0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
да боби, тъкмо pull ups са, но са бамбукови, аз й взимам такива памперси, те нямат гел вътре, а само хартиена или царевична пулпа и бамбук ето:
http://www.beamingbaby.co.uk/baby_products/Bambo_Trainer_TXLPlus_BOX.html?gclid=CMy_3MrTgK8CFREPfAodvHB33g
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
да боби, тъкмо pull ups са, но са бамбукови, аз й взимам такива памперси, те нямат гел вътре, а само хартиена или царевична пулпа и бамбук ето:
http://www.beamingbaby.co.uk/baby_products/Bambo_Trainer_TXLPlus_BOX.html?gclid=CMy_3MrTgK8CFREPfAodvHB33g
Мерси за линка. ТОва са pull-up training pants,не Pull-Ups. Pull-Ups sа вид pill-up training pants, които са патентована марка на Папмерс. Обаче мисля, че не си разбрала. Виж какво пише.  Никъде не пише да са бамбукови. Просто се казват Бамбо. Пише, че имат лигнин от скандинавска гора и имат малко абсорбираш гел т.е. имат и лигнин ( все ендо дамска превръзка) и гел, така че детето пак си е сухичко. Така че дали тези или на Памперс Pull-Ups-a, все е тая ( освен, че тези са някакви био).



  
*
права си, объркала съм се, от бамбук има такива за многократна употреба. но не съм съгласна, че е все тая  :D. не само заради химикалите, които тук ги няма, но и заради принципа. ама то това си е моята лудост, да не започваме и тази тема, че ще стане много дълго. сериозно, мисля, че няма този ефект на моментално изчезване на влагата, и не не ми е правила обриви по-често от очакваното.

сигурна съм, че четох неща за бамбукови памперси, ако ми попаднат пак, ще пратя линк.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
С какво чистите млечните корички по главичките?
Преди всяко къпане мажем зехтин, разресвам с гребенче и пак има.

И още нещо, на малкия нослето му е запушено, хърка, но с аспиратора-помпичка нищо не излиза.

Какви аспиратори ползвате?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Силванче, аз мия само с пяната на Мустела за бебешки корички. Знам, че не се мажат с олио, няма нужда от допълнително омазняване. Сякаш съм доволна от тази пяна, не ги отлепя да стоят по косата като пърхут, а явно си ги отмива, защото виждам на места как на петна ги няма.
Аспиратор Маример ползвам и ампулите. И Дани хърка понякога, педиатърката каза, че няма проблем. Щом не се задълбочавало и няма други симптоми на настинка. Не е постоянно.

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
На Тошко наскоро му се появиха корички по главичката, аз обаче с нищо не ги третирам, те сами си падат.


*
аз за носа ползвам само физиологичен разтвор и не знам дали съм го писала и друг път, но ми казаха да капя кърма и ми беше доста по-лесно - не им е неприятно и не се дърпат толкова. в кърмата има антибиотици и затова помагало, освен че разтваря и помага на секрета да изтече.
*
И аз слагах кърма в нослето, докато педиатърката не ме предупреди, че тя е предпоставка за развитие на бактерии. Иначе му се отразяваше много добре.


*
много странно, как и от къде в кърмата ще има антибиотици. не се заяждам, да не ме наскачате сега, наистина ми е любопитно.
Силванченце, аз бях много доволна от шампоана /то по-скоро е пяна/ против крусти на А-Дерма. Помогна ни буквално за 2-3 измивания. Преди това също като теб мазахме с бебешко олио, но без никакъв ефект.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #350 -: Март 25, 2012, 21:52:39 pm »
много странно, как и от къде в кърмата ще има антибиотици. не се заяждам, да не ме наскачате сега, наистина ми е любопитно.
Кърмата има антибактериални свойства, затова може да седи по-дълго в хладилника от колкото АМ. Не знам кое точно е което е антибактериално, но се знае, че го има. Например има и Лактобацили, които естествено действат да намалят развитието на други организми. Мисля, че може да има и нещо друго, примерно някакви ензими като тези в носа или нещо от сорта, но не съм сигурна.
« Последна редакция: Март 25, 2012, 21:56:19 pm от Bobbie »


  
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Това точно ми даде сестра ми, на Дерма, много е хубаво, доволни сме, доста корички ни изчисти, но шишенцето почти беше свършило, пък сега не ми се дават 20 лв., имаме малко на върха на главичката.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Ами освен да почакаш да станат повече  :lol: Шегувам се ;)
Като са малко , не мисля че е проблем след баня да разресваш добре. Аз дори съм поразчопляла леко с пръстите като видя, че е останала някоя и друга точица само. Като е повече не смеех обаче, да не се инфектира нещо.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Това точно ми даде сестра ми, на Дерма, много е хубаво, доволни сме, доста корички ни изчисти, но шишенцето почти беше свършило, пък сега не ми се дават 20 лв., имаме малко на върха на главичката.
Като слагаш бебешкото олио, оставяш ли го да поседи, за да омекнат? След това как ги махаш - с ресане ли?


  
За нослето и аз ползвам аспиратор на Маример и ампулките, но напоследък нищо не излиза, а я чувам как смърка някак от по-навътре и то доста й къркори. А вечер доста често ми се буди и плаче имам чувството че и слиза секрет в гърлото и се дави горкото. Понякога съвсем й се запушва нослето и като не може да си поеме въздух се буди с едни писъци - ужас.   Не знам какво да я правя вече, според личната, щом няма други оплаквания  и е жизнена през деня нямало проблем, само с физ.разтвор ще се оправи. Е добре ама това вече е около седмица, не виждам кой знае каква промяна. А да не говорим че с баща й вече сме като зомбита от недоспиване. А тя гадината през деня е абсолютен дивак, крещи, бърбори, бяга с паяки напред назад - абе все едно нищо й няма. Не знам - препоръчайте някакви капки да й слагам.
И още нещо, препоръчайте и слънцезащитен крем от който сте доволни, ние два дена бяхме по цял ден на вън уж я пазех от слънцето, но сега я гледам бузките й и нослето са зачервени доста - прилича на пиянка  :lol:, явно че трябва вече да я мажа с нещо.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
http://apteka.framar.bg/30018201/%D0%BB%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D1%88-anthelios-spf-50-%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D0%B4%D0%B5%D1%86%D0%B0-125-%D0%BC%D0%BB-
Деси, аз това смятам да взимам.
Иначе, при вас нослето може все още да хърка и от рефлукса, Насето след млякото обикновено хърка с носле, пускала съм секрети няколко пъти да изследвам, ами чистичко му е нослето, нищо не се изолира.


*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
И още нещо, на малкия нослето му е запушено, хърка, но с аспиратора-помпичка нищо не излиза.
Какви аспиратори ползвате?

Преди малко говорих с лекарката, каза да пръскам риномер бейби и физиологичен разтвор за нослето.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Аз физ.разтвор и океанска вода ги броя за едно и също.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
И аз си мисля, че не съм разбрала, сигурно само едното да пръскам.

Какво капете вие при хрема и хъркащо носле?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Хрема нямаме само корички и хърка нослето. Капя физ.р-р и пръскам куикс и стеримар, което е под ръка и което той се съгласи да сложим без рев.