0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #460 -: Март 01, 2012, 09:21:41 am »
Докторе, благодаря!

Честита Баба Марта!

Желая на Вас и Ян Бибиян  :wink: да сте много здрави и засмени!

П.п. За уреазен тест знам, че апаратура вече има в МА, и че вече го правят. Утре ще проверя цената, че по слух чух към 200 лв.  :oops:
И на мен ми се стори странна схемата на терапия с тези включвания от различни дни, но мислех че е някакъв по-нов вариант с по-добра ефективност, та затова и си позволих да ви занимавам.

Благодаря, ще пиша пак.
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #461 -: Март 01, 2012, 17:12:51 pm »


по антибиограма е силно чувствителен на :Ampicillin/Sulbactam/Unasyn
Cefuroxime
Ceftazidim                                
Gentamycin
Amikacin   
Trimethoprim/Sulfamethoxazole         ( Biseptol, Trimezol, Sumetrolim, Seprin)
Nitroxolin


Добре, щом на Зинат е ок. Добре.
Дайте след края на Зинат още около седмица САМО профилактика с Бисептол >> 1 доза, вечер!
Д-р Бърди извинявам се че пак пиша по въпроса,но днес е 5-и ден на Зината,колко дни да го давам?става въпрос за ешерихията коли в урината на малката.детето видимо е по-спокойно и по-добре.И след него Бисептола в каква доза се дава?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #462 -: Март 01, 2012, 22:26:49 pm »
Контролна посявка пуснете сега!
10 дена е стандартното лечение.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #463 -: Март 02, 2012, 08:30:26 am »
 Добро утро, момичета,
обръщам се към вас, тъй като най-вероятно вече сте минали по пътя с растежа на зъбките.
 Нашият Калоян от една седмица се буди през час нощем, иска на ръце или още по-добре, на гърда. Преди това си спеше в леглото. Виждам, че венецът е подут, но леко се притеснявам, да не би да са някакви други прищявки.
 Ще съм благодарна, ако ме успокоите  :), че е нормално и си търси близост, защото го тормозят зъбите, и после ще се върне към добрите си навици
 Хубав и усмихнат ден
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #464 -: Март 02, 2012, 08:47:55 am »
Дидон- всичко е период, един минава, друг идва
никой обаче не може да ти каже колко ще продължи
ако ще те успокои- и двете ми деца спряха да се будят нощем след като ги отбих /подчертавам, че сме имали седмици, в които и двете са се будели през 20 минути вечер, за успокоение ;)/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #465 -: Март 02, 2012, 09:22:06 am »
 Мини, благодаря,
искрено се надявам да е заради "периода на зъбите", макар той всъщност никак да не е кратък, 18 зъба ни чакат  8O
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #466 -: Март 02, 2012, 10:14:38 am »
Контролна посявка пуснете сега!
10 дена е стандартното лечение.

да разбирам 10 дена Зината.След него още 7 дни профилактиката.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #467 -: Март 02, 2012, 10:32:09 am »
Да.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #468 -: Март 02, 2012, 17:32:32 pm »
Мини, благодаря,
искрено се надявам да е заради "периода на зъбите", макар той всъщност никак да не е кратък, 18 зъба ни чакат  8O


всъщност са 20, освен ако не са ви поникнали два вече :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #469 -: Март 02, 2012, 17:42:32 pm »
Мини, благодаря,
искрено се надявам да е заради "периода на зъбите", макар той всъщност никак да не е кратък, 18 зъба ни чакат  8O


всъщност са 20, освен ако не са ви поникнали два вече :)

 :lol: :lol: :lol:
Което ми напомня на мен самата, когато бяхме с проблеми около зъбоникненето. Виждам детенце на 3 г, с една прекрасна усмивка и първата ми мисъл беше "Леле, та те са ужасно много - кога ще избият всичките?"
Избиха, всичко отминава.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #470 -: Март 02, 2012, 18:20:38 pm »
Мини, благодаря,
искрено се надявам да е заради "периода на зъбите", макар той всъщност никак да не е кратък, 18 зъба ни чакат  8O


всъщност са 20, освен ако не са ви поникнали два вече :)

хахаха, даааа, ужасно много са...
Е, с два по-малко сме се приближили до края :)

