0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Иванита според нашия док е възможно, но на него всичко му е от зъби и температура, и разстройство, че не знам.
*
о, бина, на тази възраст те си нямат понятие да започнат да контролират мускулите си, свързани с ходенето на гърне. а освен това, според мен в момента нормативно ги занимават едни тревоги дето правят това упражнение още по-трудно  :D. между другото, дъщеря ми е малко по-голяма, 10 мес, и напоследък става така, че въобще не разбирам кога е отишла до тоалетната. и понякога само по миризмата разбирам или както снощи, тръгнахме да си лягаме и са оказа памперса пълен, явно от доста време. докато по-рано си я виждаш/чувах като прави тези неща. а нали един от знаците, че са готови е когато "правят съотвени физиономии" (виж в kellymom май беше има доста по въпроса)
*
Елена В ти пък и искаш всичко да става в гърнето. Аз с идеята сутрин като стане да пиша там го пробвах, а не, че вече сме големи и няма да ползваме памперс.
*
хич даже не искам всичко да става в гърнето.  :). не знам от това, което аз четох и говорих с разни хора, на които имам доверие стигнах до извода, че ако се започне по-късно целият процес е много по-бърз и безпроблемен както за нас, така и за децата. но всеки си решава сам, естествено.
Аз все още нямам личен опит с гърнето, но все съм чувала, че децата си ходят в памперсите до 2 годинки.
Относно нощното хранене, просто ми е мечта да пропускат поне това в 3 часа. Никола и Даная се будят по различно време и се храним един след друг. При нас по-скоро се получава така, че децата ядат, а мама спи над тях. Не мога да свикна още, а се надявам това да се случи скоро. Ако не спя малко през деня, просто няма начин да стоя будна през нощта, дори за 15 мин.
Понеже нямам кърма, сме изцяло на АМ. Случи се няколко пъти Дная да се запича. Дали е от млякото? На Никола нищо му няма, просто акото му е по-гъсто.
*
Ивана тази сутрин от леглото отиде на тоалетната ( има си седалка там) и се изпишка без проблем. После сложихме памперс за градината, ама мисълта ми е, че не виждам проблем да ходи и сега. Събота и неделя пак ще се пробваме да се учим. Един ден миналата седмица пробвахме, от който на два пъти отиде и сама се изпишка, но останалите свърши извън гърнето и реших да изчакам.

Браво elle22, страхотно. Много е хубаво, че е схванала какво се прави.

[/quote]
Извинете за спама,обаче Боби,вашето си е постижение с Ивана,на мен от горчив опит с Тони ми се реве направо :(!Не знам просто какво ще правя,за сега ми остава само лятото,но и там не залагам особени надежди....

*
Тини, и ние сме още с памперс. Според учителката в яслата той не е особено готов да го махне. Споко! Няма да тръгне на училище с памперс.

Тини, и ние сме още с памперс. Според учителката в яслата той не е особено готов да го махне. Споко! Няма да тръгне на училище с памперс.

Мен ме е страх, че започва да се "привързва" към памперса. Преди нямаше проблем да го "издебна" в обичайното за акане време например и да го сложа да си свърши работата на гърнето. Сега обаче съзнателно се противи и казва, че си иска памперса. Щял да "ака пав в пампейса" и това е. Преди години, още нямах дете когато една моя близка приятелка ми разказа случка, която помня и до днес. С тяхно /на приятелката ми/ близко семейство с момченце на 4 годинки, тръгнали заедно на почивка. По пътя детето казало, че му се ака да му слагат памперса :) Процедурата била следната- на детето му се прихожда по голяма нужда, иска си памперса, слагат му го, изхожда се и след това го почистват и си му обличат бельото. Майката споделила, че така и не са успели да се справят с този проблем. Бях изумена от разказа. Не съм се интересувала какво е станало по-нататък с детето и кога се е отучило от този лош навик, но от този разказ насам изпитвам някакво безпокойство по повод "махането на памперса". Пък случи ли ми се така, то почти винаги ме застига точно това, от което се притеснявам най-много  :(
Така че да си знаете от сега, че някой ден може и да има майка в този форум, на която детето и в първи клас ходи още в памперса  :lol: Хубаво ме запомнете  8O
« Последна редакция: Март 23, 2012, 00:37:18 am от джиджи »


