0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #620 -: Март 26, 2012, 01:01:36 am »
аз предполагам, че ако някой можеше да даде рецепта за това, как хората да не боледуват, щеше да стане лауреат на междугалактическа награда (или щяха да го убият, преди да е публикувал откритието си)...
По-вероятно второто :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #621 -: Март 26, 2012, 08:52:05 am »
въобще не ми е ясно как точно едно дете ще изгради имунитет, като при постоянно боледуване пие Аб, антихистамини, обдишват го с Вентолини, бият му урбазони и т.н
веднъж точно заведох Преслава при лекаря, който при който Стефания беше диспансеризирана като асматик- каза, положението е сериозно, почваме инхалации с Вентолин и Урбазон
казах добре, прибрах си я у нас и нищо не я правих, детето след 2 дена беше в прекрасно здраве
моята версия за бактериалната инфекция е съвсем различна- при вирусна инфекция пада имунитета, защото организма се бори с вирусните клетки, част от "полезните" за организма бактерии измират, като това дава поле на тяхно място да се развият болестотворните, на които и без това сме носители
за това, тук много често педиатрите, като искаш да изследваш секрет отказват, щото и без това пневмокока и стафилокока си го имало в нас и винаги щял да излезе на МБто
никой не прави сметка, че ще излезе, ако колонията е над определени нива, които предполагат развитие на бактериална инфекция
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #622 -: Март 26, 2012, 14:47:05 pm »
jam, както винаги е много крайна :)

аз мога да дам рецепта, ама знам че ще ме линчуват още тук във форума, та за това си трая  :lol:. лошото е, че и за мен е доста трудно да я спазвам, но все пак се опитвам от време на време ;)


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #623 -: Март 26, 2012, 15:04:10 pm »
jam, както винаги е много крайна :)

аз мога да дам рецепта, ама знам че ще ме линчуват още тук във форума, та за това си трая  :lol:. лошото е, че и за мен е доста трудно да я спазвам, но все пак се опитвам от време на време ;)

що, дай я. аз първа ще я прочета. нищо крайно не виждам в изказването си. механизмите на човешкия имунитет далеч не са напълно разгадани. нито сме намерили превенция и лек за всички болести. нали не си хортуваме тук само за сополки?

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #624 -: Март 26, 2012, 15:26:08 pm »
...нищо крайно не виждам в изказването си. механизмите на човешкия имунитет далеч не са напълно разгадани....

Аз я намерих за крайна, защото е ясно че няма лек за всичко /ако беше така щяхме да сме вечни/, но пък всеки се опитва да направи така, че по-малко да боледува, а не обратното, нали... И все пак има начини това да се постигне, при това не с боледуване. Аз съм убедена в това.
Познавам хора, които през живота си не са пили хапчета, а са на преклонна възраст.
Мисля, че всеки познава такива хора. Това не е художествена измислица.
На наш близък приятел баща му практикува, това в което вярвам и аз /за съжаление аз нямам неговата воля/. Човека гони 70-те и е в прекрасно здраве, плюс че излекува доста болежки от преди /това пък беше и главната причина да започне/.
Аз самата рядко боледувам от вируси най-вече, колкото и да не и се вярва на Боби, това е реалност. Сега да не ме урочасате, че аз като се похваля и ме застига дявола  :lol:


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #625 -: Март 26, 2012, 16:58:01 pm »
jam, както винаги е много крайна :)

аз мога да дам рецепта, ама знам че ще ме линчуват още тук във форума, та за това си трая  :lol:. лошото е, че и за мен е доста трудно да я спазвам, но все пак се опитвам от време на време ;)

що, дай я. аз първа ще я прочета. нищо крайно не виждам в изказването си. механизмите на човешкия имунитет далеч не са напълно разгадани. нито сме намерили превенция и лек за всички болести. нали не си хортуваме тук само за сополки?


Точно заради това, аз съм много скептично настроена, като чуя за илач за имунитет.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #626 -: Март 26, 2012, 17:13:56 pm »
Тук не става дума за илач, а за начин на живот. Не знам защо всички очакват "чудесата" да се случат непременно с хапче. Защо така сме се "изродили" и за всичко искаме да ни измислят хапче- за отказване от цигарите, за отслабване, за да сме по-щастливи ;) В това май ни е проблема. Искаме да си живеем както ни харесва, пък после ако може да измислят някакво хапче да оправя нещата...


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #627 -: Март 26, 2012, 17:20:30 pm »
никого не бих тръгнала да разубеждавам от какъвто и да било вид и форма на "здравословен начин на живот" - в крайна сметка, всичко е в главата и е най-важно човек да е в баланс със себе си - но има прекалено много хора, които го отнасят без никога да са съгрешили с нещо "нездравословно".

да, има болести и страдания, които ще ни се случат с по-малка вероятност, ако спазваме определен вид режим и поведение. но не и със 100% сигурност. а за много от нелечимите, за съжаление, причината не е открита и връзка с начина на живот не е намерена.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #628 -: Март 26, 2012, 17:33:59 pm »
....да, има болести и страдания, които ще ни се случат с по-малка вероятност, ако спазваме определен вид режим и поведение. но не и със 100% сигурност.....

