0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #480 -: Март 04, 2012, 10:03:37 am »
Боби, д-р Бърди е тук да ни помага, когато педиатрите на които разчитаме не могат да вземат адекватно решение за случая на детето, когато не назначават правилно лечение, или изпускат нещо от изследванията, които ще ни насочат към правилната диагноза. Зъбоникненето не е лесно, да- но всички го преживяваме- някой не разбират, други разбират, нощно неспане е имало при почти всички деца, които аз познавам и за мен това не е проблем. Моята Стефания и до ден днешен заспива след 12, дори и да е станала в 6, дори и да не е спала през деня, но не смятам, че трябва да занимавам доктора с това.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #481 -: Март 04, 2012, 11:04:59 am »
Здравейте, докторе!
Моля ви за съвет!
Дъщеря ми е на 4 год и половина, на 3 години започна да ходи на детска градина и започнаха мъките :от септември до април месец последваха 3 пневмонии като всяка беше лекувана с по 2 венозни антибиотика и вентолин, между пневмониите ларингитни нощни пристъпи(5бр) овладявани с урбазон.Това бе зимата дойде лятото нямахме никакви проблеми и от септември месец пак всичко се започна отначало  :( задна хрема лаеща кашлица ларингитен пристъп и пневмония от която още не е спряло да кашля вече втори месец. Детето е консултирано с алерголог- тестовете са отрицателни.Пулмолога го диспансеризира с диагноза астма и сега приема сингюлер,фликсотид 2х2 впръсквания(докторката каза за около 1 година курс на лечение) и ериус.УНГ-трета сливица уголемена но може и да не се вади за момента(това е мнението на доктора т.к не е правила гнойни ангини,отити)Моля ви кажете ми според вас ще спрат ли ларингитните пристъпи от назначеното лечение необходимо ли е да давам и още нещо(преди да започна сингюлера и давах всяка сутрин пчелен прашец с мед и кисело мляко но докторката ми каза да го спра т.к алергизирало)?   :(

Пчелните продукти алергизират наистина. Дори когато сме били с ларингоспазъм ни е забранен мед, ментови бонбони, чай само от лайка и пак наблюдавам.
При ларингита ми обясниха, че има и алергична реакция и детето може да отключи алергия към нещо, което до този момент е приемало без проблеми.
Правили ли сте микробиологични посявки на носен и гърлен секрет? Тази задна хрема има причина и в нашия случай се оказа третата сливица.
Синузит правила ли е?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #482 -: Март 04, 2012, 11:07:29 am »
Вера, а аз зная, че лайката може да е алергична за хората с алергична предекспозиция
не, че при Стефи е давала реакция
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #483 -: Март 04, 2012, 11:10:59 am »
Да, дори лайката е алерген.
Аз за това писах, че наблюдавам и съм нащрек.
Защото пък като се закашля най-бързо стопирам с две, три глътки приятно топъл чай.
Ама от какво се пита в задачата, то всички билки са потенциални алергени?
За сега не е имало проблеми, слава Богу.
Сетих се за шипката, там няма кой знае какви етерични масла, на които да реагира, така че може би е добре в такива случаи да се дава, но не съм питала лекар.

И честно казано доста се уморявам от съветите на родата да давам хардал, да давам мед и босилек и не помня какво още.  :? Все аз съм лошата.
« Последна редакция: Март 04, 2012, 11:12:32 am от *vera »
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #484 -: Март 04, 2012, 11:53:25 am »

Пчелните продукти алергизират наистина. Дори когато сме били с ларингоспазъм ни е забранен мед, ментови бонбони, чай само от лайка и пак наблюдавам.
При ларингита ми обясниха, че има и алергична реакция и детето може да отключи алергия към нещо, което до този момент е приемало без проблеми.
Правили ли сте микробиологични посявки на носен и гърлен секрет? Тази задна хрема има причина и в нашия случай се оказа третата сливица.
Синузит правила ли е?

Не е правила синузит.Водих я на трима доктори УНГ и тримата са на мнение че засега може и да се изчака с ваденето на третата сливица :(
микробиологични посявки на носен и гърлен секрет: когато направихме пневмонията се изолира Стафилококус ауреус който лекувахме с антибиотик
« Последна редакция: Март 04, 2012, 11:56:12 am от klaudiq »

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #485 -: Март 04, 2012, 12:03:49 pm »
А после контролни посявки пускахте ли?
Ние така лекувахме много упорито друга бактерия, която от първия курс антибиотик не се махна.

