0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #520 -: Март 08, 2012, 12:53:15 pm »
Здравейте ,сега се връщаме от педиатъра и каза точно промивки с калиев пермаганат и имунобор уро.Някаква уро инфекция е според нея.Макар,че първоначално преди да го види мислеше ,че е дерматит масово сега имали от турските Памперс,така че внимавайте от къде взимате.Благодаря че се включихте дано да мине по бързо защото доста го боли.
Весел празник на всички още веднъж.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #521 -: Март 08, 2012, 13:13:09 pm »
Ако се налагат промивки то по добре да е със смрадлика/тетра, не калиев перманганат, защото може да изгори. Според мен си е опасно.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #522 -: Март 08, 2012, 13:17:17 pm »
Ако се налагат промивки то по добре да е със смрадлика/тетра, не калиев перманганат, защото може да изгори. Според мен си е опасно.
Пердето е права-и аз съм правила промивки със смрадлика + клотримазол смесено със солфатиацол/не се смейте ако не съм го написала правилно/ това май беше пудра за рани.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #523 -: Март 08, 2012, 13:47:29 pm »
а като каза че е уроинфекция тази лекарка, не ви ли каза да пуснете изследване на обикновена и стерилна урина, хм?
уроинфекции не се лекуват с калиев пермангабат/смрадлика/лайка и котешки нокът... :wink:
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #524 -: Март 08, 2012, 13:55:33 pm »
а като каза че е уроинфекция тази лекарка, не ви ли каза да пуснете изследване на обикновена и стерилна урина, хм?
уроинфекции не се лекуват с калиев пермангабат/смрадлика/лайка и котешки нокът... :wink:

Нашата предишната така лекуваше и се ядоса, че съм пуснала стерилна урина на своя глава. И като излезе резултата е.коли пак ми опяваше, че съм избързала и с тетра щяло да мине - таратанци.
Явно не е сама.
Моят син също е правил контактен дерматит от турски памперс, но отстрани на крачетата, където са хартиените ленти.

ani2626, направи хубав тоалет на детето и му вземи урина в колектор и направете посявка. За 10 лв максимум, ще си отмениш един дерт на главата.
Тетри, лайки и т.н. могат да го облекчат, но ако има възпаление не лекуват. Уроинфекциите при деца често се развиват с голяма скорост и даването навреме на посявка, може да ти спести много проблеми за в бъдеще.
Патилото говори...
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #525 -: Март 08, 2012, 15:25:39 pm »
лекарството за афти правилно се изписва aloclair, ако някой го търси.

по какво да различа турските памперс от другите? а другите памперс от къде са?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #526 -: Март 08, 2012, 15:32:20 pm »
лекарството за афти правилно се изписва aloclair, ако някой го търси.

по какво да различа турските памперс от другите? а другите памперс от къде са?


http://mpetrov.net/spisyk-s-barkodove


868 -- 869    GS1 Turkey


Аз памперс НЕ ползвам.Не знам.Погледни на опаковката.
« Последна редакция: Март 08, 2012, 15:35:11 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #527 -: Март 08, 2012, 15:41:25 pm »
Здравейте,не не пусна урина ,но аз мисля утре да го направя,за всеки слачей.Давам имунобор уро надявам се да изчезне по бързо.Аз самата често съм с бактерии поради проблеми с бъбреците и неискам и да си помислям детето ми да минава през това.Благодаря за съветите.За памперсите тези които напр.са4-ка и са 66бр в големите хипермаркети са 28-29лв а от турските са по21лв  иначе нямат голяма разлика.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #528 -: Март 08, 2012, 15:48:33 pm »
Графично много прилича пакета на памперс, но всички надписи са на турски
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRwi6zwOCOOsTvRVHi3ZF53ZY2L3v28kKLAifqFpSiAaajaezre0os3_qQkFw
« Последна редакция: Март 08, 2012, 15:50:29 pm от *vera »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #529 -: Март 09, 2012, 00:13:22 am »
Мерси, момичета за кремчето за афти!  :D Вече минаха, дупето пламна и то мина (аз правих промивка един път със сода, това ми го препоръча кожен лекар, незнам дали е правилно, но се облекчи).

От известно време забелязвам нещо при детето (1 год. 10 мес.) и сега като почнах да чета малко се притесних. От време на време (от няколко месеца) вдишва и задържа въздух за по-дълго, от няколко дни като го прави се държи между гърдите. Не знам дали й е интересно да го прави или има някакъв проблем.  :? Сега като беше болна я водихме по лекари и я учихме как ще прави на докторката: "Дишай, не дишай!"...
Преди съм споделяла на педиатърката, каза че нищо й няма, но незнам дали да се задоволя с това.  :( Докато спи също съм забелязвала, че задържа въздух (скоро не съм я гледала, когато го правеше имаше стафилококи в носа, хъркаше и това й пречеше).
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #530 -: Март 09, 2012, 21:49:59 pm »
10 дни след края на антибиотика отново сме с кашлица.  :(
Започна да прокашля по време на следобедния сън. Усетих и леко повишение на телесната температура, измерих 36,9-37,0.
Личният ни изписа Бисептол 2х3,5мл. И Нурофен през 8 часа. Според него, вирусът рецидивирал.
Удачно ли е според вас лечението?

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #531 -: Март 09, 2012, 22:06:28 pm »
Бисептола е антибиотик и е игра на сляпо в момента. Още повече, че щом е вирус е ясно каква ще е ползата му, ако може да се вярва на диагнозата.
« Последна редакция: Март 09, 2012, 22:09:05 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #532 -: Март 10, 2012, 10:16:14 am »
И двамата ни лекуващи лекари казват, че Бисептола не е антибиотик. Бил химиопрофилактик и се изписвал след лечение с антибиотик, когато не отшумява или отново се появи кашлицата.
В листовката пише, че двете му основни съставки са антибиотични, от което би трябвало да следва, че е антибиотик. Същото, което и вие казвате тук.
Моля, някой да ми обясни какво е Бисептол и в какви случаи се изписва и препоръчва.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #533 -: Март 10, 2012, 10:47:03 am »
Разликата м/у антибиотик и химеотерапевтик: АБ е създаден по биологичен път /биопродуценти/, химеотерапевтикът има химичен синтез.

"Бисептола е комбиниран сулфонамид. И антибиотиците и сулфонамидите са химиотерапевтици, противомикробни. Противомикробните химиотерапевтици се прилагат за лечение /етиотропно/ на заболявания, причинени от различни видове бактерии, гъбички, протозои и др. Те включват антибиотиците, сулфонамидите, противогъбичните средства, нитрофурановите производни и т.н.
Антибиотиците са продукт на метаболизма на различни гъбички и бактерии или представляват полусинтетични и синтетични аналози на тези продукти. Те спират размножаването на тези микроорганизми /бактериостатичен ефект/ или ги убиват       /бактерициден ефект/.
Сулфонамидите са синтетични химиотерапевтици. Имат близка структура с пара-аминбензоената киселина и конкурентно я изместват /конкурентни антагонисти/. Повечето бактерии използват пара-аминбензоената к-на за синтеза на фолиева киселина и респективно на ДНК. Сулфонамидите действат на микроорганизмите само в стадия на размножаване, тоест в началото и имат бактериостатично действие, ефекта настъпва с малко закъснение, необходимо за да се усвои запаса на пара-аминбензоената к-на от клетките на микроорганизмите.  
Комбинациите от сулфонамиди с триметоприм имат бактерицидно действие.
Бисептол /Суметролим, Септрин, Берлоцид.../ са точно такива препарати. Двете им съставки блокират на различни нива синтеза на фолиева киселина в микроорганизмите и от там идва бактерицидното им действие."

Дано съм ти била полезна.
« Последна редакция: Март 10, 2012, 11:04:02 am от anmar »
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #534 -: Март 11, 2012, 08:38:09 am »
И двамата ни лекуващи лекари казват, че Бисептола не е антибиотик. Бил химиопрофилактик и се изписвал след лечение с антибиотик, когато не отшумява или отново се появи кашлицата.
Бисептола е антибиотик. Химиопрофилактик означава, когато например антибиотик се изписва за профилактика т.е. да предотврати нещо преди да има зараза. Някои лекари изписва антибиотик при вирусна инфекция „за всеки случай“. При това положение е профилактик.  Да нямаш предвид химиотерапевтик ( това,което Анмар е описала)? Каквото и да е, от гледна точка на лечението на инфекция, това е антибиотик понеже убива бактерии.

Анмар, това е въпрос на семантика - всеки го нарича различно, въпреки че за пациентите няма никакво значение.  Синтетичните антимикробни препарати според микробиологията са така,както  си го описала, но според фармакологията са си просто синтетични антибиотици. При всяко положение няма разлика, просто да уточня от къде идва бъркането. Ето тук е обяснено: http://textbookofbacteriology.net/control_4.html
« Последна редакция: Март 11, 2012, 08:45:32 am от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #535 -: Март 11, 2012, 09:40:44 am »
а като каза че е уроинфекция тази лекарка, не ви ли каза да пуснете изследване на обикновена и стерилна урина, хм?
уроинфекции не се лекуват с калиев пермангабат/смрадлика/лайка и котешки нокът... :wink:
:good_post:
С антибиотик винаги са лекували Калина. Първия път й направиха и УЗИ.

[/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #536 -: Март 11, 2012, 22:35:29 pm »
... Да нямаш предвид химиотерапевтик ( това,което Анмар е описала)? Каквото и да е, от гледна точка на лечението на инфекция, това е антибиотик понеже убива бактерии.

Може и това да е казала, не съм напълно сигурна кое от двете е.  :oops:

Благодаря Ви за включването.  :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #537 -: Март 15, 2012, 13:54:31 pm »
въпрос към д-р Birdie:

днес прочетох резултатите от измерването на ръста и теглото на децата в детската градина.

моят син е на 5 г. 9 м. (69 месеца), тегло 18.6 кг, ръст 117 см, гръдна обиколка 56 см.

според таблиците на CDC за Weight-for-staturе, това е едва в 5-тия перцентил.
по таблицата за ръст е в 75-тия, а по таблицата за тегло - в 25-тия перцентил.

прави ми впечатление също, че гръдната му обиколка е доста малка - такава имат само няколко други момченца от групата му, които, обаче, са много по-нисички и слабички.

Докторе, притесняват ли ви тези измерени стойности и бихте ли посъветвали да се предприема нещо. уж храня детето пълноценно, не е от много ящните, но не е и злояд, но толкова слабичък...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #538 -: Март 15, 2012, 14:35:42 pm »
Джам имай и в пред вид, че доста се разминава измерването в градината от това у дома и личната лекарка. Поне при нас има доста разлики в см. на височина и в килограмите. Гръдна обиколка не са ни мерили до момента, но той от бебе сие с доста добре развит гръден кош, това обаче е генетично мисля при нас.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #539 -: Март 16, 2012, 10:17:43 am »
Здравейте,

аз да ви се оплача, че Марти прави някакви хиперактивни кризи или по-скоро реве, тръшка се и много силно си удря главата където има възможност. Знам че е пердиот и ще отмине, опитваме се с приказвки, стрикове, не става. Сега преди малко изпадна в такъв рев, че се захласна, посиня и освен мен не иска никой.

Вече сме се видели в чудо. Гледачката щеше да получи удар, челото му е цялото синьо, бузите червени.


Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...