0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Аз мисля, че никоя здравомислеща майка няма да сервира на детето си сол с филия хляб. :lol:

[/url]
*
 :offtopic: като дете най-много обичах топъл хляб от фурната на село дори без шарена сол, ако бяхме група на пазар 1 хляб заминаваше от фурната до вкъщи
Покрай обсъжданията за СОЛТА пропускате, че филията едва ли е с МАСЛО, а по-скоро с маргарин.
Аз слагам сол в яденето, не прекалявам, но слагам. И лимон на салатите - моите- от който малкия идва и пощипва. И сухар с гуакамоле е ял, с лимон. Обратно на моите очаквания, нито веднъж на получи колики.

Аз чакам таткото да се прибере към 21 часа, да му скъсам ушите. Ял вчера бисквити с черен шоколад и сутринта докато правя чай на детето, малкия ги докопал и изял няколко. Ама май му приседна от сладко и почна да плюе, но 1 час по-късно има гнойна пъпка. Идеи какво да я правя, тя е с голям червен кръг и бяло по средата?

Точно с масло и то домашно приготвено, както и шарената сол.

В градините ползват домашно масло? Защото аз имах предвид градините.
А съм ужасно предубедена към домашните неща, затова не давам :oops:

Сиа, предполагм им е забранено, но съм убедена, че ако мине проверка, внезапна, ще видим какво ядат децата в действителност. Просто бюджетите са малки (нали така всички разправят), а маслото е скъпо. Поне аз си представям филията с масло обилно намазана с масло, не на тънък пласт или се лъжа? Колко пакетчета масло трябва да отидат за група от 30 деца примерно? Затова не вярвам действително да е масло. Най-много нещо с растителни мазнини и палмил+аромат на масло.
[/url][/url]
*
Жасмин_Вени, аз говоря за у дома :lol:. Повечето неща са ни домашни месо, мляко, яица...
Менюто в нашата градинка /поне на хартия/ е относително здравословно. Не винаги се харесва от децата, но пък се стараят да няма тестени закуски и сладкиши.

[/url]
Ех, супер. Как искам и аз да им давам домашно приготвени неща, домашни яйца. До годинка наистина наистина мн внимавах какво ядат, след като спряхме кърмата лека по лека разнообразявах храната. Но моите не обичат сладко, може кремче, ама домашно или на Хип, Бейбивита.
Свеки вчера им дала по една куки с парченца шоколад. Скарах й се аз, а тя ми вика, е колко са изяли...и то в 19ч!!!!!!!!!!

Моите прият по 300мл фреш всеки ден, аз им правя всяка сутрин. Ядем страшно много масло, сирене, кашкавал....Обезсолявам нещата до колкото мога.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
гледам да не прекалявам нито в едната нито в другата крайност. От една филийка с масло и чубрица няма да му спре растежа  :lol: Просто не разполагам с време и енергия да се вторачвам във всяка хапка
В очакване ....
гледам да не прекалявам нито в едната нито в другата крайност. От една филийка с масло и чубрица няма да му спре растежа  :lol: Просто не разполагам с време и енергия да се вторачвам във всяка хапка

Рече и отсече и ще взема да те послушам.
[/url][/url]
*
Така е Фанчо, едва ли някоя от нас е на различно мнение, но все пак нашите са всеядномногоядни :lol: А в случая на сиа си има явно основание да не одобрява, защото детето май с една филия със сол кара цял ден...
Така е Фанчо, едва ли някоя от нас е на различно мнение, но все пак нашите са всеядномногоядни :lol: А в случая на сиа си има явно основание да не одобрява, защото детето май с една филия със сол кара цял ден...

Как цял ден? Нали имат и закуска и обяд и след. закуска?
Всъщност какви са менютата в ДГ сега?
[/url][/url]
*
Става дума за сутрешната закуска, която спокойно може да се замени с домашно приготвена.
Съжалявам ако съм прозвучала рязко, не е било цел. В началото и аз се впрягах страшно, всеки трябва да си го мине този период. Сега се стягам на тема учене  :lol:
Обаче от друга страна гледам да има някакъв баланс, не за друго а за да пестя себе си - просто ми се наложи през последната година. Гледам в къщи и когато сме заедно да има това,което смятам за полезно. Времето в което прекарва с бабите или в ДГ просто не го мисля от гледна точка на храна. Честно, просто нямам сила да се ядосвам и за това :(
В очакване ....
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Става дума за сутрешната закуска, която спокойно може да се замени с домашно приготвена.
Съжалявам ако съм прозвучала рязко, не е било цел. В началото и аз се впрягах страшно, всеки трябва да си го мине този период. Сега се стягам на тема учене  :lol:
Обаче от друга страна гледам да има някакъв баланс, не за друго а за да пестя себе си - просто ми се наложи през последната година. Гледам в къщи и когато сме заедно да има това,което смятам за полезно. Времето в което прекарва с бабите или в ДГ просто не го мисля от гледна точка на храна. Честно, просто нямам сила да се ядосвам и за това :(
И аз станах така след като тръгна на градина. Първоначално бях супер възмутена от всичко, нищо не ми харесваше пък после като теб престанах да го мисля това време и дори вече и менюто не чета както преди всеки ден. Те 4 седмични менюта ги въртят , нищо ново няма да открия.


  
Да се намеся малко във темата-работя в детска градина, като медицински специалист. Никога на децата не е давана филия с масло и шарена сол. В детските градини от октомври миналата година се използва само масло, кисело и прясно мляко и сирене по БДС. Месото-пиле и риба-само филе и кайма60/40.Конфитюрите са с увеличено плодово съдържание и намалено количество захар. Завишено е количеството на пресни плодове и зеленчуци. Всичко това се проверява и контролира от Агенцията по безопасност на храните и от РЗИ. Никой директор на детска градина на своя глава не може да си позволи да променя менюто, защото проверките и контрола са много сериозни. Никога в менюто, което е еднакво за всички градини (става въпрос за Стара Загора) не е имало филии с шоколад, вафли, кроасани, пържени храни.
*
Така е и аз не се връзвам на менюто в ДГ, което всъшност не е чак толкова лошо. Давам задължително закуска в къщи, нося плодове в 6, хубава вечеря и така знам поне че съм дала 2-3 хубави неща на ден :)

Вени, не четеш бе, мило, сиа е писала че детето е супер злоядо, и като го почерпят госпожите с една филийка със сол, защото видиш ли не си искало обяда и то кара до вечерта така, че даже и не иска да вечеря :wink:
*
проверките и контрола са много сериозни. Никога в менюто, което е еднакво за всички градини (става въпрос за Стара Загора) не е имало филии с шоколад, вафли, кроасани, пържени храни.

Явно в София няма такива проверки. Към вафлата и кроасана пропуснах да добавя и филията с течен шоколад.
Да, явно съм пропуснала :) А като е  злоядо банан под ръка нямат ли?
Сиа, ако оставиш някой и друг банан и помолиш да й дават вместо филийка със сол?

За злоядото - ми и аз бях злояда, сега съчувствам на майка ми. Пък съм висока, здрава и права, все още злояда, но здрава. Може би просто детето не иска да яде тамошната храна? Когато не ходи на градина, а е вкъщи, какви количества яде?
[/url][/url]
*
В къщи яде като врабче :lol: Ама здрава да е, това да й е кусура, но да ми заместват основно хранене със хляб със сол, съм върло против.
Затова сме предприели тактика - контролираме какво яде в детската градина, а в къщи яде топла храна, ако желая - ако не ще, прав й път. Дете на което предлагаш храна и не иска, няма да мре от глад. :)

Дида, жалко че ми е болно детето от днес, та нямам ходене на там да снимам менюто за тази седмица - четвъртък за закуска си пише откровено - филия със шарена сол!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
sia, при нас ако не иска да яде, просто ще я оставят и няма да яде нищо. Те не могат насила да ги накарат да ядат. Та във вашият случай до колкото аз разбрах изборът е бил между филийката и нищо. Те няма какво друго да направят, ако дето отказва храната.


  
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Момичета, как се изчисляваше доза на антибиотик по килограми, милиграми и милилитри?
*
И при нас дават разни кексчета. Хич не одобрявам. По-добре филия с кашкавал или крема сирене, ама кой ме пита?! Моят шоколадовите категорично ги отказва, но другите ги яде, въпреки че вкъщи не му купувам. Там се научи и сок да пие. Гледам поне сокът да е максимално истински.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #859 -: Май 20, 2012, 05:15:38 am »
Момичета, моля препоръчайте надеждна лаборатория в София. Трябва да изследваме носен (а може да има и гърлен в направлението, но педиатърката така се ядоса като споменах интернет, че не посмях да питам повече :D ) скерет на децата за една безкрайна кашлица и хрема. Чета че д-р Бърди препоръчва да се направи в две и да се сравни резултата. Не съм се замисляла, че може някой да си играе на лаборатория, но уви, действителността по ЗК е такава. Мислех да ги заведа днес, неделя, в "Кандиларов"; как са с микробиологията там? Можеби е добре да изчакам резултата и ако е положителен тогава да пуснем изследване и в друга лаборатория. Нощем трудно се мисли.. :)

моите деца се хранят доброволно само с краставици и таратор. като поискат вафла направо се радвам :)
« Последна редакция: Май 20, 2012, 05:20:19 am от hope »

Косето е на небето.