0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
здравейте, ние вече сме големи и идваме във вашата тема. :D
Моля някой, ако схване по моите описания и има наблюдение и информация за тези приспособления, да сподели.
По тв шоп някакъв преди години, когато още не ме интересуваше детската тематика съм виждала едни колани, които се слагат на раменете на детето, отзад имаше някаква пищялка и изписукваше, когато детето заеме изгърбена позиция.
Моите и двамата са високи и имат хубава стойка, но напоследък забелязвам някаква склонност към отпускане и прегърбване.
Нищо не намирам в нета, то и не знам точно как да го търся това чудо.
Най-ефективната терапия ще е спорт сигурно, но на 4 г. никой не се наема сериозно да се занимава с такива деца. Да не говорим, че все пак е твърде амбициозно за мен.
Приемам съвети всякакви :D
Здравейте мамчета и в тази тема. Елена, май скоро сте имали първи рожден ден  :D Честито на патерица, въпреки че не тук е мястото- да расте прекрасно дете!
Ние точно преди да тръгнем за море явно сме с някакъв стомашен вирус. От няколко дни малкият е със слабо разстройство, но днес още повече  :( Давах му Хидрасек прахчета, но днес отказва да пие вода с него, даже му се догади и леко повърна, защото му сложиш и в храната, за да го излъжа да изпие малко. Явно днес съвсем се влоши, а преди няколко дни смятах че е от зъбите и може би наистина беше, но имам чувство че вече за трети път се разболява, като започва с неразположение от зъбоникнене и сякаш му пада имунната система и после наистина се разболява. Забелязали ли сте такова нещо при вас?
Моля, споделете друго освен Хидрасек какво мога да дам? Взех и пробиотик, но ми трябва и нещо по-силно. Смятам да го водя и на лекар, че започвам да се притеснявам.. :(
*
сами, имахме много ти благодаря.
и с малката е така - пак тръгнаха сополи и кашлица. аз също мислех и мисля, че е свързано със зъби, но засега нови попълнения няма.
*
vera можеби е рано за прегърбване, после в училище ставаше май. за спорт преди 5 години също е рано мисля. аз самата имам лоша стойка,дано не е присъщо и на децата ми; едниственото което ме кара да държа раменете прави е ходене на висок ток, ма за вас е рано :)
sami аз никога не успях да дам на децата си каквото и да е прахче. ако не иска да пие вода, в нея сипвам малко лимон и захар, макар че второто категорично се забранява при разстройство. мисля че може и сок от морков, аз давах и полски готов - те са качествени. две неща от народната медицина помагат, които пазя и до днес след един ужасен период - компот от дренки и сушена кора от нар-прави се на чай. пробиотика е добре. ако продължава твърде дълго - При нас на 10 тия ден ни изписаха сулфамид и децата се оправиха като с магическа пръчка. успех и бързо оздравяване за морето :)!
моите пилета боледуват от вирус с висока температура, а от скоро и обриви по ходилата и лицето с мехурчета. чета че се казва коксаки или "ръка-крак-уста". мислех че мехурчетата са от едни нови обувки на момиченцето - а то вирус. някой боледува ли от същото? с какво да мажем пъпките-педиатърката препоръча крем с антибиотик,за колко време затихва?
« Последна редакция: Юни 08, 2012, 04:48:11 am от hope »

Косето е на небето.
*
моите пилета боледуват от вирус с висока температура, а от скоро и обриви по ходилата и лицето с мехурчета. чета че се казва коксаки или "ръка-крак-уста". мислех че мехурчетата са от едни нови обувки на момиченцето - а то вирус. някой боледува ли от същото? с какво да мажем пъпките-педиатърката препоръча крем с антибиотик,за колко време затихва?
hope, не сме боледували, но от това което съм чела за този тип инфекция, пише да се избягват цитрусови плодове и сол (заради афтите в устата). Ацетаминофен (acetaminophen) и ибупрофен (ibuprofen) за притъпяване на сърбежа/болката. Но явно трябва да се изчака да отмине сама, тъй като е вирусна инфекция (т.е. антибиотик едва ли ще помогне).
« Последна редакция: Юни 08, 2012, 13:36:55 pm от vaci »


*
Vera, плуването е подходящ спорт за хубава стойка и приемат деца за обучение от 4 години.
*
ади вече ходи на плуване, доколкото зная и в българия има плуване за по-малки, ако не е екстремно нищо не пречи веднъж-два пъти в седмицата да се ходи на подходящ спорт. а преди да проходят освен плуване, друго не може, но на нея й е голям кеф, пък и аз съм по-спокойна, че след време ще знае как да се държи във водата. за съжаление обаче, те копират всичко от нас и ако ние стоим прегърбени няма как да искаме от тях друго, а аз постоянно съм на буквата "с".
Те ходиха на плуване в градината, но с това нон стоп боледуване... то не бяха синузити, отити, сливици и нищо особено не се получи. Надявам се догодина да понаучат нещо там, харесва им много.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Те ходиха на плуване в градината, но с това нон стоп боледуване... то не бяха синузити, отити, сливици и нищо особено не се получи. Надявам се догодина да понаучат нещо там, харесва им много.
хлорираната вода ( пък и солената, морската) всичко убива, дай им време


