0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дайте идея как да подходя- Лора много обичаше да я къпем и масажираме, кефеше се като я топнем във вода; в началото започваше да плаче като я обличаме, след това,като я изваждаме от водата, но напоследък /около седмица/ започва да плаче още преди да сме я сложили във водата. Предполагам, че сме направили нещо, което помни с негативни чувства. Сега пробваме да сменяме времето , мястото и начина на къпане, но не сме уцелили правилния подход. :oops:
*
Такова нещо като безвреден кортикостероид няма!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
съгласна съм, че измамата по повод ваксините е недопустима, но нали ние си ваксинираме децата за ТЯХНО добро, за тяхното здраве, ако те са ваксинирани, това, че другите не са не би трябвало да ги поставя в опасност (или бъркам?). ясно е, че смисълът е всички да са ваксинирани, за да изчезне възможността за болестта да се появи, но ако някой е направил избор да не ваксинира той застрашава собственото си дете, нали?

питам се дали ако имаше повече възможност да се говори за или против ваксините, вместо тотално заклеймяване и наказания нямаше да има нужда от подобни неща. аз си ваксинирам детето, макар, че понякога се чудя дали тя има наистина нужда от всички тези ваксини, дали е разумно на бебе на 6 седмици да се поставят 3 ваксини (общо около 12 щама)? но това са тревоги, за които трябва да може да се говори - с лекари, с други родители, по медиите, вместо да се спират майчински и да се обвиняваме кой колко е безотговорен по повод на детето си.

алиа, ако не я къпете ден-два? питам се дали проблемът не е в събличането/обличането? как реагира ако трябва да я съблечете без да се къпете?
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Елена, доколкото ми е известно, има основно значение масовата ваксинация за ограничаване на дадено заболяване. Не се наемам с обясненията, тъй като не това е работата ми и рискувам да кажа някоя глупост   :lol:, но за себе си знам отговора. Съгласна съм напълно с това, че е необходимо да се разяснява на обществото защо е задължителна ваксинацията. Но не мисля, че е допустимо право на избор точно за това.

Това, което извършват въпросните лекари, е безотговорно, престъпно и изключително непрофесионално.

Записваме 2 успешни седмици на гърнето.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
съгласна съм, че измамата по повод ваксините е недопустима, но нали ние си ваксинираме децата за ТЯХНО добро, за тяхното здраве, ако те са ваксинирани, това, че другите не са не би трябвало да ги поставя в опасност (или бъркам?). ясно е, че смисълът е всички да са ваксинирани, за да изчезне възможността за болестта да се появи, но ако някой е направил избор да не ваксинира той застрашава собственото си дете, нали?
По принцип въпросът ти е логичен, но не е точно така. Никога няма 100% имунитет на всички ваксинирани и винаги оставя някакъв процент без имунитет, така че тези деца са излагани на риск. Също така имунитетът към дадени болести при някои хора може да изтече по-бързо. Освен това на риск са изложени е хора със заболявания на имунанта система, както и възрастните хора, при които имунитетът може да е отслабнал. За да има добър ефект една ваксина, трябва всички да са ваксинирани. Това е така наречнеият стаден имунитет (heard immunity), от който всички имаме полза.
Освен това има и друго - така наречениет естествен подбор- т.е мутации,които помагат на организма да оцелее се запазват. Колкото повече един вирус е бил в хора и се е предавал от човек на човек, толкова повече шансове е имал да мутира и съответно толквоа по-вероянто е да изкочи нов щам, към който сегашната ваксина не е ефективна. 


  
Да попитам и аз нещо. Елиа е на три месеца и половина, храня я през 3.5-4 часа по формулата 100+10 за месеца или съответно 130мл. Има 6 хранения за 24ч. Напоследък обаче започна да реве след хранене, все едно е още гладна. В началото увеличих леко млякото 120вода 4мензури - 135мл., при смяната на времето /може и мое внушение да е/ скъси интервалите м/у храненията и всеки път все едно гладна остава. Днес пак увеличих млякото и вече не плака и заспа спокойно. Дали има нужда от повече храна? Няма ли да я претоваря, ако увелича дозите? Освен това имаме проблем и с прословутото акане. Има няма на 2-3 дни ака, педиатърът каза, че ако има проблем с изхождането да я захранвам. Въздържах се от съвета й, мисля да я захраня 5-6м. Гимнастиката с крачета преди й помагаше да се изходи, сега ефекта е нулев.


Записваме 2 успешни седмици на гърнето.

