0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #520 -: Април 06, 2012, 10:54:19 am »
сиска, аз не мога даже да си помисля за помпа, тъй като моята девойка се бори дори капки като се опитам да й сложа. иначе при нас е същата история, има още един-двама човека около мен със същите симптоми, та мисля това е някакъв бацил - зачервено гърло, секрет в носа, но чисти дробове. по-скоро според мен едни капки, които да пресекат хремата, защото морската вода не работи.
по повод капките - на сайта на асоциацията по кърмене пишеше, че капки с ксилометазолин (олинт) не се препоръчват на майките, които кърмят, защото е възможно да доведат до аритмия и още нещо при бебето, забравих. препоръчва се виброцил. обаче д-р бърди тук няколко пъти съм го чела да препоръчва обратното. някой знае ли защо? ясно е, че всеки препарат си има странични ефекти и се опитвам да избера от двете злини по-малката
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #521 -: Април 06, 2012, 11:14:22 am »
Сиска, от както се е родила София все с Маример-а почиствам. Проблем не е имало с нослето. Но София седи мирно докато капя разтвор и после при дърпането.
Тя и този с прахосмукачката понася.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #522 -: Април 06, 2012, 12:58:02 pm »
Днес пак ще ходя при лекарката, ще взема и помпата , та да ми покаже аджеба как се борави с това нещо-аз ли не мога, помпата ли е кофти, или няма нищо за изсмукване.

А по темата за размер на тестисите , нашите също са доста големи-не мога да ги сравня с някакъв плод :D, но имаме хидроцеле, предстои ни среща с уролог и хирург.

Тези аспиратори тип помпа нищо не струват, имахме такъв хубав и нищо не правеше, взехме веднага този на Маример, и такива неща изсмуква  :) , много е хубав.

А по въпроса за хидроцелето, не бързайте с операции, единия ми племенник имаше хидроцеле, и един уролог им казваше до шести месец да се оперира, ако не е изчезнало, втори лекар казваше до две години да се изчака.Преди десетина дни пак го водиха на уролог в Пирогов, този си го следи от началото, и хидроцеле няма.

Не трябва да бързате, и доколкото знам, при слагането на памперса, тестисите трябва да са нагоре.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #523 -: Април 06, 2012, 13:06:17 pm »
Как така тестисите нагоре?  :lol:
Той памперса не е като слип да е плътно по кожата, като мърда бебето или го изправям, всичко си увисва надолу :lol:

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #524 -: Април 06, 2012, 13:10:08 pm »
Сиска, добре са те посъветвали за секрета. За кашлицата - напълно е нормално да е от хремата. Той секрета се стича по носоглътката и в гърлото, което дразни детето и това предизвиква кашлицата. Малката веднъж като беше с доста силна хрема, в пиковите дни (с най-силно запушен нос), 3 дни буквално изкара в кошницата за колата.И там спеше. Тъй като там детето не е изцяло легнало и като че ли й беше малко по-добре там. Капки слагам само в краен случай, преди хранене, за да може да се насуче. Иначе давам Коризалия - хомеопатични разтворими хапченца при хрема и настинка. Стривам го на прах м/у две лъжички, капвам няколко капки вода и така й го давам. Сладко е и се харесва от бебетата. Правя и инхалации с физиологичен р-р. Лошото при хремата е, че просто си чакаш да отмине. Единственото което можеш да направиш, е да се опиташ поне малко от малко да облекчиш симптомите.
За капките за нос при кърмене - аз понеже имам синузит и май само Ксилометазолин-а ми действа. Но пък аз си слагам сутрин и вечер по 2-3 капки, та си мисля, че не е чак такъв проблем. Пък и не е всеки ден.
За протокола - и ние сме сополиви :) Даже сега малката отказва твърда храна, та се чудех дали е от хремата или пак от пустите зъбки.
[/url]
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #525 -: Април 06, 2012, 13:21:40 pm »
Как така тестисите нагоре?  :lol:
Той памперса не е като слип да е плътно по кожата, като мърда бебето или го изправям, всичко си увисва надолу :lol:
Точно това и аз писах,но незнам защо не се е постнало. Уж ги вдигам, но те не вярвам да стоят нагоре.
Исках да попитам, случвало ли ви се е детето да плаче истерчно преди да заспи. От събота насам сме така, сутрин и вечер. Все на ръце и то вдигнат, до гърдите ми. Реве, та се засинява. Да не би да са се върнали коликите , или е от общото му неразположение? Офффф....

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #526 -: Април 06, 2012, 13:25:53 pm »
Сисе, напълно е възможно да е период, спокойно, Деси я приспивахме до 5.5.м. само на ръце или в количката, иначе си беше драма, която нито аз нито баща й можехме да изтърпим. :lol:
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #527 -: Април 06, 2012, 13:33:16 pm »
Как така тестисите нагоре?  :lol:
Той памперса не е като слип да е плътно по кожата, като мърда бебето или го изправям, всичко си увисва надолу :lol:

Ох, тези момчета много проблемни  :balk_600: то не са тестиси нагоре,колко трябва да са големи, пишки нагоре или надолу-аз и не знам вече, слагам нагоре като сменям памперса,пък като си застане. :D
То не стига, че малкия го раздава каратист ами и половите органи да му намествам!!!
Ааааа, като порасте както иска и в който крачол така да си ги намества. :jump12: :jump12:



Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #528 -: Април 06, 2012, 15:09:47 pm »
Хахаххах, Иванита, искрено ме разсмя  :lol: :lol: :lol:
Ама правилно!

Между другото, на училището, на което ходих, докато бях бременна ни казваха, че няма смисъл пишката да се слага нагоре, защото така или иначе тя си пада. Едно време като са ни повивали в пелени, на момченцата им ги слагали нагоре, защото ако се пристегне и повие, докато е надолу му се притискала простатата и може трудно да пишка. Това било единственото значение на това наместване.
« Последна редакция: Април 06, 2012, 15:12:55 pm от Мишле82 »

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #529 -: Април 06, 2012, 15:19:59 pm »
.....
по повод капките - на сайта на асоциацията по кърмене пишеше, че капки с ксилометазолин (олинт) не се препоръчват на майките, които кърмят, защото е възможно да доведат до аритмия и още нещо при бебето, забравих. препоръчва се виброцил. обаче д-р бърди тук няколко пъти съм го чела да препоръчва обратното. някой знае ли защо? ясно е, че всеки препарат си има странични ефекти и се опитвам да избера от двете злини по-малката

Елена Б., ти сега ме притесни истински. Аз от 5-6 години ползвам ежедневно спрей за нос на Олинт. Докато бях бременна и кърмех си вземах от детския, че уж по-слабичък. Заради некадърно направена операция на носната преграда преди 6 години, няма друг шанс да дишам като бял човек, освен с тези капки. Малкия го кърмех година и 7 месеца. Силно се надявам да не съм му навредила. В момента изживявам драмата на близки познати, на които наскоро оперираха детенцето, точно заради проблеми с аритмия, та сега сън няма да мога да спя. Би ли дала моля те линк към тази статия!


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #530 -: Април 06, 2012, 17:14:53 pm »
За капките и аз бях чела нещо такова и като бременна и до сега ползвам или Стеримар или разтвор на клеева тинктура.
За пишлето нашият педиатър ме посъветва да го намествам надолу, защото ако е нагоре и се разхлаби памперсът, може да се опишка до брадичката:-)
За хрема при детето досега сме само на Маример Тонимер и напичане на личицето на слънце за подсушаване на лигавицата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #531 -: Април 06, 2012, 18:16:04 pm »
И на нас ни казаха, че няма смисъл с повдигането на половите органи на Никола, понеже с памперсите не може да се задържат в позицията, която ги поставиш.
Относно Олинт, аз си пръсках в несвяст през цялата бременност, понеже не можех да дишам. С Виброцил така се бях подредила веднъж...уж да ми помогне, а от него така ми се наду гърлото, че си мислих че ще се задуша. Не съм ги пипнала след този случай.
Тази помпа, която се слага на прахосмукачката не е ли възможно да се прехвърли някой...бацил на бебето. Все пак е прахосмукачката.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #532 -: Април 06, 2012, 21:01:07 pm »
Тази помпа, която се слага на прахосмукачката не е ли възможно да се прехвърли някой...бацил на бебето. Все пак е прахосмукачката.
Не съм ги виждала, ама нали смуче, а не духа, няма как да стане. Накрайникът, който влиза в носа, си го стерилизираш и без това.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #533 -: Април 06, 2012, 21:11:40 pm »
Как така тестисите нагоре?  :lol:
Той памперса не е като слип да е плътно по кожата, като мърда бебето или го изправям, всичко си увисва надолу :lol:

Ох, тези момчета много проблемни  :balk_600: то не са тестиси нагоре,колко трябва да са големи, пишки нагоре или надолу-аз и не знам вече, слагам нагоре като сменям памперса,пък като си застане. :D
То не стига, че малкия го раздава каратист ами и половите органи да му намествам!!!
Ааааа, като порасте както иска и в който крачол така да си ги намества. :jump12: :jump12:


хахахаха

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #534 -: Април 06, 2012, 21:44:10 pm »
Сисе и малкия в момента е  с гадна хрема и сополи като ластик-стоят си назад и не излизат без помпата .Аз ползвам на Маример,от която съм доволна,но в момента си имаме нужда от Бейби вак  :lol:,здраво да засмуче звярът.Като го слагам да спи,му подлагам възглавница,че иначе спи без.Мисля,че леко повдигната главичка помага,спи горе-долу добре.Дано се оправите бързо!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #535 -: Април 07, 2012, 01:32:07 am »
джиджи, хич не искам да те вкарвам в безсъние, сигурна съм, че нищо му няма на детето
ето, мисля това е линка http://www.podkrepazakarmene.com/c/статии/често-задавани-въпроси, главта настинка и грип. смешното е, че прочетох тази статия след като ти (мисля) беше публикува линк към статията з кърмене след годинката в другата тема  :)
ох, много се чудя да взема да й купя един детски олинт, сигурна съм, че с две пърскания ще се оправи работата, с тая гола вода ще има да си караме още месец. или просто ще я заведа на плуване и хлора във водата да мори бацилите  :) само не знам аз как ще издеяна това упражнение.

още нещо искам да питам - аз съм с херпес на устата. случва се поне за втори път откак съм родила. колкото и да пазя да не ме пипа по устата или да я целувам по дрехите илинещо такова, ясно е, че не мога да я опазя. знае ли някой нещо по въпроса - например, тя като е кърмена дали това би могло да я предпази поне в известна степен, доколко е опасно за нея? досега естествено не е имала никакъв проблем, но много я мисля. мерси предварително
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #536 -: Април 07, 2012, 03:25:01 am »
Май с тебе ще си отговаряме двете :)
След като родих и аз имах един период, в който ми излизаха херпеси по устата. Също като теб се страхувах да не заразя и малкия, но слава Богу, нищо подобно не се случи. Не съм се интересувала научно да си доказвам дали наистина е проблем или не обаче ;)


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #537 -: Април 07, 2012, 09:39:46 am »
Момичета, аз от една седмица имам следния проблем с вечерното спане на Крис:

Вечер след като го нахраня си го слагах в креватчето и той играейки с играчките и обиколниците с които постоянно се завиваше, си заспиваше сам. Но сега, откакто усвои скорострелното обръщане по корем, и ставане прав в леглото, ееееей ви казвам няма заспиване това дете. Снощи вече се изнервих, аз го слагам той на секундата пак прав, и го оставих да го видя кога ще каталяса от тези упражнения, ама то таралежа му с таралеж, 23.00 стана не заспива, и пак се наложи да го преспивам на ръце. А, не искам така да го свиквам....
Някой имал ли е такъв случай, и имали шанс да се кротнем, или.....? :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #538 -: Април 07, 2012, 10:01:39 am »
Някой имал ли е такъв случай, и имали шанс да се кротнем, или.....? :lol:
Ще се кротнете като му омръзне. Четох в една книга за бебета, че по принцип те са така като научат нещо ново и искат да си го тренират непрекъснато и дори и леко да се събудят, пак започват.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #539 -: Април 07, 2012, 10:28:18 am »
Elena B , ето тук най-обща информация за херпес симплекс /доколкото разбирам за това говориш/ http://www.puls.bg/illnes/issue_259/
Аз лично си го имам този вирус откакто се помня, пък кога и как съм го прихванала - нямам идея. На мен ми избиват херпеси по устата при болест, някакъв силен стрес и като ми е много паднал имунитета като цяло. Понеже съм свикнала с появата им чат-пат - не ме притесняват особено, а що се отнася до Дани - при него още не са се появявали, но вероятно съм го заразила и него още като бременна. Ако не съм, за всеки случай избягвам да го целувам и да се навирам в него, когато ми е "пресен" херпеса. В интерес на истината, майка ми никога не е имала херпес въпреки, че цял живот съм се "навирала" в нея...как се получава този номер обаче - нямам идея.  :lol:

Breiv , моментът в който Дани започна да се изправя в кошарата - доведе до окончателното ми отказване от опити да го накарам да спи в нея.  :? То и преди това трудно се получаваше и все не беше задълго, но след като ревеше изправен в нея и всякакви гимнастики и уговорки от моя страна водеха само до поредно изправяне и още рев - вдигнах ръце. И понастоящем спи в моето легло, а докога ще я караме така - не се наемам да предвидя. Но при нас проблемът си е друг - той по принцип не иска и не иска да седи в тази кошара и това си е. :( Щом Крис не реве в леглото си, а само си играе и все пак на ръце има приспиване, а после да го слагаш там...ами май по-добре така, отколкото както е при нас. Може би като му попремине ентусиазма от "откриването на новите възможности", пак ще си заспива кротко в леглото.

П.П. Сега виждам, че и Bobbie счита това положение за временно при вас. :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!