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #308 -: Март 23, 2012, 00:36:17 am »
Деси,ужасно ми се струва -та тя е голямо дете:(При на с нежеланието е категорично и за сега аз спирам с опитите,все някога ще пожелае се надявам! :lol:
Джиджи,и при нас имаше такъв момент-тя си поиска памперса ,за да се изпиша....не ми се мисли...
« Последна редакция: Март 23, 2012, 00:39:38 am от TINI78 »

*
тини, аз не разбрах, кое е голямото дете - на четири или на джиджи дето според лентичката е на 2?

според мен такива черезвичайни неща се случват точно когато родителите настояват да се правят неща, за които детето не е готово и ходенето до тоалетната (яденето, спането или там каквото) се превръщат в борба. в повечето случай детето "бие". защо да си го причиняваме това. да не говорим, че нито емоционално, нито физиологично едно дете под 2 години не е готово да ходи на гърне, според мен.

иначе съм съгласна - колкото повече сме тревожни за нещо, толкова по-не ни се получава, тъкмо защото в тревогата си "натискаме", избързваме или там каквото.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Баткото ни правеше същия номер с памперса. Добре че заминахме за Америка, че ми беше писнало да ми правят забележки на всяка крачка, че е над 2 и половина г и още не се е научил. Както Елена каза, пробвах да го оставям по голо дупе из къщи, с игри, увещания, поощрения - абсурд. Направи го от раз тогава, когато сам реши. Като казвам от раз, означава буквално за 1 ден.
Тереза е съвсем различна. Далеч съм от мисълта, че ще се научи да стиска, но като бебе, което се храни по едно и също време, мога да предвидя и кога да я сложа на гърнето. А тя няма нищо против и засега се забавлява. Е, аз отново получавам упреци от българи  :lol:. Децата просто са различни.

Писали сме по едно и също време.
« Последна редакция: Март 23, 2012, 02:16:37 am от elle22 »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Извинете за спама,обаче Боби,вашето си е постижение с Ивана,на мен от горчив опит с Тони ми се реве направо :(!Не знам просто какво ще правя,за сега ми остава само лятото,но и там не залагам особени надежди....
Ами постижение - никакво постижение, цял ден тичах след нея като след кученце. Затова и реших да изчакам, а и ми е скапан пак кръста от няколко дена, та ми е доста трудно да се навеждам. То и при вас е по-добре в смисъл, че очевидно детето прекрасно знае кога му се пишка и знае и да стиска, щом си е поискала памперса да пишка в него. Сега остава да смени мястото на пишкане. Ако и кажеш, че са свършили памперсите какво ше стане или ако се забавиш дълго с памперса, но стратегически я сложиш да чака близо до гърнето?


  
*
Аз все още нямам личен опит с гърнето, но все съм чувала, че децата си ходят в памперсите до 2 годинки.
Относно нощното хранене, просто ми е мечта да пропускат поне това в 3 часа. Никола и Даная се будят по различно време и се храним един след друг. При нас по-скоро се получава така, че децата ядат, а мама спи над тях. Не мога да свикна още, а се надявам това да се случи скоро. Ако не спя малко през деня, просто няма начин да стоя будна през нощта, дори за 15 мин.
Понеже нямам кърма, сме изцяло на АМ. Случи се няколко пъти Дная да се запича. Дали е от млякото? На Никола нищо му няма, просто акото му е по-гъсто.
Няма ли начин едно от бебетата през нощта да го поема някой друг( то ще е супер и двете докато си попочинеш ама все си е помощ и едно). Нашия тати много помага, но с храненето няма как, че сме на кърма.
А запек е когато е твърдо, ти това ли имаш предвид? АМ на всеки корем се отразява различно.
За памперсите Боби има добри идеи, но то като ти дойде до главата трябва да го мислиш  :) Аз смятам да изчакам месец-два и пак да покажа гърнето. Все в един момент ще го заинтересува. За децата които са по-големи и разбират няма ли как да предлагате награда за ползване на гърнето-нещо като поощрение  :)
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Момичета, възможно ли е хрема, да е резултат от никнене на зъби? НИкъде в нета не прочетох такова нещо, ама да си попитам :oops: :oops: Надеждата да не е от храна ме крепи  :D

