0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #640 -: Март 27, 2012, 21:11:49 pm »
Аз имам питане по темата - педиатрични грижи и консултации. Заровете за малко томахавките (не че и аз не мога да пусна в действие моята в подкрепа на Джам). Накратко:
1.петък 23.03.2012 започна кашлица. Преглед - няма находка, сироп Мукоплант на доктор Тайс;
2. Неделя, 25.03.2012г. - кашлицата се засилва, без други симптоми. Кашлицата е суха, но като че ли на моменти детето не можеше да си поеме въздух. Преглед (при същия лекар) - включен Синекод, обяснение за алергия. Приех го с доза скептицизъм, но пролетно време Вики ми прави алергичен ринит.
3. От понеделник  26.03.2012 до  днес кашлицата си продължава, засилва се и става все по-суха и дразнеща. Днес пак е прегледан, пак няма уж спазъм , но с изписан Вентолин и Зинат, появи се и секрет от носа.

Имам следното питане: по какво бихте различили бронхо от ларингиален спазъм. При ларингиален спазъм бихте ли дали Вентолин? Абе общо взето нещо се помешах и не мисля, че лечението на Вики е много правилно.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #641 -: Март 27, 2012, 21:16:14 pm »
а противоалергично не е ли първи избор тук
аз бих започнала с доза ериус, спомням си доктора беше писал, че ако се разклашля повече от вентолина, значи не е решение на проблема
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #642 -: Март 27, 2012, 22:13:15 pm »
Подкрепям mini
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #643 -: Март 28, 2012, 06:37:19 am »
Първо е включено противоалергично. Написала съм ви глупости - не е всключен Синекод, а Кларитин ... божке де ми е бил акъла. Та след Кларитина нямаше подобрение.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #644 -: Март 28, 2012, 07:00:16 am »
Първо е включено противоалергично. Написала съм ви глупости - не е всключен Синекод, а Кларитин ... божке де ми е бил акъла. Та след Кларитина нямаше подобрение.
На нас за алергия ни помага само Бенадрил, не знам как е името му в България, но генеричното му име е Diphenhydramine. Нито Кларитин ( което реално е същото като Ериус-а), нито Зиртек, нито каквото и друго за алергия да са ни давали. Можеш да пробваш, за да си сигурна, че е алергия, но по принцип аз не го харесвам, защото е гадно и успиващо лекарство, от което ти пресъхва устата. Обаче за съжаление и при дъщеря ми и при мъжа ми това е единственото, което действа.   
На твое място не бих спряла Вентолина, докато има астматични симтоми да не може да си поеме въздух.
« Последна редакция: Март 28, 2012, 07:05:49 am от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #645 -: Март 28, 2012, 07:45:01 am »
Лейди, а може и да не е алергично състояние това. Ние февруари започнахме с много висока температура, не повлияваща се от нищо. Два дена, след което имаше един ден видимо подобрение и азз реших, че сме препорили вируса. След още един ден започна да кашля като вас, появи се и секрет, който на още по следващият ден стана зловонен и обилен. Включих веднага АБ. Кашлицата спря още на вторият ден, но сополките бяха по упорити и мисля, не бяхме ги доизлекувалидо край, защото миналата седмица ни удари първо в ухото, след което пак се появи тази жълтозелена хрема.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #646 -: Март 28, 2012, 07:48:20 am »
При ларингиален спазъм вентолинът е излишен. Ако спазъмът е бронхиален, при издишване се чуват характерни звуци (дъщеря ми е с лека астма, та от опит):
- в началото на пристъпа се чува все едно се пукат мехурчета
- после се чува свиркане от гърдите
Появява се така наречения тираж - неконтролируемо вдлъбване на ямката на гърлото и/или подребрието. Видимо е с просто око. Тиражът е белег, че дишането е затруднено и учестено, понякога е съпроводено с разширяване на ноздрите на нослето. По-слабата степен е, когато вдлъбва само гърлената ямка.
В гърдичките чу ли нещо докторът? Гледам, че и антибиотик е изписал. Ако е само спазъм няма нужда от антибиотик, вентолинът е достатъчен.
  09.11.2007
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #647 -: Март 28, 2012, 08:20:38 am »
а кашлицата по кое време от денонощието е?
от както спрях стефания от градина е имала няколко епизода на кашляне- преди заспиване и сутрин като стане /точно суха и непродуктивна/
всичките пъти съм действала по един и същ начин- инхалации с физиологичен разтвор, АЦЦ прахчета 2-3 пъти дневно и ериуса разбира се, понякога давам и Исла касис /таблетка за смукане/
в рамките на ден-два ги овладявам
иначе подкрепям Жабче за написаното- много точно е описала протичането на бронхообструкция
АБ на дете без Т и без МБ, хм ..?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #648 -: Март 28, 2012, 08:37:58 am »
По принцип точно така изглежда класически,както Жабче го е описала, но само да добавя, че може да не изглежда точно така, а пак да има нужда от Вентолин. При мъжът ми например има само обструкция без изразени пристъпи и спазми и само Вентолинът го оправя.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #649 -: Март 28, 2012, 08:56:20 am »
Сега и аз със молба за помощ:
Във Понеделник вечерта забелязах че Митко е по-топъл.Премерих температура 37,3.
Във Вторник сутринта-37,3.
Във Вторник вечерта-37.Появи се и влажна кашлица,която не е много честа.През нощта почти не кашля,а през деня 5-6 пъти.
Още във Вторник взех АСС,защото разбрах че е за влажна кашлица и почнах инхалации,витамини и панадол за темп.Днес сутринта 38,2,а кашлицата е станала още по влажна.Ще го водя днес при личната,колкото да го преслуша,защото иначе не се доверявам много на лечението което изписва.
Приемам всякакви съвети-изключително важни са за мен мненията във форума :).

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #650 -: Март 28, 2012, 10:05:34 am »
Парси, едно ЦРП би показало дали е вирус или инфекция щом има и температура! Ако е вирус и гърдите са чисти можеш да продължиш само с капки за нос и инхалации. Все пак нека лекар да го види!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #651 -: Март 28, 2012, 10:29:15 am »
Перси аз също бих те посъветвала една ПКК+ ЦРП и урина, нашата педи винаги ми дава направление при най-леки симптоми.

Йоана беше с тежка кашлица и пихме ериус и много помогна. Аз тогава се чудех дали да не дам АЦЦ, но добре че д-р Масларска я преслуша. За подсилване на имунитета давах Умкалор.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #652 -: Март 28, 2012, 10:54:29 am »
 Лейди, Мукопланта не е ли за влажна кашлица, а ти пишеш, че вашата е суха? Нашата педиатърка при суха изписва Синекод за няколко дни(2-3), задължително с противоалергично паралелно, а след тия дни кашлицата почти винаги при нас става продуктивна и преминаваме на сироп за влажна кашлица пак за 2-3 дни!!! Знам ли, вече съвсем се обърках!!! Дано се оправят бързо децата!!!


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #653 -: Март 28, 2012, 12:14:30 pm »
Сега се върнахме от педиатърката-каза че е 100% вирусна инфекция,но въпреки това утре ще пусна един гърлен секрет.И тя каза да спра сиропа и да го оставя само на инхалации и промиване носа с физ.разтвор+ нещо за температурата ако вдигне.Иска да го слуша всеки ден обаче заради кашлицата та ще видим.Благодаря за споделеното момичета! :)

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #654 -: Март 28, 2012, 16:32:15 pm »
Момичета, благодаря ви много за отговорите. Явно си е бронхоспазъм. Понеже станах рано да пиша към осмия час от последния прием на Вентолин, в сън Вики си кашляше и си беше бронхоспазъм. Мини ме подсети и за инхалации с физ. разтвор, благодаря! Иначе си кашля и през деня, и през ноща, но при сутрешното ставане е ужасТ. Понеже съм на работа, се чух с майка и тя каза, че днес през деня е кашлял по-малко.
Още веднъж благодаря на всички за съветите!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #655 -: Март 28, 2012, 16:49:09 pm »
Лейди, аз успоредно с Вентолина инхалирам и Флексотид, но дозировката я преценям според честотата на откашлянията. При силни спазми 2х2, след овладяване на положението още седмица поддържащо 2х1, след това намалям на 1х1, но наблюдавам.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #656 -: Март 28, 2012, 21:07:58 pm »
лейди, щом го е гледал лекар - той може да различи ларингеален от бронхиален спазъм :) поне би трябвало. предписването на антибиотик ми е странно и на мен.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #657 -: Март 28, 2012, 21:09:58 pm »
Може дори отново да получа лични съобщения, с които някой да ме обяви за неука и проста или пък направо да ме прати да пиша в бг-мама, защото мястото ми не е тук.
Ето това са моите причини да пазя мълчание в повечето случаи напоследък.

ако получиш лични съобщения, които нарушават правилата на форума по отношение на обиди към потребителите - сигнализирай на модератор да вземе мерки. същия съвет давам и на всички останали потребители.

не се плашете да си изказвате мнението и да заемате позиция. все пак, в този форум се водят само аргументирани спорове, не и словесни боеве с удари под кръста. не бива да се плашите от аргументирания спор, ако сте уверени в себе си. обмяната на мнения и опит само обогатява - никой не може да обеднее от това, че е споделил знание или мисъл с другите! в това се състои и ценността на тези форуми. затова и ги поддържаме живи.




« Последна редакция: Март 28, 2012, 21:14:08 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #658 -: Април 01, 2012, 21:25:38 pm »
Ние пак сме в джаза. :(
Отново кашлица, секрети в носа, тази вечер и температура 38,2. Вече не знам какво да мисля - за месец три пъти кашляне, оправим се за 7-10 дни и айде пак... :?
В петък започна да прокашля - дочу ми се влажна кашлица. На прегледа - чисти гърди, докторът видя задържан секрет на носоглътката - изписа Мукоплант 3*7мл и Низита спрей.
От вчера кашлицата премина в суха и носът стана зверски запушен. Снощи и тази вечер хърка като възрастен. Слагам солен разтвор и виброцил - отпушване няма. Не мога да изтегля никакви секрети от по-навътре.
Утре отиваме отново на преглед, но искам да попитам:
1.Да спирам ли Мукопланта, след като той е за влажна кашлица, а нашата е упорито суха вече?
2.С какво да отпуша нослето, че детето да успее да диша що годе спокойно?
3.При лягане кашлицата се засилва и започва едно давене, едно кашляне - чак се буди от това. Скоро разчиствах стари сиропи и имам само Вентолин. Мога ли да дам тази вечер, че да се успокои или е недопустимо?
4.Нормално ли е в рамките на месец три пъти да боледуваме или пропускаме нещо?

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #659 -: Април 01, 2012, 21:55:01 pm »
За отпушване на нослето може да ползваш капки ксилометазолин 0.05%, само това действа при нас. Според мен става въпрос за не излекувана инфекция, която се повтаря. Ние при такива случаи сме пили АБ, аз не съм лекар обаче и трябва педиатъра да прецени и предпише лекарства.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!