0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #20 -: Януари 19, 2012, 15:33:48 pm »
Здравейте и от мен, да ни е много късметлийска новата темичка на всички :goodluck: :grouphug2:
Аз съм на преглед на 25.01, след трета неуспешна инсеменация. Мисля,че тя ни беше последна. Ще видим какво ще ни посъветват след прегледа....
И ние оплескахме третата. Докторът го извикаха по спешност и не посмях да му кажа, че прецакваме работата без него. Аз съм виновна, че не посмях да се посъветвам с него поне на другия ден преди Овитрела и фоликулите бяха спукани преждевременно, както показа тестът за овулация.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #21 -: Януари 19, 2012, 21:48:27 pm »
Момичета, може ли някоя от вас да сподели опита си с новия метод за селекция на сперматозоиди - MACS,който обикновено се препоръчва при пациенти с недобра ДНК фрагментация на сперматозоидите. Втора година съм пациентка на клиниката, но едва  днес ми препоръчаха използвам този метод за подбор на сперматозоиди при ICSI на естестен цикъл.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #22 -: Януари 19, 2012, 22:52:02 pm »
 можеш да прочетеш за метода: MACS

за мен това е поредният количествен анализ, иначе нямаше да има понятие "мъжки фактор" и всичко щеше да е толкова просто :)

 
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #23 -: Януари 19, 2012, 22:54:00 pm »
Желая на всички в темата, много скоро да се похвалят за успешен опит :)
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #24 -: Януари 20, 2012, 09:38:18 am »
Emilia Maria
ние също сме с мъжки фактор, т.е. висок % ДНК фрагментация. Ноември месец направихме ИКСИ, за съжаление неуспешно. Настоявахме за този метод МАКС и наистина го приложиха. Преди това ни посъветваха за някакъв американски метод , при който мъжа трябва да има 7 дни мастурбация и неповече от 3дни въздържание в деня на пункцията и заедно с МАКС ще има по-голяма успеваемост. При нас това не помогна, защото имахме 3 ембриона с допустим % фрагменатция, но не отлична. Тъй като бяхме по фонда, не съм запозната с цената на този метод и не се е наложило нищо да доплащаме.
Доколкото съм запозната с този метод, сперматозоидите се пресяват през машина, тай като по форма изглеждат напълно нормално и трудно се селектират от ембриолозите. А по този начин се елиминират голям процент с ДНК фрагментация и останалите биха помогнали за оплождане и получаване на добър ембрион.  Надявам се да съм успяла да ти обясня. Ако има нещо - съм насреща. :)
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #25 -: Януари 20, 2012, 09:56:34 am »
И ние бяхме с един от най- лошите мъжки фактори според др Стаменов. При второто ни успешно икси микробиолозите накараха съпруга ми да даде материал през 30 мин като от втория път извадиха 20 тина добри сперматозоида. Успех на всички!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #26 -: Януари 20, 2012, 11:24:35 am »
Хайде и аз да се запиша в новата ни темичка. Пожелавам много положителни тестове  :bfp: през новата 2012г. Нека има повече усмивки и сбъднати мечти.Нека в очите на всички да има радостни сълзи посрещайки най-желаният първи плач и красивата думичка МАМА. Силно ви прегръщам  :bighug: :bighug: :bighug:

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #27 -: Януари 20, 2012, 11:56:06 am »
 yahoo_17 :bfp1: за всички ни в новата темичка.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #28 -: Януари 20, 2012, 18:36:15 pm »
Impuls123
Благодаря за бързия и изчерпателен отговор! Надявам се много, чрез тази технология да се преодолява успешно мъжкия фоктор. Останалото е в ръцете на Господ. Дано се смили над нас и ни благослови със здрави дечица!
Успех на всички!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #29 -: Януари 20, 2012, 19:05:52 pm »
Момичета,каква е цената на биопсията в "Малинов"?След прегледа днес,д-р Шефкетова ми каза,че трябва И биопсия да направя :(...Моля,която от вас е минала през това,да ми каже болезнено ли,с упойка ли се прави,каква е цената!Знам,че взимат материал от лигавицата на матката за изследване... Много ме е страх! :(
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #30 -: Януари 20, 2012, 19:12:02 pm »
sole, изобщо не е страшно. Първо те проследяват кога точно ще настъпи овулация (записваш часове за проследяване), 5 дни след доказана овулация се прави биопсията. Взимат материал от лигавицата, боцването е кратко и като при цикъл. Предварително изпиваш 1 аулин. Носи си превръзка. Ето ти темата за биопсиите: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=37238.920

Струваше 200 лева и в цената влизат два хормона. Без упойка е, манипулацията е съвсем краткотрайна. Докато се чудиш много ли е страшно и то свършило,  :D
« Последна редакция: Януари 20, 2012, 19:14:52 pm от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #31 -: Януари 20, 2012, 19:26:15 pm »
На всички много късмет надниквам да провлача крак,пожелавам ви от все сърце само  :bfp: и много :babyflips: на финал!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #32 -: Януари 20, 2012, 20:21:06 pm »
rtfrtf,благодаря ти,че ми отговори веднага.Предполагам,че не е толкова страшно,ама...си ме е страх :) Добре,че ми даде линка за темата за биопсиите,аз така и не можах да я намеря :oops: Пожелавам ви хубава вечер на всички и :goodluck:
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #33 -: Януари 21, 2012, 17:28:55 pm »
Здравейте момичета!
Включвам се и аз в новата темичка. След дълго чакане и една извънматочна бременност (преди 3 години) и ние станахме пациенти на клиника Малинов.
Пожелавам късмет на всички и дано скоро видим :bfp: :goodluck:

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #34 -: Януари 22, 2012, 12:27:11 pm »
Да се запиша и аз.Желая на всички само положителни резултати!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #35 -: Януари 22, 2012, 20:09:08 pm »
sisi_08, според мен си попаднала на точната клиника :) Пожелавам ти много скоро да се похвалиш с успешен опит :)
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #36 -: Януари 23, 2012, 09:48:28 am »
Здравейте милички! Пожелавам много успешна седмица на всички.
Момичета, може ли някоя от вас да ми каже дали след дълъг протокол е имала закъснение на МЦ повече от 2 месеца. Аз в момента съм в такава ситуация и мисля вече да звъня на доктора. Иначе имам чувството, че всеки момент ще ми дойде, но нищо.

*

    milokami

  • ***
  • 198
  • Това ще е нашата година!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #37 -: Януари 23, 2012, 09:53:05 am »
Момичета, ТСХ-то ми е 0.89 при референтни стойности от 0.25-5.00. За започване на стимулация, трябваше да е под 2.5? Надявам се, че не мие много ниско. 
" Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез..."
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #38 -: Януари 23, 2012, 10:01:45 am »
Не е ниско добре ти е,но можеш да се консултираш пак,Успех
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема12
« Отговор #39 -: Януари 23, 2012, 13:51:35 pm »
epetrova, обади се на лекарите. По-добре да е излишна тревога...
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг