0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #380 -: Февруари 24, 2012, 16:01:30 pm »
Да, за подсианията си помислих.
Хубаво е да се знаят тези неща, благодаря Ви, Докторе.
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #381 -: Февруари 24, 2012, 16:05:37 pm »
докторе,

тъй като не съм правила много отдавна профилактични изследвания на кръв и урина на сина ми (5.5 г.) и съм решила другата седмица да коригирам това, какво бихте препоръчали да се изследва:

1. от кръвните изследвания
2. урина - стерилна проба или обикновен анализ на съдържание.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #382 -: Февруари 24, 2012, 16:12:01 pm »
1. Обща кръвна, СРП, СУЕ, биохимия ( чернодробни ензими, г_ГТ, урея, креатинин, холестерол, HDL, LDL, T3, T4, TSH, K, Na, Cl, ИгЕ, ИгГ, серумо желязо, ЖСК, феритин, ЛДХ)
2. Урина- общо и посявка.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #383 -: Февруари 24, 2012, 16:37:07 pm »
Благодаря!

п.п. направих калкулация колко ще ми струва това изследване и установявам, че общата стойност на всички показатели ще надхвърли 200 лв.

кои от изследванията биха могли да се пропуснат, за да остане задължителният минимум?
« Последна редакция: Февруари 24, 2012, 16:48:17 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #384 -: Февруари 24, 2012, 16:57:30 pm »
Благодаря!

п.п. направих калкулация колко ще ми струва това изследване и установявам, че общата стойност на всички показатели ще надхвърли 200 лв.

 8O 8O 8O После защо хората не си правят редовно профилактични изследвания.....Ми то при тези суми...
Извинете за спама :oops:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #385 -: Февруари 24, 2012, 17:23:50 pm »
Благодаря!

п.п. направих калкулация колко ще ми струва това изследване и установявам, че общата стойност на всички показатели ще надхвърли 200 лв.

кои от изследванията биха могли да се пропуснат, за да остане задължителният минимум?

И аз това си помислих преди малко.А няма ли профилактика в пакета по здравна каса?Аз не знам за по-големите как е.Ще има кръвопускане и при нас)))


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #386 -: Февруари 24, 2012, 17:27:28 pm »
кисела - за децата има профилактика само ПКК + урина, ама ако детето е над 3 годишно, май не се полага всяка година дори.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #387 -: Февруари 24, 2012, 17:36:47 pm »
Благодаря!

п.п. направих калкулация колко ще ми струва това изследване и установявам, че общата стойност на всички показатели ще надхвърли 200 лв.

кои от изследванията биха могли да се пропуснат, за да остане задължителният минимум?
Ако извадите нещо- нещо ще пропуснете.
Всички те са важни... може да извадите холестерол и фракциите. И/или хормоните на щитовидната жлеза... но те са важни.
« Последна редакция: Февруари 24, 2012, 17:38:37 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #388 -: Февруари 24, 2012, 17:48:19 pm »
ПКК по каса дори не включва всички показатели. Мисля, че само 8 бяха, другите се доплащат.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #389 -: Февруари 24, 2012, 18:19:14 pm »
На това му викам аз грижа за гражданите. И профилактиката не е безплатна. Извинете, но това никъде го няма.  :x
« Последна редакция: Февруари 24, 2012, 18:23:06 pm от blue_sky »

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #390 -: Февруари 25, 2012, 00:13:00 am »
Благодаря!

п.п. направих калкулация колко ще ми струва това изследване и установявам, че общата стойност на всички показатели ще надхвърли 200 лв.

кои от изследванията биха могли да се пропуснат, за да остане задължителният минимум?
Jam, a не можеш ли да го „разболееш“? Ето доктора да каже какви оплаkвания да имаш, за да ти пуснат най-скъпите от тези и така ]е минеш по каса. Нещо, което детето не моеж само да определи, че да не знае, че си си изобретила симптомите - примерно често уриниране или мирис на урината или де да знам, нещо такова?  :-)


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #391 -: Февруари 25, 2012, 01:24:33 am »
Боби, тук при нас нещата не се случват като при вас. Дори и да си болен не е гаранция, че ще получиш безплатни изследвания.

Аз имам въпрос към софийските майки - дайте съвет в коя лаборатория мога да заведа детето и да й вземат коректно секрет от носоглътка?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #392 -: Февруари 25, 2012, 11:03:21 am »
Д-р Бърди здравейте,бях писала преди една седмица,че малката ми дъщеричка,която е на 1 г и 4 месеца,поддържаше 4 дни Т 38-39 без други симптоми,последния ден в който имаше Т й пуснах урина-общо изследване,която показа масово бактерии ,8-10 левкоцита,2-3 еритроцита.следи от белтък,положителни кетони.
На следващия ден пуснах стерилна урина,но детето вече спря да вдига Т.тогава му текноха сополки и почна да покашля.Оттогава мина една седмица вече ,детето няма Т,има леки сополи,не иска обаче да яде,да пие,много придирчиво е към храната,неспокойна като заспи.
Резултатите от посявките са -Ешерихия коли 10 на 5 степен.
Доколко са опасни тези бактерии в урината?

