0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #660 -: Април 01, 2012, 22:19:57 pm »
Утре при всички случаи сме на преглед - да видим какво ще каже вещото лице. Предполагам, че ще изпише антибиотик предвид днешната температура. :?

В началото пихме антибиотик 7 дни - Кларитин.
Седмица след края на лечението отново прокашляне и секрети в носа - казаха Бисептол. Тогава може би беше само настинка, понеже кашлицата беше лека и отшумя много бързо, но воднистите сополи останаха за седмица, ако не се лъжа.
И сега, десетина дни след изчистването на последните сополи, почваме леко и от раз се влошаваме наново.  :(

А все още не сме тръгнали на ясла, не ми се мисли там какво ме чака...

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #661 -: Април 01, 2012, 23:17:25 pm »
Туин, при нас и Олинт 0,05% (еднократно впръскване преди сън)също помага за отпушване на нослето и спокоен сън (колкото е възможно да е спокоен в такова състояние)поне 4 часа. После се запушва отново.

Можеш да опиташ да го изкараш и на терсата за 10 минути, когато започне да кашля много. Ще го успокои. Аз така правех при последното разболяване с Никол. Преди сън започваше да кашля много и няколко вечери подред прави пристъп. Увивах я с одеало и на терасата 15 минути. През ноща съшо я изкарах едната нощ.

И аз мисля като Пердето, неизлекувана инфекция вероятно.
Дано утре след прегледа новоните да са добри.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #662 -: Април 01, 2012, 23:21:43 pm »
3.При лягане кашлицата се засилва и започва едно давене, едно кашляне - чак се буди от това. Скоро разчиствах стари сиропи и имам само Вентолин. Мога ли да дам тази вечер, че да се успокои или е недопустимо?

Вентолин не е за това! Това не е сироп за кашлица.

Давенето и кашлянето може да са от стичащи се секрети. Сложи детето на по-висока възглавница, промий хубаво носа, издухай, после сложи Олинт или Виброцил. Може да включиш и противоалергично за отбъбване на носната лигавица - Ксизал или Ериус.

Хъркането вероятно е от възпалена трета сливица. Докато не мине възпалението, ще хърка.

Лиско, Никол имаше ларингит и затова й помагаше студеният нощен въздух на терасата. Детето на twin може да кашля по съвсем друга причина.

twin, сега прочетох, че си написала "пихме антибиотик - Кларитин".
Кларитин не е антибиотик, а противоалергично лекарство!
« Последна редакция: Април 01, 2012, 23:23:41 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #663 -: Април 02, 2012, 07:51:10 am »
В началото пихме антибиотик 7 дни - Кларитин.
Седмица след края на лечението отново прокашляне и секрети в носа - казаха Бисептол. Тогава може би беше само настинка, понеже кашлицата беше лека и отшумя много бързо, но воднистите сополи останаха за седмица, ако не се лъжа.
И сега, десетина дни след изчистването на последните сополи, почваме леко и от раз се влошаваме наново.  :(
Аз не ги разбирам тези лекари - дават лекарство за алегия(кларитина е за алергия) , минава, спира лекарството и тръгва пак и от всичкото това те си вадят заключение, че.... трябва антибиотик (!?).
 Само една вечер ли сте с температура? Аз на твое място бих отишла на лекар,че да не е някоя ушна инфекция,но иначе, ако не установят от какво е, бих изчакала поне още един ден без антибиотици.  За температура като вашата, не много висока, моята лекарка казва, че е добре да се чака поне 48 часа преди да се включи антибиотик, за да се дадеш шанс на организма да се справи сам. Два или три пъти се разболяваме в петък и аз все тичам до лекарката, че не да се влачим през уикенда по спешни отделения. Все ми предписва антибиотик, ако се наложи, но ми казва,  да чакам 48 часа преди да го дам. Резултата е, че Ивана до сега е взимала само 2 пъти в живота си антибиотик ( последно на 11-12 месеца някъде). Скоро ще стане една година от както е взимала само за симптоми лекарства, защото винаги е минавало преди да и дам каквото и да е. Сега.. да подчертая дебело,аз не съм лекар и това е само мое лично мнение, базирано на моят опит с моето дете.

П.П. Между другото, този тест ЦРП, който често се препоръчва за разграничение между вирусна и бактериална инфекция, не е толкова сигурен, защото може да се увеличи и при двете и въобще не означава, че има едното или другото.


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #664 -: Април 02, 2012, 07:54:35 am »
за статистиката- Преслава е на три и два месеца и е пила антибиотик три пъти, антихистамини никога  8)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #665 -: Април 02, 2012, 08:33:58 am »
за статистиката- Преслава е на три и два месеца и е пила антибиотик три пъти, антихистамини никога  8)
Ми много хубво за антибиотиците, точно това е идеята. За антихистамите обаче не разбрах каква е идеята. Много хора(като мен) цял живот не са пили, за какво да ги пие, ако няма алергия.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #666 -: Април 02, 2012, 14:53:17 pm »
Благодаря ви на всички за изказаните мнения и насоки.