 :lol: :lol: :lol:
Което ми напомня на мен самата, когато бяхме с проблеми около зъбоникненето. Виждам детенце на 3 г, с една прекрасна усмивка и първата ми мисъл беше "Леле, та те са ужасно много - кога ще избият всичките?"
Избиха, всичко отминава.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #471 -: Март 02, 2012, 22:51:48 pm »
Дидонче, да споделя при нас как е. Габи има вече 10 зъба. Първите два изникнаха на 6,5 месеца. Дотогава си спеше в кошарката сама, заспиваше си сама. Е будеше се по цяла нощ я да яде, я да си търси биберона /не кърмя/, но поне заспиваше в 20:30, сама, без проблем, без люшкане, разнасяне и прочее екстри. Ей, към 9-тия месец какво й стана - все едно друго дете. Все търси някой да има до нея, сама заспива само ако е на шезлонга при нас и то ако вече мнооооого й се спи. Много често не успявам да я приспя по никакъв начин, нито на ръце, нито с нас на леглото, никак. От 4 месеца не заспива преди 2 през нощта :( С изключение на 2 седмици, когато заспиваше около 23:00 часа, които две седмици приключиха миналат седмица :lol: Мислех, че е влязла в час, ама не би. Снощи заспа в 3:20....... Не знам дали е от пустите зъби. Определено около изникването на някое зъбче е по-неспокойна, малко крива, но е различно. Това с незаспиването и честото пробуждане и примрънкване нощем си е нон-стоп. А иначе е много спокойно дете. Ама с това пусто заспиване и последващо спане, ми спира точеца :lol: Накрая се принудих, на 11 месеца да я взимам да спи при нас, че вече не се издържаше. Допреди това си спеше в нейната стая.
Сега, не казвам, че и при вас ще е така. Просто споделям. Все пак се приготви, че може и Калоян вече да не запива сам както преди.

Честно да ви кажа, това го написах не толкова като споделено към Дидончето, колкото да се пооплача малко :oops: Ако някой е имал подобни проблеми, моля да сподели. Ще се радвам на всякакви идеи как да прекратя тая практика с късното заспиване. Мислех, че е период, ама 4 месеца вече ми се виждат твърде много. Притеснявам се, честно казано.
Ще се радвам и на коментар от д-р Бърди!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #472 -: Март 03, 2012, 00:04:11 am »
Здравейте отново, докторе! Преди два дни ни поставиха диагноза - ангина. Днес се появиха афти от вътрешната страна на устата (долу и горе) и малко по езика. Усещам, че много я боли :( С какво мога да мажа?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #473 -: Март 03, 2012, 00:46:11 am »
Моят син пък е от случаите, в които не разбрах кога му поникнаха зъбите. От време на време виждах в устата нов "участник".

Дидон
, купи му от аптеката гел за такива случаи. Той охлажда и ще му олекне. Не знам обаче колко дълго е действието му.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #474 -: Март 03, 2012, 07:25:24 am »
Сикс, ние бяхме същите. Имаше период, когато изпращахме таткото на работа в 6,30 и тогава заспивахме  :lol:. Съвет не мога да дам, защото и аз не намерих решение. През лятото заспиваше рано, но по цял ден каталясваше от разходки и игри. Иначе и до сега заспива късно - 23-23,30.
     
