0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Хаха, Смарайди, разсмя ме  :lol:
нямаш си представа колко добре разбират на тяхната възраст. Наблюдавала съм ги и двамата и съм ги изхващала нееднократно, че единия ако се прави че не разбира, другия не се усеща и прави каквото му кажа  :lol:
А кажи на мъжа ти, че в семейството един цербер е достатъчен  :lol: Така, че той и с теб си е чудесна партия.
И аз малко да се похваля  :oops: но вчера в градината госпожата ми каза, че моите деца единствени имали респект и слушали майка си  :lol: Явно методите ми дават резултат, но от друга страна не ми се мисли как се държат останалите 31 деца в групата  :(
Метотъд та тайм аут, да седи и мисли в другата стая/те не мислят, ми си реват и истерясват/, е подходящ за деца над 2 г. Поради близначеството обаче ми се наложи да го приложа по-ранко, при първите прояви на бебешки пубертет.
Препоръчват преди двегодишната възраст майката да си прави тайм аут, като се изолира от детето, не говори или отива в друга стая, докато детето не се успокои. Но на мен това ми се струва много по-жестоко.
Тръшкането намаля много бързо, като се повтори два три пъти това упражнение и най-вече като няма публика.
*
Мими, браво на твоите юнаци!  :)

Вера, и на мен ми изглежда жестоко, но явно другия вариант е да свикнат, че всичко се постига с рев и мрънкоч.
По повод възпитанието да видите кучето на мъжа ми. Еми, няма по-възпитана и послушна от нея. Само като я погледне и знае. Естествено, когато го няма тя се ослушва, но пак е лесно контролируема.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
И аз отивах в другата стая, когато детето ми беше на около 2 години и се тръшкаше и ставаше нетърпимо. Признавам, че първите пъти го правех инстинктивно - за да се "спася" и да избегна аз да изпадна в истерия. Но да видите как се кротваше малкия "дивак". Скоро след това идваше да ме търси и започваше да се умилква с думите:"Мамо, извинявай за това, което Гого направи". Често пъти не можеше да си спомни какво точно е направил, но явно възприемаше сериозно оттеглянето ми - като някакъв вид наказание и искаше бързо да се успокоя и да започнем пак да правим нещо заедно.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
За две годишни -добре -отегляне .
Ама за едногодишно,опитващо  да включи фурната или пускащо непрекъснато микровълновата,какво да прилагам?
Строгото -НЕ!-очевидно не ми се отдава ,защото само ме поглежда и продължава "заниманието ".
Разбира много добре ,че му се карам ,защото ако повторя и повиша тон,веднага пуска сълзи и заревава.
Четох ,че сега била възрастта,когато разбира вече забележките и е времето за поставяне на граници и забрани.

Виждам,че когато баща му му се скара,като че ли по -възприема. Мъжа ми дори ми казва,че отсега разглезвам малкия.
Очевидно съм" мека мария" и нещо не ми се удава да съм строга,но никак  пък не искам да отглеждам лигльо . Много по-лесно е да го махна от проблемното място или разсея с нещо,но има случаи ,когато се заинатява и отива пак ,и пак.


В този смисъл ако някои може да препоръча нещо за четене по темата ,което да ме нахъса и даде практически съвети ?
« Последна редакция: Юни 14, 2012, 16:12:57 pm от nimika »


Хващам силно китката на едногодишното детенце, гледам право в очите и казвам "НЕ". Ама под силно имам предвид здраво и да усети, че не се шегуваш.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Хващам силно китката на едногодишното детенце, гледам право в очите и казвам "НЕ". Ама под силно имам предвид здраво и да усети, че не се шегуваш.

И аз така правя, но ефект няма никакъв.


  
*
Аз имам ето тази книга от американски автори и има практични съвети http://shop.pingvinite.bg/?cid=3&pid=39499






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Имам  същата ,но за възраст Какво те чака през първата година .
Наистина е хубава,ясна и има писано по много теми ,включително и възпитание. Даже търсих за бремеността от тази поредица за подарък,но не я намерих .
Ще потърся  сега следващата-която си показала.


*
и аз махам ръцето или бебето и разсейвам с нещо. според мен да я оставя сама в стая в момента е не само емоционално но и физически опасно. не я оставям когато не е разстроена, пък какво остава да плаче или да се занимава с неща, които не би трябвало. не мисля, че така се отглеждат глезльовци, защото има разлика между дете, което сътрудничи и такова, което е уплашено. а че понякога човек има нужда от почивка дори и с едно бебе това спор няма, пък с две не мога да си представя как е

по повод мъжете да се оплача - вчера мъж ми дойде по средта на банята, каза аз ще я изкъпя, ок, отивам да взимам дрешки, той ме пита нещо, не ме чува и оставя бебето във ваната (тя има столче, което е доста обезопасено, но ) да дойде в другата стая да ме пита дали е сапунисвана. побеснях, наистина. понякаго хич не мислят, ми се струва.

интересни времена ни очакват с "детския пубертет"
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Момичета, според мен децата на 1,2, 3 години не разбират смисъла на думата"не". Те не осъзнават,че има опастност и затова мама не дава.Отвличане на внимание и мерки за сигурност е това, което според мен трябва да се прави. Да се повтаря 100 пъти на 1,2  годишно бебе "НЕ" е безпредметно.

Личен опит умножен по 3   :wink:
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Аз да взема да се похваля, че от 2 дни Макси не се бие по главата.
Това което правех е на всяко удряне с нежен тон да казвам да не прави така и да задържам ръчичката.
Говорих с една приятелка и тя каза, че и нейният син правел същото, после забравял, след време се сещал отново и така.И той като Максим не е бит и не се вика и крещи пред него.За мен си остава загадка откъде се появи това поведение.
Сега остава да се реши проблема с пищенето и не искането в количката.Надявам се скоро да отмине и този период.
« Последна редакция: Юни 15, 2012, 23:18:59 pm от tanj74 »
*
Таня, защо си мислиш, че самобиенето по главата при деца на 1 година е лошо поведение? Това е начин да изразят емоция. Не при всички, но се среща. Правилно си постъпила, като му говориш нежно, когато започне и гледаш да му отвлечеш вниманието.
Пищенето също е част от развитието при някои малки деца. Ние минахме от там. Сам спря, не му обръщахме внимание, ако казвам "не" се хили и още по-силно крещи. Ако не му обръщам внимание крещи, крещи и спре, като види, че няма желание ефект.
За "не искането" в количката, просто има такива деца които не обичат. Пробвай с триколка, може да му хареса.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Smaraidi честно казано не знам защо го отчетох като проблем, но наистина ми се видя голям проблем и бях много притеснена.
За триколка не мога да си позволя защото Макси все още спи в количката и като излезем веднъж се прибираме чак вечерта.Нося му храна, играчки и т.н.Та за това.А пък не си представям да мъкна и триколка и количка и дете.Може би като поотрасне малко ще сменим превозното средство, но при всички случаи ще трябва да се прибираме в къщи за обедния сън.
*
таня, моята е от тези деца, дето не искат количка и затова и досега се носим и така ще е, но аз обмислях триколка и има такива, на които седалката се навежда назад и детето може и да спи в тях. все пак те са правени за деца от 6 месеца нататък и има предвидено и такова, така че си струва да се поразгледат. а имало и други, които се сгъват и се прибират в багажника на количката, но аз също смятам, че идва малко свръх
*
Ако меже д-р Бърди или някой друг да се включи. Миналата сряда го заведохме на лекар, заради влажна кашлица, сополи и температура около 37,5. Установи се лек бронхоспазъм.
Изписано: -зиртек х 7 капки един път дневно
          -флудитек 3 х 2,5 мл
Днес 7 дни по-късно го заведохме на контролен преглед. Гърди чисти. Сополите си вървят, бистри, течни. Има лека влажна кашлица, няма температура. Докторът предпида още една седмица горните лекарства.
Въпросът ми е, толкова дълго ли се пие зиртек? А флудитек също ли се пие толкова време? Не е ли много време?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Смарайди,от моята педиатърка знам че противоалергичното може да се пие и месец,а за Флудитек-а не знам. :)

*
Аха, мерси, parsi! От зиртек-а доста спи, вероятно страничния ефект на противоалергичното лекарства.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
От зиртек-а доста спи, вероятно страничния ефект на противоалергичното лекарства.

Може би това е и причината да ги изписват вечер преди лягане /на нас поне така/

Smaraidi, не знам дали си чела нещо за инхалации със специален уред за това. Мисля, че при спазми особено много добре действат за облекчаване. Дано някой по-вещ се включи, но аз съм очарована от действието му дори само след първи наченки на хрема. От два дни синът ми се опитва да се разболее и според мен инхалациите, които му правя в момента с физиологичен разтвор задържат положението /да не чуе дявола, че като се похваля става ад/. Попитай и педиатъра на какво мнение е все пак.
Дано малчо се оправи бързо! Успех!


*
как изглежда бронхоспазъм-ът? питам, защото колкото пъти дъщеря ми е кашляла и съм я водила в англия на доктори (вкл и на педиатър, не само джи пи) всички ми казват, ще кашля 2-3 седмици и ще спре, нищо не се предписва за кашлица, при която дробовете са чисти. но ади си кашля, сополи също има (според мен кашля от събирането на секрета и слизането надолу в гърлото - като часовник е 5 часа след като легне да спи има период на кашляне, после се успокоява). през деня я се закашля няколко пъти, а не, но все пак. та питам какво е бронхоспазъм, защото таман се успокоя, че нищо не се дава за кашлица и прочета за антиалергични и тн сериозни лекарства и се хвърлям в съмнение