0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Е, ние явно сме случили в това отношение на педиатър - въобще не ме е карала да забелвам, даже като е попитах за мнението й, ми каза, че тя пишки не пипала :D.

Иееееее, браво
  Аз да кажа, че нашата се отлепи доста от едната страна. Точно на другия ден след прегледа :) Сама.
  Еленка, ще взема да пробвам тези ледени гризалки :)
  Да, при + белег от БЦЖ, не се повтаря. Плюсът всъщност май потвърждава именно това, че белег
Като казахте за ваксините...
В петък слагахме Инфанрикс. Вечерта беше много неспокоен и за мен от тогава още не се оправил. Снощи беше истинска истерия в къщи- хем няколко дни вече минаха.
Сега този петък сме за Синфлорикс, понеже отказах да ги сложи заедно, направо настръхвам. 
Засилва ли се реакцията на децата, ако се сложат заедно? Направо не зная какво да направя за следващия прием, а ми се иска изобщо да не ги слагам.
Толкова изнервен и неспокоен Дани не съм го виждала до сега, сигурна съм, че е от тази ваксина! :x

И на Боби ги слагат отделно, не ми се мисли как ще е като започнат пневмококовите!
Момичета имам чуденка: какво според вас означава "млечно хранене"? За мен това е хранене изцяло с АМ/кърма, нооо според педи, щом приготвям кашата с АМ, пак е млечно. Тя ми каза, че на 7мес. бебо трябва да има 3 млечни хранения, но той понякога слива храненето в 15.30 и в 18.30 и остава с две млечни. Как го разбирате вие? Дано и Бърди се включи, да "разясни":)
*
 Мисля, че ако си добавила АМ в кашата, се брои за "млечно хранене".
 Нали има бебчета, които отказват да пият  АМ и мамите точно така ги изхитряват ;)
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Д-р Birdie,

ще съм Ви безкрайно благодарна ако споделите мнението си относно лечение с крем Elidel (Елидел) при бебе на 9 месеца. http://apteka.framar.bg/30005085/%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BB-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-1-15-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B0

Преди 10 дни бяхме на специалист педиатър-алерголог - д-р Евтимова - гр. Пловдив, във връзка с кожния обрив на Хриси, който вече 3 месец се проявява независимо от непрекъснатото лечение с Фусидин Н, Локоид, Елоком, Фенистил капки... Повлия се бързо от Елоком но след спиране отново се появява. В тази връзка посетихме педиатър - алерголог, направи кожен тест към мляко, пшеница, банан, ориз, безмлечна каша Ябълка  на Хумана, морков, пробите са отрицателни. Заключението и беше, че детето е с Атопичен дерматит, въпреки, че няма типичната клинична картина със силен сърбеж.
За лечение изписа капки Ксизал 1Х5 дневно и мазане с крем Елидел и на двата препарата пише, че не са подходящи за деца под 2 год. обадих и се то тя каза, че до 1 месец могат да се използват. Започнах лечение, много бързо се повлия но една вечер пропуснах и на другия ден имаше обрив отново. Снощи отново не намазах с Елидел а нанесох  Eucerin-Омега 12 %, отново има обриви, не са толкова зачервени.

Днес търсейки информация за Елидел  прочетох шокираща новина.

" СЪОБЩЕНИЕ НА ЕВРОПЕЙСКАТА ЛЕКАРСТВЕНА АГЕНЦИЯ(EMEA) ОТНОСНО ПРЕГЛЕДА НА ДАННИТЕ ЗА БЕЗОПАСНОСТ НА ELIDEL И PROTOPIC/PROTOPY*

Европейската лекарствена агенция препоръча предпазлива употреба на Elidel и Protopic/Protopy* (оригиналното съобщение може да бъде прочетено на интернет адрес http://www.emea.eu.int/pdfs/general/direct/pr/9888206en.pdf

Европейската лекарствена агенция завърши прегледа на лекарствената безопасност за продуктите Elidel (pimecrolimus) и Protopic/Protopy* (tacrolimus) и направи заключението, че ползата от употребата на тези два продукта за дерматологично приложение надхвърля риска, но те трябва да се прилагат с по-голяма предпазливост, за да се намалят колкото е възможно повече потенциалните рискове от поява на кожен рак и лимфоми.

Пациентите, които вече провеждат лечение с Elidel или Protopic/Protopy* не трябва да спират или променят лечението си без консултация с лекуващия лекар.

Elidel и Protopic/Protopy* са лекарства за приложение върху кожата, които се използват при лечението на атопичен дерматит (екзема). След появата на съобщения за рак на кожата и лимфоми при пациенти, които са употребявали тези лекарства, Комитетът за лекарствени продукти в хуманната медицина (СHMP) към Европейската лекарствена агенция предприе през април 2005 г. преглед на данните за безопасност на двата продукта... "

 Колкото и ненадеждна да е информацията в Интернет, меко казано  изпаднах в ужас, от прочетеното.

 Вашите мнения и съвети тук във форума, изградиха у мен доверие към Вас, това е причината да се обърна с този пост.

Благодаря предварително Докторе!




.
« Последна редакция: Март 12, 2012, 13:42:23 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Дийп, при синът ми обривите продължиха до годинката, без да се повлияват от нищо. Прибягвах до Фусикорт, само когато на гръбчето се образуваха ранички с диаметър над 1 см. После всичко отшумя от самосебе си.
Помагаше ни и колд кремът на Мустела.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Като казахте за ваксините...
В петък слагахме Инфанрикс. Вечерта беше много неспокоен и за мен от тогава още не се оправил. Снощи беше истинска истерия в къщи- хем няколко дни вече минаха.
Сега този петък сме за Синфлорикс, понеже отказах да ги сложи заедно, направо настръхвам. 
Засилва ли се реакцията на децата, ако се сложат заедно? Направо не зная какво да направя за следващия прием, а ми се иска изобщо да не ги слагам.
Толкова изнервен и неспокоен Дани не съм го виждала до сега, сигурна съм, че е от тази ваксина! :x
Калин имаше много силна реакция от тези ваксини; аз също не позволявах да сложат наведнъж 2 дози, няма страшно да поизчакат 2 седмици. При Кай всеки път се появяваше посинял оток на крачето и болките му явно бяха големи. Действах с ледени компреси (намокрени тампони за грим, замръзнали във фризера, марля и обикновен, не ластичен бинт) върху надупченото на крачето; ако и те не успокоят, давах 1/2 доза Панадол.
Дидон, от няколко дни ми отказва АМ, пие го само вечер, през деня му слагам 1 лъж. каша и с лъжичка го лъжа и хапва. Затова бе и въпросът ми, кое е млечно хранене, защото при Боби реално остана едно!:( Всичко друго е хитринки, разни мешавици с мляко и нещо си за да го яде, получава ми се, но все пак не е само мляко, затова ми е притеснено от това положение, не ще и не ще!
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
аннниа Пробвай с по голям номер биберон,едното ни бебе когато беше на вашите месеци също отказа АМ,какво ли не пях,как ли не клатих :lol: и по голямата дупка на бибата спаси положението за сега,казвам за сега защото от скоро пак се почнаха едно пазарлъци :lol:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Д-р Birdie,

ще съм Ви безкрайно благодарна ако споделите мнението си относно лечение с крем Elidel (Елидел) при бебе на 9 месеца. http://apteka.framar.bg/30005085/%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BB-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-1-15-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B0

Преди 10 дни бяхме на специалист педиатър-алерголог - д-р Евтимова - гр. Пловдив, във връзка с кожния обрив на Хриси, който вече 3 месец се проявява независимо от непрекъснатото лечение с Фусидин Н, Локоид, Елоком, Фенистил капки... Повлия се бързо от Елоком но след спиране отново се появява. В тази връзка посетихме педиатър - алерголог, направи кожен тест към мляко, пшеница, банан, ориз, безмлечна каша Ябълка  на Хумана, морков, пробите са отрицателни. Заключението и беше, че детето е с Атопичен дерматит, въпреки, че няма типичната клинична картина със силен сърбеж.
За лечение изписа капки Ксизал 1Х5 дневно и мазане с крем Елидел и на двата препарата пише, че не са подходящи за деца под 2 год. обадих и се то тя каза, че до 1 месец могат да се използват. Започнах лечение, много бързо се повлия но една вечер пропуснах и на другия ден имаше обрив отново. Снощи отново не намазах с Елидел а нанесох  Eucerin-Омега 12 %, отново има обриви, не са толкова зачервени.

Днес търсейки информация за Елидел  прочетох шокираща новина.

" СЪОБЩЕНИЕ НА ЕВРОПЕЙСКАТА ЛЕКАРСТВЕНА АГЕНЦИЯ(EMEA) ОТНОСНО ПРЕГЛЕДА НА ДАННИТЕ ЗА БЕЗОПАСНОСТ НА ELIDEL И PROTOPIC/PROTOPY*

Европейската лекарствена агенция препоръча предпазлива употреба на Elidel и Protopic/Protopy* (оригиналното съобщение може да бъде прочетено на интернет адрес http://www.emea.eu.int/pdfs/general/direct/pr/9888206en.pdf

Европейската лекарствена агенция завърши прегледа на лекарствената безопасност за продуктите Elidel (pimecrolimus) и Protopic/Protopy* (tacrolimus) и направи заключението, че ползата от употребата на тези два продукта за дерматологично приложение надхвърля риска, но те трябва да се прилагат с по-голяма предпазливост, за да се намалят колкото е възможно повече потенциалните рискове от поява на кожен рак и лимфоми.

Пациентите, които вече провеждат лечение с Elidel или Protopic/Protopy* не трябва да спират или променят лечението си без консултация с лекуващия лекар.

Elidel и Protopic/Protopy* са лекарства за приложение върху кожата, които се използват при лечението на атопичен дерматит (екзема). След появата на съобщения за рак на кожата и лимфоми при пациенти, които са употребявали тези лекарства, Комитетът за лекарствени продукти в хуманната медицина (СHMP) към Европейската лекарствена агенция предприе през април 2005 г. преглед на данните за безопасност на двата продукта... "

 Колкото и ненадеждна да е информацията в Интернет, меко казано  изпаднах в ужас, от прочетеното.

 Вашите мнения и съвети тук във форума, изградиха у мен доверие към Вас, това е причината да се обърна с този пост.

Благодаря предварително Докторе!




.

Не ползваме "Елидел", "Протопик" от много време.
Има съмнения относно тяхната безопасност.
Правилно сте прочели... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Д-р Birdie,

ще съм Ви безкрайно благодарна ако споделите мнението си относно лечение с крем Elidel (Елидел) при бебе на 9 месеца. http://apteka.framar.bg/30005085/%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BB-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-1-15-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B0

Преди 10 дни бяхме на специалист педиатър-алерголог - д-р Евтимова - гр. Пловдив, във връзка с кожния обрив на Хриси, който вече 3 месец се проявява независимо от непрекъснатото лечение с Фусидин Н, Локоид, Елоком, Фенистил капки... Повлия се бързо от Елоком но след спиране отново се появява. В тази връзка посетихме педиатър - алерголог, направи кожен тест към мляко, пшеница, банан, ориз, безмлечна каша Ябълка  на Хумана, морков, пробите са отрицателни. Заключението и беше, че детето е с Атопичен дерматит, въпреки, че няма типичната клинична картина със силен сърбеж.
За лечение изписа капки Ксизал 1Х5 дневно и мазане с крем Елидел и на двата препарата пише, че не са подходящи за деца под 2 год. обадих и се то тя каза, че до 1 месец могат да се използват. Започнах лечение, много бързо се повлия но една вечер пропуснах и на другия ден имаше обрив отново. Снощи отново не намазах с Елидел а нанесох  Eucerin-Омега 12 %, отново има обриви, не са толкова зачервени.