Изобщо не съм съгласна с това, но наистина не мисля че е мястото тук да спорим. Не, че и другаде има смисъл да го правим де ;) Всеки си живее живота както си знае все пак.
Ама и как тръгнахме от едни вируси и бактерии, пък стигнахме до неизлечимите болести  :P


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #629 -: Март 26, 2012, 19:28:49 pm »
Тук не става дума за илач, а за начин на живот. Не знам защо всички очакват "чудесата" да се случат непременно с хапче. Защо така сме се "изродили" и за всичко искаме да ни измислят хапче- за отказване от цигарите, за отслабване, за да сме по-щастливи ;) В това май ни е проблема. Искаме да си живеем както ни харесва, пък после ако може да измислят някакво хапче да оправя нещата...
Казах „илач“, защото този разговор тръгна от един въпрос какво можело да се даде на детето и аз казах, че имунна система се гради.

Jam, права си, то си е и до генетика. Предотвратими са неща, които отнемат дълго време да се развият и обикновено са болести на възрастните хора. Наистина повечето тежки болести, засягащи млади хора, не са предотвратими както и да живееш.  Колко дечица болни от рак съм видяла  :(... те миличките не са имали време да живеят нездравословно, просто не са имали късмет в генетичната рулетка.

мини, няма вирусни клетки, вирусите дори не са живи,което е и причината натибиотиците да не действат. Да нямаш предвид заразените от вирус наши клетки?


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #630 -: Март 26, 2012, 21:10:31 pm »
джиджи, важното е да се чувстваш добре и че правиш нещо добро за себе си. пак казвам, много е важен психичният баланс за тия неща със здравето.

аз все пак се надявам, че ще споделиш с нас рецептата за здраве и живот без болести, която ти опитваш да практикуваш. всеки би искал да научи такова нещо, пък нека после да си прецени сам доколко да се възползва от наученото, и не би било в духа на форума да се премълчават такива неща. нали сме всички тук събрани, за да си оказваме взаимно помощ - било то по проблемите на стерилитета, било по други теми?

или не е така....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #631 -: Март 26, 2012, 23:53:14 pm »
Боби, престани да се държиш с нас като с малоумни
каквото съм искала съм го написала, който е искал ме е разбрал какво съм написала
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #632 -: Март 27, 2012, 00:13:26 am »
Хайде стига вече!
Не видях Боби да се държи с някого като с малоумен. Момичето се държи учтиво, обяснява и се аргументира. Още повече, доколкото помня професията й е в тази сфера и информацията, която дава е полезна.
Някои хора тук се мислят за велики и всичкознаещи и недай боже някой да ги опровергае в нещо или просто да посочи грешка, скачат като ужилени и преминават в атака. Не сме тук, за да си ги мерим, а да си помагаме. Не може всички да знаят всичко, пък, да му се невиди. Нормално е понякога някой да знае повече от нас.
То пък човек влиза да прочете нещо полезно и навсякъде неизменното....кой е по-по-най....пфууууу
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #633 -: Март 27, 2012, 00:59:19 am »
Боби, престани да се държиш с нас като с малоумни
каквото съм искала съм го написала, който е искал ме е разбрал какво съм написала

Хайде пък ти престани да се заяждаш с мен непрекъснато. Пишеш нещо, чудя се какво искаш да кажеш и сега заяждала съм се. За да коментирам теорията ти е нужно да го имам това разбиране, така че не виждам какъв е проблема?  Ако наистина това си искала да напишеш, моите извинения, но значи ми е бил правилен коментара.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #634 -: Март 27, 2012, 07:40:50 am »
И аз чакам рецептата на джиджи  :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #635 -: Март 27, 2012, 14:13:47 pm »
И аз, и аз чакам тази "рецепта"!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #636 -: Март 27, 2012, 15:17:21 pm »
Джаме, точно защото си пазя психичното здраве ще се въздържа да коментирам повече. Ти виж сега какво предизвикаха 2 коментара. Напиша ли нещо повече, ще ме разпънете тука жива  :lol: Нека гените да са виновни за всичко и се надявайте да са добри вашите ;)


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #637 -: Март 27, 2012, 15:58:47 pm »
джиджи,

аз съм дълбоко впечатлена от твоя начин на разсъждение. той ми припомни защо много хора намират идеята и дейността на този форум за глупава.
 
смятам да се възползвам от дадения ми пример и ще спра да споделям опита и добрите си практики с останалите. защо да си губя времето и да рискувам накърняване на душевното спокойствие? каквото си знам - за мене си остава. е, разбира се, не пречи да се възползвам от знанията и опита на останалите будали, които продължават да отговарят на въпроси, да споделят какво знаят и т.н... дано не се усетят и те, че тогава лошо - ще закриваме форума. дано не се усети и Бърди, че си краде от личното време и психичното здраве, като пише тук.

пази се, джиджи, пази се...
 
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #638 -: Март 27, 2012, 16:12:10 pm »
Странна логика.
« Последна редакция: Март 27, 2012, 16:18:31 pm от Bobbie »


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #639 -: Март 27, 2012, 17:19:49 pm »
Джам, благодаря ти че ме сравни с д-р Бърди, защото аз дори не мога да му се опра на нокътя на малкия пръст :)
Логиката и разсъжденията ми са такива, защото не виждам смисъл да споделям нещо, което още преди да съм споделила е обявено за невярно. Това е все едно да убеждаваш атеист, че Господ съществува. Нищо от това, което знам, не мога да подкрепя с научни статии. Дори и да съществуват, на мен поне не са ми известни, а знам че вие държите на такива неща.
Подозирам, че ако напиша нещо, ще предизвикам отново безсмислени спорове, които никому не са нужни. Ще се наложи да се намеси модератор, за да "успокоява страстите". Може дори отново да получа лични съобщения, с които някой да ме обяви за неука и проста или пък направо да ме прати да пиша в бг-мама, защото мястото ми не е тук.
Ето това са моите причини да пазя мълчание в повечето случаи напоследък.