0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #600 -: Март 23, 2012, 20:31:08 pm »
Благодаря!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #601 -: Март 23, 2012, 20:48:13 pm »
аз пък като чуя капки за нос и ми се изправя косата
при Стефания с нейната обилна хрема имам чувството, че подтискането й с капки за нос задължително довежда до спазъм
Мини, като човек с алергичен ринит и синузит и проблеми, както  с дихателните пътища (бронхит) мога да кажа, че капките за нос облекчават и не водят до спазъм. Освен ако няма алергия към съставка в капките за нос.
П.П. При мен Виброцил-а не действа. Секрета намалява, но лигавицата набъбва , дори понякога боли.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #602 -: Март 24, 2012, 16:35:45 pm »
И моят син при последния вирус за първи път каза, че го боли ушенце. Пак вдигаше температура и направи ларингоспазъм. Не знам, но аз по това се водя дали имаме вирус или са настинали - при настинките не прави спазми. При вирусите - е въпрос на часове.
Капах отипакс и го облекчи, но и антибиотик пи.
Виброцила ни е неефикасен и при двамата.
За температурата аз знам антипирептик при висока Т над 38.5 /панадол, нурофен, каквото се избере, според кг/ и ако до 20 мин не тръгне поне десета надолу или се качва, хексалгин на капки спрямо теглото.
mini, за ксилометазолина съм срещала съмнения и наблюдения и на други майки, че са причини за спазъм. Аз последния път дори и за това не му дадох ксилометазолин, но пък той този път си го направи спазъма и бяхме абсолютно неподготвени. Преди има хрема, нещо по което да подскаже, че нещо се задава. А сега здрав, игрив, ляга и през нощта почна кънтяща, лаеща кашлица и веднага почна да се задушава. Добре, че имах капките дексаметазон, та реагирахме веднага. Както винаги действието се развива  в 12-1 през нощта.  На следващия ден се появиха хрема и другите "екстри".
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #603 -: Март 24, 2012, 22:17:55 pm »
...Добре, че имах капките дексаметазон, та реагирахме веднага... Тези капки, Soldesanil  ли е това?
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #604 -: Март 24, 2012, 22:49:20 pm »
Момичета, тази зима единия племенник е непрекъснато болен, малко да излязат навън и зачервено гърло, температура и антибиотик.

Какво може да се взема за повишаване на имунната система?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #605 -: Март 24, 2012, 23:30:04 pm »
...Добре, че имах капките дексаметазон, та реагирахме веднага... Тези капки, Soldesanil  ли е това?

...да.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #606 -: Март 25, 2012, 06:21:04 am »
всеки ме убеждава, че не е възможно от подтискането на хремата с капки не е възможно да направи спазъм, но аз за моето дете съм УБЕДЕНА, че е точно така
един от вирусите, които изкара тази зима беше с много обилна хрема- пак воднист, течен и обилен секрет, нослето й се зачерви за по-малко от ден
е, този път категорично прескочих капките, под всякаква форма- само редовни инхалации, лекарствата за температура /вдигаше два дни/, както и бабешките лекове с морската сол- на синусите /не парих крака, заради температурата/- е, спазъм не направи, за два дни пресякохме вируса
Силванченце, чак пък на всяко излизане да се разболява детето- малко пресилено ми звучи, да ти кажа честно
да го обличат подходящо, да не го навличат, да ги извеждат постоянно, по възможност не в молове и по кафенета, а по разходки, макар и по квартални улички, ние напоследък се разхождаме по улиците, не ги събирам с чужди деца- на 2 от 5 им виси сопола, после моите прихващат
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #607 -: Март 25, 2012, 10:08:07 am »
Момичета, тази зима единия племенник е непрекъснато болен, малко да излязат навън и зачервено гърло, температура и антибиотик.

Какво може да се взема за повишаване на имунната система?
Нищо! Имуна система се гради и преди да е изградена няма какво да повишаваш.


  
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #608 -: Март 25, 2012, 10:19:04 am »
Силванченце, чак пък на всяко излизане да се разболява детето- малко пресилено ми звучи, да ти кажа честно
да го обличат подходящо, да не го навличат, да ги извеждат постоянно, по възможност не в молове и по кафенета, а по разходки, макар и по квартални улички.

Не при всяко излизане  :) , но тази зима много боледуваха, а ги обличат добре, пазят ги, нямат там молове и предимно двамата си играят по двора.Но на два пъти от зачервено гърло тичаха с близо 40 градуса до спешна помощ, няколко дни беше на инжекции малкия, поне 2-3 пъти на антибиотик в последните три месеца, и още толкова пъти е предписван антибиотик, но се оправяха с панадол и в къщи на топло.Слабото място на единия е гърлото, пък когато е вирус и двамата са сополиви.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #609 -: Март 25, 2012, 10:58:56 am »
Силве, водили ли са децата да им вземат секрет от носа и гърлото?
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #610 -: Март 25, 2012, 11:22:29 am »
Не знам, но сега като ми казваш, ще я подсетя  :) .

Не съм сигурна в дълбоката провинция колко ще е достоверно обаче, и лекарката как ще реагира.