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #475 -: Март 03, 2012, 07:46:47 am »
Честно да ви кажа, това го написах не толкова като споделено към Дидончето, колкото да се пооплача малко :oops: Ако някой е имал подобни проблеми, моля да сподели. Ще се радвам на всякакви идеи как да прекратя тая практика с късното заспиване. Мислех, че е период, ама 4 месеца вече ми се виждат твърде много. Притеснявам се, честно казано.
Ще се радвам и на коментар от д-р Бърди!
Множко е 4 месеца. А колко часа общо на денонощие спи? Спи ли през деня? Според мен всяко дете си иам различна нужда като брой часове сън на ден, но номера е да ги накараш да ги спят през нощта и наведнъж.  А че няма да направиш поспаланко, от някой който спи по-малко часове или раннобудник от някой поспаланко, това е ясно.
Аз Ивана започнах да я будя през деня, под неодобрителният поглед на свекърва ми, щото дете като спяло не се закачало. Два пъти я остви да спи колкото и когато иска през деня и после да видиш мое чудо вечерта. Затова бях забранила спането след 17:00, ако ще в 16:30 да е заспала. И въпреки всичко пак имаше нощи,които будуваше. Андреа понеже е лесна на спане и не я тормозя да и правя режими през деня, защото съм и направила вечета. Но и тя, ако поспи по-късно през деня и започва да заспива по-късно.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #476 -: Март 03, 2012, 09:02:45 am »
 Добро утро,
да споделя преживяванията от тази нощ. За сега все още си мисля, и явно сииилно се надявам, да е от зъбките.
 Снощи си заспа в 20:30ч, още с кърменето. Събуди се към 22ч с рев. Вместо да го гушна, го сложих да седне в леглото и му намазах венеца с "Пансорал" гел. Заспа още докато го мажех. Обаче действието явно е около час, час и нещо. В 23:30ч се събуди с рев. Гушнах го, не се успокояваше и накрая реших да дам панадолче и след него две, три глътки вода, че е много лепкаво. Спа до 1ч. Тогава цока. Последва спокоен  сън до 4:15ч, след който също имаше мазане на венеца и после си спа до 5:30ч. В 5:30ч го взех при нас и го накърмих, защото ние си имаме хранене в 6ч и окончателно станахме в 7:30ч
 Та, това, че се кротваше след масажа с гелчето и си заспиваше, ме навява на мисълта, че наистина има дискомфорт във венците. Прави ми и впечатление, че много често търка нослето, сякаш го дразни, а съм чела, че това също бил признак, че ги болят венците, но не могат милите, да локализират болката.
 Може би трябваше да опитам да не го кърмя в 1ч, но пък от друга страна, това са си 5ч. Може да ожаднява, а с това не пиене на други течности, няма как да утолим жажда без цица  :?

 Това от нас. Утре ще ви пиша как е било довечера
 Благодаря на всички, които се включиха и се надявам с всеобщи усилия, всички бебоци да постигнат  едни прекрасни, спокойни спящи нощи
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #477 -: Март 03, 2012, 10:47:18 am »
ок, на бебетата им растат зъби. да, понякога ги боли и мрънкат. понякога родителите не спят от това. има препарати за облекчаване на състоянието.

мисля, че това изчерпва темата и по-нататъшните подробни описания как точно е прекарало нощта бебето и майката не са за тази точно тема, а по-скоро за седмичната отчетна тема на майките.

didon, sixsens и останалите - не се сърдете, но тази тема е за помощ при болни деца. не искам да я разводняваме.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #478 -: Март 04, 2012, 00:45:25 am »
Здравейте, докторе!
Моля ви за съвет!
Дъщеря ми е на 4 год и половина, на 3 години започна да ходи на детска градина и започнаха мъките :от септември до април месец последваха 3 пневмонии като всяка беше лекувана с по 2 венозни антибиотика и вентолин, между пневмониите ларингитни нощни пристъпи(5бр) овладявани с урбазон.Това бе зимата дойде лятото нямахме никакви проблеми и от септември месец пак всичко се започна отначало  :( задна хрема лаеща кашлица ларингитен пристъп и пневмония от която още не е спряло да кашля вече втори месец. Детето е консултирано с алерголог- тестовете са отрицателни.Пулмолога го диспансеризира с диагноза астма и сега приема сингюлер,фликсотид 2х2 впръсквания(докторката каза за около 1 година курс на лечение) и ериус.УНГ-трета сливица уголемена но може и да не се вади за момента(това е мнението на доктора т.к не е правила гнойни ангини,отити)Моля ви кажете ми според вас ще спрат ли ларингитните пристъпи от назначеното лечение необходимо ли е да давам и още нещо(преди да започна сингюлера и давах всяка сутрин пчелен прашец с мед и кисело мляко но докторката ми каза да го спра т.к алергизирало)?   :(
« Последна редакция: Март 04, 2012, 00:51:24 am от klaudiq »

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #479 -: Март 04, 2012, 08:36:03 am »
Джам, може би трябва да смените името. Аз също не знаех, че е само за болни деца. Коя тема тогава е за да си помагаме за деца на тази възраст, които не са болни? Доктор Бърди не пише в седмичната.


Боби