0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #500 -: Април 01, 2012, 21:02:38 pm »
Много благодаря, деси-кк! Знаех, че съм виждала някой да споменава гадината напоследък, ама като пуснех на търсачка, само такива, изолирани в урина ми излизаха, от доста стари теми!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #501 -: Април 01, 2012, 21:07:56 pm »
Ами Силванче, нашите общо 2-та май са колкото кайсия  :lol:


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #502 -: Април 01, 2012, 22:19:09 pm »
силванченце, аз като една майка на момиче да ти каже - размерът няма значение  :wink: да са ви живи и здрави и орехчетата и кайсиите.

да ви питам - давате ли нещо при кашлица - малката кашля, мисля, че е от сополите в носа, защото основно е сутрин когато й е пълен носа и запушен. опитах да й сложа капки - реве и се дърпа, опитах низита крем, пак същата история, даже май я одрасках с накрайника. мажа с пулмекс бебе (тя е на 10 мес). през деня кашля много нарядко, но все пак се чудя. аз съм с тежка настинка и температура, тя температура няма само сополи и кашлица и разстройство от два дни насам - може би защото опита от бг водата, пък коремчето й не е й е свикнало, сложила съм я на диета на хляб и кърма, да видим.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #503 -: Април 01, 2012, 22:41:05 pm »
silvanchence при нас на единия като лешници,а на другия като орехчета :lol:

Благодаря ви  :D !

Развеселихте ме.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #504 -: Април 02, 2012, 12:04:23 pm »
Elena B когато Хустагил сироп за кашлица от мащерка давам 3 дена сутрин и вечер по 3мл. по лекарско предписание и свърши чудесна работа още с 2-3 прием
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #505 -: Април 02, 2012, 15:54:46 pm »
бина, мерси, ще пробвам. тя е много крива напоследък, мисля, че е комбинация от пътуването и зъби, защото снощи два часа плака, успокои се като й дадох 1.5 мл панадол. - беше много странно - ако суче и аз съм седнала всичко е наред, легна ли си и тя да е на гърдата - рев, та рев. да се е случвало на някого?
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #506 -: Април 02, 2012, 20:24:44 pm »
Мамчета преди малко Марти започна да киха и два реда солполи излязоха,очите се зачервиха,че сълзи му потекоха чак.Какво беше това не знам,но се шашнах и веднага дадох Фенистил защото нещото което ми мина през акъла е да не е проблем със ларинкса.Знам,че се започва с уж безобидна кашлица и другото е,че днес дадох за 1-ви път пюре от круша,ябълка и кайсия последното е ново.След капките до 2мин.нямаше и помен от горе посоченото.Вие какво мислите за мен е важно мнението Ви.Утре и до педиатърката им ще се допитам

Ако е проблем с ларинкса какво трябва да направя :oops:офффф доста се шашнах и то от незнание какво трябва да направя маи трябваше да уча за медицина сериозно не икономика
« Последна редакция: Април 02, 2012, 20:30:06 pm от бина »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #507 -: Април 02, 2012, 21:22:21 pm »
Бина, обикновено кихането е от носа,а кашлянето е от гърлото.


  
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #508 -: Април 03, 2012, 12:07:37 pm »
Елена, ще пиша в темата за кърмене.
[/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #509 -: Април 03, 2012, 14:17:38 pm »
Ако е проблем с ларинкса какво трябва да направя :oops:офффф доста се шашнах и то от незнание какво трябва да направя маи трябваше да уча за медицина сериозно не икономика
Обикновено се правят инхалации с физ.разтвор, със сода или с морска сол.Дава се противоалергичен препарат.В стаята в която спи детето трябва да е хладно. При криза се отваря широко прозореца да влиза въздух или извеждаш директно на терасата да диша.Така процедирах с Макси.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #510 -: Април 03, 2012, 14:59:12 pm »
Ако е проблем с ларинкса какво трябва да направя :oops:офффф доста се шашнах и то от незнание какво трябва да направя маи трябваше да уча за медицина сериозно не икономика
Обикновено се правят инхалации с физ.разтвор, със сода или с морска сол.Дава се противоалергичен препарат.В стаята в която спи детето трябва да е хладно. При криза се отваря широко прозореца да влиза въздух или извеждаш директно на терасата да диша.Така процедирах с Макси.

... или пускаш горещ душ да направи пара в баняте и влизате с малкия човек... Това знам, че е нещо като първа помощ, после други действия са наложителни
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #511 -: Април 03, 2012, 18:08:15 pm »
Благодаря ви, до сега не съм правила инхалации,но веднага влизам да прочета как се правят.Снощи всичко се успокой не знам какво беше това,но не си усещах краката от колената надолу
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #512 -: Април 03, 2012, 23:14:55 pm »
бина, аз инхалации над котлона с бебе не бих правила, но запарената баня работи и при кашлица и при запушен нос и няма опасност да ти ритне тенджерата и да се изгори бебето. може просто да е било съвпадение - нещо да му е влезло в носаи да ти е изкарал ъкъла. не казвам да не се притесняваш, а че може и да не е сериозна ал. реакция. стискам палци да не се повтаря

краси, мерси за отговора
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #513 -: Април 04, 2012, 01:07:35 am »
Elena B съмнявам се някой да прави инхалации над котлона.Има си уред за тази работа.
Ако не разполагаш с такъв можеш да кипнеш водата, да добавиш в нея каквото е необходимо след което слагаш детето да седи в теб и въпросната тенджерка я слагаш на земята. Според мен така е най-удобно.Тоест трябва да има разстояние от около 50см от тенджерката до детето.
Но според мен  е хубаво да си имаш инхалатор в къщи защото можеш да го ползваш даже докато детето спи.Повечето са почти безшумни.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #514 -: Април 04, 2012, 23:18:47 pm »
таня, аз нямам инхалатор, но техниката с тенджерата на земята е по-безопасна наистина, благодаря, може да се наложи да си вземем още една джунджурия.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #515 -: Април 06, 2012, 09:54:38 am »
Да се запиша и аз в темата - от няколко дни Митака има упорита хрема, тетрисала не помага, с помпата нищо не мога да изпомпам :( Също така кашля, педиатърката вчера каза, че гърдите са му чисти, било от хремата. Да , обаче тя хремата не минава, а кашлицата се засилва...Направо незнам какво да правя.Иначе си се смее, пее си, само когато спи е неспокоен-и как да е, като не може да диша нормално детенцето. Днес пак ще ходя при лекарката, ще взема и помпата , та да ми покаже аджеба как се борави с това нещо-аз ли не мога, помпата ли е кофти, или няма нищо за изсмукване.

А по темата за размер на тестисите , нашите също са доста големи-не мога да ги сравня с някакъв плод :D, но имаме хидроцеле, предстои ни среща с уролог и хирург.

Млечница и ние сме имали два пъти в рамките на 3 месеца, но давах дактарин гел-направо с лъжичка в устата - да си мляска :), след хранене. Бързо изчезна, но давах още няколко дни след това - в началото по два пъти , после по един.

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #516 -: Април 06, 2012, 10:05:42 am »
Сисе, искай да му пусне секрет от нослето за изледване, може да има някаква бактерийка.
Като издърпваш с помпичката прави следното, вкарваш помпичката в едната ноздра и запушваш другата с пръст, и издърпваш, идеята е да се създаде вакум. ама как го обясних :?
« Последна редакция: Април 06, 2012, 10:09:41 am от StefiZ »
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #517 -: Април 06, 2012, 10:07:50 am »
Стефи, благодаря за съвета, днес ще я попитам за този секрет. А за помпата-и аз така правя, запушвам едната и дърпам от другата, ама не става. Помпата ми е на Нук, уж била хубава. А може просто да е надолу секрета в гърлото почти и затова да не става.

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #518 -: Април 06, 2012, 10:34:31 am »
Сиска, не знам какво точно е помпата ви.
Този аспиратор върши много хубава работа.

При хрема използвам Baby-Vac(аспиратор, който се използва с прахосмукачка), преди само съм си мислела, че изтеглям секретите.

Дано се оправи по-бързо Митачето :D
« Последна редакция: Април 06, 2012, 10:40:35 am от Ники »

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #519 -: Април 06, 2012, 10:44:53 am »
Ники, като гледам тези, за нуковската помпа май само съм си дала парите :( Но да си призная честно, мен малко ме е страх да помпам силно, да не го навредя нещо :oops: Една лекарка ми каза, че можело да му разкървавя нослето и аз все се вкарвам в някакви филми, и като доближа помпата, и той като ревне, се отказвам... :(

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !