0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Ами, нашия бронхоспазъм беше лек, аз не съм го забелязала.  :oops: Докторът каза, че се вижда с просто око, но моето не забеляза разлика. При тежките случаи бебето/детето с усилие си поема въздух, хлътва му гръдния кош, изпъкват ключиците при вдишване, още учестено дишане. Чува се спазъма на слушалка. Нас ни предупредиха, ако дишането стане повече от 40 за минута при сън да ходим направо в болница.
Нека и други се включат с описание на бронхоспазъм.
Мисля, Ели, че ако сте имали бронхоспазъм нямаше да ви оставят така.

А инхалатор не съм взела, защото ни е за сефте, а и ние минахме с запарване на банята и влизане да подиша от топлата пара.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Жабче наскоро доста подробно го обясни. В тази тема май беше.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #942 -: Юни 20, 2012, 00:43:25 am »
Елена, след като са ви преслушвали значи нямате. Но не е лошо да се следите, ако имаш притеснения на теб да ти е спокойно. По принцип при бебетата и малките деца бронхоспазъма може да го има преди да се забележи нещо с просото око. Затова аз всяка вечер при лягане я преслушвам Ивана, когато е настинала или с алергия. Можеш да си вземеш обикновени слушалки от апарат за кръвно. Когато има бронхоспазъм се чува свирене при издишване, не при вдишване.
 Понякога децата може да свирят от секрети , които правят този звук, но брохноспазъма е в гърдите не в носа ( бронхите или надолу в белите дробове) и пак повтарям, при издишване. Другото, за което наблюдаваш е вдлъбване на трапчинката между ключиците под гърлото и поемане на въздух все едно не и стига и поема въздух все едно току що е излезнала от гмуркане под вода- дави се един вид ( аз пък как го обясних :-) ). Това е. Обаче при положение, че сте преслушвани, значи нямате бронхоспазъм.

А инхалатор не съм взела, защото ни е за сефте, а и ние минахме с запарване на банята и влизане да подиша от топлата пара.
Smaraidi,  би било добре да си вземеш да си имаш един Вентолин в къщи със спейсър за всеки случай.
« Последна редакция: Юни 20, 2012, 00:46:12 am от Bobbie »


  
*
Боби, а когато има свирене при издишване и е от гърлото, а е от гърдите как "изглежда", като се слуша на слушалка? Чува се нагоре към гърлото ли, а надолу към гърдите е чисто или?
А можеш ли да обесниш каква е ролята на антиалергичните лекарства в лечението на бронхоспазъма?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Боби, а когато има свирене при издишване и е от гърлото, а е от гърдите как "изглежда", като се слуша на слушалка? Чува се нагоре към гърлото ли, а надолу към гърдите е чисто или?
А можеш ли да обесниш каква е ролята на антиалергичните лекарства в лечението на бронхоспазъма?
Ами да, като слушаш бронхите и дробовете ще са чисти. На нас това ни се случи преди няколко дена. Ивана свиреше толкова яко, че я чух през бебефона и като отидох се оказа, че и е било от носа. В България като бняхме направи астма (та разбрах, че не е от алергия, а от вирус)и лекарката още преди да я чуе зпаочна да ме увещава как майките бъркали и можело да свири не от това. Като я чу друга песен започна да пее, но мисълкта ми е, че явно често се случва хората да си мсилят, че е бронхоспазъм заради звука, а то да не е.
Антиалергичните лекарства може да имат роля в предотвратяването, ако е от алергия и спирането на секретите, но в момента, в който имаш спазъм, само лекарства, които ги разширяват ( т.е. вентолин) помагат и също понякога дават и стероиди, но по-добре ако може да мине без тях.


  
*
Момичета и д-р Бърди имам въпрос относно Превенар-а.На сина ми,който е на 3г. в период от 6м. се изолира от носа STREPTOCOCCUS PNEUMONIAE.Доста четох по-въпроса за ваксината и доколкото разбрах на тази възраст се поставя само 1 доза.От мненията на доктора разбрах че я одобрява.Дали да не изчакам пак,но пък от друга страна явно в детската градина си има "носители",а Митко е предразположен и не искам да го тъпча през 3м. с АБ,когато може да се избегне?Може да звуча малко объркано,но моля за съвет,защото не знам какво решение да взема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
На Стефи сложих на 3 години /преди това я нямаше в България/
въпреки това не спря да боледува,  докато ходеше на градина
и все пак- сложи я, тя не предпазва от боледуване, а от усложнения, много от които необратими
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
parsi, ваксината предпазва именно от боледуване. Не предпазва от носителство, защото по принцип почти всички деца са си рутинни носители на тази бактерия и многото и разновидности много преди да им дадат ваксината. Така че хич не съм учудена, че му се е изолирал от носа :-). Обаче с ваксината боледуванията от пневмония и възпаления на ушите намаляват т.е. предпазва именно от боледуване. Ако знаеш добре английски, ето по-подробна информация където точно това е обяснено http://www.immunizationinfo.org/vaccines/pneumococcal-disease. Има 7валентна и 13 валентна ваксина. Това означава, че е срещу 7 или срещу 13 разновидности на тази бактерия. Сега вече дават 13 валентната, 13 валентната защото е по-добра, за да ограничи още повече случаите на боелдуване.
Тук Превнар е от задължителните и са 4 дози. Ивана има вече всичките 4. Започна от 2 месечна. Андреа има вече 3. Не знам какви са тези своеволия  да се дават по-малко дози, но това е препоръчителното от производителя. Ето тук виж как е - под името PCV http://www.cdc.gov/vaccines/parents/downloads/parent-ver-sch-0-6yrs.pdf


  
*
Боби, не се дават по-малко и тук е така, но тази ваксина я включиха в задължителния имунизационен календар през 2010 г., т.е. за децата родени след 2010г.
За това по-големите дечица нямат поставена такава.
Моите деца имат, но за Деси сме ходили в Гърция да я купуваме, защото дори не се внасяше в Бг, а за елена поне от тук си я купувах :)
И моят съвет е да сложиш, на времето по препоръка на д-р Бърди реших да слагам на децата, защото както писах тук дори не бяха чували за нея. Не знам дали е от това, но моите деца освен 1-2 леки вируса на година друго не са карали. А хрема точеща се със седмици не съм виждала, за 3-4 дни им минават хремите. Пак казвам, не е панацея, и не знам дали предпазва до такава степен или просто децата са ми такива, но е факт.
*
Боби,Мини,Стефи,благодаря за споделеното,реших че ще я сложа,пък дано тези хреми поспрат,защото това си му е явно слабо място.Мине не мине,той с хрема-хоп стрептококи в носа :?.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Момичета и д-р Бърди имам въпрос относно Превенар-а.На сина ми,който е на 3г. в период от 6м. се изолира от носа STREPTOCOCCUS PNEUMONIAE.Доста четох по-въпроса за ваксината и доколкото разбрах на тази възраст се поставя само 1 доза.От мненията на доктора разбрах че я одобрява.Дали да не изчакам пак,но пък от друга страна явно в детската градина си има "носители",а Митко е предразположен и не искам да го тъпча през 3м. с АБ,когато може да се избегне?Може да звуча малко объркано,но моля за съвет,защото не знам какво решение да взема.
Агресивно лекуваме изолираното по Антибиограма!
Правим посявки на контактните около детето-вероятността някой да е носител е голяма. И той се лекува по антибиограма.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Докторе, а как да се направи това, като контактните са в ДГ и там няма как да задължим всички деца да се изследват? Голяма мъка е това с вземането на секрети.
Ето сега в понеделник малкият пусна сополи и му направихме посявка, на себе си също. Вчера излезе резултата. И двамата сме с чревни бактерии в носа. Той с E.coli, а аз с едно сложно Pseudomonas aeruginosa :) За съжаление отново пусках изследванията на своя глава, защото нашите ЛЛ са против. Лаборантката ми обясни, че при малкия не са направили антибиограма, защото нямали такава практика при изолиране на въпросната бактерия. Можело ако сме искали да лекуваме с някакви безобидни капки. При мен обаче нещата не били толкова розови и задължително трябвало да се лекувам, за да не тръгне бактерията надолу, че после ставало по-сложно. Да съм си вземела капки за нос обаче с АБ. Да ама от антибиограмата се вижда, че бактерията е чувствителна само към 3 АБ- гентамицин, Ципрофлоксацин и още един /забравих кой/, които нямат капки за нос. От аптеката ми предложиха само Гентамицин за мазане на очи. Още не съм го започнала. Вчера нямах нет, а искам да прочета по-подробно. Междувременно дадох на баща ми изследването да го занесе на позната лекарка за консултация.... До къде стигнахме пак- да се самолекуваме  :( :(

П.С: Интересно как са отишли тия чревни бактерии в носовете ни. Уж спазваме добра хигиена  8O

И още нещо ми направи впечатление. Лаборантката каза, че при малкия вече отшумявали нещата. Възможно ли е да се "вижда" това. Вярно, че той пусна сополки само в понеделник, след което правехме инхалации с ФР и от тогава не му тече носа. Само от време на време се дави сякаш нещо го дразни в гърлото, но се вижда че върви към подобрение.
« Последна редакция: Юни 22, 2012, 14:09:25 pm от джиджи »


*
Докторе,благодаря ви за включването.Започнахме лечение с Бисептол по антибиограма задължително.Но за съжаление Джиджи е права за детската градина.Трябва да се разровя да видя дали има начин и какъв да изискат секрети на цялата група...

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Трябва да се разровя да видя дали има начин и какъв да изискат секрети на цялата група...
А що не на цяла България направо?


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Трябва да се разровя да видя дали има начин и какъв да изискат секрети на цялата група...
А що не на цяла България направо?
Иронията е неуместна. Защото:

* става въпрос за тестуване на контактните на детето. По определение на Американските експерти, има точни критерии, колко часа дневно трябва да пребивава едно лице около детето, за да се смята за контактно ( лицето).
* Ограничението на хоризонталното разпространение на Пневмокока е една от най-важните цели в масовата ваксинация с Превенар 13 ( тоест от деца към домашни контакти). Ако ,както вие смятате, носителството на Пневмокок е "безболезнен и нормален факт", попитайте Вашето СДС, защо толкова се гордеее с ограничаването на хоризонталното предаване, вследствие масовата ваксинация на деца с Превенар 13. Да не ваксинираме тогава... Пневмокока е "нормална флора". Да, поради възрастта на децата , има инвазивност. Да, факт.
* едно е да имаш колонии с Пневмокок, случайно открити и без симптоматика. Друго е да имаш масова колонизация и месеци симптоматика.


Апропо, защо задължителни ваксинации с Превенар, и то с толкова хъс, щом Пневмокока е "нормална флора"?? Само заради високата смъртност от инвазивни инфекции в детската възраст??

Бил "нормална флора", пък после деца умирали от това? Как се вързват двете неща?
Моля, посочете условията и критерийте, при които/ по които "нормалната колонизация" с Пневмокок" става "опасна колонизация" с Пневмокок" !
« Последна редакция: Юни 22, 2012, 17:17:27 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Трябва да се разровя да видя дали има начин и какъв да изискат секрети на цялата група...
А що не на цяла България направо?
Боби,няма да отговоря на това-доктора е бил достатъчно красноречив.
П.П.Отношението ти към "нормалния градински" сопол го знаем.Моля,не го натрапвай на всички за нормално-не всички са съгласни с твоето мнение.
Само това ще напиша,за да не разводняваме темата.

*
добре, де, може да не искате да си пишете с боби, но аз продължавам да не разбирам - детето ми е с леко течащ нос и кашля от секрета, тук ми казват нищо да не правя по въпроса, това продължава доста дълго време вече, отшумява, но все пак, вие говорите за даване на антибиотици....

