0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #340 -: Февруари 22, 2012, 09:22:58 am »
Първо искам да ме извините за невежеството, но защо се изписва антибиотик при грип? Нали се води вирусна инфекция?
При вирусна инфекция, в следствие намаляване на обшият имунитет, бактериите,които си живеят в теб могат да се развихрят и да се хване бактериална инфекция и тогава се изписва за нея, не за грипа. Практиката автоматично да се дава е вече остаряла ( поне за САЩ, да не кажете, че не пиша къде). Сега се чака известно време, защото не се знае дали ще има или няма да има нужда.
« Последна редакция: Февруари 22, 2012, 09:24:34 am от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #341 -: Февруари 22, 2012, 10:33:16 am »
Благодаря ви за отговорите момичета  :)

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #342 -: Февруари 22, 2012, 10:47:35 am »
Не действа при вирус, не действа при инфекция, не действа при жълти сополи.

Е тогава на какво действа? не се заяждам, просто ето и ти сама си стигнала до този извод, ама защо продължават родителите да се "омагьосват" с тези неща, просто не знам, наистина.

И да за Апис си права, когато Тони беше бебе, есента и зимата ми правеше ларингити и тъй, като при толкова малко дете, това изглежда драматично, опитах с това. И да има ефект, както и още едно Дросера за лаещата кашлица. Но те не лекуват, това са симптоматични лекарства. Давала съм ги в пикът и да, ларингоспазъм не сме имали тогава.  С възрастта ларингита не е толкова драматичен и плашещ, но за бебе и малко дете верно си е.
 

Ами ти си посочила - на ларингитни състояния Аписа действа по-добре, отколкото Синекод или Зиртек (което ни е изписано). Хамомилата действа по-добре при избиване на зъбки (знаеш, че ппри нас беше драма) отколкото гелчетата с лидокаин.
Виж, когато е вирусно състояние давам лекарствата+Апис.

Според мен всичко с омагьосването идва от зародилото се от години насам течение "връщане към природата".
Няма да ви казвам при кого разбрах, че ходи снаха ми на йога и как й каах, че ако чуя и дума за раждане в домашни условия ще има счупени глави. Ама ей на,повярвала е на всичко писано и говорено, упойка няма да ползва, за детето козметика няма да купува, защото била отрова...много писане по форумите без мярка... от там се омагьосват родителите.
[/url][/url]
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #343 -: Февруари 22, 2012, 14:14:02 pm »
Аз с малко информация от днес.
Мира не е вдигала температура през нощта, а и днес. Странно е, но и кашля много рядко, сополи има, но и тях се надявам с Низита и Олинт да преборим.
Шест дена с висока температура и сякаш изведнъж я свали. Кашлицата по същия начин - намаля и аз не знам как.
Днес ще ни е 5-ти ден на Панцеф.
За АБ, не знам защо точно него избраха, дали е по-щадящ или не?! Определено докторката умува доста какво да изпише, защото Мира последния път доста тежко понесе Аугментина и още имаме проблеми със стомахчето, нищо, че са минали 3 месеца.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #344 -: Февруари 23, 2012, 10:12:06 am »
Д-р Бърди, интересува ме мнението ви относно протичането на заболяването и съпътстващия го обрив на едното ми момче /1,7г./

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1658/105064576111735225861329982777AQ9jbdgavnLJXg0Dqpl7.JPG

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2681/13540008413927857091329982900ccCVEBs7su19I1a46mhT.JPG

Детето във вторник следобед започна усилено да повръща - 6-7 пъти. Имаше и лека температура - 37,8. Овладяхме повръщането, но температурата цяла нощ варираше - ту спадаше  сама, ту трябваше да дам Нурофен еднократно. И на сутринта осъмнахме с този обрив. Освен по лицето, такива петна има и на слабините, вратлето и зад ушите.

Заведох детето при педиатъра ни и диагнозата е ангина. Започнахме лечение с Цефзил. Но детето видимо продължава да не се чувства добре - отпаднал е, все си полягва и е с намален апетит. 1-2 пъти беше с лека температура.
По-късно днес имам час за друг педиатър, за да чуя още едно мнение.

Лек ден!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #345 -: Февруари 23, 2012, 10:29:24 am »
Снимка на другите петна?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #346 -: Февруари 23, 2012, 11:38:01 am »
Снимка на другите петна?

Пробвах да ги снимам, но понеже са по бледи и малки петната, не знам дали ще ви стане по ясно  :?.

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2972/175713946411346554361329989115VfHoxipU66Ppw7sKk0WF.JPG


http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1676/304897428179639733413299893184YVtJeu5gm8dLSeHeJXb.JPG

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #347 -: Февруари 23, 2012, 13:46:55 pm »
Алергичен към Нурофен?
Ангина? Стрептококова?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #348 -: Февруари 23, 2012, 13:55:30 pm »
Докторе,
използвате ли този тип тестове?
http://www.chertotests.com/

Имат кампания в момента и предстои пускане в аптечна мрежа. Рекламират, че реагират на нитрити и левкоцити в урината като сигнал за уроинфекция.
Аз обикновено при най-малко съмнение пускам стерилна урина, защото така или иначе от опит зная динамичността и тежките последствия на тези инфекции. А мб изследване е бавно.
Но се заинтригувах. Цената е 3-4 лв.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #349 -: Февруари 23, 2012, 14:59:54 pm »
Имам въпрос към д-р Бърди.

Синът ми (на 2,5 г.) започна да вдига температура в неделя през нощта, която надвишаваше 39 градуса в общия случай. В понеделник посетихме педиатърката, която каза да промивам носа с физиологичен разтвор, за температурата изписа парацетамол и нурофен, сироп преди лягане за кашлицата и капки за очи (много силно секретираха). Днес пак бяхме при нея. Тя каза, че гърдите били чисти, но секретът от носа отивал в гърлото, затова кашлял. А кашлицата е много силна според мен. И най-вече ме притеснява температурата, която през нощта пак беше 39,5. Педиатърката ми изписа амоксициклин, но каза да не го купувам преди събота, да изчакам. Въпросът ми е - има ли смисъл да се чака наистина или да го започваме?
Благодаря Ви много!
« Последна редакция: Февруари 23, 2012, 15:06:51 pm от blue_sky »

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #350 -: Февруари 23, 2012, 15:12:49 pm »
Алергичен към Нурофен?
Ангина? Стрептококова?

Не мисля, че е алергичен към Нурофен, защото и друг път съм му давала.
За сега водещата диагноза е ангина, но каква - не знам, не сме изследвали гърлен секрет. Би ли било удачно на този етап /2-ри ден на цефзил/ да пусна посявка? И нормално ли е при ангина детето да е толкова отпаднало? За пръв път някое от децата е болно от ангина и не съм запозната с хода на болестта  :oops:?

Благодаря ви за отделеното време!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #351 -: Февруари 23, 2012, 15:14:56 pm »
Скарлатина? Без преглед малко мога да кажа... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #352 -: Февруари 23, 2012, 15:15:49 pm »
Докторе,
използвате ли този тип тестове?
http://www.chertotests.com/

Имат кампания в момента и предстои пускане в аптечна мрежа. Рекламират, че реагират на нитрити и левкоцити в урината като сигнал за уроинфекция.
Аз обикновено при най-малко съмнение пускам стерилна урина, защото така или иначе от опит зная динамичността и тежките последствия на тези инфекции. А мб изследване е бавно.
Но се заинтригувах. Цената е 3-4 лв.
Не се отваря страницата- но предполагам това са лентички. Така се работи в цял свят... ако е това.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #353 -: Февруари 23, 2012, 15:27:42 pm »
Докторе,
използвате ли този тип тестове?
http://www.chertotests.com/

Имат кампания в момента и предстои пускане в аптечна мрежа. Рекламират, че реагират на нитрити и левкоцити в урината като сигнал за уроинфекция.
Аз обикновено при най-малко съмнение пускам стерилна урина, защото така или иначе от опит зная динамичността и тежките последствия на тези инфекции. А мб изследване е бавно.
Но се заинтригувах. Цената е 3-4 лв.
Вера, бях чувала за тези тестове... Обадих се на телефоните дадени в сайта, няма ги тестовете още в аптечната мрежа.
Ние миналия и по-миналия месец пускахме стерилни урини многократно, лекувахме цистит.
Мира сега кара грипа и преди малко се изпусна леко в гащите. Не беше пишкала няколко часа, бяхме навън /налагаше се да излезем/ и си беше студенко, та не знам каква е причината, но отново се шашнах. Тя пие 6-ти ден Панцеф, който се изписва четох и за инфекции на пикочните пътища. На 4 години е и още не мога да получа достоверна информация от нея усетила ли е, че и се пишка, не е ли, как точно е станало, но е факт, че беше пишнала малко и после се доизпишка в тоалетната. Отчитам като моя грешка, че не я подканям по-често да ходи по малка нужда, а също и да пие повече течности.
Но тези дни вниманието ми беше насочено към преборването на грипа /температури, кашлица, хрема/ и май позабравих това с пишкането... :(
Д-р Бърди, ще Ви помоля за съвет. Налага ли се да пусна веднага посявка урина или да изчакам за да видя дали е било инцидентно?!

Детския нефролог, който посещаваме е в Плевен, тук в Козлодуй няма къде да я заведа. Имаме и само една Микробиология и не знам колко достоверни са резултатите, та е голяма драма. :(
« Последна редакция: Февруари 23, 2012, 15:31:15 pm от pgzenga »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #354 -: Февруари 23, 2012, 15:33:46 pm »
Детето е на Панцеф. Защо точно сега да давате изследвания?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #355 -: Февруари 23, 2012, 15:34:55 pm »
Заради напишкване преди час. Изпусна се малко в гащите.
Бяхме навън и не беше пишкала от поне 3 часа.
« Последна редакция: Февруари 23, 2012, 15:36:27 pm от pgzenga »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #356 -: Февруари 23, 2012, 15:36:48 pm »
Ако имате съмнение за актуална уроинфекция, и за това че Панцеф не я покрива... може да изследвате.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #357 -: Февруари 23, 2012, 15:45:55 pm »
Благодаря за отговора, а дали имам съмнения за актуална уроинфекция, не знам, може ли едно пишване в гащите да се приеме като такова?!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #358 -: Февруари 23, 2012, 15:54:38 pm »
Мисля, че покрай проблемите преди време много се притесняваш. успокой се! :)
Ако се повтори, потрети тогава има смисъл.
Това, че малко се е изтървала мисля,че е от студа и дългото неходене до тоалетна! Моето дете като е било на студено и се прибере бърза за тоалетна.
Оправяйте се бързо!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #359 -: Февруари 23, 2012, 17:16:22 pm »
Заради напишкване преди час. Изпусна се малко в гащите.
Бяхме навън и не беше пишкала от поне 3 часа.
Д-р Бърди, ще Ви помоля за съвет. Налага ли се да пусна веднага посявка урина или да изчакам за да видя дали е било инцидентно?!


Доктора е прекалено етичен,за да ти каже.Проблема за напиканите гащички е само твой.Трябва да ги свалиш и да ги засилиш в пералнята.
Не се прави микробиологично изследване когато организма се третира с антибиотик.
По-скоро не е проблема в лабораторията,а в некоректно взет материал мисля.
След като детето е на антибиотик,изчакай поне 10-14дни и тогава изследвай.Не вярвам да не са ти казали.И престани да я тъпчеш с антибиотици.Така не даваш никакъв шанс на имунната система да се бори.Скоро ,съвсем скоро вече няма да и действат тези антибиотици(нарича се резистентност)и отиваш към нови и нови поколения антибиотик,които са по-силни и само я тъпчеш с химии.В един момент ще получи дисбактериоза,а тя е за цял живот.
Аз не ти давам съвет,ти сама си реши,нооооооо спри се малко!


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia