0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #500 -: Март 05, 2012, 15:43:01 pm »
Контролна посявка пуснете сега!
10 дена е стандартното лечение.

да разбирам 10 дена Зината.След него още 7 дни профилактиката.
д-р Бърди Бисептола как се дава като профилактика след Зината в случая?извинявам се че питам едно и също ,търсих инфо в стари теми,но не намерих.


и нещо друго да ви питам-има различни лекарства за сваляне на Т при децата,но кой е най-подходящо за дете на 5 г-?по принцип сина ми като вдигне над 38.5 и ляга и заспива,и единствения начин да му сваля Т ако я качи още е със свещичка,но доколко е подходяща употребата им,и особено когато Т не спада няколко дни,и се налага няколко пъти за 24 часа да се дава антипиретик.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #501 -: Март 05, 2012, 16:32:37 pm »
по принцип сина ми като вдигне над 38.5 и ляга и заспива,и единствения начин да му сваля Т ако я качи още е със свещичка

а другият начин е да го вдигнеш, събудиш за момент, да му налееш със спринцовката лекарството за температура в устата и пак да го сложиш да си спи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #502 -: Март 05, 2012, 18:08:27 pm »
Контролна посявка пуснете сега!
10 дена е стандартното лечение.

да разбирам 10 дена Зината.След него още 7 дни профилактиката.
д-р Бърди Бисептола как се дава като профилактика след Зината в случая?извинявам се че питам едно и също ,търсих инфо в стари теми,но не намерих.

Vavka, д-р Бърди ти е отговорил - по една доза вечер, за 7 дни.
Ето тук също е коментирано, погледни, може да ти е полезно:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45411.msg893753#msg893753

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #503 -: Март 05, 2012, 18:43:28 pm »
severina  това 1 доза на мен не ми е ясно.Четох в нета листовката на Бисептола,но не видях 1 доза някъде,като мл -5ли,10 ли?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #504 -: Март 05, 2012, 19:50:42 pm »
Vavka, извинявай, сбъркала съм страницата в линка. Една страница по-напред е:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45411.940   (отговор 947 на д-р Бърди)
Дано ти помогне. Иначе, аз не знам, просто си спомням, че съм чела това
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #505 -: Март 06, 2012, 09:57:27 am »
severina прочетох поста,но пак не смея на своя глава да си сметна дозата и да давам-затова и няколко пъти питам.
Иначе нашия ЛЛ ми даде рецепта за Суметролим,той и Бисептола като че ли съдържат едни и същи неща,или греша.Само че той каза 3 дни и половина сутрин и вечер по 5 мл.Искаше ми се по схемата на Д-р Бърди да я лекувам,ето днес е 10-и ден на Зината,послушах д-р Бърди,но не смея сама да й определя дозата на Бисептола.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #506 -: Март 06, 2012, 10:00:43 am »
Вавка, аз съм давала химиопрофилактик по 2 мл. еднократно на денонощие, но моето дете беше бебе, така че не знам каква да е дозата за твоето, дано д-р Бърди се включи.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #507 -: Март 07, 2012, 14:55:34 pm »
Момичета,някой давал ли е Киетюд?Какво ви е мнението ?

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #508 -: Март 07, 2012, 15:49:33 pm »
Моля, някоя майка ако е имала такъв проблем да сподели: пием Зиртек от петък. Днес сутринта забелязах на долната устничка огромна афта - една е поне за сега.
Може ли да е от андибиотика или е някакъв стептокок!?  :(
С какво третирате? Четох чичко Гугъл, ама ... За съжаление преди 2 месеца е изтекъл срока на Дактарин гела, а мисля, че без рецепта не мога да го купя! За сега само промивам с лайка и мажа с генги гел, останал от зъбките!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #509 -: Март 07, 2012, 15:54:14 pm »
Яна,на големия ми син бяха избили в цялата уста след прием на АБ,така че мисля е от него.За съжаление третирах с Дактарин-друго което съм чувала че има доста добър ефект е напръскване с Тандум верде,но аз лично не съм ползвала.А иначе и без рецепта са ми  давали Дактарин.Можеш да се пробваш ако имаш близка аптека.
« Последна редакция: Март 07, 2012, 15:56:10 pm от parsi »

