0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Върнахме се от консултацията и добре, че заспа та да мога да напиша два реда.
Качила е  1000 гр. И педиатърката каза, че били много, трябвало по-малко да качва вече. И както ви казах иска да я захраня.
Ели понеже сме на АМ, явно от това идва проблема с килограмите. И аз съм си мислела, че като е на кърма едно дете колкото и да качва килограми не е от значение, но явно не е така.
Пораснала е с 4 см. и вече е 66 см.
Биха и пак ваксините и така плака, че на мен ми стана зле.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #401 -: Март 28, 2012, 17:25:37 pm »
Теодор нямате проблеми с килограмите, бебетата на АМ така си качват, нека и тия които хранят с АМ да ти пишат. Лекарката те шашка незнайно защо. Рано е за захранване. Кажи и че няма да захранваш(ако така смяташ разбира се  :) ) няма как да те принуди.
*
Качила е  1000 гр. И педиатърката каза, че били много, трябвало по-малко да качва вече. И както ви казах иска да я захраня.
Аз бих сменила моментално педиатъра.
Толкова неадекватно изказване отдавна не бях чувала.
Нормата за наддаване в първите 3 м. е 600-900 гр.
Детето ти наддава прекрасно, остави го на мира. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Качила е  1000 гр. И педиатърката каза, че били много, трябвало по-малко да качва вече. И както ви казах иска да я захраня.

Пораснала е с 4 см. и вече е 66 см..


Глупости на търкалета.
Ама как ще е много този килограм!?? Та детето е точно в периода на най-сериозно наддаване. И освен това е доста дълго. Уверявам те, че моето бебе качваше толкова и беше със същата дължина в този месец, и лекарката ни беше много доволна.

Тази педиатърка следи ли как се движи детето спрямо графиките с перцентили за тегло, дължина и обиколка на главата във всеки месец? Ако ми кажеш, че сте в 99-тия перцентил за тегло в трети месец, ще си помисля дали все пак не са множко килцата.
В противен случай повтарям, това са глупости.

П.С.: Кърмени момичета на 3 месеца с тегло 7 килограма са в 70-тия перцентил според графиката на СЗО:
http://kellymom.com/images/growth/growth-bfgirl.gif

Ето и обобщение за средното темпо на наддаване в първите месеци:
http://kellymom.com/bf/normal/weight-gain-metric/
« Последна редакция: Март 28, 2012, 17:43:37 pm от цигу »
Направо не мога да повярвам колко задръстени педиатри може да има. Коя е тази лекарка, как се казва, къде е практиката й?
Храни си детето спокойно, радвай се, че наддава добре и тази жена, ако продължава да те принуждава да правиш каквото и да е , просто я смени! :x
Моето бебе е точно на възрастта на твоето. Качва по 1200г всеки месец, последно беше 64 см (на 09.03) и педиатърката ни е много доволна. Вярно, че е само на кърма, но все пак- говорим за здраво и добре развиващо се дете, каквото е и твоето.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Всички бебета, които познавам покрай Тереза, наддадоха с толкова на вашата възраст, някои и с повече, без значение дали са на кърма или ам. За мен това е основателна причина за смяна на педиатъра.
*
Аз знам, че през първите 3-4 месеца нормата за качване на месец е 800-1200 гр.
Но и аз смятам, че е рано за каквото и да е захранване- пък и то едва ли ще се сети какво да "прави". То и аз захраних рано ама ние поне имахме 4 мес.
Като гледам сте и височки, това също е от значение. Това дали сте на кърма или АМ според мен няма никакво значение. Ние бяхме на смесено хранене почти от началото, кърмата съм я давала даже с шише, но само един път сме качвали над килограм на месец- останалото е било около 700-800 гр.
А може и да си е ген - свекито казва, че и двете и деца са били слаби бебета, аз също. Съответно и малкия е слабичък,не е кой знае колко активен, а си хапва( според мен де)- почти на 7 месеца сме, 71см и към 7200.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #407 -: Март 28, 2012, 19:40:32 pm »
След като видях  изследванията за ауреуса , взех да пусна микроб. секрет на мен и на баща му , за лечение и на нас , ако сме носители.
Сега не знам какво да правя.
Та -да почвам ли антибиотика ?


