0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Лейди, всеки антибиотик има определено  съдържание на лекарството в милилитър сироп - например 500мг/5млл. Отделно има дневна доза (мг) за килограм. Примерно - 50мг. Умножаваш по кг - 50мг*20кг и се получава 1000мг дневна доза. Това са 10млл лекарство на ден, което се разделя на 2 или 3 приема според начина на приемане на този антибиотик.
Малко лаишки са ми обясненията, но така си проверявам изписаните дози, на своя глава не се наемам да давам АБ, защото за различни заболявания необходимото количество дневна доза АБ е различно в доста случаи, като има максимална доза, която не трябва да се надхвърля.
 hope аз винаги мн съм харесвала Кандиларов и всичко правя там. А за носния секрет, ние го правим в Токуда, смао че на 4 ет. мисля че беше. Там ни взимат секрет и там пускаме. Не сме имали проблеми засега. СЪщо у гърлен взимахме, че мн хрема и кашлица имахме по едно време.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Лейди, всеки антибиотик има определено  съдържание на лекарството в милилитър сироп - например 500мг/5млл. Отделно има дневна доза (мг) за килограм. Примерно - 50мг. Умножаваш по кг - 50мг*20кг и се получава 1000мг дневна доза. Това са 10млл лекарство на ден, което се разделя на 2 или 3 приема според начина на приемане на този антибиотик.
Малко лаишки са ми обясненията, но така си проверявам изписаните дози, на своя глава не се наемам да давам АБ, защото за различни заболявания необходимото количество дневна доза АБ е различно в доста случаи, като има максимална доза, която не трябва да се надхвърля.
Много ти благодаря. Изписан е Аугментин 312мг/5мл и доктортката предписа по 3 мл на 8 часа за 20 килограмово дете. Просто исках да си проверя дозировката.
« Последна редакция: Май 20, 2012, 15:09:33 pm от lady_11 »
Само да вметна, че логопедката ми е изпратила 6 страници 8O с анализ на поведението и препоръки за Ники! Не го очаквах и много приятно впечатление ми направи :oops:
[/url][/url]
*
Малко не на място,ама да се изкажа и аз по въпроса с филиите :)При нас в детската пък насила ги карат да ядът,и няма не искам.Толкова разправии.А моето момиченце и то яде като врабче,но от насилване там да си изяде всичко,стигнахме до повръщане на храната.И вкъщи се отказва да се яде каквото и да е.Ако ви споделя за уикенда какво е изяла,ще ви уплаша.Тотален отказ да се яде и то любими за нея неща.Та мисълта ми не е добре да се заменя основното ядене с филия,ама не е идобре да им тикат насила в устите като на гъсета,защото разбирате ли трябвало да се изяде.Ми след поредното говорене с госпожата,вече я оставят.Да изяде колкото и се яде.Отне ми близо 7месеца разговори с госпожи,лели,старша сестра и деректорка-комуникацията е трудна,а борбата със системата става "мисия невъзможна".Трудно е да се нацели златната среда,но здрави да са ни дечицата!
Здравейте!

Днес снимах седмичното меню в нашата ДГ/ясла/:





а ето и още едно което съм снимала преди два месеца:



Според мен има още,какво да се желае но като цяло мисля,че не е чак толкова лошо :)


« Последна редакция: Май 28, 2012, 14:45:16 pm от ninkata1 »

*
Дайте съвет (ще се радвам, ако се включи и д-р Бърди) с какво да мажа пъпки от ухапано - най-вероятно бълха. Проблема е, че Дани е алергичен към ухапвания от бълхи и положението е много зле. Давам Ериус, мажа с Фенистил и фуцидин Н, друго не ми идва на акъла.
Ето снимки, ухапаното е от вчера, надявам се да се вижда зачервения участък около пъпките
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Мими, когато Вики стана на плюски след игра с листа есента влязох в аптеката и поисках нещо да я намажа. Аптекарят ми препоръча Дермодрин маз - намазах няколко пъти и утихнаха плюските.
Педиатърът каза капки Зиртек - дадох веднага.
Не знам дали не е добре все пак да види ухапаното лекар!
*
Ами то за втори път е това. Сега процедирам както ни каза лекарката първия път, но тогава минаха за около 2 седмици, а сега ми се струват и повече и ми се ще да чуя и други съвети, защото много го сърбят, а и 2 пъпки са на слибините точно и бельото го дразни.
И на нас ни изписаха Зиртек, но ми препоръчаха едно, което е със същя състав. Но това беше поради кашлица на алергична основа.
Все пак е най-добре да ви види лекар наистина.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Миме, ако не си намерила решение опитай с ДЖИНДЖИРА АЛБА СПРЕЙ. Надявам се да облекчи.

mimi26 , и аз със същото бих действала.
Моите ги правят такива пъпки понякога и от комар, особено по лицето. Не можем да се оправим с дни.
Дано скоро имате облекчение.
И на нас ни изписаха Зиртек, но ми препоръчаха едно, което е със същя състав. Но това беше поради кашлица на алергична основа.
Все пак е най-добре да ви види лекар наистина.

Ники, извинявай, как ви установиха, че кашлицата е на алергична основа и имаше ли полза от Зиртека?

Питам защото дъщеря ми вече месеци наред е с такава суха кашлица, водих при 5ма лекари, мерят функцията на дрробовете, преслушват, уж всичко е наред. Не било астма Месеци наред инхалираме с кортизонов спрей, уж в началото много бързо помагаше, сега и той не помага.
Правихме алергичен тест, не показа нищо.

В чудо съм се видяла. На мене все ми се струва, че има някаква алергична основа това.
« Последна редакция: Май 29, 2012, 00:06:30 am от albenanedelcheva »

Д-р Бърди, моля ако се включвате, дайте идея по горепосочения казус. Наистина съм доста отчаяна вече по повод на въпросната кашлица.
С будезонит инхалираме. Сутрин и вечер по едино впръскване през специална камерка в която се слага спрея, не директно в устата.

Първите 2 пъти след продължителна кашлица, около 1 мес и повече, много бързо и повлия, сега, от края на март е отново с такава, намалява след инхалациите, но не спира съвсем. Кашлицата е суха, не продуктивна, не отхрачваша, През нощта не кашля.

Според всички лекари при които я водих /ок 5 на брой/ детето е здраво???

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Правихме алергичен тест, не показа нищо.
За какво по-точно беше теста? Може въпросният алерген да не е бил включен.


  
*
Вера, благодаря!
Тази сутрин все още е зачервено, но по-бледо и не е толкова топло мястото, явно успяваме да го увладеем. Ще взема и този Дермодрин да го видя.
За през нощта намазах и с домашен крем невен, че гледам и да не прекалявам с лекарствата.
*
Мими, докато Алекс беше със строфулус много я сърбеше, особено нощем, и я къпех с гела на А-дерма Ексомега с овес и после я мажех с крема от същата серия - много я облекчаваше.
И аз съм доволна от двата продукта на А-дрема Екс-омега, но ние го позваме заради атопичния дерматит на малкия. Иначе ухапвания от бълхи съм мазала само с фенистил гел и много бързо успокояваше сърбежа и намаляваше подутото и зачервено. Може да се дадат и капки фенистил през устата - също облекчава сърбежа.
albenanedelcheva нищо по-различно от преглед на гърлото, ушите и преслушване на гърдичките. На нас няколко пъти, про продължителна кашлица ни изпизаха Ериус, а сега вместо Зиртек, купих Егиризин. Давах 2 по 2 капки, за 2 дни мина всичко, кашлицата намаля и спря до 4 дни.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Правихме алергичен тест, не показа нищо.
За какво по-точно беше теста? Може въпросният алерген да не е бил включен.

Боби, бяха може би ок. 20на. Не помня точно какви са били всички алергени. Трябва даа погледна в листа.

Интересното е, че вчера случайно говорих тук с една позната, българка, която е с доста тежка алергична картина. Ринит и бронгхиална.
Та тя ми разказа, че при нея този кожния тест също нищо не е показал. Но при кръвния са излезли доста неща.

И аз съм отново в чуденка, мислех, че кожния тест е достатъчно показателен....