0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #580 -: Март 21, 2012, 17:24:47 pm »

Просто за мен, признавам, че не позмавам като вас този човек, ми е странно да се доверявам по интернет, по форум, без да ни види човек на място. Не, че като ни види, винаги има адекватно решение.

Моля ви да ме извините, ако съм наранила някой. Не е нарочно. Просто неподходящи думи.


действително, просто неподходящи думи и е добре, че го написа.

напълно си права, че е странно да се довериш по Интернет, особено за медицински съвети. така е. и никоя от нас не се е доверила от раз, сигурна съм. доверието се е спечелило постепенно, на база на изживяния опит и натрупаните впечатления. а и всяко дете тук си има и личен педиатър. още повече, Бърди винаги поставя ясно границата на неговите онлайн консултации и казва, когато не може консултира без личен преглед и изследвания. Бърди си е спечелил заслужено доверието и благодарността на много майки, просто ти не си запозната с тези неща, а и не е задължително да си.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #581 -: Март 21, 2012, 18:46:30 pm »

Просто за мен, признавам, че не позмавам като вас този човек, ми е странно да се доверявам по интернет, по форум, без да ни види човек на място. Не, че като ни види, винаги има адекватно решение.

Моля ви да ме извините, ако съм наранила някой. Не е нарочно. Просто неподходящи думи.

Аз честно казано не видях обидни думи към д-р Бърди. По-скоро беше към майките, които вярват по интернет.  Това, че не го разбираш това лечение по интернет  е всъщност нормалното и правилно състояние на нещата, когато не познаваш човека. Но тук майките го познават, макар и виртуално, защото е бил доста време, давал е доста съвети и му имат доверие. В интерес на истината винаги, когато е нещо изискващо личен преглед ( преслушване например), той е казвал, че не може да даде мнение. За други неща иска снимки, ако са обриви примерно.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #582 -: Март 21, 2012, 19:43:56 pm »
Уважаеми потребители, на който таза тема не е полезна, нека не чете и най малкото да не пише за спорта. Не съм модератор, но не разбирам, след като не търсиш решение на даден проблем, защо изобщо си правиш труда да четеш, защо пишеш.
Тук е тема за взаимопомощ, говорилника е в друга тема.

И аз да не остана по назад искам да похваля д-р Бърди, че много дължа на този Човек. Когато бебе на 3 месеца отказва да се храни, изхожда слуз, трудно спи и куп други тревожни за всяка майка неща, това беше единственият лекар, който ми предложи правилна схема на хранене и АМ. Обиколила бях светилата в Бургас, натъпках детето с какви ли не глупости, които още повече влошиха положението, а решението беше толкова просто, но ми го даде само и единствено д-р Бърди. От там на нататък, този Човек ме спечели и до сега, когато ми се налага, се доверявам безрезервно.

Сега да питам, макар да знам отговора, но все пак.
При вирус, дали е възможно да има силна болка в ухото. Според личната лекарка е възможно, но от опита ми до сега, винаги когато заболи ушенцето на детето ми, се е стигало до АБ. Детето днес го взех с рев от силна болка в ухото. Това се случи и в петък, но го болеше другото ухо. Иначе изглежда ОК, като изключа нервниченето му, което е предвестник на заболяване при нас.
« Последна редакция: Март 21, 2012, 19:45:45 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #583 -: Март 21, 2012, 19:58:06 pm »
Наде, при последният вирус, който изкараха децата Стефи посред нощ в 2 ми заяви, че я боли ухо
отидх веднага за Отипакс, защото последноото й разболяване беше със зверска болка в ухото и тогава пи даже два Аб
този път обаче не се стигна до Аб, капах около 3 дена по 2-3 пъти дневно от Отипакса
тогава си говорихме и със СтефиЗ- тя потвърди, че и при Деси е имала подобен вирус
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #584 -: Март 21, 2012, 20:12:19 pm »
Благодаря, току що дадох аналгин. Голям рев беше. Те в градината бяха капали от Отипакса и аз слагах като се прибрахме, ама Нъц, боли го. Купила съм АБ и ако утре е така, давам.
« Последна редакция: Март 21, 2012, 20:13:59 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #585 -: Март 21, 2012, 20:25:53 pm »
Момичета, помня, че доктора беше препоръчал за ухо Гаразон капки за уши! Мисля, че са по-ефикасни. С едно капане Вики се успокои като малка и спа 2 часа, което беше изумително!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #586 -: Март 21, 2012, 20:28:56 pm »
Наде, това което успокояваше Стефи предишния път, морска сол в хавлиена тривка за баня, затоплена за 30 секунди в микровълновата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #587 -: Март 21, 2012, 20:33:17 pm »
Мини, ако ми кажеш как да отпуша бетониран нос с бабешки илачи, освен инхалации цена няма да имаш!
Единсвеното, което правя е да топлим крачетата във вода и после чорапки!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #588 -: Март 21, 2012, 20:38:25 pm »
Абе пробвали сме много пъти само с капки, когато отитите се повтаряха на всеки 14-20 дни и искахме да избягаме за малко от АБ. Д-р Бърди е изказвал мнение, че за по дълготраен ефект освен АБ е добре няколко дни към края на курса да се капе Гаразон. Това само при повтаряши се и чести отити. Изпробвано е и действаше и ще го изпробвам и този път, че февруари, освен кашлицата пак го удари в ухото.
« Последна редакция: Март 21, 2012, 22:39:59 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #589 -: Март 21, 2012, 21:12:55 pm »
наде, при деси не спомням точно, но някъде ноември беше, изкара един вирус, кашлица без Т и друго, но след 2 дни каза, че я боляло ухото, заведох я на ушен, човека потвърди и й изписа капки, за 2-3 дни капане й мина.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #590 -: Март 21, 2012, 21:55:38 pm »
Оф, хем искам да се разминем с капки, хем знам че при нас не работи. На Тони това му е слабото място, всяка задна хрема го удря в ушите или по точно лявото ухо. Не е имал хрема, обаче ми прихъркваше петък вечерта и започнах промивки с физиологичен разтвор. От ляво излезе малко зеленикав секрет. Видимо нищо, ни запушване, ни хрема, а то явно си е "работило" навътре. Сега само като плаче има леко жълтозеленикав секрет от ляво, но е много малко и пак не му е запушен носа.
Заради този вид секрет си мисля, че е бактерия. Ще го заведа утре и  на УНГ, да видим.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #591 -: Март 21, 2012, 22:35:23 pm »
И в нас тримата ги боляха ушите сега при последния вирус. Досега не се беше случвало да ги болят уши. Изписаха им Гаразон и действително след ден капане им помогна.

Наде, дано се размине леко Тони.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #592 -: Март 22, 2012, 09:22:00 am »
заведи го, ти си познаваш детето, щом му е слабо място не бива да си предписваме тука лечение :)
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #593 -: Март 22, 2012, 11:46:39 am »
Така, днес вече имаме по обилна хрема от страната на болното ухо, вече сме на АБ.
Притеснява ме това, че в секрета има малко кръв и е кафеникав, не жълтозелен.
Надявам се д-р Бърди да се включи, това да не би да е синузит, да правим ли снимка.
Ухото е добре в смисъл, че е леко зачервено и ако не беше секрета от носа, може би с капки можеше да се оправи, защото с няколко накапвания не го боли. Аз си мисля, че е недоизлекувана бактерия от миналият месец. Тогава имаше ужасна зловонна даже хрема. Гърлото е идеално и видимо физически изглежда здрав.
« Последна редакция: Март 22, 2012, 11:53:27 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #594 -: Март 22, 2012, 14:03:37 pm »
Перденце, аз съм със синузит сигурно вече 20 години. Ми такъв цвят хрема не съм имала! Обикновено като е силно възпален даже нищо не изтича, та с инхалации опитвам да правя по-лесен дренажа. Да не се е разранило нещо нослето?!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #595 -: Март 23, 2012, 07:37:29 am »
Перде, какви капки за нос ползвате? Възможно е от Ксиламетазолина да има промяна в лигавицата на носа, оттам спукани капиляри и резултат кръв в секрета.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #596 -: Март 23, 2012, 07:40:25 am »
Ами Виброцил капах, но от вчера вече нищо защото сме на АБ и още са такива. Може да си е бъркал в нослето Тони и да е за това. Аз питам да знам, че от нищо да не стане нещо.
Благодаря за включването момичета.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #597 -: Март 23, 2012, 08:14:10 am »
аз пък като чуя капки за нос и ми се изправя косата
при Стефания с нейната обилна хрема имам чувството, че подтискането й с капки за нос задължително довежда до спазъм
Яна, бетониран нос не сме лекували, душо- при Стеф е обилен, воднист секрет, а носа като запушен- като легне е най-зле
слагам пак морска сол в тривка на челцето, обилно промивки със Синус ринз, както и паренето на крака в гореща вода с морска сол
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #598 -: Март 23, 2012, 20:03:35 pm »
Имате ли представа за приблизително какво време би трябвало да подейства антипирептик?

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #599 -: Март 23, 2012, 20:10:36 pm »
До 1 час трябва да е подействал! Зависи обаче какъв е, дали е точната доза и за какво се приема! Последните вируси, които върлуваха не се влияеха дори от Хексалгин за сваляне на температура. Можеш да видиш Бърди какво е писал по въпроса за температурата!