Мисля, че доктор Бърди съветва точно това - да видиш дали си носител и да го лекувате всички.  Казвам го защото е другата страна на нещата и преди да са ме разпънали на кръст за това, което ще написша следващо - аз никога не бих си тъпкала детето с антибиотици за подобно нещо и никога не бих праvила микробиология на здрави хора, при положение, че носителство без симптоми не се лекува.
« Последна редакция: Март 28, 2012, 20:04:34 pm от Bobbie »


  
Леле, то сега ще излезе, че ние сме дребни и не наддаваме! Елиа е 5500гр. и е дълга 61см. Само първият месец качи 1000гр., храни се смесено кърма и АМ.
Относно захранването твърде рано е бебе 2-3м. да се захранва. Моята лекарка го предложи това заради нередовното изхождане, но й отказах.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #409 -: Март 28, 2012, 20:10:47 pm »
Върнахме се от консултацията и добре, че заспа та да мога да напиша два реда.
Качила е  1000 гр. И педиатърката каза, че били много, трябвало по-малко да качва вече. И както ви казах иска да я захраня.
Ели понеже сме на АМ, явно от това идва проблема с килограмите. И аз съм си мислела, че като е на кърма едно дете колкото и да качва килограми не е от значение, но явно не е така.
Пораснала е с 4 см. и вече е 66 см.
Биха и пак ваксините и така плака, че на мен ми стана зле.

При това положение детето ти е над 95ти персентил за височина и 90-95ти за тегло ( ако е 7кг)  т.е. не е дебела за височината си, просто е по-височка и е нормално да е и по-тежка.
« Последна редакция: Март 28, 2012, 20:15:54 pm от Bobbie »


  
Върнахме се от консултацията и добре, че заспа та да мога да напиша два реда.
Качила е  1000 гр. И педиатърката каза, че били много, трябвало по-малко да качва вече. И както ви казах иска да я захраня.
Ели понеже сме на АМ, явно от това идва проблема с килограмите. И аз съм си мислела, че като е на кърма едно дете колкото и да качва килограми не е от значение, но явно не е така.
Пораснала е с 4 см. и вече е 66 см.
Биха и пак ваксините и така плака, че на мен ми стана зле.


Данче  :bighug:, първо да кажа, че много се радвам че те виждам в тая тема и че тревогите са вече съвсем други  :D
Второ: Славея във вашите месеци качваше по кило - кило и половина - а си беше на кърма. Чак като стана на 5-6 започна да намаля с наддаването. Недей да го започваш със захранване миличкото, нека си пие мляко поне още 2 месеца. АМ-то не е вече като едно време, не се дебелее толкова, както преди години се надуваха бебетата от него. Ти какво АМ й даваш на Мария? А тези педиатъри направо им се чудя, дето толкова са те уплашили  и чак пък на 3 месеца да я захранваш. Не вярвах че все още има такива, които препоръчват старата схема за захранване. Нали знаеш, че храносмилателната му система изобщо не е развита за друго освен мляко на този етап? А със сигурност в тези месеци още имате и колики и съвсем ще я подредиш ако я и захраниш.
*
Не е много редно да се сравняват едни бебета с други на една и съща възраст, защото те са се родили различни килограми. Естествено, че родено дете под 3 килограма и друго родено 4кг няма да са еднакви на 3 месеца.
Иначе и според мен детето си качва добре, ние втория месец само на кърма качихме по 1400-1500кг. Така че си гледай детето и се радвай, че расте.
*
Момичета много ви благодаря за съветите.
Принципно педиатърката е много добра, но аз от самото начало си имам едно на ум. Предполагам, че проблема идва от това, че консултацията при нея минава по здравната каса и аз не плащам нищо допълнително. Та всичко го свързвам с това, че може би иска да правим консултации на частно. Ама няма да стане. Аз си имам частен педиатър и се ръководя по него, но и той е за захранване и пак основния мотив е, че е на АМ. И аз му споменах, че се препоръчва вече захранване от 6 месец и той ми отговори, че това се отнася само за кърмените бебета.
Иначе и мерят всеки пък и обиколката на главата и на гърдите.
Момичета, тя е чакана 9 години и нали знаете какви шашкала сме. Направо треперим над нея, не искам нито да е слабо бебе, но пък и не искам да качи килограми и в последствие да ми се появи проблем, та да сме на някакви диети. Аз я гледам сама няма никой покрай мен, за да ми даде, пък и най-скапания съвет.
Мария се роди 3870гр. и 54 см. Вярно казваха, че е едра, но за мен си беше напълно нормална. Баща й е висок, та сигурно от там идва по-дълга.
dessi, то аз нямам време за нищо и даже се чудя днес как успях да се оправя че да пиша. АМ е Лактана био, като ми казаха че това е най-доброто. Все още и давам капки за колики.
КЪДИ, сигурна съм че бебчето си е много добре.
Момичета успокоих се малко, че нещата са наред.
*
боже, дайте да организираме един семинар на джипитата в софия "и в други градове", това е ужасно. а после ще се чудите как да лекувате алергии цял живот. някой има ли да постне линк към препоръките на световната здравна организация, да им го разпечатаме поне да знаят.

не сравнявам бебета, сравнявам педиатри - дъщеря ми е изключително кърмено бебе и си беше такова до 6тия месец, точно на вашата възраст - 2-3 месеца моя педиатър ми каза да започна захранване със сокчета, за да я сложа малко на диета, че талията й да дойде в същия персентил като главата й, да бъде по-съразмерна  8O 8O 8O 8O

за протокола тя се роди в 97мия персентил и си стои там, с един лек спад в четвъртия месец.

сега видях, че си писала
намери си графики на теглото - някой ги беше публикувал сега в отговор на твоя пост и си я следи по тях, ако си стои в едни и същи персентили всичко си е наред, вие сте се родили над 90тия, мисля, защото и ади беше с подобни килограми, ако не качваше по толкова щеше де се притесняваш, че сваля килограми. няма такова нещо, че било само за кърмата - изключително млечно хранене до 6тия месец, да за предпочитане е кърменето, но повечето бебета са на ам

това е безумие, според мен смени си педиатъра, такива трябва да ги съдят за некомпетентност и поставяне децата в риск.

отново за протокола - дори и да я захраниш до края на първата година поне 75% от храната й ще идва от мляко било то кърма или ам. и друго си мисля, щеше ли да реагира така ако беше момче? на каква възраст трябва да е една жена, за да не й се налагат рестрикции за това как изглежда.
 :BangHead: :BangHead:

моля те не мисли, че яда ми е насочен към теб, това е за доктора, в края на крайщата, както ти казваш се предполага те да знаят какво говорят
*
А как се изчисляват тези персентили? ( ако давате линк, може ли по възможност да е на български)


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #415 -: Март 28, 2012, 21:43:55 pm »
А как се изчисляват тези персентили? ( ако давате линк, може ли по възможност да е на български)
АМи те си иамт таблици с графики колко средно тежат децата на различни възрасти и за теглото също и за обиколката на главичката. Обаче не съм виждала на български. А и имай предид, че таблиците са вероятно различни в различните региони, защото аз едно намерих на итнернета, а като отидох при лекарката казаха друго. Попитах защо е различно и тя каза, че при нея са средните за Тексас, пък аз сигурно съм гледала някакви други  по интернет ( вероятно за САЩ средните, не знам).
« Последна редакция: Март 28, 2012, 22:46:30 pm от Bobbie »


  
Те калкулаторите са уж на СЗО, но зависи в кои региони са направени измерванията точно както Боби каза. Аз имам един друг вариант, пратен ми от приятел от Австралия.
Та теглото на бебетата е нещо средно, горе-долу .... абе важно е бебето да е добре.

Преди време се обсъждаше въпроса за залъгалките, трябва ли да се подменят с възрастта или не. Елиа заспива със залъгалка, но напоследък много й изпада от устата, което веднага рефлектира върху мен /до момента съм станала поне 6 пъти да й я дам/. Та да я пробвам ли с друга и дали да й взема силиконова, че да е по-твърда защото тази в момента /каучук/ я смуче ожесточено и доста шумно  :D.
« Последна редакция: Март 28, 2012, 22:25:56 pm от КЪДИ »
*
Teodor, от кой град си?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
иванита, малко по-нагоре някой беше постнал линк към едни схеми за следене на теглото. не ти трябва да е на български само да знаеш boy е за момчетата, girl за момичетата. гледаш си тази, която е валидна за вас и като си ги нанасяш по възраст и килограми се вижда как се движи детето и има ли сериозен спад, което истински те интересува в първите месеци.

успех
*
Къди аз купих и по-големи залъгалки ми те много огромни ми се виждаха в началото. Сега си ги смуче всички без значение коя давам(ако дам), но като заспи и ги пуска и той.