0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #400 -: Февруари 25, 2012, 12:51:24 pm »
Моят опит с уроинфекциите - сравнително бързо се повлияха от антибиотик /аугментин/,но си искат по-продължително лечение "опашка" с друг препарат. Аз давах доста дълго време суметролим след аугментина, по съвет на д-р Бърди. Също е добре да се спазват определени хигиенни правила, пиша ги не защото подозирам, че не ги спазващ, а да ги напомня:
- ограничаване на ползването на мокри кърпи
- миене и бърсане, отпред назад
- миене задължително веднага след изхожане по голяма нужда
- при нас много добро влияние има судокрем, в плътен слой, намазан около вулвата и ануса. Голяма ми е вече, но още си я мажа като бебе, така ми каза детския нефролог - така правя.
- памучно бельо задължително, пере се над 60 градуса, със сапун и се глади. Аз събирам отделно в хартиена торба нейните гащички и ги пера със сапун разделно от др.дрехи.
- избягване на впити клинчета, дънки и твърди платове около чатала.
- на тази възраст предполагам, че ти е още с памперс, максимално често го сваляйте и да стои без него.
« Последна редакция: Февруари 25, 2012, 12:58:17 pm от *vera »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #401 -: Февруари 25, 2012, 13:07:59 pm »
-аз доста ползвам мокри кърпи,ще се поправя,но като е наакана с какво да я обърша-трябва с тоалетна хартия и после на чешмата.При самото миене на чешмата също не може като че ли винаги да се спазва това отпред назад...
с кремове не я мажа,защото не се зачервява.
С памперс е още,опитах се да я уча на гърне,но я е страх,а като се наака почти винаги се случва ,че не я усещам веднага,съответно като взема да я бърша вече,всичко отдолу е омазано,т.е. после и да бърша ,и да мия както трябва ,то акото е стояло там където не трябва известно време,И точно това трябва да поправя,нали :(

не си казва още нито за пишо,нито за ако,не говори още,,баткото му махнах дневния памперс на 2 г,на нея мислех сега като се постопли да опитвам постепенно.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #402 -: Февруари 25, 2012, 16:29:44 pm »
vera той го каза по друг повод-на мен когато бях бременна в 8 месец ми откриха Ешерихия коли в стерилна урина,гинеколожката тогава ме накара да дам втори път стерилна урина в лабораторията на ВМИ Пловдив обаче,като по-сигурна ,и там показа чиста урина.И не ме лекуваха,защото сметнаха че нямам бактерии.Доктора го каза по този повод-а именно,че на мен може да е показало втория път че нямам,а аз пак да съм имала ,разбираш ли,т.е. втория резултат да ние е подвел тогава и реално да съм имала,и си мисля може ли малката да има още от раждането си досега такива бактерии,не съм я изследвала досега.Като беше бебе поддържаше все една Т 37,37-1,даже тогава бях питала Д-р Бърди,и беше ме посъветвал да й пусна стерилна урина,но аз така и не я изследвах тогава.

по антибиограма е силно чувствителен на :Ampicillin/Sulbactam/Unasyn
Cefuroxime
Ceftazidim                                
Gentamycin
Amikacin   
Trimethoprim/Sulfamethoxazole         ( Biseptol, Trimezol, Sumetrolim, Seprin)
Nitroxolin


Добре, щом на Зинат е ок. Добре.
Дайте след края на Зинат още около седмица САМО профилактика с Бисептол >> 1 доза, вечер!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #403 -: Февруари 25, 2012, 17:18:30 pm »
добре,зината колко дни да го давам?лекаря който го изписа не каза...
Бисептола след това -колко е една доза?тя е 10кг500г дъщеричката

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #404 -: Февруари 25, 2012, 22:22:16 pm »
Синът ми започна да кашля от понеделник, не често, от време на време. Никакви други оплаквания. Отидохме на преглед - зачервено гърло, чисти гърди и уши. Изписаха ни Ехинацея форте 3х15к., сироп Стодал - 5х2,5мл, тонзилотрен през два часа и, разбира се, Калциев глюконат и вит.С ампули :?. Разбрахме се да наблюдаваме как ще се развият нещата и при нужда да се видим отново.
Във вторник продължи да прокашля, но от следобеда се усили кашлицата - стана давеща и правеше спането му трудно. В сряда вдигна температура - 37,5-37,8. Отново на преглед - гърлото още червено; леко розовеещо дясно ухо, лявото чисто; гърди чисти.  Започнахме антибиотик Клацид 2х3мл, като ни изписа за кашлицата Димекс 3х2,5мл, Кларитин 1х2,5мл вечер и капки за ушите Гаразон 3х3к. Дадох нурофен за сваляне на температурата.
В четвъртък нямаше температура, но кашлицата стана все по-честа и по-давеща. Вечерта от давенето при кашляне повърна. На другия ден отново вдигна температура и отново отидохме при личната - допълниха ни сиропите с Вентолин - 2х2,5мл. Съответно вече се появиха и секрети в носа, които направиха дишането още по-трудно и кашлицата по-давеща. Вчера вечерта повърна отново - по време на вечеря се закашля и върна всичко на фонтан. Повръщане имаше и днес - сутринта по време на закуска и вечерта при хранене. До вчера имаше апетит и си хапваше, в намалени количества, но днес отказва да яде. Пие само кисело мляко и течности. От вчера са му и по-редки изхожданията, по 2-3 на ден.
От днес кашля все по-рядко, но все така давещо. Притеснява ме това повръщане по време на хранене. През другото време не повръща, няма и позиви за това, но почнем ли да ядем и почва едно давене и накрая връщане на всичко. Възможно ли е проблема да е някъде другаде? И какво да направя, за да го ограничим?
« Последна редакция: Февруари 25, 2012, 22:24:31 pm от twin »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #405 -: Февруари 25, 2012, 22:35:37 pm »
Туин,възможно ли е от АБ да няма апетит и затова от храната да му се повдига?

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #406 -: Февруари 25, 2012, 22:43:04 pm »
Клацида има ужасен вкус и невероятно силен химически мирис на есенция.
Имате ли алергични прояви,че на фона на всичко друго и кларитин?
Не, че разследвам, но имам чувството че напоследък лекарите се презастраховат и дават терапии едновременно за всички евентуални причини.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #407 -: Февруари 25, 2012, 22:46:12 pm »
Клацида има ужасен вкус и невероятно силен химически мирис на есенция.
Имате ли алергични прояви,че на фона на всичко друго и кларитин?
Не, че разследвам, но имам чувството че напоследък лекарите се презастраховат и дават терапии едновременно за всички евентуални причини.
Затова "Клацид" го изхвърлиха от Гърция и замениха с "Кларипен", който е местно производство, но много добър и с вкус на ягода.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #408 -: Февруари 25, 2012, 22:52:34 pm »
То не е само вкуса, а и в суспензията има грешка. Много е груба,частиците са едри и стои един такъв зърнест. Това е единственият антибиотик, който не мога да дам по никакъв начин. То не беше с мед, с мляко, с каквато храна се сетих и ми казаха. На спящо дете, в на сестра му шишето,след нормално мляко, дам и това - на секундата се усещаше.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #409 -: Февруари 25, 2012, 22:58:43 pm »
Парси, до вчера детето си хапваше, в по-малки количества от обичайното, но ядеше. А антибиотика го пием от сряда вечер. Не би ли трябвало веднага да се усети, ако има непоносимост към него?

Вера, нямаме алергични прояви. Единствено заради звученето на кашлицата беше изписан Кларитина, с обяснението, че от него ще се облекчат пристъпите на кашляне и съответно спането ще е по-спокойно. Не ни помогна. Чак след въвеждането на Вентолина усетих някаква промяна и успокояване. И аз си мисля, че Кларитина е по-скоро е презастраховане.

:( Предният път пихме Ксимебак. На втория ден го спрях, понеже от него Виктор получи разстройство и зверски подсичане на дупето. И след уточнението как ни е понесъл Ксимебака ни изписаха този. Действително е с много кофти суспензия, но детето го пие.
« Последна редакция: Февруари 25, 2012, 23:04:21 pm от twin »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #410 -: Февруари 25, 2012, 23:05:10 pm »
Ако детето е без т-ра, аз бих дал АЦЦ кидс + АБ.
Ако АБ не му понася- може да смените с Цеклор, например.
Ако изобщо има нужда тук от АБ... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #411 -: Февруари 25, 2012, 23:19:56 pm »
Има температура от вчера, поддържа я в диапазона 37,5 -37,8. Успявам да я сваля само с Нурофен, повлиява се.
Да разбирам ли, че повръщането може да се дължи на непоносимост към антибиотика? Аз до вчера си мислех, че е от силната и постоянна кашлица. Но при намаленото кашляне днес, отново имаше гадене и повръщане по време на храна, което вече ме накара да се усъмня в това.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #412 -: Февруари 26, 2012, 00:19:28 am »
Не знам... може да е от кашлицата, но може и да е от АБ.
Защо не го смените с нещо по-приятно??
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #413 -: Февруари 26, 2012, 00:26:30 am »
Здравейте, д-р Бърди!
Дъщеря ми  е на 1 год. и 9 мес. Вчера  забелязах,че черепът  й  (от дясно на фонтанелата) е  леко вдлъбнат. Досега никой лекар не е казвал, че има нещо нередно, но аз и незнам от  кога е  така - дали е родена така или е последствие от някаква травма. Дали е възможно да има някаква травма на черепа или увреждане (като по-малка е падала няколко пъти,  но то кое ли дете не е падало... нямаше повръщания, спираше бързо да плаче, единия път  имаше само малко зачервено на мястото на удара).
Все още давам по 2 капки Деавид, защото се роди с голяма фонтанела, която още не е затворена напълно.
Много се притеснявам и още понеделник ще запиша час за детски невролог (нали това е правилния специалист?), но  искам да попитам  и Вас за компетентното Ви мнение.
Иначе детето се развива абсолютно нормално за възрастта си.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #414 -: Февруари 26, 2012, 14:53:50 pm »
Здравейте д-р Бърди!От сутринта сина ми който е на 2,8м. се събуди с много обилна хрема и рядко прокашляне.Моля да ме посъветвате с какво да третирам хремата,защото миналия път беше по-същия начин и впоследствие стана по сериозно.Бих искала да го "пресеча" навреме ако е възможно а ми писна да му изписват само Изопринозин,вит.С и калциев глюконат от които няма ефект.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #415 -: Февруари 26, 2012, 23:09:19 pm »
Не знам... може да е от кашлицата, но може и да е от АБ.
Защо не го смените с нещо по-приятно??

Днес, след като вече кашлицата значително намаля, повръщане нямаше. Дори и апетитът му се възвърна  в късния следобед. Съществена е разликата в общото му състояние, утре сме на преглед да видим действително как е.

Остава ни още един ден прием на антибиотика. Извинете ме за лаишкия въпрос  :oops:, но при смяна на един вид антибиотик с друг, колко време след това продължава лечението - общо 7-10 дни с двата антибиотика или при стартиране на втория се започва броенето отначало?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #416 -: Февруари 27, 2012, 00:03:01 am »
Зависи.
Обикновено се довършва.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #417 -: Февруари 27, 2012, 11:42:02 am »
"По принцип, и на практика, всеки опит да се даде вода или Рингер на деца, води до засилване на повръщането. Затова се прави подсладен чай ( лайка, липов, черен, мента, каквото детето харесва), слага се вътре електролитен разтвор за рехидратация и... 

*първо се дава суха храна- късче сухарче, например. Чака се 20-30 минути. Дава се пак.
* СЛЕД това се дава 1 чл. от чай+ електролити.
* пак сухарче... почивка 30-40 минути.
*пак 1 ч.л. чай с електролити вътре.

Електролитите се приготвят отделно- ползват се готови, приготвени, и се добавят 1-2 ч.л. в готовия чай... .

Паниката да се дава вода, когато детето още повръща, само усилва повръщането и бързо обезводнява.
"

Тази нощ съветите ви пак ни спасиха, докторе!  Благодаря, ви!
Вчера вечерта дъщеричката ми се оплака, че я боли коремче. Показваше между гърдите,над пъпа. И я болеше на спазми, защото изведнъж правеше гримаса и се хващаше за корема.
Понякога не може да определи и е по-запечена, казва така като й се ака. Изходи се 3-4 пъти за деня, но съвсем нормално. Мен това не ме притеснява, защото такъв й е ритъма. Ден два няма изхождания или по едно на ден, после ден с повече, но както казвам конистенцията си беше съвсем нормална.
Като легнахме каза, че  пак я боли и така направи над десет повръщания през нощта. Две минути, след като легнеше и запчоваше да й се гади.
Следобяд беше хапнала малко баница, пържола с хляб, сърми и киви.
Беше доста жадна,но й давах водичка на глътки. Спря да повръща към два през нощта, заспа и днес е добре.
Хапна средата на една препечена филийка със сиренце и иска често вода.
Давам й на 3-4 глътки, често.
Има ли нужда да включвам прахчета за рехидратация?
Храната за днес съм  предвидила да е кашева и щадяща.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #418 -: Февруари 27, 2012, 13:08:25 pm »
Ако е спряла да повръща, и се възстановява храненето- може и да не давате прахчетата за орална рехидратация.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #419 -: Февруари 27, 2012, 14:25:52 pm »
Здравейте отново!  Извинявам се за нахалството, но искам  пак да попитам  за  моя проблем  (сигурно  сте пропуснали поста)... Нали невролог  е правилния специалист или  неврохирург?