, Митака така се лющеше като го изписаха, 1 месец след раждането. Помогна ни олиото на Хип, и досега съм с него.
За подсечено дупе аз ползвам само мас и невен- приготвен от майка ми. Страшно бързо зарастват всякакви рани, както и минава червеното дупе. Тоя судокрем на нас ни лющи кожата.

Сега ново 20се, минахме пак през доктора, на контрола, и сега пък реши, че детето има рефлукс и ни изписа Фризовом 8O Не съм го купила, ние сме на Лактана, но Митко добре си наддава с него, харесва го, ака си редовно и така...Направо съм в шах.
Не искам да го сменям млякото. Обяснението на доктора, като го попитах може ли в петия месец да се получи рефлукс-отговора-може, като се увеличава количеството на храната.Хъркането и хремата били от повръщането 8O

В коя тема мога да се консултирам с д-р Бърди-хремата е от повръщането или повръщането е от хремата....

« Последна редакция: Април 08, 2012, 19:28:23 pm от siska81 »

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #556 -: Април 08, 2012, 19:56:17 pm »
Аз преди това мажех с олио, но то само омазнява кожата, а на нас явно ни трябва за хидратиране.

А пък наистина един от симптомите на рефлукса е хрема/хъркане на нослето. Сподели повече за поведението на бебето - при хранене, сън...
Иначе точно тук е мястото да питаш др.Бърди.
[/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #557 -: Април 08, 2012, 20:23:30 pm »
siska81 , ето тук Д-р Бърди е писал доста за рефлукса, на мен лично ми беше много в помощ тази информация, когато Дани се оказа с рефлукс. http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=22516.msg780820;topicseen#msg780820

Прочети и сравни дали нещо го има, или пък го няма при твоето дете.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #558 -: Април 09, 2012, 01:36:37 am »
жбрул, благодаря ти за статията, страховити работи пише за малките бебета, добре, че сме се разминали.

бриев, аз се отказах от кошарата изцяло, дори следобедния си сън вече спи на нашето легло или върху мен в хола. едно нещо съм сигурна -ако имам второ дете хич и няма да купувам легло.
има един крем bella с невен е, каза ми го човек от форума, когато се оплаках, че от судокрема й се лющи кожата като започнах да ги редувам доста бързо се оправи детето. успех
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #559 -: Април 09, 2012, 12:09:34 pm »
Момичета,Те-Децата,нищо не дават по своя воля,за това натискате и свършвате поставената задача,за да може да ги облекчите.Моите деца са невиждана борба за всичко,но пък и аз не се давам,защото е важно да им помогна в дадения момент.Много се борим  с помпата,но веднага след това се забравя :).
 Да кажа и аз за кремчето и спреят на Низита-не видях голяма полза,просто си мина една седмица и сами спряха от раз сополите,спреят ще си го ползвам за промивки.Следващият път съм решила да пробвам този Риномер,който момичетата във форума препоръчват.
 За спането в кошарите-всяка майка,която има късмета детето й изобщо да спи в леглото си,за мен  е щастливка:).Аз имам две празни кошари и две деца спящи с родителите си.Решила съм обаче това лято да прекъсна този комфорт на хлапетата,та дано ми се получи!

Абе натисках аз, натисках, но какво като успявах да изсмуча някое друго сополче, като тя като се задере от рев носът й пак се пълни със секрети и така си лягахме с пълен къркорещ нос. Така че спрях да натискам  :lol:

За подсичането - Славея имаше период в който се подсичаше през седмица, въпреки, че сменях памперси на 1 час, мажех постоянно със Судокрем и Здраве, миех дупе след наакване, после пък не миех а само с кърпи, после пък започнах да изплаквам кърпите с вода преди да я избърша с тях, правих ванички с лайка и смрадлика .... общо взето изпробвах всички съвети, които получих от тук - но ефектът беше моментен и след седмица пак се започваше. След това купих едно кремче за подсичане, което се прави в една аптека тук във Варна  и започнах да мажа предимно с него, рядко мажа със Судокрем вечер преди лягане, за да държи сухо гъзето :D. Не знам дали от новото кремче или просто го израстнахме - но от месец нямаме нищо под памперса.