0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #20 -: Февруари 21, 2012, 15:24:53 pm »
Ами ние сме на АМ, но с храненето не е така, слагам го на една голяма възглавница и яде така.С приспиването само е трудно.
Аз по принцип съм си поспалива, бях всъщност  :) , и това неспане вечер ми е тежко.

Тук бяхте коментирали, че слагате по една мензурка оризова каша ли в млякото, да не се будят, но на бебе в ненавършен четвърти месец може ли да се дава, и в какво съотношение трябва да е с водата?
Аз едва ли мога много да давам съвети, по скоро споделям това което е проработило при мен. От самото начало сядам на ръба на леглото за да я храня слагам я на краката, главичката и леко пропада между коленете но тя с времето се научи да се намества. Докато я храня я люлея и много хубаво ми се унася, понякога даже и млякото не си изяжда. Тази поза ми е удобна и за това че като е заспала вече мага много лесно да я повдигна и да я сложа в леглото.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #21 -: Февруари 21, 2012, 21:35:10 pm »
Тук бяхте коментирали, че слагате по една мензурка оризова каша ли в млякото, да не се будят, но на бебе в ненавършен четвърти месец може ли да се дава, и в какво съотношение трябва да е с водата?

За тази ли става въпрос

http://papa-bebe.com/ka6i/milupa.html

четвъртата по ред?

И може ли да се дава на бебе, преди да е захранено?
Не става ли много гъсто млякото така?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #22 -: Февруари 21, 2012, 21:47:48 pm »
http://papa-bebe.com/ka6i/ban_ka6i/milupa_o.jpg

Аз е дадох след като навършиха 4 месеца, ефект голям нямаше, но моите деца все още ядат през нощта. Аз в млякото вечерта слагах по една две мензурки.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #23 -: Февруари 21, 2012, 22:05:59 pm »
Тук бяхте коментирали, че слагате по една мензурка оризова каша ли в млякото, да не се будят, но на бебе в ненавършен четвърти месец може ли да се дава, и в какво съотношение трябва да е с водата?

За тази ли става въпрос

http://papa-bebe.com/ka6i/milupa.html

четвъртата по ред?

И може ли да се дава на бебе, преди да е захранено?
Не става ли много гъсто млякото така?

Според мен имат предвид безмлечната оризова(десетата поред) макар че, аз съм му слагала направо млечна, защото си бяхме на АМ открай време, и му я давах май преди на навърши 4 месеца. Не че имаше и при мен особено значение :-) Иначе и аз като Eille слагах по 1-2 мензурки. Моя пък независимо в колко е ял вечерта си се събужда към 3:30, но аз го приучих да пие вода и после ядем към 6-6:30


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #24 -: Февруари 21, 2012, 23:41:33 pm »
Иванита, това че сте на АМ не означава, че трябда да слагаш млечна каша в АМ (което е абсолютно неправилно, млечната каша се прави с вода -ясно е). Обикновена оризова каша се слага в последното мляко, но имайте предвид че биберона трябва да е по-широк, иначе става по-трудно сукането и може да се изнерви или да заспи предварително.

Аз искам да споделя моя опит по повод на събуждането нощем започнало извъднъж около пети месец (4,5-5,5м). Тогава други момичета споделиха тук, че и при тях и било така по същото време и затова ми беше по-лесно да разбера причините и да съм по-спокойна. Оказа се, че като цяло е било по-гладно детето (не просто през нощта) заради ускорен разтеж от една страна и началото на захранването от друга, тъй като млякото му намаля (което беше моята грешка, замествайки  по-бързо едно хранене изцяло). Така или иначе този период продължи окло месец и половина и след като се уверих и при консултацията, че сме наддали много малко и беше под нормата, увеличих количествата мляко и особено след въвеждане на кашата нещата се оправиха постепенно. Кураж на вас и търпение  :wink:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #25 -: Февруари 22, 2012, 00:44:14 am »
Тук бяхте коментирали, че слагате по една мензурка оризова каша ли в млякото, да не се будят, но на бебе в ненавършен четвърти месец може ли да се дава, и в какво съотношение трябва да е с водата?

За тази ли става въпрос

http://papa-bebe.com/ka6i/milupa.html

четвъртата по ред?

И може ли да се дава на бебе, преди да е захранено?
Не става ли много гъсто млякото така?
http://papa-bebe.com/im_k.html

"...Проверка за белег след БЦЖ имунизацията. На децата без белег се прави проба Манту (5 МЕ ППД) и отрицателните се имунизират."

Няма оправяне тази държава, наистина! Същите глупости се тиражират безкарайно, навсякъде, и със същият хъс.
На 7м възраст, 7г и 11г възраст- ТРИ допълнителни дози БЦЖ!
Да живее неумиращата Руска "школа" и не можещата да се откачи от нея Бг Педиатрия... вече 70 години!!
« Последна редакция: Февруари 22, 2012, 00:48:54 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #26 -: Февруари 22, 2012, 00:46:25 am »
аз започнах да давам безмлечна оризова каша по 1 мензурка в млякото на славея когато беше на 3 м. и половина, но не за да не се буди а заради рефлукса. Аз и затова те питах как сте с него, защото ми се струва страно че след храна като го сложиш в креватчето започва да плаче, а като го държиш прав се успокоява. Ние така започнахме, дано при вас не е това а да е просто някакъв период, който скоро ще отмине
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #27 -: Февруари 22, 2012, 08:24:09 am »
Не е ли рано за бебе с ненавършен трети месец да се дава оризова каша?!
Аз след като нахраня Елиа я държа върху мен докато се оригне и заспи хубаво и тогава я слагам в креватчето.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #28 -: Февруари 22, 2012, 11:18:59 am »
Мисля и аз да започна да добавям (след 2 дни ставаме на 4 месеца) по 1 мензурка оризово брашно, но искам да питам няма ли да се отрази на проблема ни с неакането. Знам, че оризова вода се дава при разтройство, та да не се запече още повече от оризовото брашно.
Само да кажа, че се консултирахме с д-р Масларски и според него детето си наддава отлично и е в добро здраве. Каза ни да даваме дуфалак поне 1 месец всеки ден. Според него е добре да следвам следната схема - 1-во кърма, после додавам АМ и ако отказва и двете в краен случай да започнеме захранване.
Чудя се и дали да не започна да давам мотилиум, който ни изписаха - 3х1мг. Аз прочетох за ужасни странични ефекти и затова не го давам, но пък напоследък Жорко започна да повръща много и все още имаме проблема с краткото кърмене и извиването на дъга, отказ от шише и рев и пищене ако се опитам да го храня повторно. Вчера го премерихме и пак е 5800 - колкото беше и на прегледа при Масларски, а са минали 4 дни. То вярно, че на различни везни са измерени тези стойности, но все пак.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #29 -: Февруари 22, 2012, 13:08:30 pm »
Миси, при нас нямаше никакви странични ефекти от Мотилиума - първо ни го изписа един педиатър от Варна - Кирязов, след това заради ходих в Пирогов при проф. Бранков, защото трябва напролет да оперираме детето и го попитах и него за рефлукса, той и педиатърката там също ми изписаха мотилиум. Може да го заведеш да го видят Жорко и в Пирогов при професора. На мен ми се стори невероятно разбран лекар, да не говорим, че не носех никакво направление и стотинка не ми взе.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #30 -: Февруари 22, 2012, 13:24:36 pm »
Мисля и аз да започна да добавям (след 2 дни ставаме на 4 месеца) по 1 мензурка оризово брашно, но искам да питам няма ли да се отрази на проблема ни с неакането. Знам, че оризова вода се дава при разтройство, та да не се запече още повече от оризовото брашно.
Само да кажа, че се консултирахме с д-р Масларски и според него детето си наддава отлично и е в добро здраве. Каза ни да даваме дуфалак поне 1 месец всеки ден. Според него е добре да следвам следната схема - 1-во кърма, после додавам АМ и ако отказва и двете в краен случай да започнеме захранване.
Чудя се и дали да не започна да давам мотилиум, който ни изписаха - 3х1мг. Аз прочетох за ужасни странични ефекти и затова не го давам, но пък напоследък Жорко започна да повръща много и все още имаме проблема с краткото кърмене и извиването на дъга, отказ от шише и рев и пищене ако се опитам да го храня повторно. Вчера го премерихме и пак е 5800 - колкото беше и на прегледа при Масларски, а са минали 4 дни. То вярно, че на различни везни са измерени тези стойности, но все пак.
Не е практика да се дават "разхлабителни" на бебета. Още по-малко- месец.
"Дъгата" е признак на ГЕР ( рефлукс). Вероятно не наддава или поради рефлукса, или поради нужда от по-големи количества АМ, или има друга причина ( уроинфекция, например).
Оризовото брашно не запича.
Не се дава мотилиум, поне не като първа стъпка.
Оризово брашно или АР мляко са първите стъпки. От които се оправят над 90-98% от бебетата. И без Мотилиум.
« Последна редакция: Февруари 22, 2012, 13:27:45 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #31 -: Февруари 22, 2012, 16:22:30 pm »
Благодаря д-р Бърди!
Ще опитам с оризово брашно. По-големи количества кърма/АМ опитах, но той отказва да суче, отказва и биберон. Давала съм кърма/АМ с лъжица и със спринцовка и след големи мъки, придружени с рев, успявах да му додам около 20/40мл, след което той ги повръща.

А без дуфалак не ака, не съм го давала от два дни, заради ротарикса, който сложихме вчера и съответно няма изхождане вече трети ден.
Другата седмица ще взема ел.везна и ще меря по колко суче.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #32 -: Февруари 22, 2012, 16:25:11 pm »
Прочетете в оценка на моториката нещата, които съм писал за рефлукса.
Разредете храненията.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #33 -: Февруари 23, 2012, 00:50:51 am »
ние също нямахме странични ефекти от мотилиума, пихме дори и още едни прахчета, но не се сещам сега как се казваха. Аз също не исках да тъпча славея с химии, но детето беше много зле и пищеше почти целодневно, успокояваше се донякъде само като я разнасяхме права напред назад.  почти не спеше през деня, докато я сложех легнала и започваше да се дере. Бях ангажирала и двете баби да идват да се сменяме, че ние с баща й каталясвахме. Бяха я кръстили бебето щафета. Много ме беше яд че стигнахме чак до прахчета, но когато съм питала педиатърката ни за нейните симптоми дали не са рефлукс тя ми казваше че всички бебета имат и не се прави нищо специално. На въпроса ми защо се дърпа от гърдата след първите 2-3 глътки и реве, ми каза че са фасони нейни и че може да е решила да се отбива - бебе на 3 м. !? И така положението се влоши до там че се наложиха прахчета. Пробвах на своя глава да давам ар 2-3 дена-не видях никакъв ефект. Сигурно е щяло да има след 1-2 седмици, но като не бях сигурна и не виждах подобрение не продължих, за да не ми спре пък кърмата. И така реших че ще давам прахчетата, не можех да гледам повече как се мъчи човечето. Още след около 3-4 дни се усети подобрение, а след 10-тина си беше пак същото бебче от преди рефлукса. Пихме ги 1 месец, междувременно аз поради здравословни проблеми трябваше да спра да кърмя и започнахме с ар пак. Пие го и до сега, наред с външните хранения. Много рядко повръща-най вече като се налочи с много вода. Но си е едно щастливо и спокойно бебе.
Извинявам се за дългия пост, разказах всичко за да могат майките с подобен проблем да вземат мерки от рано, не да стават като нас
« Последна редакция: Февруари 23, 2012, 00:54:58 am от dessi-kk »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #34 -: Февруари 23, 2012, 01:00:39 am »
Ако забелязвате, аз бях писал многократно, че някои бебета на кърма, нито могат да спрат рефлукса, нито могат да спрат да повръщат. И единственото решение е да се спре кърменето.
Рядко- но се случва.
Истинското подобрение е след като сте спрели кърменето и дали АР.
Останалото е било просто "камуфлаж" - ако сте спрели прахчетата, всичко отново е щяло да се върне.
Следователно... не първо лекарствата.
« Последна редакция: Февруари 23, 2012, 01:05:27 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #35 -: Февруари 23, 2012, 01:32:42 am »
аз това, което не разбирам е каква е тази фиксацията върху отделителните функции на бебето - толкова писано има и тук сме го говорили не е страшно ако бебето не се изхожда всеки ден, особено ако е кърмено. вчера пак слушах как слагали термометри на бебето, щото не акало всеки ден, че и лекарите - дуфалак всеки ден, на възрастни не се дава така дуфалак. не знам

миси, не е към теб лично това, по скоро към хората, които те консултират. дано се оправи бебето, че и ти да отдъхнеш.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #36 -: Февруари 23, 2012, 11:14:19 am »
А когато бебето (захранено) наистина има запек, какво се прави? Извинявам се, ако вече има отговор някъде, но аз намирам информация само какво не се прави - не съм успяла да прегледам всички теми  :oops:
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #37 -: Февруари 23, 2012, 11:23:06 am »
Др Бърди, моля за Вашето мнение! Преди няколко дни забелязах това червено петно в основата на главичката.

Когато го показах на педиатърката, тя изрази мнение, че било просто реакция на прекалено суха кожа, и че щяло да мине от самосебе си. Обаче с всеки изминал ден обривът се разраства, вместо да изчезва... Не къпем бебето често - най-много два пъти в седмицата засега, за да му щадим кожата.

Бихте ли споделили на какво се дължи, и дали трябва все пак да се третира с нещо.


*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #38 -: Февруари 23, 2012, 12:09:59 pm »
Вижте за Дуфалака аз много се опъвах да не го давам, защото бях чела тук мнението на д-р Бърди, а и други майки ми писаха да не го давам. Но освен нашия педиатър (той ни го изписа за седмица) след това гастроентеролога каза да го даваме 1 месец, аз въпреки това не го давах, исках да се консултирам с още един лекар и бях сигурна, че д-р Масларски ще го отрече, но...
д-р Масларски е педиатър на частна практика и доста препоръчван, всички са доволни от него, та реших да се доверя на него. Та той ни каза дуфалака да го даваме и през целия март  8O . На въпросите ми отговори, че това било захар, която е безвредна, бебето не привиква към него, каза че било все едно да преядеш с праз лук.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #39 -: Февруари 23, 2012, 12:30:54 pm »
Миси мила, ама това е нормално да не се изхожда всеки ден ако е на кърма. Наддава, спи, не плаче какво му мислиш. Извинявай, но това което препатихме, не искам друг да го изпита. Знам, че е трудно когато детето не иска да яде, повярвай ми, до ден днешен има седмица, две, когато не желае. Голям е и пак се притеснявам, нормално е, всяка майка мисли за детето си. След като няма "страдания" които описах по горе, съсредоточи се върху рефлукса, не в изхождането.Ще се урегулира и това.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!