:balk_47: аз пробвах 2-3 пъти, но безуспешно. на четвъртия къде се заблях за секунда и маймуняка див си заби главичката напред в плочките. Та за сега спряхме с опитите. Смятам на лято пак да пробваме

алиа, ако не я къпете ден-два? питам се дали проблемът не е в събличането/обличането? как реагира ако трябва да я съблечете без да се къпете?
Елена, аз мисля няколко дни да я почиствам с тампончета, да видим как ще реагира.
Събличането й е голямо удоволствие-като остане по помперс започва поредица от усмивки, ритане, гукане. :D
*
Да попитам и аз нещо. Елиа е на три месеца и половина, храня я през 3.5-4 часа по формулата 100+10 за месеца или съответно 130мл. Има 6 хранения за 24ч. Напоследък обаче започна да реве след хранене, все едно е още гладна. В началото увеличих леко млякото 120вода 4мензури - 135мл., при смяната на времето /може и мое внушение да е/ скъси интервалите м/у храненията и всеки път все едно гладна остава. Днес пак увеличих млякото и вече не плака и заспа спокойно. Дали има нужда от повече храна? Няма ли да я претоваря, ако увелича дозите? Освен това имаме проблем и с прословутото акане. Има няма на 2-3 дни ака, педиатърът каза, че ако има проблем с изхождането да я захранвам. Въздържах се от съвета й, мисля да я захраня 5-6м. Гимнастиката с крачета преди й помагаше да се изходи, сега ефекта е нулев.
Къди аз си мисля, че трябва да увеличиш храната те тия грамове са ориентировъчни освен това ако е гладна какво да ака?!
*
Най-после и аз да се включа.
Къди, трябва да увеличиш храната. И моята Мария е на същата схема и сега в момента е на 130, въпреки че в 9 сутринта категорично отказва да изяде толкова и сме стигнали до 110. Но сега като започне 4 месец, тоест от утре ще започна да й качвам дозата постепенно на 140.
Само че ние се храним точно на 3 часа, не знам защо сте на по-голям интервал. Щом като ти е казала педиатърът да я захраниш направи го. Аз лично смятам след десетина дни също да я захраня, понеже като я гледам тя започва да дебелее от АМ. Не че искам бебето ми да е слабо, но не искам да стане като балон.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #390 -: Март 28, 2012, 14:04:46 pm »
Аз лично смятам след десетина дни също да я захраня, понеже като я гледам тя започва да дебелее от АМ. Не че искам бебето ми да е слабо, но не искам да стане като балон.
Ако ще захранваш с цел повече калории, това е много погрешно. Бебето ти няма 3 месеца, до 4 месеца( навършени) не се захранва. И после като захраниш в първите месеци въобще не се цели да се нахрани с това. На тази възраст, ако му е необходима повече храна, то му е необходима храна с всичките си му там витамини, каквато е АМто, а захранването е повече, за да опита. А ти ще захранваш, за да е на диета, така ли? Това педито ли го измисли?

Къди, заражи ги тези правила. Детето ако си е гладно,храни си го така, че да се чувства добре. Няма да го държиш гладно заради правилата им.
« Последна редакция: Март 28, 2012, 15:14:21 pm от Bobbie »


  
*
Теодор, недей така! Това с дебелите и слабите бебета вече минава границите и на моето спокойствие! Оставете горките пухчовци на мира, детето ти няма 3 (три!!!!!) месеца! Какво дебело бебе, какво чудо! Почакай малко, ще видиш, че само ще си урегулира теглото, дори и сега да си мислиш, че има 1-2 гривнички в повече. Бебетата не са дебели, няма от какво; дебели деца има, в доста по-голяма възраст, благодарение на кола, чипс и макдоналдс-тип храни, и то в безумни количества.
Захранване на тази възраст е наистина недопустимо!
Божеее, хора, вместо да се радвате на децата си, да са живи и здрави, се товарите с дивотии!

Къди, аз гласувам да дадеш на Ели да си хапне АМ; Кай също ядеше доста повече от написаното на етикета на АМ, защото си беше гладен; етикета (а и тази педиатърка) да си гледа работата, слушай бебка.

PS: и по двата параграфа: Кай е 10 кила и кусур (не знаем кусура, щото е като шило в торба и никой не може да го измери добре); имаше си гривнички и баджаци като на сумист; в момента щъка почти сам и се е издължил и стопил крачета, но бузи и ръчички са като балончета... Искам да кажа, че не е "дебело бебе" (видно от килограмите, на 80 см. дължина), а винаги е оставян да си хапне колкото иска; само сега, след като е почти изцяло на обща храна, контролирам КАКВО да яде.
*
Боби, какво да кажа, Мария си се храни много добре, даже си е лакома.Щастлива съм че има апетит и не е злоядо бебе. Тя има джипи и отделно ходим на консултация при педиатър по програма "Детско здравеопазване", всеки месец. Та още на първата консултация при джипито, той ми каза да внимавам с килограмите. Сега на втората консултация педиатърката също ми наблегна да внимавам с килограмите и да и намаля дозата на млякото. Но не мога да я държа гладна, тя си ги изяжда 130, като изключим в 9 сутринта. Днес сме на консултация и сигурно пак ще ми направи проблем за килограмите. И миналия път говорихме за захранване, но предполагам, че този път ще ме накара да я захраня. Ходим и на частен педиатър и той е на мнение като направи 3 месеца и 10 дни да отида, за да ми обясни как да я захраня. Според нашия кантар вкъщи за един месец е качила 1200 гр., вече е 7 килограма. Сега като отидем ще видим. Направо и аз не знам.        
Къди, при нас също имаше проблем с изхождането. Давах 2 дни Лактулоза и проблема се реши. Ако сметнеш за добре, дай и ти.
*
Nadine, и аз не знам какво да мисля вече. Слушам докторите, нали те знаят най-добре.
Отиваме на консултация и ако имам време като се върна ще пиша как е минало.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Боби, какво да кажа, Мария си се храни много добре, даже си е лакома.Щастлива съм че има апетит и не е злоядо бебе. Тя има джипи и отделно ходим на консултация при педиатър по програма "Детско здравеопазване", всеки месец. Та още на първата консултация при джипито, той ми каза да внимавам с килограмите. Сега на втората консултация педиатърката също ми наблегна да внимавам с килограмите и да и намаля дозата на млякото. Но не мога да я държа гладна, тя си ги изяжда 130, като изключим в 9 сутринта. Днес сме на консултация и сигурно пак ще ми направи проблем за килограмите. И миналия път говорихме за захранване, но предполагам, че този път ще ме накара да я захраня. Ходим и на частен педиатър и той е на мнение като направи 3 месеца и 10 дни да отида, за да ми обясни как да я захраня. Според нашия кантар вкъщи за един месец е качила 1200 гр., вече е 7 килограма. Сега като отидем ще видим. Направо и аз не знам.        
Като започне да се движи ще се регулира. За килограмите все пак си зависи и колко е високо ( дълго :-) ) детето.  Дъщеря ми изглеждаше дебеличка ( макар по килограми да беше в норма) и като проходи спря да качва и за 6 месеца качи само около 500г.
Пиши какво са казали на консултацията.


  
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
по повод не-акането и храната - д-р Бърди е писал , че увеличаване с малко на количеството АМ ,  дава резултат за изхожданията
така , че   Къди -давай на малката колкото иска и да има мир и спокойствие.



Дайте мнения какво да правя :
-дребния е с воднисти  сополи -текат обилно  , кашля много  , температура - до 37,2-37,4-37,6  и пада след  даване на панадол / нурофен
-преглед при двамата посещавани педиатри -  чисти гърди , уши  ; доста  зачервено гърло , няма възпалени лимфни възли
- посявка на секрети нос/ гърло
Носния- чист ,  в гърления -изолиран S. aureus

И двамата предписаха фенистил капки , панадол/ нурофен , останалото :  
- единия педиатър предписа антибиотик по антибиограма  , проспан   
- другия педиатър - капки за нос , проспан  ,  Есберитокс  и вит С- последните две  за засилване на имунитета - без коментар .
 Според него ауреуса  не е  проблема, няма данни за антибиотик и бактериална инфекция.
Поиска и ПКК  с диф. броене- резултатите не говорели за бактериална инфекция и за това антибиотик не бил нужен.

Аз очаквах ауреуса да се изолира в носа , понеже първо тръгнаха сополи и за това пуснах секрет , а чак  след това закашля.

След като видях  изследванията за ауреуса , взех да пусна микроб. секрет на мен и на баща му , за лечение и на нас , ако сме носители.
Сега не знам какво да правя.
Та -да почвам ли антибиотика ?

« Последна редакция: Март 28, 2012, 15:38:42 pm от nimika »


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Когато синът ми беше изцяло на кърма, ме побъркаха, че качвал прекалено много и напълно разбирам Теодор за притеснението. Но момичетата са прави, че всичко това е абсурдно. Чакам да видя колко кг сте качили.
*
nimika аз си мисля  S. aureus не е проблем, но като не му е мястото там що пък да не го махнете? Ако е алергична реакция фенистила може да спре сополите. А дали червеното гърло и кашлянето не са последствие от сопола щом казваш, че от там е почнало? Да помислиш за причинител на такава реакция. Имуностимулиращите мисля, че може да засилват алергични реакции. И най-вече ако д-р Бърди ни навести май само той може да те посъветва.
Моят син все качваше малко, пък аз си мисля, че 1000-1200гр са си нормално качване през първите 3м. Не мисля, че може да ограничаваш бебе и да го държиш гладно.
*
И миналия път говорихме за захранване, но предполагам, че този път ще ме накара да я захраня
Как точно ще те накара? Бебе на 2 м. според мен е немислимо да се захранва.
Ако ти не си убедена, кога трябва да захраниш бебето си, ще подлежиш на всякакви атаки.
Аз на моята педиатърка преди 4 г. като ми обясняваше да давам сокчета от 2-ри м. й обясних, че детето ми ще бъде захранено на 6 м. и това не подлежи на коментар.
При второто дете (2 г. по-късно) ми обясняваше още на първата консултация, че децата трябва да пият само мляко в първите 6 м.  :lol: Това си е напредък. :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери