0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #700 -: Април 12, 2012, 21:54:59 pm »
след вирус утайката се регулира поне 20 дни, аз наскоро им пусках след прекаран вирус и беше много ускорена, а другите показатели има бяха в норма
след АБ 10 дни е нормата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #701 -: Април 12, 2012, 22:04:32 pm »
Есента като бяха болни ,дори по-време на болеста утайката не ни е била много увеличена.Ето ,че не е задължително един показател във всички случаи да се влияе ..зависи колко тежко е било боледуването,колко е силен организма на болния,колко бързо се възстановява...честно казано границите са само отиентир ,който да не е валиден при всеки; но съм съгласна по възможност да се изчака около 2 седмици ,пък ако има някакво движение ,което  не ви харесва можете да повторите просто изследването.И без това и лабораториите допускат грешки.
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #702 -: Април 12, 2012, 23:09:42 pm »
Благодаря за съветите. След празниците ще пуснем, тъкмо две седмици след антибиотика ще са минали. Иначе сега имат само лека хремичка, нищо сериозно.
  09.11.2007
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #703 -: Април 12, 2012, 23:36:20 pm »
Момичета, да попитам нещо... Трябва да пуснем задължителните профилактични изследвания на кръв и урина, които се правят на 3 годишна възраст. Едната щерка обаче скоро беше на антибиотик, а в момента и двете са леко хремави.
Колко време трябва да изчакам след като е спрян антибиотика и трябва ли да има някакъв период, в който са били здрави? Второто ми е много трудно постижимо предвид постоянните им настинки...  :(
Може да си пуснеш урината, ако не сте имали уринарна инфекция ( не знам за какво е бил антибиотика). Ако обаче е на същото място с кръвта, по-добре си ги чакай и двете, за да не се разкарваш. И без това, това са профилактични изследвания, няма значение за няколко седмици.


  
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #704 -: Април 14, 2012, 09:47:40 am »
Някой давал ли е спрей за нос Nasonex? Интересува ме след колко време да очаквам подобрение.  На Ивана пак и започна теченето на носа и ми е жал като я гледам как се мъчи милата. Само се моля алерголога да е прав и да го израсте това до 4-5 годишна, че е егати ужаса.
Също приемам всякакви съвети за лекарства за алергичен ринит. Идваме си след месец и ще си купя каквото кажете, че е добре.
Имам и още един въпрос - Фликсоназе дава ли се на малки деца? Мъжът ми е много доволен от него, но на листовката пише над 4г. , та се чудя ако и дам малко, дали е проблем.


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #705 -: Април 14, 2012, 11:33:49 am »
Ами той назонекса е за над 6 години :)
изписвали са й и двете, но аз не съм пръскала
антихистамин приема ли някакъв
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #706 -: Април 14, 2012, 14:01:26 pm »
Тук е одобрен за над 2г. Дадох Бенадрил, спира сополите, но това е точно, което не искам да давам, защото е много гадно дрогиращо лекарство и алеголога каза, че им действал на мозъка. Преди това дадох Кларитин, да ме пита човек защо, като много добре знам, че въобще не и помага. Надявах се нещо по-леко да и помогне.

Междувременно в последните няколко часа проблема ни стана много по-сериозен и детето е с алергична астма. Добре, че имах в къщи вентолин, та и дадох да започне да диша спокойно. Сега вероятно ще ни сложат на Сингюлар и ще видим какво още. Ще трябва да взема и машина за инхалация. Ох... Сега е добре, още се чудя дали да се мъкнем по лекари днес, защото на алерголог не мога да отида в събота, само на педиатър, а те каквото има да предписват са предписали. Ще звънна май да ги питам и ще видим.Плаче ми се направо като знам мъжът ми как се мъчи от тези алергии и тя миналата година се измъчи и сега явно пак се започва.


  
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #707 -: Април 14, 2012, 21:05:15 pm »
Половин час след горното, детето пак започна да има проблеми и се изстреляхме към спешното. Пълна загуба на време. Видя ни сестрата и каза да чакаме и след като станаха 2 часа от както бяхме там, а педиатъра ми вече беше отворил и беше в съседната сграда, просто им казах, че си търгвам и отидох при педиатъра. Сега сме на амоксицилин ( имаше повишени бели кръвни клетки), стероиди, и инахалации със албутерол и пулмикорт, плюс отхрачващ сироп. Направиха първата инхалация в лекарският кабинет, защото тя по това време вече свиреше така яко, че се чуваше без слушалки и кислорода и беше 95%. Купих машинка и първите 2-3 дена всеки 4 часа трябва да ги правя инахалациите, дори и да няма задух. Вторник сме на преглед. Единственото, което ме притеснява е, че стероидите са доста висока доза. 10мг Преднизолон, 2 пъти на ден. Някой да има представа дали това е стандартна доза при астматична атака за толква малко дете? Лекарят специално наблегна на това колко са важни в случая.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #708 -: Април 15, 2012, 00:40:28 am »
Христос воскресе!
Боби,дозировката си е лекарска работа.Дано се справи бързо душичката


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #709 -: Април 15, 2012, 01:02:21 am »
Знам за дозировката, ама понеже аптекарката не искаше да го дава и специално искаха потвърждение да не е грешка. 


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #710 -: Април 15, 2012, 08:47:35 am »
явно е била със сериозна обструкция
тук при силен спазъм на Стефания следящият я лекар изписва три инахалации през 40 минути с разтвор, който правя у нас- метилпреднизолон от 40 мг, разтворен в 20 мл вода /физиологичен разтвор/ с 5 капки вентолин солуцио, това е доста ударно, но бързо я връща към живота
обикновено като стигнем до там й се слага и инжекция метилпреднизолон- пак от 40 мг
и това в рамките на два часа
след това изписват инхалации с този разтвор 3 пъти дневно, плюс останалите лекарства
отделно при последните спазми пие Новфилин, и вечер след последната инхалация преди сън ме карат да й давам и Медрол от 4 мг /което аз не правя, разбира се/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #711 -: Април 15, 2012, 10:42:48 am »
Явно високите стероиди са си стандартни, независимо, че се различават точно какво дават. Благодаря.


  
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #712 -: Април 17, 2012, 14:09:55 pm »
 Здравейте!!! Моят мъник от няколко дни като се събужда сутрин и след обедния сън покашля в рамките на половин час след ставането 5-6 пъти и после няма и помен от кашлицата!!! Няма температура, няма течащи секрети макар, че като чистя нослето със стеримар и помпичката ми се струва, че изтича не само водичката от физиологичния!!! Преди месец имахме едни зелени суполи, които лекувахме с антибиотични капки!!! Дали е възможно да не сме ги доизлекували и след като няма течащ секрет удачно ли е да пуснем носен секрет? Какво ще ме посъветвате?


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #713 -: Април 20, 2012, 14:54:01 pm »
Основно към Birdie, но и други мнения на хора с опит са добре дошли :-)

Имам детенце с астма на 2г. и 3м, 13,8 кг. Сменихме наблюдаващия го пулмолог и бих искала да попитам как ви се струва при пристъп да се направят 3 поредни инхалации с 0,3 мл Вентолин сол. +3 мл NaCl 0,9% през 20 минути в домашни условия? Безопасно ли е?
Повечето лекари в БГ, с които съм се срещала, не разрешават да се правят инхалации с вентолин на по-малки интервали от 6 часа в домашни условия, но според препоръките на GINA и новия ни пулмолог излиза, че може. Чудя се инхалациите с минимум 6-часов интервал в домашни условия предразсъдък на болшинството БГ педиатри ли е, или има реален риск при толкова чести инхалации?

Моля за мнения.
« Последна редакция: Април 20, 2012, 15:12:08 pm от Beli »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #714 -: Април 20, 2012, 16:38:57 pm »
Основно към Birdie, но и други мнения на хора с опит са добре дошли :-)

Имам детенце с астма на 2г. и 3м, 13,8 кг. Сменихме наблюдаващия го пулмолог и бих искала да попитам как ви се струва при пристъп да се направят 3 поредни инхалации с 0,3 мл Вентолин сол. +3 мл NaCl 0,9% през 20 минути в домашни условия? Безопасно ли е?
Повечето лекари в БГ, с които съм се срещала, не разрешават да се правят инхалации с вентолин на по-малки интервали от 6 часа в домашни условия, но според препоръките на GINA и новия ни пулмолог излиза, че може. Чудя се инхалациите с минимум 6-часов интервал в домашни условия предразсъдък на болшинството БГ педиатри ли е, или има реален риск при толкова чести инхалации?

Моля за мнения.
Тук се дава на 4 часа. Защо го препоръчва така, не ви ли помага само една?


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #715 -: Април 20, 2012, 16:56:33 pm »
на Стефания при тежки спазми сме й правили така- през 40 минути разтвор на Метилпреднизолон плюс 5 капки /предполагам е подобно количество, като изписаното ви/ вентолин солуцио
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #716 -: Април 20, 2012, 22:51:54 pm »
Благодаря за отговорите!

Не мога да кажа, че винаги само една помага. Предпоследния път започнах на 4 часа, но той продължи да учестява дишането и отидохме в болница. Още не сън пробвала (надявам се и да не ми се наложи) метода с поредните инхалации вкъщи, а ми е притеснено от възможните странични ефекти при такава ударна терапия.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #717 -: Април 23, 2012, 18:27:53 pm »
след вирус утайката се регулира поне 20 дни, аз наскоро им пусках след прекаран вирус и беше много ускорена, а другите показатели има бяха в норма
след АБ 10 дни е нормата

Мини, вярвай ми, такава любов към теб никога не съм изпитвала! Точно влизам да питам за пустата утайка (Бобо беше болен и по съвет на личната пуснахме ПКК в събота - СУЕ 50, днес повторихме - 23) и виждам твоето мнение. Мерси за пояснението!  osi_9
Ако някой има друг коментар - моля! Той определено е добре, жизнен, с апетит... Приятна вечер!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #718 -: Април 23, 2012, 21:23:08 pm »
абе ще разберете някой ден, че съм бяла и добра  8)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #719 -: Април 24, 2012, 16:52:59 pm »
камбозола, на годишния ми преглед се оказа, че единият ми показател е много завишен и докторът ме пита дали съм вдигала температура през последните 3 седмици. А аз бях. Каза ми да си направя контрола след месец. Тогава всичко беше в норма. Става въпрос за CRP, ама не ме питай какво значи.  :lol: