0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #360 -: Февруари 23, 2012, 17:58:06 pm »
Докторе,
използвате ли този тип тестове?
http://www.chertotests.com/

Имат кампания в момента и предстои пускане в аптечна мрежа. Рекламират, че реагират на нитрити и левкоцити в урината като сигнал за уроинфекция.
Аз обикновено при най-малко съмнение пускам стерилна урина, защото така или иначе от опит зная динамичността и тежките последствия на тези инфекции. А мб изследване е бавно.
Но се заинтригувах. Цената е 3-4 лв.
Не се отваря страницата- но предполагам това са лентички. Така се работи в цял свят... ако е това.

Лентичка за домашна употреба, подобно на тестовете за бременност.По дължината на лентата са нанесени два реактива, които  реагират на нитрити, другия на левкоцити, има цветова скала за отчитане на резултатите.
Като се замислих се сетих, че веднъж видях в лабораторията бързо тестване на урина 7 показателя беше точно с такава лента, но със 7 реактива по нея.
За България може би е новост и се чудих дали да не си купя да ми е под ръка, в случай че се усъмня в нещо нередно. Знаете дъщеря ми два пъти има цистит и болници и т.н.

kisela_2000, що за тон?
Та тук сме да си помагаме. Не да заклеймяваме, не да сочим с пръст.
И да, аз пускам стерилна урина, когато дъщеря ми се напикае. Защото тя не го прави и винаги, когато се е случвало е имало причина. Както споменах по-горе в болнаца сме стигали и усложнения е имало.
И ако аз не ги бях задействала тези изследвания овреме, на никой в Сф не му пукаше какво му е на моето дете. Натъпкаха го веднага с антибиотик без да знаят дори какво лекуват, защото кръвните изследвания показвали инфекция. Но къде е, защо е така - няма смисъл да се задълбочават!
Но ти познаваш ли детето, че да си така рязка?

Мира, ако ти е притеснено, наблюдавай я днес и погледни дали няма зачервяване
« Последна редакция: Февруари 23, 2012, 18:04:42 pm от *vera »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #361 -: Февруари 23, 2012, 18:00:34 pm »
Да. Може. Но потърсете от добра фирма- Байер има такива много добри, а и други фирми.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #362 -: Февруари 23, 2012, 18:15:26 pm »
Сега пък какво казах?Да не се тъпче защяло и нещяло...това и ти го пишеш Вера.И да не се изследва преди да са минали 10 дни след последния антибиотик.
Абе...какво ли ми пука?Те от това живеят лабораториите
« Последна редакция: Февруари 23, 2012, 18:17:01 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #363 -: Февруари 23, 2012, 18:56:04 pm »
Яна,Вера, благодаря Ви!
Благодаря и на д-р Бърди за съвета и насоката, които търсех.

Другото ще оставя без коментар. :)
Не, че няма какво да кажа, но ще си замълча.

Лека вечер!

Павлина

« Последна редакция: Февруари 23, 2012, 20:06:24 pm от pgzenga »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #364 -: Февруари 23, 2012, 18:56:11 pm »
kisela_2000, що за тон?
Та тук сме да си помагаме. Не да заклеймяваме, не да сочим с пръст.
Именно. Тя точно това е направила.


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #365 -: Февруари 23, 2012, 20:43:41 pm »
kisela е написала нещо напълно вярно, друг е въпроса, че човек като се поскара, отсрещната страна е склонна не да се вслуша в думите му, а да се озъби инстинктивно в отрицание. това ми е добре познато, защото и аз пиша по този начин :)

наистина не се пуска микробиология докато се приема антибиотик. изчаква се да свърши курса на лечение, да мине още известно време - около 7 дни - и чак тогава има смисъл да се изследва наново за микроби.

ама вие ме шашнахте с друго - поради какви съображения се пуска изследване на урина при всяко инцидентно напикаване на дете??? аз, признавам, съм лоша майка, защото не съм правила изследване на урината на детето си от 3 години най-малко и знам, че не е правилно, но пък при всяко напишкване - при това, ако е случайно? не ми се струва реалистично да се твърди, че всяко напишкване непременно крие болестна причина. малки деца са, все пак.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #366 -: Февруари 23, 2012, 21:17:02 pm »
Цитат на: Birdie link=topic=47393.msg912277#msg912277 (date=1330002896
Скарлатина? Без преглед малко мога да кажа... .

Докторе, върнахме се от преглед при двама ваши колеги - педиатър и дерматолог. Заключението на педиатъра е скарлатина, а на дерматолога - алергична реакция. Утре ще заведа детето и при нашия педиатър, макар, че и аз вече си мисля, че е скарлатина - езика му стана силно червен и обрива се разпространи по цялото тяло, а този от бузите и челото изчезна.
Да настоявам ли за смяна на антибиотика /сега пие Цефзил/?

Още веднъж ви благодаря за помощта !!!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #367 -: Февруари 23, 2012, 22:31:49 pm »
kisela_2000, що за тон?
Та тук сме да си помагаме. Не да заклеймяваме, не да сочим с пръст.
Именно. Тя точно това е направила.
опааа,сега загрях, че съм го написла объркващо.
 да се разбира че е помогнала, не другото :-)


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #368 -: Февруари 23, 2012, 22:50:27 pm »
Аз те разбрах,Боби,споко! :D


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #369 -: Февруари 23, 2012, 22:55:38 pm »
ама вие ме шашнахте с друго - поради какви съображения се пуска изследване на урина при всяко инцидентно напикаване на дете??? аз, признавам, съм лоша майка, защото не съм правила изследване на урината на детето си от 3 години най-малко и знам, че не е правилно, но пък при всяко напишкване - при това, ако е случайно? не ми се струва реалистично да се твърди, че всяко напишкване непременно крие болестна причина. малки деца са, все пак.
jam, права си, че не се пуска посявка урина при инцидентно напишкване, но когато детето е имало такъв вид проблеми, се има едно наум.
Декември месец след няколко напишквания на Мира, докато се борихме с разстройство, д-р Бърди препоръча да пуснем стерилна урина. В една лаборатория излезе Протеус Мирабилис, във втора лаборатория - излезе чиста. Той ни насочи и към УЗИ и консултация с детски нефролог. Лекувахме цистит с Нелидикс. Последно бяхме на контролен преглед в края на Януари. Та това е причината да се стресна от едно такова напишкване. :(
А Панцеф малката пие не за уроинфекция, а заради грипа, с който се борим в момента и то не започнахме веднага лечение с АБ. Никога не съм давала АБ с лека ръка и винаги съм го обсъждала с лекуващия лекар. Сега още щом вдигна температура, пуснах ПКК, утайка и ЦРП. Заради резултатите изчакахме с включването на АБ, но не ни се размина. Това всичко го пиша заради атаките, че я тъпча с антибиотици,че ще стане резистентна, че ще и докарам дисбактериоза и т.н.
Просто съвпадение, че с изписания Панцеф, се лекуват и уроинфекции /добре е по антибиограма, рабира се/ и ... инцидента с напишкването от днес.
А д-р Бърди ми отговори на въпроса - стерилна урина в момента мога да пусна при съмнение, че има актуална уроинфекция и Панцефа не я покрива...
Ама в какви обяснения се хвърлих... Сега надявам се е по-ясно.
« Последна редакция: Февруари 23, 2012, 23:05:01 pm от pgzenga »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #370 -: Февруари 23, 2012, 22:56:01 pm »
Цитат на: Birdie link=topic=47393.msg912277#msg912277 (date=1330002896
Скарлатина? Без преглед малко мога да кажа... .

Докторе, върнахме се от преглед при двама ваши колеги - педиатър и дерматолог. Заключението на педиатъра е скарлатина, а на дерматолога - алергична реакция. Утре ще заведа детето и при нашия педиатър, макар, че и аз вече си мисля, че е скарлатина - езика му стана силно червен и обрива се разпространи по цялото тяло, а този от бузите и челото изчезна.
Да настоявам ли за смяна на антибиотика /сега пие Цефзил/?

Още веднъж ви благодаря за помощта !!!
Скарлатината се доказва със Стреп-тест и посявка.
Има ли Линии на Пастиа?

Ако имате сигурни данни за Скарлатина- Аугментин е добър избор, ако детето не е алергично към него. 10 дена с контролни посявки на 3 ден и 7-8 дена след приключване на лечението.
Аз лично избягвам Пеницилина като първо л-во на избор.
« Последна редакция: Февруари 23, 2012, 22:59:31 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #371 -: Февруари 23, 2012, 23:01:33 pm »
ама вие ме шашнахте с друго - поради какви съображения се пуска изследване на урина при всяко инцидентно напикаване на дете??? аз, признавам, съм лоша майка, защото не съм правила изследване на урината на детето си от 3 години най-малко и знам, че не е правилно, но пък при всяко напишкване - при това, ако е случайно? не ми се струва реалистично да се твърди, че всяко напишкване непременно крие болестна причина. малки деца са, все пак.
jam, права си, че не се пуска посявка урина при инцидентно напишкване, но когато детето е имало такъв вид проблеми, се има едно наум.
Декември месец след няколко напишквания на Мира, докато лекувахме разстройство, д-р Бърди препоръча да пуснем стерилна урина. В една лаборатория излезе Протеус Мирабилис, във втора лаборатория - излезе чиста. Той ни насочи и към УЗИ и консилтация с детски нефролог. Лекувахме цистит с Нелидикс. Последно бяхме на контолен преглед в края на Януари. Та това е причината да се стресна от едно такова напишкване. :(
А Панцеф малката пие не за уроинфекция, а заради грипа, с който се борим в момента и то не започнахме веднага лечение с АБ. Никога не съм давала АБ с лека ръка и винаги съм го обсъждала с лекуващия лекар. Сега още щом вдигна температура, пуснах ПКК, утайка и ЦРП. Заради резултатите изчакахме с включването на АБ, но не ни се размина. Това всичко го пиша заради атаките, че я тъпча с антибиотици, че ще и докарам дисбактериоза и т.н.
Просто съвпадение, че с изписания Панцеф, се лекуват и уроинфекции /добре е по Антибиограма, рабира се/ и инцидента с напишкването от днес.
А д-р Бърди ми отговори на въпроса - стерилна урина в момента мога да пусна при съмнение, че има актуална уроинфекция и Панцефа не я покрива...
Ама в какви обяснения се хвърлих... Сега надявам се е по-ясно.

Не се притеснявайте и питайте каквото искате.
Разбирам тревогата, с оглед мястото където се намирате, и с оглед хм... как да кажа... екзистенциалните местни особености.

Само дето не мога да обещая 24 часово присъствие.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #372 -: Февруари 23, 2012, 23:13:30 pm »
Благодаря, Бърди!
 :D "екзистенциалните местни особености" Как да го разбирам това, докторе и Козлодуй ли само имате предвид?! :D :lol:

Аз се надявам това напишкване да е инцидентно, продължаваме си АБ и ще изчакам с изследванията.

Лека вечер!
« Последна редакция: Февруари 23, 2012, 23:16:07 pm от pgzenga »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #373 -: Февруари 23, 2012, 23:16:22 pm »
Искам да кажа че сте в място, където не можете да имате адекватна помощ и съвети. Та затова ( обосновано) се паникьосвате веднага. Все пак не е София, Варна или друг голям град... където има избор.

Диарията я преборихме окончателно??
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #374 -: Февруари 23, 2012, 23:24:24 pm »
Не знам колко е окончателно, защото от време на време имаме слуз в  акото. И след някое малко по-рядко изхождане, имаме и по-запечени периоди...
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #375 -: Февруари 24, 2012, 13:56:48 pm »
Цитат на: Birdie link=topic=47393.msg912277#msg912277 (date=1330002896
Скарлатина? Без преглед малко мога да кажа... .

Докторе, върнахме се от преглед при двама ваши колеги - педиатър и дерматолог. Заключението на педиатъра е скарлатина, а на дерматолога - алергична реакция. Утре ще заведа детето и при нашия педиатър, макар, че и аз вече си мисля, че е скарлатина - езика му стана силно червен и обрива се разпространи по цялото тяло, а този от бузите и челото изчезна.
Да настоявам ли за смяна на антибиотика /сега пие Цефзил/?

Още веднъж ви благодаря за помощта !!!
Скарлатината се доказва със Стреп-тест и посявка.
Има ли Линии на Пастиа?

Ако имате сигурни данни за Скарлатина- Аугментин е добър избор, ако детето не е алергично към него. 10 дена с контролни посявки на 3 ден и 7-8 дена след приключване на лечението.
Аз лично избягвам Пеницилина като първо л-во на избор.

Д-р Бърди, детето и езикът му изглеждаха до вчера, както на първата снимка. Днес видът му е по-добър - лицето му се избистри, а обрива по тялото - слабо забележим.
Нищо подобно обаче не открих по детето от втората снимка.
Вече пуснах гърлен секрет. Ще видя какво означава Стреп-тест и ще направим и него.
Изписаха ни антибиотик Оспен - Аугументин детето пи преди 2 месеца и сега не било удачно да пие пак.

Лек да е денят ви!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #376 -: Февруари 24, 2012, 14:29:53 pm »
След като сте дали вече дори и една доза АБ, посявките не са много достоверни.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #377 -: Февруари 24, 2012, 14:43:26 pm »
Вече пуснах гърлен секрет. Ще видя какво означава Стреп-тест и ще направим и него.

Стреп-тест е бърз тест на проба от гърлото. като си пуснала гърлен секрет - то е същото. в България няма Стреп-тест.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #378 -: Февруари 24, 2012, 15:53:07 pm »
А аз за да се образовам малко да питам - как се разбира, че има уроинфекция при деца, които не могат да си кажат.
Много е болезнено и никога не ми е минавало през ум да гледам за това и съответно не съм чела по какво се познава.
Различни ли са реакциите при момченца и при момиченца?
[/url][/url]
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #379 -: Февруари 24, 2012, 16:00:14 pm »
Зависи от възрастта на детето.
За деца до 1 г възраст, недоброто наддаване на тегло, особено при момиченца, е много съмнителен белег. Нещо, което в Бг, от Педиатрите масово се игнорира, или не знае ( като причина за ненаддаване).
Друг белег в тази възраст са тежките и упорити подсичания.

По-големите деца имат типични симптоми. Внезапно напикаване е един от тях.
« Последна редакция: Февруари 24, 2012, 16:03:18 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.