0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #140 -: Февруари 29, 2012, 14:40:27 pm »
Мами и д-р Birdie, случвало ли се е при вашите бебета да хлътва за момент задната част на черепа, не фонтанелата. Днес слагах на малкия шапката и за момент пръста ми леко потъна. После опипвах да намеря мястото, но главата му си беше пак твърда. Питам се дали е нормално това. :(


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #141 -: Февруари 29, 2012, 15:29:41 pm »
Мами и д-р Birdie, случвало ли се е при вашите бебета да хлътва за момент задната част на черепа, не фонтанелата. Днес слагах на малкия шапката и за момент пръста ми леко потъна. После опипвах да намеря мястото, но главата му си беше пак твърда. Питам се дали е нормално това. :(
там също има фонтанела. да не е отворена съвсем леко и точно там да си пипнала, а после да не си могла да я намериш, защото ако още е отворена вероятно е съвсем мъничка.


  
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #142 -: Февруари 29, 2012, 16:15:43 pm »
При Жорко фонтанелата отгоре ту хлътва, ту се изправя. Питах д-р Масларски и той каза, че това е нормално - около час преди ядене хлътва, а след като суче се оправя.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #143 -: Февруари 29, 2012, 17:16:03 pm »
 За плодовете, нашия педиатър каза, че е добре да се ядат сурови, заради витамините и фибрите... Аргумент в полза на плодовете пред соковете е и това, че се нарушава целостта на плода и именно фибрите отиват "на кино", а да не говорим и колко витамини изфирясват много по-бързо...

 
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #144 -: Февруари 29, 2012, 17:43:31 pm »
Мами и д-р Birdie, случвало ли се е при вашите бебета да хлътва за момент задната част на черепа, не фонтанелата. Днес слагах на малкия шапката и за момент пръста ми леко потъна. После опипвах да намеря мястото, но главата му си беше пак твърда. Питам се дали е нормално това. :(
там също има фонтанела. да не е отворена съвсем леко и точно там да си пипнала, а после да не си могла да я намериш, защото ако още е отворена вероятно е съвсем мъничка.
Сега разгледах снимки на черепа на новородено и се разчетах в Интернет и това се оказа фонтанела странична. :oops:


*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #145 -: Февруари 29, 2012, 18:07:42 pm »
Д-р Birdie,

по повод обрив, който дъщеря ми  получи  през януари и нестабилно лечение с кортизонови препарати ( при мазане с Елоком, обрива изчезва, два - три след спиране отново се появява ) посетихме педиатър - алерголог. Насочи ни да направим тест, единия кожен, другия с вземане на кръв. Като педиатър бихте ли ни посъветвали кой от двата теста да изберем? Кожния ме притеснява, заради алергените, въпреки, че алерголожката ме убеждава, че по никакъв начин няма да повлияе на детето негативно.  :?

Благодаря предварително за коментара!
« Последна редакция: Февруари 29, 2012, 18:57:28 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #146 -: Февруари 29, 2012, 19:08:38 pm »
 Момичета, д-р Бърди, имам един бърз въпрос
 Понеже ние нямахме жълтеница, или сме имали, но от болницата се прибрахме без, та съм много боса по темата.
 На зълва ми малката има жълтеница, за 20 дни е качила само 160гр от изписването, т.е за 16дни. Само на кърма е, казали са и да дават глюкоза. Правилно ли е?
 Аз си мисля, че малкото качване дойде следствие на това, че тя явно е сънлива и я хранят на три часа
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #147 -: Февруари 29, 2012, 19:14:03 pm »
дидон, това, което аз знам, е че не се дава глюкоза, не се дохранва, просто се кърми по-често. при изключително кърмените е възможно жълтеницата да се задържи на физиологични нива, но по-дълго време. на мен ми бяха казали да я кърмя на поискване, но да не минават повече от 4 часа интервал или да има поне 6 кърмения през денонощие. но да не дава глюкоза, някой тук даже си го беше написал на лентичка, че не се прави.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #148 -: Февруари 29, 2012, 19:26:39 pm »
Момичета, д-р Бърди, имам един бърз въпрос
 Понеже ние нямахме жълтеница, или сме имали, но от болницата се прибрахме без, та съм много боса по темата.
 На зълва ми малката има жълтеница, за 20 дни е качила само 160гр от изписването, т.е за 16дни. Само на кърма е, казали са и да дават глюкоза. Правилно ли е?
 Аз си мисля, че малкото качване дойде следствие на това, че тя явно е сънлива и я хранят на три часа
Андреа имаше много високи нива на билирубина, до толкова, че по графиката им беше във високорискова група и изкара 2 дена гола под лампите, та от тогава знам, че това с  глюкозата е остарял метод и не помага. За това че не качва не знам дали е свързано, такъв проблем ние поне не сме имали, въпреки жълтеницата.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #149 -: Февруари 29, 2012, 19:33:22 pm »
 Благодаря, момичета,
аз също я посъветвах да изчака с глюкозата и да си слага детето по-често на гърда. Четох, че всъщност именно храненето, респективно поемането на течности, ще помогнат да се изчисти организма, и за това е важно да се хранят по-честичко
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #150 -: Февруари 29, 2012, 20:42:42 pm »
И ние бяхме с много високи нива на билирубин и стояхме една вечер под лампи в болницата. Тогава ме караха да давам на малкия да суче на 2 часа и постоянно го теглиха дали наддава, дори и първите две седмици след изписването бяхме под наблюдение при детския лекар как наддава, защото и ние имахме проблем с теглото. Но глюкоза не са ни давали.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #151 -: Февруари 29, 2012, 22:16:10 pm »
Моля за съвет д-р Бърди и момичета, имали подобен проблем.
Снощи се нахранихме към 21.00 ч. - 140 мл кърма, след което се уригнахме и към 21.30 малкия заспа. Към 22.20 ч. започна да се пробужда - това го прави всяка вечер, след което започваме отново люшкане на възглавница, за да заспи пак. Започна да се сърди и да мрънка, в полудрямка. Дадох му малко да суче, като си мислех, че така ще се успокои и ще заспи отново. Така и стана, но само за десетина минути, после пак се размърка и в един момент му посиня цялата главчка, изстина, нямаше никакви реакции и признаци, че диша. Обадих се на спешен център и попитах какво да правя - отговориха ми да чакам линейката. Естествено, докато чакахме се опитвахме да му възобновим дишането, бръкнахме и в устата му, езика беше мек. Бебчо дойде на себе си, но не знам поради каква причина. Когато докторката пристигна, той беше весел и спокоен. Откараха ни и в педиатрията - там също установиха спокойно дишане, нормална сърдечна дейност и нищо обезпокоително. Никой не може да каже каква е причината - предполага се задавяне или някаква проява на гърч.
Личната ни педиатърка предлага да направим консултация с невролог и ЕЕГ.
Въпроса ми трябва ли да предприема нещо друго като изследвания и каква да ми бъде реакцията, ако има и друг такъв случай?
Бебчето ми е на 4.5 месеца, храни се само с кърма и момче. До сега не сме боледували, направени са му всички задължителни васксини до момента, като за последно сме ги правили на 20-ти февруари.
Извинявам се за дългия пост и предварително благодаря на всички, които ще се включат със съвети и предложения.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #152 -: Февруари 29, 2012, 22:25:36 pm »
mgstra, доносено ли е бебето?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #153 -: Февруари 29, 2012, 22:51:18 pm »
Цитат
Публикувана от: Smaraidi

mgstra, доносено ли е бебето?

Роди се 2 седмици преди термин, но 3.700 кг и 54 см. Сега е 8.060 кг и 68 см. Каква е връзката?


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #154 -: Февруари 29, 2012, 23:00:09 pm »
Понеже моето момче като беше на 10 дни имахме инцидент и се предполагаше, че ще правим ЕЕГ една приятелка ме посъветва да го направим при определен лекар, че било важно кой ще прави и разчита. Ако уцелиш специалист предполагам, че той ще те насочи за изследвания и ще ти каже дали и какви изследвания са необходими. Дано не се случват повече инциденти, че знам как се спи като ти е на главата. Разпитай за специалисти в твоя град.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #155 -: Февруари 29, 2012, 23:09:54 pm »
Ние сме в София, така че може да ми препоръчате детски невролог в София.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #156 -: Февруари 29, 2012, 23:30:57 pm »
виж и в youtube филмчета за изкуствено дишане на бебета, за да знаеш какво да правиш ако, не дай боже пак ти се случи, дано не се налага.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Мами, използва ли някоя от вас шишета на д-р Браун.

Ние ползваме Авент, но имаме едно на д-р Браун, и трябва ни трябва биберон ниво 2 над 3м., но в две аптеки питах, все по 2 бр. е опаковката.
Откъде си ги купувате и каква е цената им?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Ние сме в София, така че може да ми препоръчате детски невролог в София.

Ходили сме два пъти при д-р Литвиненко,там сме правили и ЕЕГ,с добри впечатления съм.
Преглежда в поликлиниката на Педиатрията-ул.Найден Геров 2,вторник и четвъртък направление-код 17,но е малко сложно с часовете всмисъл,че трябва да се отиде рано към 7,защото родителите изготвят списък,и взависимост под кой номер сте и ви дават картонче от регистратурата,а прегледите започват от 10 часа.

Иначе може и на платен прием в МЦ'Детско здраве' в четвъртък следобяд.
http://www.zdraveto.com/index.php?option=com_content&task=view&id=25

Дргугият вариант за детски невролог е д-р Христова работи в Токуда с направление,
http://www.tokudabolnica.bg/bg/page/347/Екип

преглежда и в МЦ 'Детско здраве'
http://www.zdraveto.com/index.php?option=com_content&task=view&id=170

Ходили сме един път и при нея и също съм с добри впечатления.

Успех и дано всичко е наред с детенцето ти.



*
Ние сме в София, така че може да ми препоръчате детски невролог в София.
На мен ми дадоха телефон на Клиника по Неонатология 02/9541397 не сме ходили, но много е доволна тази мама.