През нощта Виктор отново вдигна температура - 38,6. Дадох Нурофен, температурата се повлия само от него. Преди обед, обаче, отново вдигна 38,4 и този път освен Нурофен, се наложи да сложа и свещичка Ефералган.
Хъркането продължи цяла нощ - може да се каже, че носът не се отпуши от нищо. :(  В други случаи винаги са ни действали капките за нос, но този път не. Не мога да се справя с издухването на носа - обяснявам, показвам, но уви, все през устата духа милото.

След днешния преглед: Уголемена лява сливица, много задържан секрет на носоглътката, чисти уши и гърди. На този етап личния е на мнение да не се започва антибиотик. Изписа Вентолин 2х5мл, капки Коларгол 2*1к. и вит.С, както и противоалергичен сироп.
Според него, обилната носна секреция се дължи по-скоро на алергичен ринит.

twin, сега прочетох, че си написала "пихме антибиотик - Кларитин".
Кларитин не е антибиотик, а противоалергично лекарство!

Ами да - не е. Объркала съм се. :oops: Кларитина ни го изписаха противоалергично, а антибиотика беше Клацид.
« Последна редакция: Април 02, 2012, 14:55:00 pm от twin »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #667 -: Април 02, 2012, 15:01:49 pm »
Хъркането продължи цяла нощ - може да се каже, че носът не се отпуши от нищо. :(  В други случаи винаги са ни действали капките за нос, но този път не.
Не знам от кога ги даваш,но имай предвид, че някои от тези капки, ако се дават от дълго време, започват да имат обратният ефект. Трябва да видиш дали нещо такова пише на листовката.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #668 -: Април 02, 2012, 15:07:13 pm »
Да, Боби, запозната съм.
Доколкото знам, повечето капки се дават максимум пет дни. Така е поне за Виброцила.
Аз ги слагам вече втори ден.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #669 -: Април 02, 2012, 15:44:55 pm »
Ох, тоя Коларгол - по-добре само сребърна вода ако ще слагаш. Коларгола направо изгаря лигавицата! Д-р Бърди също е много против него. Ако имаш инхалатор овлажнявай лигавицата. Срещу тая силна хрема аз действам с Бейби вак. Какво чудо излиза чак от носоглътката не е истина! 8O Детето вече и посред нощ иска да пускам прахосмукачката! :oops:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #670 -: Април 02, 2012, 15:51:08 pm »
twin, пробвай с розов Олинт да пръснеш преди лягане - май не си ползвала досега.
Олинт може 5 дни. Виброцил може до 10, но понякога той не е така ефикасен, както Олинт.

за хъркането писах. понякога нищо не помага. като премине възпалението на третата сливица, тогава ще спре да хърка.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #671 -: Април 02, 2012, 17:14:53 pm »
twin, коларгола го изписват за гъст, гноевиден секрет. Да унищожи де що има живо нещо в нослето. В тая връзка се чудя на изказването за алергичния ринит.
Подкрепям мнението за бейби вак - съвсем скоро спряхме да я ползваме, че се научиха пълноценно да издухват. Друг вариант също е нети ботъл или синус райз за промивка на синусите и чистене на секрети, но с доставката няма за кога да ти свърши работа. А и детенцето ти е мъничко.
Стар съвет от предишната ни педиатърка, но според нея ако съм слагала една седмица капки, оттам нататък само промивки с физиологичен.
Риномер джет бейби е много добър избор за промивка - вади скрити съкровища, които със стеримар и др. подобни не излизат.

Ние този път имахме ларингит, доста дълго /2-3 дни/ се задържа лаещата, кънтяща кашлица, но минахме без спазъм - синекод, ксилометазолин, промивки в нослето, инхалации, сега сменихме сиропа на амброксол и почвам лекинко да отдъхвам.
 
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #672 -: Април 03, 2012, 10:47:17 am »
Още един глас за Бейби вак. Вади всичко от нослето.
Преди да го пусна давам една таблетка Коризалия или Цинабсин (ако са гъсти зелени сополи). Чакам да подейства таблетката и тогава тегля сополите. Правя го и вечер преди лягане за да спят що годе спокойно. При обикновена хрема (не бактериални жълто-зелени сополи) с клечка за уши мажа ноздричките отвътре с чисто бадемово масло (взимам на Икаров) след като съм изтеглила сополите.

