0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

За нослето, когато е запушено и не става с физиол. р-р и помпа ползвам детския Олинт или Виброцил, но не трябва да се слага често, че дразни лигавицата. Освен това ползвам едно кремче за нос на Низита за овлажняване на лигавицата, че спяхме на климатик, много бях доволна.
Слънцезащитен взех на Биодерма 50+, в момента е с подарък измиващ гел за бебе 200мл. на цена ок. 30лв.
Веси, като че ли не ми се струва да е  от рефлукса, защото хремата й си беше хрема, първо я хванах аз и след около 3-4 дена и тя започна да киха и да й къркори нослето, но с аспиратора успявах да издърпам сополките, но сега както казах вече нищо не излиза и като погледна нослето е сухо, а къркори доста назад. Пък може и да е гадния рефлукс, знам ли. Сега като се замисля, ами тя все още си повръща от време на време, но го няма дискомфорта от преди, смисъл че не плаче целодневно. Оффф до кога е този рефлукс бе, не трябваше ли да сме го израстнали вече?


За нослето, когато е запушено и не става с физиол. р-р и помпа ползвам детския Олинт или Виброцил, но не трябва да се слага често, че дразни лигавицата. Освен това ползвам едно кремче за нос на Низита за овлажняване на лигавицата, че спяхме на климатик, много бях доволна.
Слънцезащитен взех на Биодерма 50+, в момента е с подарък измиващ гел за бебе 200мл. на цена ок. 30лв.
Въпреки всичко, явно продължаваме да мислим еднакво от време на време  :wink:. Взех  Биодерма 50+ и Виброцил   :D
« Последна редакция: Март 26, 2012, 19:05:06 pm от dessi-kk »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Веси, като че ли не ми се струва да е  от рефлукса, защото хремата й си беше хрема, първо я хванах аз и след около 3-4 дена и тя започна да киха и да й къркори нослето, но с аспиратора успявах да издърпам сополките, но сега както казах вече нищо не излиза и като погледна нослето е сухо, а къркори доста назад. Пък може и да е гадния рефлукс, знам ли. Сега като се замисля, ами тя все още си повръща от време на време, но го няма дискомфорта от преди, смисъл че не плаче целодневно. Оффф до кога е този рефлукс бе, не трябваше ли да сме го израстнали вече?
Казват, че до годинка най-късно го израствали. И аз мислех, че е приключило при нас, но реално и Андреа от време на време още си повръща. Просто е по съвсем мъничко и не при всяко неправилно движение от моя страна. Ще мине, най-страшното е минало, още мъничко остава. 


  
Откакто вкарах кашите и пюретата, при Боби рефлукса значително намаля. Но дори и сега, ако не спра по средата на яденето и не го оригна, не може да продължи, т.е. може, но ще повърне всичко после. От седмица минах на обикновена Хумана и засега нямам повръщания, дано го е израснал най - после! Не знам как се храните със Славея, но вкарам ли някакви междинни хранения, напр. плодово пюре м/у храненията, претоварвам стомаха и рефлукса почва с пълна сила. Гледам да го храня с по - голямо количество, на по - големи интервали и засега има ефект.
А за кремчето, аз го ползвах вече два пъти и съм доволна!
Славея яде 4 пъти на ден. Мнооого рядко между 3-тото и 4-то хранене да й дам малко плодово пюре с бисквитки. Но тя не повръща тогава, а когато примерно след храна някой започне да я мачка(най-често баща й) или ако е седнала й   се навежда напред за играчка, или пък ако скоро след храна й дам вода. Аз също съм на обикновена Хумана вече, но й я давам през деня, като последно хранене й давам каша  и винаги изчаквам да мине поне час преди да я сложа да спи, също така продължава да спи на надигнато матраче.  Както й да е, на мен проблема ми беше хремата и постоянното и проплакване през нощта, но снощи съм ставала само 2 пъти, явно Виброцила е помогнал малко.

Другото, което ни е на дневен ред сега е, че ни пратиха на манту, поради липса на прословутия белег от БЦЖ-то, а на мен изобщо не ми се води детенцето да ми го бодат излишно с разни гадини. А баща й пък е категоричен и въобще не дава да я пипат повече. Въпросът ми обаче е ако не я заведа, какво ще отбележат в картона й и ще има ли някакви последствия примерно за градина, училище. Имам една позната, която категорично отказва да слага  ваксини на детето си, но нейната педиатърка и ги вписва в картона като поставени  8O, явно че не може да се заобиколят, но пък БЦЖ-то вече й е слагано .. . Дайте съвет как да прескочим проклетото манту  :ask:
« Последна редакция: Март 27, 2012, 09:00:10 am от dessi-kk »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Имам една позната, която категорично отказва да слага  ваксини на детето си, но нейната педиатърка и ги вписва в картона като поставени  8O,
Изивнявам се за офф-а, но съм възмутена,че лекар директно лъже на картона на детето. Това е много много сериозно и е нещо, за което аз лично бих сигнализирана съответните орграни, защото такива подставят  под риск цялата система и съответно и вашите деца. Приятелката ти може да не иска да слага ваксини, но  лекар да пише, че са сложени, когато не са.... думи нямам.


  
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Боби, това е обичайна практика в Бг.
Даже в бг мама на лични се обменят имената на тези педиатри, които са склонни да го правят.


*
Имам една позната, която категорично отказва да слага  ваксини на детето си, но нейната педиатърка и ги вписва в картона като поставени  8O,
Изивнявам се за офф-а, но съм възмутена,че лекар директно лъже на картона на детето. Това е много много сериозно и е нещо, за което аз лично бих сигнализирана съответните орграни, защото такива подставят  под риск цялата система и съответно и вашите деца. Приятелката ти може да не иска да слага ваксини, но  лекар да пише, че са сложени, когато не са.... думи нямам.
И аз съм възмутена, но държавата им спира детските и май не ги допускат в градините ако нямат ваксини и те си избират лекари, които ги вписват.
Деси и ние нямаме белег, но се виждаше синьо топче дълго време и нашия педиатър изглежда го е видял и не е проверявал за белег. Не знам ако мантуто излезе както трябва дали ще ви слагат нова ваксина?!
И на мен това ми се струва недопустимо! Излиза, че ние сме глупавите, че си оставяме децата да ги бодат и ограничаваме заболяванията, а има и хитри, дето после искат все пак децата им да са в детска градина наравно с другите....
А на мен ми е интересно има ли някъде статистика в България, а не в ЕС колко от неваксинираните деца са се разболяли от съответните болести?

Честно казано, аз съм ЗА ваксините и на мен също ми се струва недопостимо това, което прави тази педиатърка.  Това детенце сега СПОРЕД МЕН е потенциално опасно за другите деца, ако да не дава Господ се разболее от някоя от болестите, за които майка й отказва да я ваксинира. А пък да си говорим честно, че България все още е рискова зона имайки предвид огромния брой циганета, които не се ваксинират.
Но все пак БЦЖ-то са ни я слагали, ако пробата излезе отрицателна, ще означава, че ваксината като са ни я сложили не е подействала ли?   Е каква е гаранцията, че като я повторят ще подейства? А и като се има пред вид че резултатите от Манту са доста подвеждащи, ми се струва тъпотия.  Но въпросът ми беше ако откажа, ще попречи ли това за детска градина примерно?
А на мен ми е интересно има ли някъде статистика в България, а не в ЕС колко от неваксинираните деца са се разболяли от съответните болести?
Не знам дали има такава статистика, но моето мнение е, че са рядкост, именно поради факта, че повечето деца са ваксинирани  и неваксинираните де факто почти няма от къде да се заразят от тези болести. Казвам почти, защото както казах ромското население почти не се ваксинира, (всъщност не знам сега с реформата за социалните помощи дали не ги задължиха)
А и как да се направи тази статистика, като нали виждаш, че повечето от тези деца всъщност се водят ваксинирани по документи. И после казват, че ваксините не предпазват, защото има случаи и на ваксинирани деца които се заразяват... А дали са били реално ваксинирани аджеба ...
« Последна редакция: Март 27, 2012, 11:30:22 am от dessi-kk »
Не съм против ваксините, моето дете се ваксинира, но личното ми убеждение е, че половината са излишни. Гледам си моя картон, реално заболяванията, за които и нас са ни ваксинирали са същите, но ми прави впечатление, че приемите са били по веднъж, два пъти. А сега- хиляда реваксинации!! Дали защото преди са били живи ваксините, не зная, но пак казвам ЗА МЕН ЛИЧНО се прекалява и да си призная съм обмисляла да се обърна към такъв педиатър. Просто разума ми не го позволява, не съм сигурна какъв е реалния риск детето да се разболее, ако не е ваксинирано.

*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Имам сериозен проблем, моля д-р Бърди за мнение :(
Днес ми сервираха, че каката на детенце от групата на мойто Кате е с варицела. Да кажа, че и нашата група беше с карантина до петък, но нямаше повече случаи и отмениха карантината. Сега съм пред голяма дилема дали изобщо да я спирам от градина. защото реално е контактна с това дете от вчера, а то като гледам майката няма да бъде спряно от градина, т.е. ще си разнася варицелата докато се разболее :(
Не мога да преценя как да постъпя, повече се притеснявам за малкия човек у дома и дали за него ще има сериозен проблем, или не, ако се разболее каката?  Ще съм много благодарна за всякакви мнения и коментари по темата.
*
Аз съм чувала, че варицелата е заразна 2 седмици преди да избият пъпките т.е. когато разбереш е късно за вземане на мерки. Един мой братовчед пък се зарази от контакт с приятел чиято жена беше болна, а самият преносител не се изрина. Май всичко е много относително, но как се отразява на бебе не знам. Чувала съм, че колкото по-малък изкараш шарка толкова по-леко е(това от бабите не знам дали е истина).
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Аз съм чувала, че варицелата е заразна 2 седмици преди да избият пъпките т.е. когато разбереш е късно за вземане на мерки. Един мой братовчед пък се зарази от контакт с приятел чиято жена беше болна, а самият преносител не се изрина. Май всичко е много относително, но как се отразява на бебе не знам. Чувала съм, че колкото по-малък изкараш шарка толкова по-леко е(това от бабите не знам дали е истина).
Аз четох за варицелата и пише, че си заразен два дни, а не две седмици преди да се разболееш, но пак не е решение това, защото ако контактното дете си ходи на градина, а кога ще се разболее е само въпрос на време  :(
Как да е, успях да се чуя с джи пито и тя ми каза, че бебо уж имал до 6 мес. имунитет ако аз съм боледувала, което за малко ме успокои. Сега ако Кате се разболее - разболее, по-рано по-добре. Въпреки че аз затова се въздържах цяла зима от д.г. за да не ми боледува и съответно да не носи зарази всякакви у дома, а се оказа, че всичкия ми труд е бил общо взето напразно, а още по-неприятното е, че болното дете е на близка майка :(
*
Имам една позната, която категорично отказва да слага  ваксини на детето си, но нейната педиатърка и ги вписва в картона като поставени  8O,
Изивнявам се за офф-а, но съм възмутена,че лекар директно лъже на картона на детето. Това е много много сериозно и е нещо, за което аз лично бих сигнализирана съответните орграни, защото такива подставят  под риск цялата система и съответно и вашите деца. Приятелката ти може да не иска да слага ваксини, но  лекар да пише, че са сложени, когато не са.... думи нямам.

 Взе ми думите от устата  8O
*
Привет, Д-р Бърди,

Моля за съвет. На двете ръчички на дъщеря ми, над лакътя се появи нещо като лишей.
Когато я къпя петната стават червени. През другото време са бледи, просто кожата седи груба.
Днес педиатъра на детето изписа крем Адвантан. Бил безвреден кортикостероид.
Да мажа ли с крема или не.
Предварително благодаря за отделеното време!

Прилагам снимка, ако се види нещо де.


Uploaded with ImageShack.us

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Боби, това е обичайна практика в Бг.
Даже в бг мама на лични се обменят имената на тези педиатри, които са склонни да го правят.
Олеле, видях ги, там е някаква секта. 

За тези които се чудят как така неваксинираните деца не се разболяват - не се разболяват, защото са малко. Цялата система виси на това всички да са ваксинирани. Като станат повече ще се върнат болести като детски паралич и други, за които сега само сме чували, че ги е имало в миналото. А пък ако някой иска да си рискува здравето на детето и да не го ваксинира за тетанус - негов си проблем, нека трепери при всяко нараняване по двора, той не е заразен, така че не излага другите деца на риск.


  
Съгласна съм с това, че е престъпление някой да дава лъжлива информация относно ваксините и да го пише в картона. Излиза, че аз съм баламата, че ваксинирам детето си и треперя всеки път как ще ги понесе. Законите са за това да се спазват, отдавна българите бъркат свободата със свободията!!