  
*
да, аз също съм забелязала след плуване носа на ади тече по-малко и затова не спирам ако няма температура.
Ние в крайна сметка стигнахме до болница от това разстройство. Незнам случвало ли ви се е, но се оказва че често се стига до това положение заради бързото обезводняване, което може да се получи. Аз доста се колебах дали да постъпим или в къщи да се лекуваме, но добре че бяхме там, защото на другия ден започна повръщане и отказа вода, така че друг начин нямаше  :( УФ, доста гадно се получи, да не говорим че момента беше крайно неподходящ, но дано бързо отшуми.
Сега вече сме в къщи и е по-добре, но още разстройство има. Освен това е доста изтощен, дори повече от предните дни, когато беше зле от вируса.
При вас как са протичали този вид инфекции, ако сет имали? Въпреки че е доста различно, но за пръв път ми се случва и въобще не очаквах така да се развият нещата.
Ние в крайна сметка стигнахме до болница от това разстройство. Незнам случвало ли ви се е, но се оказва че често се стига до това положение заради бързото обезводняване, което може да се получи. Аз доста се колебах дали да постъпим или в къщи да се лекуваме, но добре че бяхме там, защото на другия ден започна повръщане и отказа вода, така че друг начин нямаше  :( УФ, доста гадно се получи, да не говорим че момента беше крайно неподходящ, но дано бързо отшуми.
Сега вече сме в къщи и е по-добре, но още разстройство има. Освен това е доста изтощен, дори повече от предните дни, когато беше зле от вируса.
При вас как са протичали този вид инфекции, ако сет имали? Въпреки че е доста различно, но за пръв път ми се случва и въобще не очаквах така да се развият нещата.

Сами, моя син беше с такъв стомашен вирус преди ок. 10на дена. 6 дена яко разстройство, почти не ядеше, опитвай да давам прахчета перентерол, смекта и подобни, резултат нямаше. Солените - електролитни разствори изобщо не успях да го накарам да пие, освен по малко, насила със спринцовката.
Чудех се как ги давате  на толкова малки деца /четох тук във форума, че ги използват много майки/, то си е направо гадно на вкус.

Тук лекарите не предписвар абсолютно нищо, дори диета.

Калоян за щастие пиеше много вода /при нормално състояние пие изключително малко/ и не се обезводни. Това е най-важно при разстроство и повръщане.

Накрая домашния ни лекар му изписа един сироп, с пектин и нещо друго беше /т. е. билков/, ще погледна ако те интерисува, може и в БГ да го има, който май  доста помогна, но той и вируса беше тръгнал да отминава.

Много е неприятно, но отминава, дръж се... Пробвай и от народните рецепти, нара казват, че много помагал.

*
Прахчетата давам разтворени с малко вода в бибата.От лъжичка не иска.
sami123 ние сме имали няколко пъти разтройство и обикновено ни лекуват с едно и също.Ентерол 2*1/2, хидросект3*1,  лечебна хумана и биогая.Така за няколко дни, след което се спира постепенно като се намаляват дозите.При нас действаше.

Момичета дайте съвет какво да правя с моето дребосъче-като не му изнася нещо започва да пищи много силно и докато не си постигне целта не се отказва.Сега е на вълна, че не иска в количката.Като го пусна си намира най-голямите препятствия или запецва на едно място по 20мин.и прескача бордюрите по милион пъти. Мисля, че изразходва достатъчно енергия и не е от това, защото той ако е буден не спира да тича или прави нещо.Никога не седи на едно място повече от 5мин.
А понякога толкова много се нервира, че започва да се удря по главата и то доста силно след което следват още по силни писъци.Преди няколко дни ни направи същия номер в едно заведение и сервитьорката уж на шега пита ''така ли ти правят мама и тати''.
Вече ме е срам от хората, ще си помислят, че съм майка тиран и тормозя детето.А то си ме манипулира както пише по книгите.Направо в чудо се виждам.
Забелязвам, че след като остане с бавачката (тя идва няколко пъти седмично)положението става още по-зле.Даже се чудех дали не му посяга, но не искам да вярвам, че е възможно.
Не знам как да подходя и какво да направя.Приемам съвети всякакви.
Благодаря предварително!
« Последна редакция: Юни 10, 2012, 01:50:12 am от tanj74 »
Здравейте albenanedelcheva,ние бяхме с този вирус и близо месец не можехме да овладеем положението .Синът ми пи антибиотик уж заради ангина и след това започна разстройство и повръщане,не приемаше никакви прахчета или вода .Влезнахме в болница на системи и след два дни си тръгнахме защото там продължаваха само прахчета да ми дават.След една седмица диета минах на детска кухня и пак всичко отначало само че този път с кръв и слуз .Правих изследвания всичко беше в норма и от тогава до сега не давам прясно мляко избягвам тежки храни .Диетата беше картофи ,ориз ,моркови под всякаква форма,банани ,оризова каша,ам ал 110,солети бисквити,бяло пилешко месо,по късно свинска кайма,кус кус ,макарони ,сирене .........
За сега е добре но отслабна страшно много и направо полудявам като го гледам.Хората ме питат с Комари ли го храня?Изписаха ни капки Био гайа незная дали от тях но се възстанови след приема им.Продължавам да давам имунобор-Биотик и Коластра.Не мога да си обясня защо всичко се повтори и така се получи.Всички около нас почти се разболяват едно след друго,каква е тази зараза незнам.Затова спазвай стриктно каквото са ти казали и дано всичко мине по бързо и безболезненео за теб  и детето.Поздрави и успех.
Извинете обръщението ми е към sami123 .
*
таня, като те чета ми настръхва косата. дъщеря ми е на една и имаше период на ужасни писъци, в момента се "тръшка" и реве за всяко нещо, та сигурно и мен това ме чака.