Според нашата педиатърка се чака 3 денонощия детето да пребори само вирусчето. Чак тогава при нужда се включва антибиотик. Когато караха вируса Пърт даже чакахме 6 дни, но след 3ия ден ходех да ги слуша дали не е слязла инфекцията надолу. Просто самият вирус се характеризира с висока температура. Пребориха го без антибиотик и усложнения. Йоана пи антибиотик за първи път чак сега, миналата седмица, заради стрептококова инфекция. Яна е пила 3 пъти, все покрай бронхиолитите, които прави в есенния сезон. А боледуват често иначе, през зимния сезон едва правят по 10тина присъствени дни на месец в яслата. Миналата година имаха само 13 дни от октомври до март...

Вера, записвам си го този Риномер, ще го пробваме.  :lol:
 
« Последна редакция: Април 03, 2012, 10:49:13 am от Жабче »
  09.11.2007
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #673 -: Април 03, 2012, 19:57:22 pm »
При риномер освен начина на разпръскване има и разлика в състава, той е морска вода с изотонична концентрация, а стеримарите и др. са разредена морска вода до изотоничен разтвор. Така ми го обясни УНГ, тоест едното е разредено с физиологичен разтвор, а риномера е морска вода.
А при дозирането в риномера е чрез струя, наподобява струйката като на нети пот и нети ботъл. В листовката има точни указания как се прави, детето е легнало.
Преди да направим операцията на трета сливица съм си правила опит - първо стеримар, издухвам - излиза малко секрет, после пръсна с риномер, полежава малко детето и се вадят скритите запаси, дето нямат издухване.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #674 -: Април 03, 2012, 22:32:03 pm »
Потвърждавам суперлативите за "Риномер", от Коледа - нищо друго не ползвам за прочистване на носа, независимо по каква причина се налага. Когато е за профилактика - пръскам и в седнало положение, ефектът е същия и после поне 24 часа няма прихъркване и каквото и да било. Като отварях последния път нов флакон и пръснах "на празен оборот" струйката намокри тавана, сещайте се в носа как действа. ;)Напоследък и аз взех да се пръскотя с това при нужда /с отделен накрайник естествено/, очарована съм. Хем съм с як синузит и два пъти вадена трета сливица т.е по принцип проблемна зона при мен, че съм и пушач...но ефектът е осезателен.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #675 -: Април 04, 2012, 09:11:01 am »
Мерси за споделеното за Риномер, снощи го купих, пръснах веднъж на Преслава, която е с обилна хрема втори ден, издуха се веднъж и спря
на сестра й обаче спазъма не се размина- пуснахме тежката артилерия в действие, медрол, инхалации с урбазон и вентолин, новфилин, ацц
че и с температура тръгна този спазъм, поне да не стигаме до инжекции урбазон, вероятно ще й включат АБ  :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #676 -: Април 04, 2012, 09:33:06 am »
Ох, Миличките!!!
Мини, стискам палци да ви се разминат усложненията!
 
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #677 -: Април 04, 2012, 12:24:46 pm »
mini, много съжалявам. То урбазона на фона на целия коктейл ... дано не се налага наистина. Много е гадно, съчувствам ти.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #678 -: Април 04, 2012, 13:31:01 pm »
Марти е с варицела от събота, но положението е страшно, непрекъснато рев, пищене и търкаляне по пода. Почти не е спал, вчера след обяд 30-на минути и снощи заспа чак в 3:40. Днес е с пресипнал глас. Притеснихме се естествено и го заведохме на УНГ да видим да не се окаже, че има и друго освен шарката, изписаха ни тантум верде и Отипакс 4*3 капки за да се подготвели ушетата и утре да го заведем да му изчистят ушната кал, че сега не се виждало тъпанчето. Да питам запознатите, това нормална практика ли е или да го водя при друг лекар?

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #679 -: Април 04, 2012, 23:32:09 pm »
Взех го този Риномер бейби. Съчетан с розовия Олинт, направи тази вечер спането доста по-спокойно - хъркането може да се каже, че почти го няма, както и даването и свистящия секрет. Струята обаче, която излиза от него, действително е много плашеща. :wink:

Ние два дни се борихме с температурата и не успяхме да я преборим - свалим я за 6-8 часа и после пак 38-38,5. След днешния преглед, личният вече ни прати на УНГ за гърлен секрет и антибиограма. Там обаче, лекарката каза, че няма за кога да чакаме резултатите, предвид състоянието на сливиците ни - много гноясали и уголемени. Изписа антибиотик Цек 2*3,5мл., Био баланс бейби 2х1 прахче, "любимият" Калциев глюконат по една ч.л. сутрин за подсилване на имунитета и Хомеожен 9. На контролен преглед сме другата сряда.

Благодаря ви още веднъж за препоръките и съветите. Много сте ми полезни.
« Последна редакция: Април 04, 2012, 23:35:51 pm от twin »