незнам дали те са причина за някакъв дискомфорт ,или се съчетаха вирусно състояние с тяхното изолиране.Забелязах че напоследък памперса от урината мирише по-лошо от преди.Пипа се между крачетата върху памперса.
Изписаха  Зинат по антибиограмата,но дали само с него ще се излекува?и не разбрах колко дни трябва да й го давам.

другото което се питам дали пробата не е замърсена,защото урината я взех със стерилно контейнерче което се залепя,но докато се изпишка вътре мина поне 1 час.нашия доктор вчера ми каза,че тези бактерии се изхвърляли в урината периодично,и ако днес покаже че има,утре може да покаже че няма,има ли нещо вярно в това???т.е. как да взема урината,и дали трябва няколко пъти да дам за изследване,че да съм сигурна че наистина ги има тези бактерии?достоверна ли е само 1 посявка?

извинявам се дългия пост
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #393 -: Февруари 25, 2012, 11:08:44 am »
Хм... има всички данни за уроинфекция.
Измийте старателно. Залепете 5 минутки преди да нахраните с АМ. До 10-15 минутки после ще имате урина.
Ако има данни още сега да лекувате уроинфекция- лекувайте.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #394 -: Февруари 25, 2012, 11:24:11 am »
четох че по принцип тези бактерии са в червата ,нормално ли е да са налични в акото,и от него да се зарази пикочната система?

ами тя през деня почти не иска да пие нищо последните няколко дни,хапва много трудно каквато и да е храна,АМ пиеше само преди нощния сън,но от няколко дни и него не иска да пие.
Досега не съм се сблъсквала с уроинфекции,а и тя като не може още да говори,не може да каже боли ли я, някъде.
Общото й състояние в момента е следното-сополи,кашлица- суха,безапетитие,липса на жажда,няма Т.+изолираните в урината бактерии.
Ако започна Зината днес,кога да пусна нова стерилна урина?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #395 -: Февруари 25, 2012, 11:47:25 am »
След 3 дена и 4-5 дена след края на лечението.
Само лабораторните данни са достатъчни за Дг. Уроинфекции при малки деца са сериозно заболяване... .
Аугментин, ако детето не е алергично, би било по-добър избор на АБ.
Най-доброто обаче е избор по антибиограма... имате ли такава от изолираното?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #396 -: Февруари 25, 2012, 12:10:06 pm »
vavka, доста несериозно ми се струва изказването на лекаря ти, че днес ги има - утре ги няма бактериите. Е.коли си е чест причинител на уроинфекции и си има степен, над 10 на 5 е вече сериозен повод за безпокойство.
Освен изолираната бактерия в мб, имате еритроцити и левкоцити, бактерии в седимента. Тоест вероятността стерилната да е замърсена помоему е малка.
Позволявам си да ти пиша за това, защото имам "стаж" в тези проблеми с дъщеря ми.
Аз бих пуснала нова посявка и настоявала за консултация с детски нефролог за уз преглед. За този тип прегледи джи пи нямат лимит.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #397 -: Февруари 25, 2012, 12:31:03 pm »
vera той го каза по друг повод-на мен когато бях бременна в 8 месец ми откриха Ешерихия коли в стерилна урина,гинеколожката тогава ме накара да дам втори път стерилна урина в лабораторията на ВМИ Пловдив обаче,като по-сигурна ,и там показа чиста урина.И не ме лекуваха,защото сметнаха че нямам бактерии.Доктора го каза по този повод-а именно,че на мен може да е показало втория път че нямам,а аз пак да съм имала ,разбираш ли,т.е. втория резултат да ние е подвел тогава и реално да съм имала,и си мисля може ли малката да има още от раждането си досега такива бактерии,не съм я изследвала досега.Като беше бебе поддържаше все една Т 37,37-1,даже тогава бях питала Д-р Бърди,и беше ме посъветвал да й пусна стерилна урина,но аз така и не я изследвах тогава.

по антибиограма е силно чувствителен на :Ampicillin/Sulbactam/Unasyn
Cefuroxime
Ceftazidim                                
Gentamycin
Amikacin   
Trimethoprim/Sulfamethoxazole         ( Biseptol, Trimezol, Sumetrolim, Seprin)
Nitroxolin

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #398 -: Февруари 25, 2012, 12:41:36 pm »
"добра" ви е бактерията, доста от "детските АБ" й повлияват.
Разбрах те, след пояснението.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #399 -: Февруари 25, 2012, 12:46:12 pm »
ох незнам,аз съм малко необнадеждена,че ще се излекува от веднъж,майки все пишат че след време пак се появява :(