Днес търсейки информация за Елидел  прочетох шокираща новина.

" СЪОБЩЕНИЕ НА ЕВРОПЕЙСКАТА ЛЕКАРСТВЕНА АГЕНЦИЯ(EMEA) ОТНОСНО ПРЕГЛЕДА НА ДАННИТЕ ЗА БЕЗОПАСНОСТ НА ELIDEL И PROTOPIC/PROTOPY*

Европейската лекарствена агенция препоръча предпазлива употреба на Elidel и Protopic/Protopy* (оригиналното съобщение може да бъде прочетено на интернет адрес http://www.emea.eu.int/pdfs/general/direct/pr/9888206en.pdf

Европейската лекарствена агенция завърши прегледа на лекарствената безопасност за продуктите Elidel (pimecrolimus) и Protopic/Protopy* (tacrolimus) и направи заключението, че ползата от употребата на тези два продукта за дерматологично приложение надхвърля риска, но те трябва да се прилагат с по-голяма предпазливост, за да се намалят колкото е възможно повече потенциалните рискове от поява на кожен рак и лимфоми.

Пациентите, които вече провеждат лечение с Elidel или Protopic/Protopy* не трябва да спират или променят лечението си без консултация с лекуващия лекар.

Elidel и Protopic/Protopy* са лекарства за приложение върху кожата, които се използват при лечението на атопичен дерматит (екзема). След появата на съобщения за рак на кожата и лимфоми при пациенти, които са употребявали тези лекарства, Комитетът за лекарствени продукти в хуманната медицина (СHMP) към Европейската лекарствена агенция предприе през април 2005 г. преглед на данните за безопасност на двата продукта... "

 Колкото и ненадеждна да е информацията в Интернет, меко казано  изпаднах в ужас, от прочетеното.

 Вашите мнения и съвети тук във форума, изградиха у мен доверие към Вас, това е причината да се обърна с този пост.

Благодаря предварително Докторе!




.

Не ползваме "Елидел", "Протопик" от много време.
Има съмнения относно тяхната безопасност.
Правилно сте прочели... .

Докторе, много Ви благодаря за отговора!

Нанасях крема Елидел - вечер в рамките на 11дни, мислите ли, че би могло да има негативно влияние за такъв период от време?  :( :( :(

Просто нямам думи, как е възможно не мога да проумея. Коментирах лечението с педиатъра на Хриси, водихме я и на частен педиатър и никой нищо не спомена относно крема.  8O

Бихте ли коментирали и назначените капки Ксизал, изписани са веднъж на ден х 5 капки.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
deep и аз постоянно се чудя как така лаици като нас от един гугъл разбират неща, дето учЕните доктори изглежда не ги знаят. освен да им изпринтиш становището и да им го занесеш, друго едва ли можеш да направиш. стискам палци всичко да е наред с малчо

докторе, да ни препоръчате някой читав учебник по педиатрия, че явно ще трябва да четем насериозно
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Ели, и аз не мога да си обясня. Чувствам се ужасно, някак потресена.  :( Толкова години борба, за да ги имаме нашите деца, сега отново няма спокойствие. Не е шега, че учебник по педиатрия никак няма да е излишен.

Добре, че днес реших да прочета за този препарат в нета. Съпругът ми утре ще разговаря с тази лекарка.
За протокола, казва се д-р Евтимова - педиатър алерголог.
« Последна редакция: Март 12, 2012, 22:07:22 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Какво представлява активната съставка пимекролимус в този крем Елидел? И щом има съобщения за евентуална тежка вреда защо не е изтеглен препаратът?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Ксозал капки се дават само при много силен сърбеж ( за АД, ако говорим).
Но той няма никакво значение или влияние върху хода на АД. И не се изписва рутинно.
Всъщност, аз за АД никога не пиша антихистамини- предпочитам добра локална терапия с правени кремчета.
Всъщност, аз съм много доволен само от правените кремчета и козметиката. "Елидел" и "Протопик" аз лично никога не съм ползвал, защото нямам нужда от тях.
Истината относно правените кремчета е че се иска в тях много, много силен КС. Но сложен в "база". А не "гол".
С хидрокортизон, тежки АД не могат да се лекуват изобщо... . С гол "Елокон"-също.
« Последна редакция: Март 12, 2012, 23:29:32 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Д-р Birdie,

явно цялото лечение е объркано. Тази вечер разговарях отново с нейната педиатърка и тя ми потвърди да продължа лечението с Ксозал, като каза, че може се взема до 1 месец няма проблем. На коментара ми относно Елидел крема, който е предписан от специалиста, към който тя ни насочи беше, че не го познава този крем и ще прочете.  8O Само преди 10 дни я питах за него...

Бихте ли споделили Вашия подход при екзема. Какви точно кремчета имате в предвид.

Благодаря много за отговорите!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Снимки?
Не мога да кажа нещо повече, защото нямам възможност пряко да следя и контролирам. А кремчетата са "тежки" и е нужно внимание.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Благодаря Докторе!

Прикачвам четири снимки от днес сутринта и две от вчера сутринта. Снимките от 12.03.12 са направени като предната вечер не намазах с Елидел а само с Eucerin-Омега 12 % и на сутринта имаше обрив. Снощи не намазах с абсолютно нищо, през деня съм и дала 5 капки Ксизал. Бях решила да не третирам дори и с козметика но сега при правенето на снимките забелязах, че на места кожата се е изсушила и леко се лющи, за това намазах с А-Дерма екзомега.

Само да спомена, че състоянието много бързо се развива, както е спокойно и за часове целия гръб става с обриви и прогресивно стават червени.
Детето е на диета, картоф, морков, брокол, тиквички (тиквичките - аз съм ги приготвяла през есента, сварени и замразени), пилешко филе, оризова каша, круша, ябълка, всички приготвям с вода не използвам АМ. Всичко и готвя, всеки ден, не смея да включа бурканчета, въпреки, че не мога да давам пуйка. Имам телешко купено от близки приятели но ме е страх да го въведа още. През февруари въведох глутен с овесена каша на Hipp. Детето е на кърма и две заместени хранения, на обяд зеленчуково и вечерта плодово пюре.

От няколко дни аз също съм на диета(дано не ми намалее кърмата)избягвам мляко, млечни продукти, не пия кафе (позволявах си по 1 слабо кафе сутрин)никакви сладки неща, шоколадови изделия, ядки...
« Последна редакция: Март 13, 2012, 10:56:28 am от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Прикачам допълнително и три други снимки от първоначалното състояние на обривите, което предполагам бързо ще се развие ако няма адекватно лечение и да проследите нещата в динамика.

В предния пост пропуснах да Ви напиша, че и направихме кожен тест за алергия към:

1. Hipp Combiotic 2 - АМ, с което приготвях кашите. - Отрицателен
2.безмл. каша ябълка - Humana - отрицателен
3.оризова каша Милупа - отрицателен
4. яйце - отрицателен
5. пшеница - отрицателен
6. морков - отрицателен
7. банан - отрицателен
« Последна редакция: Март 13, 2012, 12:42:30 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Бина, аз съм на Хумана АР и по принцип му давам от по-големи биберони, а и не съм сменяла нито шише, нито биберон, нито АМ. Днес пак цокна малко и край! Дано е период и отмине.