тя отказа да стои в количка много рано (или по-скоро на мен ми писна да нося бебе и да бутам количка) затова сега я нося в кенгуро. някой от майките от форума много ми похвалиха триколките с родителски контрол като алтернатива на количката (но предупредиха, че има и неудачни модели, трябвало да се избира внимателно). мисля, че в момента за тях автономията става все по-важна и реагират така когато не могат или не им се позволява да направят нещо, дето са си решили, че искат. сигурна съм, чеси чела и си опитвала, но това, което на мен ми помага е да не я оставям да "се развихри", така че гледам още в началото на подобен епизод да го спра или като я разсея с нещо или като просто я преместя физически на друго място.

ако имаш притеснения за гледачката, аз бих сложила камера или нещо, не можеш да живееш с такива подозрения, макар и най-вероятно да няма нищо, нали ти трябва да си спокойна преди всичко. макар, че не е задължително това поведение да е щото някой го удря, по-скоро е агресия, която понеже няма накъде другаде да "избие" я насочва към себе си. ако беше удрян е по-вероятно да се пази от теб (или от друг човек) когато посягаш към него, или да удря другите. дано да е фаза и да е кратка.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Таня, и трите ми деца след като са стояли и час с жената, която ми помага или с баба си, са нетърпими. Ама наистина нетърпими. Няма такива лиготии, капризи, тръщкане, крясъци, ревове за нищо.
Поне при нас е понеже при Еми и майка ми им минават повече от номерата, които аз не позволявам. На тях двете децата им се качват на главата. Разбира се после се опитват и с мен да приложат същите номера ама не минава:)

Съмнявам се жената да посяга на детето (не, че не сме чували и за такива случаи).

И това е период, който ще отмине.
Лично аз напоследък ги наказвам все по-често защото все по малко започнаха да чуват:)
Другото, което им правя е за една друга тема "клуб лоша майка" ама там имам много да си признавам и затова още не съм писала.:))))))))
*
Таня, при нас положението е подобно. Навън ли е извън количката си търси стълби и се почва нагоре-надолу по 1 000 000 пъти. Оставям го да му помине мерака и сменяме играта с друга. Също се случва да се удря сам по главата, когате е ядосан, а никой не му го е показал или направил.
Чувала съм майка да оставят отрочетата на възрастта на децата ни при тръшкане да ги оставят да се "нареват", без да им обръщат внимание и след няколко минути те млъквали. Аз съм го прилагала един път, рева 3-4 минути и заспа.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Момичета, точно същите неща и на нас ни изписаха- био гая (ентерола е почти същото- пробиотик), хидрасек, който точно е за разстройство, но от него обикновено им се гади и повръщат, и съвсем строга диета, вкл. и безлактозно мляко. Всъщност, ако детето приема през устата и не повръща дават и електролитен разствор. Аз точно това още не разбирам- защо след като ние в началото нямахме повръщане и пиеше вода, казаха направо на система и с лекарката имахме малък скандал, защото се опита да ме изкара безотговорна за това, че изобщо обмислям дали да се лекуваме в къщи. От една страна бяха прави, че там бързо се овладя положението, но като ни изписаха още имахме разстройство (май не минава много бързо) и казаха същото, че ако приема течности може и в къщи..  :?
albenanedelcheva, къде си ти? Без диета не виждам как ще се оправи детето, добре че поне вода е пиело повече, иначе с разтворите трудна работа, даже по-зле може да стане като ги кара да повръщат.
Имаше ли при вас период на много сънливост и отпуснатост и колко трая?