0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #40 -: Януари 23, 2012, 15:51:33 pm »
Здравейте момичета!Да се запиша и аз :).Имам три сладолетчета и мисля скоро да си ги прибера ноооооооооо преди това трябва биопсийка.За  биопсията на кой ден от цикъла трябва да си запиша час?Сигурно някъде някой е обяснил но аз не разбрах :oops:.И другият ми въпрос е колко струва трансфера на замразени ембриаони?
Няма начин да няма начин!
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #41 -: Януари 23, 2012, 16:07:40 pm »
Здравейте момичета!Да се запиша и аз :).Имам три сладолетчета и мисля скоро да си ги прибера ноооооооооо преди това трябва биопсийка.За  биопсията на кой ден от цикъла трябва да си запиша час?Сигурно някъде някой е обяснил но аз не разбрах :oops:.И другият ми въпрос е колко струва трансфера на замразени ембриаони?
Мирозлатка за биопсията ако те проследяват на 9 или 10 ден, след това ти казват кога да отидеш пак или направо деня на биопсията, аз съм имала и двата вариянта обикновенно е на 5 ден след доказана овулация, трансфера на замразени ембриони е 600 лв.!Успех!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #42 -: Януари 23, 2012, 16:49:16 pm »
epetrova, обади се на лекарите. По-добре да е излишна тревога...

И аз така мисля, че е крайно време да се обадя на д-р Стаменов, за да не ми е притеснено.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #43 -: Януари 23, 2012, 19:00:04 pm »
epetrova - при мен закъснението беше от 2 месеца точно. Но тогава като се притеснявах и търсех инфо - срещнах и по-големи закъснения дори от 90 дни.
Запиши си час за лекар - но това, което ще последва най-вероятно е прием на прогестеронов препарат. Аз исках това да избегна (мразя лекарства) и си бях дала срок 70 дни. Но Слава Богу на 60-тия цъфнах.
Късмет!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #44 -: Януари 23, 2012, 19:03:11 pm »
Здравейте момичета, да споделя с вас, че днес мина четвъртата ми биопсия. Слагаха ми пак РВМС, на предишната биопсия имаше подобрение след поставянето на РВМС, но трябва още малко да се покачат клетките. Стискайте ми палци този път всичко да е добре и да си прибера замразените ембриончета другия месец :)  
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #45 -: Януари 23, 2012, 22:50:02 pm »
Да се запиша и аз ,и много положителни резултати !!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #46 -: Януари 24, 2012, 10:41:10 am »
Иве, късмет, много късмет!

и вече ИМСИ в "Надежда"
Аз доста се пулих на обяснението и въобще как е поднесено съобщението - нищо информиращо не прочетох. "ин витро за мъже" :)
"Освен тест за ДНК фрагментация едновременно се прави....." - нали този т.нар. SDI  тест  няма как да се направи по време на самата процедура, непосредствено преди оплождане/след пункция, освен това този количествен тест нищо не променя :)

Още обработката на материала от мъжа преди оплождане си е най-обикновена спермограма - "нестриктен критерий"

Единственото вярно нещо, което прочетох "избор на сперматозоидите впоследствие свърмощно увеличение"

Имам чувството, че вече двойките с репродуктивни проблеми сме станали за посмешище и трябва да сме щастливи от всяко нещо, което ни се сочи за уникално и без аналог.
Няма начин от клиниката да не четат тук. Толкова комерсиално поднесено не очаквах
да напишете :?.

Не бях чела коментара за ИМСИ на д-р Малпани - доста итересно.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #47 -: Януари 24, 2012, 12:04:29 pm »
Здравейте момичета. Да се запиша и аз в темата. От другия цикъл на 20-ти ден започваме. По дълъг протокол. Миналия път бях по къс, сега ще е по-различно. Четох за дългия, но не ми стана ясно от 20-ти ден всеки ден ли се бият блокиращите инжекции и на кой ден те викат в клиниката. Ох имам хиляди въпроси :oops:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #48 -: Януари 24, 2012, 12:40:30 pm »
Здравейте момичета. Да се запиша и аз в темата. От другия цикъл на 20-ти ден започваме. По дълъг протокол. Миналия път бях по къс, сега ще е по-различно. Четох за дългия, но не ми стана ясно от 20-ти ден всеки ден ли се бият блокиращите инжекции и на кой ден те викат в клиниката. Ох имам хиляди въпроси :oops:
При мен блокиращата инжекция беше само една. Мисля декапептил или нещо подобно.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #49 -: Януари 24, 2012, 13:07:06 pm »
Здравейте момичета. Да се запиша и аз в темата. От другия цикъл на 20-ти ден започваме. По дълъг протокол. Миналия път бях по къс, сега ще е по-различно. Четох за дългия, но не ми стана ясно от 20-ти ден всеки ден ли се бият блокиращите инжекции и на кой ден те викат в клиниката. Ох имам хиляди въпроси :oops:

На двайсти ден ще проверят дали ти е минала спонтанната овулация и ако е така, ще ти сложат блокаж депо. Тоест инжекция, която ще държи блокирана хипофизата минимум 28 до 45 дни. Ще изчакате да ти дойде цикъла и на Х ден, когато ти кажат /обикновено се почва на 2-5 ден/ започвате стимулацията.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #50 -: Януари 24, 2012, 13:11:02 pm »
Благодаря ви! А цикъла нормално ли идва след блокиращата. В смисъл ако я сложат на 20-ти ден и цикъла идва на 28-ми ден. Така ли?
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #51 -: Януари 24, 2012, 13:13:46 pm »
Може малко да ти закъснее, а също и да е по-различен като кървене, по-дълго, по-тъмно кървене. Нормално е.
Успех!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #52 -: Януари 24, 2012, 13:16:08 pm »
epetrova - при мен закъснението беше от 2 месеца точно. Но тогава като се притеснявах и търсех инфо - срещнах и по-големи закъснения дори от 90 дни.
Запиши си час за лекар - но това, което ще последва най-вероятно е прием на прогестеронов препарат. Аз исках това да избегна (мразя лекарства) и си бях дала срок 70 дни. Но Слава Богу на 60-тия цъфнах.
Късмет!

mira_m66 за сега ми закъснява с 66 дни, но се надявам тези дни да ми дойде, защото вече наистина си имам всички признаци за това.


Иве, пожелавам ти много успех. Дано всичко да е наред с резултатите, да си прибереш сладоледчетата и скоро да ни се похвалиш с  :bfp:

*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #53 -: Януари 24, 2012, 18:31:55 pm »
момичета да се похваля,биопсията ми е добра и най накрая може вече да стартираме...много съм щастлива  УСПЕХ НА ВСИЧКИ
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #54 -: Януари 24, 2012, 19:53:36 pm »
epetrova, обади се на лекарите. По-добре да е излишна тревога...

И аз така мисля, че е крайно време да се обадя на д-р Стаменов, за да не ми е притеснено.
И аз бях откачила заради закъснение, но се оказа че е нормално ако нямаш задържан фоликул. На мен ми закъсня около 60 дни.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #55 -: Януари 25, 2012, 09:32:54 am »
epetrova, обади се на лекарите. По-добре да е излишна тревога...

И аз така мисля, че е крайно време да се обадя на д-р Стаменов, за да не ми е притеснено.

Здравей, и на мен ми закъсня с около 50 дни, но сега се радвам на обилен цикъл. Така че потърпи още мъничко.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #56 -: Януари 25, 2012, 09:49:23 am »
Момичета, да се запиша и аз в тази тема и дано тя е късметлийската за нас. В понеделник съм при Персенска за проследяване преди биопсия. Този път ще правим ЕЦ плюс ЗЕТ, защото имаме две замразени от предния стимулиран опит. Стискам палци на всички момичета, които така неуморно и непоколебимо се борят за най-голямото щастие в този живот.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #57 -: Януари 25, 2012, 10:14:37 am »
Аз ще помоля, някой заинтересован от ИМСИ ако вече знае подробности или в близките дни ще ходи и разпита ембриолозите да пише подробности.
Интересуваме при какви точно случаи смятат да приложат ИМСИ и колко ще е оскъпяването.

Вчера се порових и видях, че има някакъв нов сайт на "Малинов" и там го рекламират новият апарат за ИМСИ, даже нещо се пише за нов репродуктивен център 8O

Иначе това, което вчера прочетох, че в резултат на 5-6 пъти увеличение на оптиката на задвижващия микроскоп се избира генетично здрав сперматозоид.
Но за постигане на успех се позовават на:
 чисто мъжки фактор, жени 35 годишни или по-млади без женски фактор,
постигнати бременности ИМСИ -32,9% спрямо ИКСИ 26,5%, и по нисък процент спонтанни аборти в полза на ИМСИ
Споменава се, че са необходими умения за боравене с лупата, и отнемало 2-3 часа избора на подходящия материал, или с две думи човешкия фактор е много важен за да има резултат.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #58 -: Януари 25, 2012, 10:33:51 am »
Иве, късмет, много късмет!

и вече ИМСИ в "Надежда"
Аз доста се пулих на обяснението и въобще как е поднесено съобщението - нищо информиращо не прочетох. "ин витро за мъже" :)

Тара, сега отворих линка за ИМСИ и разбирам какво те е обидило. Не мога да повярвам, че нашата клиника са си позволили да сложат такова "шегаджийско" име на статията. Звучи ми като заглавие от списание "Розали" с цел запознаване лековато с новата технология на масовата публика, а не предназначено да я представи на наистина хора с тежки проблеми, търсещи изход за преодоляването им.
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #59 -: Януари 25, 2012, 11:05:04 am »
Bari, браво и успех! Дано скоро се похвалиш са + резултат :)

Тара, epetrova, благодаря за пожеланията :) Утре се надявам да разбера резултата от биопсията и ще пиша :)

Тара, що се отнася до нов репродуктивен център, аз си мисля, че "Малинов" ще си направят нов такъв, след като Център за репродуктивно здраве "Надежда" се премести е новата си сграда. А и нали ще се разширява "Надежда" с родилно и неонатология, според мен ще си стане отделна клиника. И няма да имат нищо общо с "Малинов". Поне така си мисля.
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)