За задната хрема при нас е много ефикасна тази бутилка:
http://www.iherb.com/Buster-Brands-Sinus-Genie-Dual-Action-Nasal-Rinse-Bottle-One-Bottle-Two-Tops-3-Piece-Set/27976?at=0

С нея се промиват такива "съкровища", които с никой спрей или джет не успявахме да изчистим и издухаме. Имаме също и ваккум помпа бейби вак, това е доста по-добро.
Неприятна е цялата процедура наистина, но има някои техники, които улесняват.


Доставката до Бг е много лесна и не затрудни дори начинаещ като мен.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #486 -: Март 04, 2012, 12:41:44 pm »
Вера, а би ли споделила за тези техники?


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #487 -: Март 04, 2012, 12:59:38 pm »
Малко двуяко звучи, но имах предвид, че е доста неприятно промиването с бутилката.
Все едно се потапяш в морето и ти навлиза вода отвсякъде 8O.
Основното е физиологичният разтвор /разтворът за промивка/ да е приятно топъл, тоест с телесна температура.
Много е важно.
Главата на детето да е наведена настрани и леко надолу. Инстинктивно децата се дърпат и главата назад, а това кара разтвора да тече по гърлото и е по-неприятно.
Устата отворена.
Ако детето е с наклонена глава настрани и леко напред, водичката влиза в едната ноздра, излиза от другата и усещането е само в носа. Всичко става за две минутки.
Няма я паниката като при давене.
Понеже и аз си взех за мен такава бутилка, та говоря от опит с моите усещания.
Моите първоначално много стоически понасяха промивките, до момента, в който се появи "публика".
Те явно си знаят, че съм неотстъпчива и няма мърдане и като са с мене не правят цирк, но ако у нас е татко им или бабата - няма такова дране и писъци.
Което лично мен много ме изтощава и отлагам манипулацията за тогава, когато няма да има зрители.
Гадничко е, но се свиква и особено когато няма възпаление, не се усеща толкова много.
Но ползите са много повече от няколкоминутните неприятни усещания.
Синът ми само след промивка усещаше какво значи да диша през носа.
 
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #488 -: Март 04, 2012, 14:37:52 pm »
А после контролни посявки пускахте ли?
Ние така лекувахме много упорито друга бактерия, която от първия курс антибиотик не се махна.
За утре имаме назначени изследвания ПКК и С реактивен протеин и ще и пусна и контрола на носогърлен секрет давидим какво ще покаже :?

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #489 -: Март 04, 2012, 14:51:10 pm »
Благодаря ти, Вера! Ние май цялото семейство трябва да се снабдим с такива бутилки..


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #490 -: Март 04, 2012, 15:27:59 pm »
Неудобно е, че не се стерилизира бутилката. От тази меката пластмаса е. Но аз си ги слагам в течност за студена стерилизация на Чико. Малко им изтри надписите, но аз знам как и за какво се ползва.
От този сайт, при първа поръчка има 5 долара бонус, имам код за отстъпка.
Та си излиза на сметка.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #491 -: Март 04, 2012, 17:18:28 pm »
Боби, д-р Бърди е тук да ни помага, когато педиатрите на които разчитаме не могат да вземат адекватно решение за случая на детето, когато не назначават правилно лечение, или изпускат нещо от изследванията, които ще ни насочат към правилната диагноза. Зъбоникненето не е лесно, да- но всички го преживяваме- някой не разбират, други разбират, нощно неспане е имало при почти всички деца, които аз познавам и за мен това не е проблем. Моята Стефания и до ден днешен заспива след 12, дори и да е станала в 6, дори и да не е спала през деня, но не смятам, че трябва да занимавам доктора с това.
Мини, аз също не задавам въпроси за такива неща, но всеки с проблемите си. Аз не знам дали никнат съби по 10 дена, може да  нещо друго. Мисълта ми е, че хората искат съвет и това е темата за взаимопомощ за деца на тази възраст.  Нали затова е „помагаме си взаимно“, а не „въпроси към лекаря“ както е на Мели темата. Реално няма тема, която е за това освен тази. Докторът пише тук, затова доста хора питат тук, но не очкават съвет само и единствено от него, нито пишат само за болести.  Съгласна съм, че е хубаво да има само за болни деца и предлагам да се отдели тогава една тема, която да е само за болни деца и тази да си остане за взаимопомощ. Много е полезно да има на едно място да се задават въпроси по всякакви други проблеми, не е необходимо детето да е болно, че майктата да тъси съвет за нещо.


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #492 -: Март 04, 2012, 18:58:47 pm »
Съгласна съм, че е хубаво да има само за болни деца и предлагам да се отдели тогава една тема, която да е само за болни деца и тази да си остане за взаимопомощ. Много е полезно да има на едно място да се задават въпроси по всякакви други проблеми, не е необходимо детето да е болно, че майктата да тъси съвет за нещо.

това е темата за болести и здравословни притеснения.
за храненето има отделен подфорум.
за игрите и заниманията също направихме подфорум.
всякакви други въпроси и проблеми по отглеждането на децата бистрим в седмичната тема.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #493 -: Март 05, 2012, 01:53:53 am »
Ами да поканим д-р Бърди да пише и в седмичните теми и да се надяваме, че ще се съгласи.
Мини, ти може да не смяташ за нужно да притесняваш д-р Бърди за такива неща, но както каза и Боби - всеки с проблемите си. Аз под "помагаме си взаимно" с участието на д-р Бърди, разбирам именно помощ в отглеждането на децата, независимо дали са болни. А и няма как да сме сигурни, че дадено състояние, което ни притеснява и което не е придружено със сополи и странни изхождания, не е причинено от здравословен проблем. Няма как да знаем, дали е нормално или не. Затова и питаме.
Както и да е. Съжалявам, че сме сбъркали темата и се наложи да се пишат допълнителни коментари, които разводняват дискусията. Ще се спасяваме по единично :wink:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #494 -: Март 05, 2012, 08:01:31 am »
вижте, мисля, че достатъчно ясно се изразих след постинга на didon - по здравословни проблеми - тук е ОК. за останалите ни емоции и преживявания - в седмичната. в случая вече изяснихме и причината за проблема, и начина за лечението. няма проблем и е добре това да се прави в тази тема.

нека не спекулираме.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #495 -: Март 05, 2012, 09:45:30 am »
 Съжалявам, че предизвиках спор. Впуснах се в подробни описания, без изобщо да съобразя, че вече сте минали по този път, и на никой няма да съм полезна с това, как съм се справила.
 Хубав ден и никакво боледуване на малките сладури
 
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #496 -: Март 05, 2012, 10:03:56 am »
ей, ама пълен форума със заслужили артисти значи
дидон, първото и основното е, че детето ти е под 1 година, а това е темата за деца над 1
за другото въобще не коментирам, защото няма как да ви се обясни и без това, вие се противите на всичко, което се напише от модератор, без да се подчинява на някакви принципи
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #497 -: Март 05, 2012, 12:09:45 pm »
Ето и моя въпрос,сигурно звучи лаишки,за което предварително се извинявам.Дъщеря ми на 7 год.е с ОВИ.От 4 дена с температура ,отначало 37,4 по -късно 38,7-39 гр.Кашлица,сополи -пълна картина.Изписан и е Аугментин 625 мг 2/1.Рамантидин ,Ксизал 1/1.В др тема бяхте писали ,че антибиотик вземан веднъж или два пъти е слабо ефективен.Да разделя ли дневния прием на 4 дози за 10 дена?
След като е вече болна да и давам ли Рамантадина?
Тя е 35 кг.
Благодаря предварително.
Днес за първи път от 7 год лекарката ме пита какъв цвят са и сополите.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #498 -: Март 05, 2012, 12:14:49 pm »
Аз едно не мога да разбера, щом е изписан АБ, защо се изписва и още и още.
Направо полудявам. Ако е правилният избран антибиотик, ще се оправи детето само с него. Ако има запушен нос, може капки или спрей. Принципно след 2 дни прием на АБ, дава резултат, поне от опита ни.Тая лекарка да си хвърли дипломата. Как може да се предписва противовирусен препарат заедно с АБ. Направо онемявам, майки четете ... има интернет, щом пишете тук, значи имате информация.  :x :x :x
« Последна редакция: Март 05, 2012, 12:16:21 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #499 -: Март 05, 2012, 12:27:30 pm »
В др тема бяхте писали ,че антибиотик вземан веднъж или два пъти е слабо ефективен.Да разделя ли дневния прием на 4 дози за 10 дена?

категорично не! това не се прави така, произволно. давайте антибиотика така, както е предписан.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!