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #510 -: Март 07, 2012, 15:58:21 pm »
Благодаря ти!!!
Ще пробва мъжа ми след работа, ако не - майка имала рецепта ще я прати довечера!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #511 -: Март 07, 2012, 16:06:51 pm »
Моля, някоя майка ако е имала такъв проблем да сподели: пием Зиртек от петък. Днес сутринта забелязах на долната устничка огромна афта - една е поне за сега.
Може ли да е от андибиотика или е някакъв стептокок!?  :(
С какво третирате? Четох чичко Гугъл, ама ... За съжаление преди 2 месеца е изтекъл срока на Дактарин гела, а мисля, че без рецепта не мога да го купя! За сега само промивам с лайка и мажа с генги гел, останал от зъбките!
Ако си от Варна - има една аптека на ул.27 юли/Попова мисля беше/,приготвят лекарства,та там продават и готово направено казва се НАП-за дете уточняваш.Върши чудеса за 2-3 дни отшумяват.Синът ми /сега на 3г. и 8м./постоянно е с афти в устата,но не бих казала,че са свързани с пиенето на лекарства или не.Може би имунитета пада в някой момент.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #512 -: Март 07, 2012, 18:17:34 pm »
За афти перфектно лекарство е Alocler, препоръчан ми е от д-р Бърди от преди години. Спрей или гел няма значение, чудесно е. Струва към 15 лв.Дактарина не върши работа.
« Последна редакция: Март 07, 2012, 18:19:16 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #513 -: Март 07, 2012, 19:27:32 pm »
Моля, някоя майка ако е имала такъв проблем да сподели: пием Зиртек от петък. Днес сутринта забелязах на долната устничка огромна афта - една е поне за сега.
Може ли да е от андибиотика или е някакъв стептокок!?  :(
С какво третирате? Четох чичко Гугъл, ама ... За съжаление преди 2 месеца е изтекъл срока на Дактарин гела, а мисля, че без рецепта не мога да го купя! За сега само промивам с лайка и мажа с генги гел, останал от зъбките!
yana-v , 1. - Зиртек не е антибиотик и 2 - да от него може да се получат, защото от него може да пресъхне устата.
« Последна редакция: Март 07, 2012, 19:30:02 pm от Bobbie »


  
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #514 -: Март 07, 2012, 20:23:35 pm »
Благодаря на всички момичета, които ми помогнаха! Боби пием и Зиртек и Зинат, написала съм противоалергичното!
Мими, от Варна съм! Една приятелка също ми похвали мехлемчето на Попова! Нямаше как да стигна днес до там! Ако утре намеря начин ще сляза!
Перденце, търсих другото лекарство, за което си писала, нямаше го в аптеката! :(
Тази вечер ще пробваме с дактарина! Утре ще видим!  :(
Вероятно и имунитета много падна, защото изкарахме два вируса един след друг за 1 месеца! Сега се гледаме в къщи, дано укрепне! 
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #515 -: Март 07, 2012, 21:18:14 pm »
Докторе, днес правихме профилактични кръвни изследвания и на двете деца, като цяло показателите са прекрасни, само ме притеснява повишената СУЕ и при двете- при Преслава е 27 мм/h /на 3 години/, а при Стефания 40. Възможно ли е да е в следствие на прекарания скоро вирус /миналата седмица и двете прекараха вирус с конюктивит, кашлица, при Преслава протече по-дълго около седмица, като имаше и един ден с леко повишена Т, а накрая и ден с разстройство/. Реално и за двете мога да кажа, че са в добро общо състояние от два дни. Левкоцитите при Преслава са 7,3, а на Стефания 10,0- и двете в норма.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #516 -: Март 08, 2012, 08:35:05 am »
Честит 8-ми Март,пожелавам много приятни емоции,любов и късмет на всички дами.

И имам въпрос ,синът ми 1,3м сутринтта се събуди с надут памперс,доста беше пишкал,при опит да го измия и сменя,започна да пищи ,главичката на пилето му е кръв червена,може да е подсечен от урината до сега не е се е случвало,какъв може да е проблема според вас и как да го третирам.Сварих лайка за промивки /ако ми даде /също ще мажа с риванол.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #517 -: Март 08, 2012, 10:58:57 am »
Правила съм ваничка с много разреден р-р на калиев перманганат (много бледо розово), но след консултация с лекар.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #518 -: Март 08, 2012, 11:03:07 am »
Посявка на урината на първо време и преглед от лекар.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #519 -: Март 08, 2012, 12:49:01 pm »
За да го облекчиш може да го сложиш да си играе във водичка, като в нея сипеш малко хлебна сода! После изплакваш! Полезното с приятното! :wink: