0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тем
« Отговор #60 -: Януари 25, 2012, 11:06:08 am »
Явно не сте прочели книгата на Стаменов "Надежда за дете". Целта му е с по-прости думи и с по-малко медицински термини да обяснява. Не мисля, че някой трябва да се обижда.
iva17 правилно мислиш. Трябваше до април да се преместят, но можеби няма да е толкова скоро.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #61 -: Януари 25, 2012, 11:34:10 am »
А кога /най-скоро/?
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #62 -: Януари 25, 2012, 11:48:58 am »
А кога /най-скоро/?
Когато имам информация ще пиша, засега незнам точно кога.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #63 -: Януари 25, 2012, 20:27:26 pm »
Здравейте момичета. От скоро съм пациентка на клиниката и имам нужда от малко насоки.
В стимулация съм и утре съм на първи преглед и хормони. Мога ли когато отида за прегледа да пусна хормони или трябва да ги пусна 2 часа по-рано за да са готови за прегледа? Следобед направо в манипулационната ли ще разбера какво е назначил доктора?
Надявам се някой да може да помогни с напътствия. Предварително благодаря и успех на всички и много сбъднати мечти тази година! :)
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #64 -: Януари 25, 2012, 20:58:57 pm »
sunny 12, може да пуснеш хормоните, когато отидеш на преглед. Когато станат готови те веднага се носят на док и когато ти определи дозата, досието ти се дава при акушерката, която бие инжекциите. Така че не се притеснявай. Пожелавам ти успех и + резултат :)
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #65 -: Януари 25, 2012, 22:04:46 pm »
sunny 12, може да пуснеш хормоните, когато отидеш на преглед. Когато станат готови те веднага се носят на док и когато ти определи дозата, досието ти се дава при акушерката, която бие инжекциите. Така че не се притеснявай. Пожелавам ти успех и + резултат :)
iva17, сърдечно благодаря! Успех и на теб :)
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #66 -: Януари 26, 2012, 01:09:59 am »
DariD, pvg благодаря ви за успокоението. Успех милички с много +++++ тестчета!!!

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #67 -: Януари 26, 2012, 12:55:08 pm »
sunny12, изчакай си прегледа. Предполагам ще е сутринта и първоначално може да ти пуснат повече хормони. При мен беше така, после регулярно следяха 2. Изследването става бързо и ги качват веднага при лекарите. А инжекциите ги слагат по обяд, след като са назначени дозите.
Ако пуснеш по-рано хормоните може да се наложи да те бодат още един път, ако док иска повече.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #68 -: Януари 26, 2012, 13:02:06 pm »
На мен на всеки преглед ми даваха листче с изследвания за следващия път. Аз ходех преди часа за преглед за изследванията, за да си правя разходка (живеех на 10мин от клиниката), примерно към 8 сутринта и към 10 на преглед. После си чакаш протокола, от рецепция ще ти кажат кога е готов, обикновено към 13ч, но и по-късно е ставала понякога. Като ти е готов протокола отиваш за дозата си :)
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #69 -: Януари 26, 2012, 15:39:26 pm »
А кога /най-скоро/?

Аз  понеже се надявах там да родя също мислех , че ще е април , но разбрах от докторите , че едва ли ще стане по рано от юли.
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #70 -: Януари 26, 2012, 15:43:36 pm »
Привет!
Някой знае ли дали д-р Стаменов и/или д-р Персенска ще отсъстват тази събота?  :ask:  
« Последна редакция: Януари 26, 2012, 16:07:57 pm от wild cat »
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #71 -: Януари 26, 2012, 17:58:21 pm »
Аз определено не знам, но какво те навежда на мисълта, че ще отсъстват?
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #72 -: Януари 26, 2012, 19:06:20 pm »
anichka, vera, много благодаря :)
Аз отидох за прегледа сутринта като минах да дам кръв за хормоните преди да се кача. Прегледаха ме, измериха ми фоликулите и ми казаха да отида в манипулационната във времето което до сега са ми слагали инжекциите. Върнах се в 5 и досието беше вече долу с назначените дози. За мен така беше много удобно, иначе трябваше да излизам от работа 3 пъти: за изследване, за преглед и за инжекцията. Споделям го, защото може на някой да бъде полезно. :)
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #73 -: Януари 26, 2012, 20:36:01 pm »
Здравейте момичета. От скоро съм пациентка на клиниката и имам нужда от малко насоки.
В стимулация съм и утре съм на първи преглед и хормони. Мога ли когато отида за прегледа да

Даа, сега се зачетох по-добре и видях,че вече си стартирала.
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #74 -: Януари 26, 2012, 21:54:24 pm »
Момичета, искам да ви попитам някоя от вас имала ли е тъпи болки след биопсия няколко дни поред? Това ми е четвъртата биопсия и до сега винаги е спирало да ме боли до вечерта след биопсията. Не ме боли силно, мисля си че може да е от предстоящия цикъл. Ще изчакам да ми дойде и да минат ден-два и ако пак е така ще звънна в клиниката, но ще съм благодарна, ако споделите и вие.
« Последна редакция: Януари 26, 2012, 22:35:00 pm от iva17 »
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #75 -: Януари 26, 2012, 23:06:38 pm »
Ива и аз имам четири биопсии. При първите три ме болеше съвсем малко след процедурата. След последната четвърта подред през нощта ме заболя толкова много корема все едно съм пред цикъл, пих обезболяващо. Така ме боля подред още два или три дни беше. После отшумя.
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #76 -: Януари 27, 2012, 09:04:16 am »
Аз определено не знам, но какво те навежда на мисълта, че ще отсъстват?
От клиниката ми казаха, че на 20-ти януари д-р Персенска щяла да отсъства, но тя си беше на работа.
А миналата седмица отказаха да ми запишат час за тази събота, за д-р Стаменов, защото щял да отсъства.  :(
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #77 -: Януари 27, 2012, 09:10:00 am »
Аз днес очаквам обаждане от клиниката. Ако науча нещо веднага ще пиша.  osi_9
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #78 -: Януари 27, 2012, 16:19:50 pm »
Д-р Стаменов каза, че ще е на работа в петък сутринта (днес) и след това в неделя. В събота няма да е на работа.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #79 -: Януари 27, 2012, 22:32:31 pm »
Д-р Стаменов го няма утре със сигурност. В сряда, като си записвах час, ми казаха. Въпреки това ми дадоха час за събота, тъй като трябва да преценят кога да ми правят вливания с киовиг. Секретарките ми казаха да имам готовност да отида пак в неделя, ако докторката реши, че все пак трябва да си ме види и той. Така че, в неделя д-р Стаменов ще е в клиниката.