друго да питам - днес правихме ваксините за годинката - ммр, пневмокок и още нещо. след последният път когато вдигна температура детето и не беше добре 2 дни настоях да не ги прави и трите заедно, но сестрата ми обясняваше, че всъщност ако ги правим разделени било по-натоварващо за детето, защото можела да направи подобна реакция и при двете имунизации, пък и било травмиращо да я водя да я бодат два пъти. сега това за травмата от боденето, не ме тревожи, но дали наистина е възможно вместо ден-два с температура това да доведе до два пъти по ден-два с температура и неразположение? ще съм благодарна на мнения и опит и за двата въпроса
*
Елена,когато си носител на дадена бактерия и не се проявява предполагам не е проблем,но в твоя случай когато има и кашлица не е за пренебрегване,защото може да слезе надолу и тогава става опасно.Ето затова даваме АБ.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #958 -: Юни 22, 2012, 20:32:51 pm »
Парси, никой не ти е казал нищо за сополите на детето ти, това отдавна не коментирам. Лекувай си го както искаш.  Което казвам е, че е абсурдно да искаш да се лекуват хора, на които им няма нищо - всички деца и цялото им обкръжение, а може би и обкръжението на обкръжението... къде ще му излезне края?

Елена, защото Боби никога не изразава лично мнение по тези въпроси, а общоприети стандарти. Аз на моите не им давам ваксините на куп, но да възможно е, понеже нали всяка си има нейната реакция, може да стане така.

Докторе,  съжалявам да ви видя да пишете такива неща. Дефиницията на нормална флора е именно такава, на кяото си носител без да ти причинява нищо. Не знам кой и кога е писал в някой учебник, че нормалната флора не разболява и е безопасна, че сте останал с подобно схващане.Почти всички смъртоносни инфекци по болниците са от организми от нормалната иначе флора.  Условията, понеже ме питате мен докторе, за нормална флора да стане опасна флора са  по някаква причина отслабване на имунитета, което позволява на тази иначе нормална флора да се развие така, че или да наруши баланса, или да отиде в друга ниша, която не е нормалното и местоживеене.Всяка една бактериийка може да ви разболее, като и се дадеш шанс. Но вие тези неща вече ги знаете. Много добре знаете защо вирусните инфекции могат да преминат в бактериaлни. Знаете, че тези бактериaлни инфекции НЕ ги хващат отвън, а са си в тях и сега са получили възможност да се развият. Съжалявам, но ако не искате да приемете горното, никой не може да ви убеди, а аз не искам да споря, защото сте ми симпатичен и не желая повече разправии.
« Последна редакция: Юни 22, 2012, 22:24:03 pm от Bobbie »


  
Айде пак подхванахме сополивата тема, но и аз да си кажа мнението :)
Аз също като Елена бях абсолютен противник на АБ. Синът ми обаче пусна първите сополи на 4 месеца. Без никакви други симптоми. Продължиха около седмица. Нищо не лекувахме освен стандартните промивки. След няколко месеца историята се повтори, но този път започна и давеща кашлица до повръщане /от секрета- повръщаше храчки, но гледката за мен беше потресаваща...не искам да описвам подробно/. След още няколко месеца се започнаха едни неспиращи сополи с месеци. Детето н спеше спокойно. По цяла вечер хъркаше, будеше се с рев...изобщо- не искам да си спомням даже. Тогава реших на своя глава да пусна секрет. Изолира се Стафилокок в носа. До ден днешен съм благодарна на д-р Бърди, че ми даде насоки как да го излекуваме. На втория ден от АБ сополите спряха все едно с кранче. След месец нещата се повториха, но тогава се разминахме само с капки. От тогава /ноември 2011 г/ смея да твърдя, че сме нямали никакви проблеми /да не чуе дявола :)/ два пъти още ми пуща сополи, но явно са от хрема, защото минаваха за няколко дни. сами си правете изводи. Трябвало ли е или не е трябвало да дам АБ. Аз лично не можех да търпя детето ми да се измъчва от хрема с месеци, а аз да стоя и да чакам "да го израсне". Не съжалявам и за минута, че послушах д-р Бърди и дадох при това удърна доза АБ.

P.S: За мен здрав човек не ходи с носна кърпичка постоянно. Не може сопола да не е симптом...ми какво е тогава???
« Последна редакция: Юни 22, 2012, 22:27:27 pm от джиджи »