Да, възможно е. При Хриси се получи точно така. Заведохме я на педиатъра за преглед нямаше зачервено гърло, дори провери дали няма избило зъбче тогава нямаше. Хремата се усили доста и започнахме лечение с Виброцил и включи Тобрадекс, едва тогава отшумя. Прочиствах с помпа няколко пъти дневно, преди това впръсквах Стеримар - водичка.
След няколко дни се появи долно ляво зъбче.  :D

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Момичета, възможно ли е хрема, да е резултат от никнене на зъби? НИкъде в нета не прочетох такова нещо, ама да си попитам :oops: :oops: Надеждата да не е от храна ме крепи  :D

Да, възможно е. При Хриси се получи точно така. Заведохме я на педиатъра за преглед нямаше зачервено гърло, дори провери дали няма избило зъбче тогава нямаше. Хремата се усили доста и започнахме лечение с Виброцил и включи Тобрадекс, едва тогава отшумя. Прочиствах с помпа няколко пъти дневно, преди това впръсквах Стеримар - водичка.
След няколко дни се появи долно ляво зъбче.  :D

А защо Тобрадекс /антибиотик/ при никнене на зъб?
И мен все ме убеждават, че от зъбите сме с хрема, разстройство, и каквото още се сетите като симптоми, но честно казано хич не ми се вярва това. Ето съвсем прясно и ние от вторник сме с температура не висока за една вечер, промяна на гласа от вчера и започнахме да понакашляме вече. Според педиатъра ни ще ни никнат зъби  8O Не знам като му поникнат и последните кътници, с какво ще се оправдават вече.
На мен лично малко по-правдоподобно ми звучи теорията на една лекарка, която посетихме преди време, че по-скоро децата лепват някой вирус и като им падне имунитета зъбите по-бързо избиват....или май беше обратно  :D

Между другото, последната хрема, която имахме от зъби се оказа Стафилокок в носа. Така, че мога да се досетя защо ви е минала хремата след Тобрадекса ;)


*
това за разстройството и зъбите го разбирам - променя се киселинността на слюнката, ок, но хрема защо?

да ви питам - моята девойка вече ака сравнително твърдо, но се питам как разбираме дали е запечена - количествата са доста по-малки, има ли насоки по въпроса? тя е на "обща храна" но изяжда сравнително малки количества, не знам дали това има значение, иначе се кърмим на поискване. та затова се чудя.

боби, много е неприятно това с кръста дано те отпусне скоро.

а и още нещо - давате панадол само при температура или при други симптоми на настинка, но без температура, както ние пием парацетамол без задължително да имаме температура.

аз настинах (покрай нейното плуване  :)) и след като се влачих две седмици се разболях сериозно, че и тя сега започна да кашля, та се чудя, аз като пия парацетамол дали да не й давам и на нея?
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
аз съм давала панадол само при висока температура


*
И аз Панадол съм давала на Тони когато беше бебе само при температура и неразположение при болка /зъби, ваксина/.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

И аз така правя, но съм чувала, че го дават и при настинка например за 2-3 дни.


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Аз пак ще си мрънкам за нашият опит с гърнетата взаимстван от Цветенце.
Оставте ги от раз без памперс да се напикават и наакват 2-3 дни в гащите и ще видите как ще ви изненадат. Разбира се, който има възможност и време за това. Боби, знам, че при теб няма как да се случи сега.

Но и до 3 години да са с памперси аз лично не виждам драма в това. Когато тогава.

Катрин, ако ще те успокои малко, ще мине и този ви период но като порастнат малко децата (колко са големи всъщнист) :) Познато ми е (а и на коя ли майка не е) аз да спя докато уж храня бебетата и стряскайки се да виждам как изливам млякото във врталето му а то маха с ръце и се опитва да ближе шишето:) Колко пъти се е случвалоооо:))))))
Моите деца са на АМ от раждането им и никога не са имали запек. Честно казано не съм запозната дали има значение какво АМ пият. Ние бяхме на "обикновен" Фризолак:)