Какво показват тези изследвания, и какъв антибиотик ли да се използва?
« Последна редакция: Март 25, 2012, 11:24:21 am от silvanchence »
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #611 -: Март 25, 2012, 11:57:48 am »
Силванче, винаги съм се чудила, при условие че ползваш интернет, задваш такива въпроси, все едно никъде не можещ да намериш отговора.
напиши едно търсене в гугъл- изследване на микробиологичен секрет и ще ти отговорят доста статии
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #612 -: Март 25, 2012, 12:06:32 pm »
Има разбира се много информация, но тук ми е по-лесно да питам, и отсреща конкретно да ми отговорят, вместо да чета статии и обща информация.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #613 -: Март 25, 2012, 12:12:47 pm »
опитвам се да ти кажа, че питаш елементарни неща
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #614 -: Март 25, 2012, 12:55:09 pm »
Боби, казваш че децата градят имунитет като боледуват. А, тези които не са боледували досега, а са на 8-9 години (има такива деца) как са градили имунитета си?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #615 -: Март 25, 2012, 18:51:22 pm »
Боби, казваш че децата градят имунитет като боледуват. А, тези които не са боледували досега, а са на 8-9 години (има такива деца) как са градили имунитета си?
Има 2 вида имунитет - общ и специфичен (т.е. към точно пределеният вирус  или бактерия). Първият хваща нещата в началото и не подбира. Вторият произвежда антитела и те са към точно определеният вирус или бактерия. За да се разболяеш е необходимо някакво минимално количество бактерии или вируси. От един не става. Ако се сблъскаш с по-малко от това, което твоят общ имунитет може да изчисти, няма да се разболееш. Но недай си боже се сблъскаш с повече, като нямаш спечифичният имунитет ще се разболееш. Ако обаче преди това имунната ти система и виждала тези вируси, тя веднага изпраща антитела и няма да се разболееш На този принцип се правят ваксините, за да направиш имунитет и след това, ако го срещнеш да имаш готови антитела.
« Последна редакция: Март 25, 2012, 19:01:14 pm от Bobbie »


  
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #616 -: Март 25, 2012, 19:04:28 pm »
Не знам, но сега като ми казваш, ще я подсетя  :) .

Не съм сигурна в дълбоката провинция колко ще е достоверно обаче, и лекарката как ще реагира.

Какво показват тези изследвания, и какъв антибиотик ли да се използва?
Mikrobiologiata pokazva kakvi mikroorganizmi ima, a ako ia puskat s antibiograma, shte kaje i tezi mikroorganizmi ot koi antibiotitzi ymirat.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #617 -: Март 25, 2012, 22:02:30 pm »
Ако се сблъскаш с по-малко от това, което твоят общ имунитет може да изчисти, няма да се разболееш. ........Ако обаче преди това имунната ти система и виждала тези вируси, тя веднага изпраща антитела и няма да се разболееш

Добре де, не се ли брои това, че "общия ти имунитет" се е сблъскал с това малко количество вируси и не се е разболял, но все пак се е срещнал с тях и вече може да ги "разпознава" при следваща "среща". Аз иначе не мога да си обясня как има хора, които наистина не боледуват, а не са гледани в изолатор. Напълно нормални социални хора са си. Нали точно за това е и каляването например. Ако ваксините "тренират" специфичния имунитет, то каляването прави това с общия предполагам и тогава той може би се справя с малко повече количество вируси.
В същото време познавам хора, които си боледуват почти постоянно. Тях ги водят "болнави" :) Защо при тях боледуването не помага да градят имунитет?
В момента пиша може би глупости, но моята логика до това води.
« Последна редакция: Март 25, 2012, 22:27:24 pm от джиджи »


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #618 -: Март 26, 2012, 00:06:45 am »
аз предполагам, че ако някой можеше да даде рецепта за това, как хората да не боледуват, щеше да стане лауреат на междугалактическа награда (или щяха да го убият, преди да е публикувал откритието си)...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #619 -: Март 26, 2012, 00:33:09 am »
Ако се сблъскаш с по-малко от това, което твоят общ имунитет може да изчисти, няма да се разболееш. ........Ако обаче преди това имунната ти система и виждала тези вируси, тя веднага изпраща антитела и няма да се разболееш

Добре де, не се ли брои това, че "общия ти имунитет" се е сблъскал с това малко количество вируси и не се е разболял, но все пак се е срещнал с тях и вече може да ги "разпознава" при следваща "среща".
Аз лично не вярвам, че е възможно въобще да не си боледувал и да си си здрав цял живот, но общо взето ако има такива рядки случаи, то да, може и така да се обясни както си го написала. Клетките от общият имунитетмогат и да предоставят на клетките които правят антителата, това с което са се срещнали и така човека пак има антитела. За съжаление ти в природата не можеше да контролираш с колко вирусчета  ще се срещнеш и затова е необходимо да се разболееш, макар и леко, за да направиш имунитет. Колкото до бактериалните инфекции - огромната част от тях ги „хващаш“ не от някой друг, а от теб самият.  Не мисля, че някой тук вярва, че живот се заражда от нищото, нали? А как тогава след вирусна инфекция, като си седиш у вас да се пазиш и хоп батериална инфекция? Просто бактериите, които нормално си живеят в теб те заразяват като ти падне имунитета. Тези бактерии никога не можеш да ги изчистиш от тялото си, а с антибиотиците ги намаляваш и вкараваш пак в баланс и да си ходят, където нормално си живеят.