0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #300 -: Февруари 20, 2012, 18:47:40 pm »
ДОкторе, идеята ми беше, че като лекарите ме връщат сума ти пъти и като ми казват да си я водя на градина, аз не мога да я държа в къщи и затова ходи с такива симптоми,а не защото аз съм безхаберна майка.

В крайна сметка това остана в миналото ( поне за сега така изглежда). И затова казвам, че може би ще се окажат прави. 



  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #301 -: Февруари 20, 2012, 19:08:21 pm »
Простете, но аз никъде не пиша за "безхаберност".
Вярно е че след първата година децата изграждат имунитет.
Но въпросът е И в мярката.... как се интерпретира ставащото.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #302 -: Февруари 20, 2012, 19:12:08 pm »
Простете, но аз никъде не пиша за "безхаберност".
Вярно е че след първата година децата изграждат имунитет.
Но въпросът е И в мярката.... как се интерпретира ставащото.
Не не, не сте казал, знам. Аз го бях написала в отговор на това, че в градините имало деца със сополи и хората се чудеха какви били тези родители.


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #303 -: Февруари 20, 2012, 19:24:17 pm »
Добре бе Боби, разбрахме че твоето дете е със стерилен сопол
пак ти казвам- заради такива като твоите моите стоят у нас
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #304 -: Февруари 20, 2012, 20:04:36 pm »
Добре бе Боби, разбрахме че твоето дете е със стерилен сопол
пак ти казвам- заради такива като твоите моите стоят у нас

Ами добре. Твое си право е да си пазиш децата от това, което виждаш като опасност.
 Аз нямам никакви угризения, след като на мен лекарите ми я пращаха на градина. Правилата пък кой може и кой не може да е, се спущат от горе от щата, не си решава градината кой да пуска. Иначе трябва да спрат всички алергични деца, ако родителите им ( като мен) откажат да ги тъпчат с дрогиращи лекарства, че да не им тече носа, понеже само това помагаше.  Алергологът пък изрично ми каза да не ги давам, че действали зле на мозъка. Предписа ми други - те нищо не правеха и ги спрях и тях. В крайна сметка сега детето си е много добре без да съм го тъпкала с отрови. Не е било болна повече от ден, от поне 4-5 месеца, ако не и повече. Беше хванала един вирус, за който ме шашнаха та питах тук доктора, а дори и той мина за 2-3 дена. Да чукам на дърво така да продължава.

« Последна редакция: Февруари 20, 2012, 20:16:20 pm от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #305 -: Февруари 20, 2012, 20:11:53 pm »
Айде сега, на мен лекаря ми каза ... , като в детската градина.
И моята казва да пие детето ми АБ 5 дни, ама аз знам, че минимума е 7, най добре 10 дневен курс. И още куп примери мога да дам. Ето на последният път, не знам за кой път й звъня и тя ми предписва Биопарокс по телефона, не сметна за нужно да ни преглежда. Еми заведох го, оказа се, че сме за АБ, който пак да съм изчакала да дам още няколко дни ако искам. Ама, това е лекар, не приятелка, да ми каже, ако искам... :? Само ден и половина прием на АБ и кашлицата значително намаля и най накрая успя да спи детето. Мога много примери да дам, с лекаря ми каза ...
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #306 -: Февруари 20, 2012, 20:50:12 pm »
Айде сега, на мен лекаря ми каза ..., като в детската градина.
Говорим защо има такива деца в градините. Хайде да речем, че аз съм безхаберна и не ми пука за здравето на детето. Обаче повечето родители не са образовани като теб по тези въпроси колко дълъг курс антибиотици се дават и е нормално, че ще правят това което лекаря им каже. И ако той каже да ходи на градина, те го водят. И като от градината следват предписанията на лекаря, те ги взимат.  Не виждам за какво безхаберие от тяхна страна може да става дума. Лекарите ходят на училище 6 години, че да могат да кажат кое е опасно и кое не и както виждаш пак не могат да се разберат и всеки смята различно. Не може Пенчо, хванат от не знам коя си гора, да оспорва на лекаря кое е нормално и кое не. Това според мен е къде къде по-ненормална ситуация.

Започнах да пиша на тази тема, за да кажа,че не е много редно да се бием в гърдите как сме отговорни родители, пък другите били безотговорни при положение, че дори и самите лекари имат различни мнения. Не смятам да защитавам една или друга теория по имунология или в каквото друго се превърна този разговор, нито да споря кое е правилно и кое не. Това е съвсем друга тема.
« Последна редакция: Февруари 20, 2012, 20:56:36 pm от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #307 -: Февруари 20, 2012, 21:40:17 pm »
А аз пък не искам да споря, как доверието ми към лекарите е претърпяло неколкократно неуспехи.И как една мъничка невинна душичка е страдала от това, че майка му се е доверила на педиатъра...
Да е жив и здрав д-р Бърди.Благословен да бъде.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #308 -: Февруари 20, 2012, 21:55:35 pm »
Простете, но аз никъде не пиша за "безхаберност".
Вярно е че след първата година децата изграждат имунитет.
Но въпросът е И в мярката.... как се интерпретира ставащото.
Не не, не сте казал, знам. Аз го бях написала в отговор на това, че в градините имало деца със сополи и хората се чудеха какви били тези родители.
Простете, но ако децата сами се излекуват от хремите си, защо в ДГ НЕПРЕСТАННО има сополиви?
Би трябвало след година всички да са ок?? а то виждате и големи, и малки, с гнойни секрети от носа. За малките- добре, не са "придобили имунитет". Но защо и големите си ходят така със сополи цяла зима? те вече би трябвало да са придобили имунитет, и да не боледуват...  запитайте се.

С една дума- не съм съгласен. Всичко зависи от мярката- хрема за 4-5 дена и след 2 седмици- пак, и с такава продължителност- е едно.
Гнойни секрети от носа, седмици, с едно дете нито можещо да диша, нито можещо да спи- друго.

Забравяте и климатичните особености- на някои места поради влажност или замърсяване децата може да са с перманентни хреми, докато Вие в топъл и сух климат да нямате такива проблеми.

Няма "различни" мнения- просто трябва да имаме чувсто за логика и мярка. Тоест- кое е нормално, и кое- не е.
« Последна редакция: Февруари 20, 2012, 21:57:35 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #309 -: Февруари 20, 2012, 22:08:40 pm »
да, абсолютно съм съгласна, че чувството за мярка е водещо.
Боби, и моята Деси изкарва вирусите за 2 дни, но някак не ми се струва редно да я държа един ден в къщи и на втория хоп в градината. И аз и баща й ходим на работа, баби няма, болнични ми се полагат 40 дни за една година за мен и двете деца общо. Отпуска имам 20 дни. Ами да ти кажа честно справяме се някак и болно дете се държи седмица в къщи, за да съм сигурна че е ок и няма да зарази и други деца.
Тя също беше на 1.6г. като я пуснах на ДГ, ми да ме прощаваш, но не е влачила хрема 4м., пък било то и алергична. Не се заяждам, но след като е алергична как така е придобила имунитет и към алергията, та сега няма хрема :wink:
И в Бг има прекрасни лекари учили и специализирали по 6-10 г., ами пишат й бележка за градината за 5 дни отсъствие, не за 1 ден. :)
Просто нищо не е само черно и бяло...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #310 -: Февруари 20, 2012, 22:52:20 pm »
Добре бе хора, ето ви какво сме правили вие кажете какво още е трябвало, щом сте толкова компетентни:- антибиотици 10 дневни курсове 2 пъти, микробиологии, няколко посещения при два педиатъра,при които всеки път ни тестват за най-честите бактерии и вируси, две при алерголог, няколко вида лекарства за алергии - едното помага, но я дрогира и съответно го спрях, направление за УНГ ( детето тогава се оправи и така и не стигнахме до там). Много е лесно да говорите за това другите какви родители са, като не ви се е случило на вас. 

Хе хе Стефи -справяте се „някакси“?  Имате 60 дена без уикендите! Това са 3 месеца!
 Да права си, че не може да придобие имунитет към алергията. Не знам, знам че само това, която изсушава всичко помагаше. Сега като мина и гледам назад мога да си мисля какво е било, тогава бях вдигнала ръце и бях сигурна, че е алергия. Сега вече не съм толкова сигурна, но чакам да стане пак пролетта и да видим дали ще се върне. Алергологът каза обаче, че при малки деца, ако има алергия може сама  да и мине и затова да не даваме десенситиращите инжекции до 6 годишна възраст, защото аз поисках да и ги даде.  Каза също, че може да има алергична хрема, ако е алергична към храна, която алергия също се израства. Алергологът ми е и педиатър, та му имам доверие. Така че, да - не знам какво е било - алергия ли, вируси ли, комбинация ли. При всяко положение не е било нещо, което изисква лечение с антибиотици, за това съм сигурна поне, защото е проверено и опитано. Когато е имала температура знам,че са били вируси, но през останалото време не знам.
За влаченето на алергична хрема - не се заричай, че не знаеш какъв ужас е и какво може да ти дойде до главата. Ние сме в субтропичен климат, а Хюстън е центърът на алергиите в САЩ. Мъжът ми имаше сезонни алергиии - те в тукашният климат продължаваха по 3 сезона т.е. той имаше проблеми по 7-8-9 месеца в годината. Докато не направи инжекциите нямаше отърване от хремата, всеки дена на лекраства, които го дрогираха.

П.П. Не е била на година и 6м , а на 8 месеца, когато отиде. Андреа пък започна на 2.

За доктора  - IgE общо бяха увеличени, но никое от специфичните за един алерген не бяха, затова подозирах и сезонна алергия.  До колкото знам ,тук много деца имат, заради влажния климат. Като казахте за климата та се сетих за това.
За градините - Ивана имаше много повече пъти хрема от другите деца, така че не знам дали не е било комбинация от двете: алергия + вируси. Не мисля, че е възможно само алергия да е имала, когато другите деца боледуват от други неща, но не мисля, че 4 мсеца е имала вируси през седмица :-).  Но понеже казвате са вирусните хреми - ами да, след година няма сополиви деца или поне е много рядко. Днес я сложиха в по-голяма група временно и там никой не подсмърча, а е сезонът на грипа.
« Последна редакция: Февруари 20, 2012, 23:10:27 pm от Bobbie »


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #311 -: Февруари 20, 2012, 22:56:25 pm »
За алергичната хрема в някои детски градини в БГ искат бележка не от педиатър, а от алерголог. Иначе всяка друга хрема е заразна и не е безобидна. На големият ми син причинява много безсънни нощи, кашлици стигащи до повръщане и в крайна сметка лечение почти винаги с АБ. Много се вбесявам на приятелки, които бършат носовете на децата си и твърдят, че нищо им няма и ми се чудят защо си тръгвам като ги видя.. Освен следващия път да си поискам от тях парите за АБ. Една такава тъпче сина си с лекарства за алергия, а детето го боли чак ухото и вероятно е с отит. Бил и се счупил термометъра.. Въпросната майка е с 3 малки деца. Едното е на няколко месеца, другото на 2 г. и нещо, а третото е на 4 и нещо.. Всички кашлят в хор и точат сополи, но според нея големия, който ходи на градина бил алергичен... А другото, което е на 2 г. било малко сополиво, а то се дави в сополи и ходи и си търси носни кърпи от който попадне да си бърше носа, защото майката заета с бебето.. Да не говорим, че и тя точи сополи..
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #312 -: Февруари 20, 2012, 23:03:48 pm »
@Боби,

Оставете тази изтъркана плоча с тези детски алергии! Има ги, има ги. Но не са в центра тези неща. Надявам се не давате на децата си толкова обичаното в САЩ фъстъчено масло, пък после да гоним "алергии".

За мярка става въпрос. За мярка.
Само за това.
Аз да съм писал някъде да се дават постоянно лекарства? но от друга страна се иска мярка в оценката кое трябва да се лекува. И какъв е баланса? 7 дена с АБ не е нищо пред 3 месеца безсъннни нощи. Дори и само с амоксицилин. Не говорим за по-силни неща.

МЯРКАТА и логиката в ставащото, е най-голямата тънкост в Педиатрията. Мнозинството му липсва логика от практикуващите- тук са плеядата Американски технократи, за които ако нещо не е в "таблицата" не е възможно. На останалите им липсва мярката- за обикновени неща дават 6 дози бромхексин, например. Или таблетчици кортизон, които пък за плеяда Американски Педиатри са манна небесна.
Тоест- да знаеш кога е дошъл крайният момент, когато трябва да се намесиш. И да не го правиш нито прибързано, нито закъсняло.

Боби, да можеш да съчетаеш вътрешно мярката с логиката на СТАВАЩОТО е голям майсторлък.
Иначе стигаш до капки Коларгол, калциев глюконат и Вит. Ц пер.ос. Тоест- до дъното.
Или до безкрайни визити поради проблеми, на които се отговаря "ще мине". Да, ама пустото не минава.

Цитат
Но понеже казвате са вирусните хреми - ами да, след година няма сополиви деца или поне е много рядко. Днес я сложиха в по-голяма група временно и там никой не подсмърча, а е сезонът на грипа.

Боби, това е Америка, не Бг. Имате тотално покритие с ваксини. Имате качествени ваксини. В Бг още не могат да ги убедят да правят Хиб ваксината, и правилно не знаят да слагат Превенар. Болшинството Бг Педиатри е несведущо що се касае до ТЪНКИ въпроси на ваксинациите и говори ( или прави) нонсенси след нонсенси. Майки пишат как деца с хронично Пневмококово носителство в Бг не искат да ги лекуват. Превенар не е ли ваксина точно срещу това? Как ще ваксинираме срещу опасен микроб, пък после отказваме да лекуваме хроничните носители??
Нещата са много, ама много различни- Бг деца из ДГ са масово носители на микроби, които при Вас или няма или е казус. Кажи колко деца си видяла в Американски ДГ с мораксела? хронично носителство. Това променя всичко... .
« Последна редакция: Февруари 20, 2012, 23:20:34 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #313 -: Февруари 21, 2012, 00:09:07 am »
 osi_17Сто пъти влизах да прочета за стерилния сопол :D.
Това направо е култово!
Aз пък съм чувала,че има сопол от настинка,а кашлицата била от сопола :oops:Смяяяяях
« Последна редакция: Февруари 21, 2012, 00:10:38 am от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #314 -: Февруари 21, 2012, 00:43:48 am »
@Боби,

Оставете тази изтъркана плоча с тези детски алергии! Има ги, има ги. Но не са в центра тези неща. Надявам се не давате на децата си толкова обичаното в САЩ фъстъчено масло, пък после да гоним "алергии".
Та аз не знам какво друго е трябвало да направя - мисля, че съм направила много повече от повечето хора за да установя какъв е проблема и такъв не се откри.  Не давам фъстъчено масло и в градината знаят да не дават и въобще никакви ядки не давам. Обаче.... тя не е алергична към него, защото  я изследвахме. Но пак не го давам, защото таткото е алергичен и няма да и дам подобно нещо, докаот не е достатъчно голяма да си каже, ако и има нещо - на него например му беше изтръпнал езика.  За 48 храни съм я изследвала. За 10те най-чести имам и кръвен и кожен тест. Алергична е към яйчен жълтък и имаше слаба чувствителност към 1-2 неща още. Навремето ви бях пратила снимка на един обрив и казахте, че е възможно да е от жълтъка, който бях дала. Е, потвърди се, но трябваше да чакаме да стане над годинка. Обаче яде неша с жълтък, само да не е основното - примерно гофрети яде и няма проблем. Да, сега като се замсиля - може и то това да е допринесло, пък да го е израстана, от къде да знам.Нямаше температура, нямаше кашлица. Освен това, понеже при други случаи се е налагало, та два пъти сме били на 10 дневен курс а антибиотици. Което като се замиля, за дете на нейната възраст, ходещо на градина вече една година, не е много.

Не знам за децата с мораксела. Аз за Ивана се бях притеснила, но се оказа, че няма. Де да ги знам другите какво имат :-).


Tutto_bene , ако искат от алерголог, значи поне си вършат работата. Защото не мисля, че е редно да връшат деца с алергии.  Аз температура меря много често от както Андреа ми се оказа с температура, пък въобще не и бяха топли бузките и ръчичките и за малко да я изпусна. Имам поне 5-6 термометъра у нас :-).


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #315 -: Февруари 21, 2012, 07:35:38 am »
Боби, Стефания ми е набедена за алергична- с месеци сопол никога не е имала, интезнивно кихане, от което изкарва бистър секрет- два три дена- да, но 4 месеца никога.
Преслава никога не е имала сопол, освен в моментите, в които се е разболявала- на три години се е случвало пет пъти и три пъти е пила АБ.
Ако още един път напишеш как е нормално дете да ходи със сопол на градина ще ти е последното писане в тази тема, защото тук четат много хора, и ако ние можем да разберем, че това не е така, ще има хора, които "ще успокоиш".
Наистина ми писна да го чета този градински сопол, като всички знаем, че е мит и легенда.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #316 -: Февруари 21, 2012, 07:48:19 am »
Ако още един път напишеш как е нормално дете да ходи със сопол на градина ще ти е последното писане в тази тема,
Защо ме заплашваш, че съм написла какво са ми казали няколко лекаря след  еидн куп изследвания? Не съм някоя сектанкта от тези, които са срещу болничното раждане или ваксините, а ме принизяваш до тяхното ниво.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #317 -: Февруари 21, 2012, 07:58:24 am »
И все пак д-р Бърди го написа, къде е САЩ, къде е БГ, покритието според имунизационният календар и ...
В едно обаче си приличаме, в диагнозата алергия. Така любима тук и поставяна, за всяко незнайно проявление.
« Последна редакция: Февруари 21, 2012, 08:00:26 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #318 -: Февруари 21, 2012, 08:02:49 am »
с никой не те принизявам, нито съм те квалифицирала, нито съм те обидила
това е моят начин да те помоля да престанеш да дезинформираш, защото за мен това, което пишеш са глупости
толкова ли ти е трудно да спреш, винаги трябва да кажеш 100 отгоре, няма консултантска тема, в която ти да не се намесиш през два поста, за да напишеш меродавно мнение
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #319 -: Февруари 21, 2012, 08:33:56 am »
с никой не те принизявам, нито съм те квалифицирала, нито съм те обидила
това е моят начин да те помоля да престанеш да дезинформираш, защото за мен това, което пишеш са глупости
толкова ли ти е трудно да спреш, винаги трябва да кажеш 100 отгоре, няма консултантска тема, в която ти да не се намесиш през два поста, за да напишеш меродавно мнение

Кого забраняват да пише, ако не обижда? Само  най-големите сектанти и тем подобни, не съм чула да забраят някой за това, че си е разказал историята и е казал как е в държавата, в която живее.
И не дезинформирам - казвам какво е общоприетото от микробиолгията мнение на тема нормална флора в днешни дни.  Не знам на какво основание прецени, че дезинформирам и пиша глупости, но това е, което се преподава на лекарите в училище в момента, не е мое мнение. Дезинформират тези, които дават стара и въобще всяка различна информация, а не аз, която дава най-новото виждане по въпроса. Освен това въпбше нямам идея за какво точно говориш  би ли казала, ще си сверя пак информацията и ако е невярна ше се извиня, нямам пробем с това.
« Последна редакция: Февруари 21, 2012, 08:39:13 am от Bobbie »