0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #280 -: Февруари 18, 2012, 19:31:52 pm »
Аз до последно се надявах, че ще се разминем с антибиотика. За съжаление не са от децата, дето не боледуват и да не са пили антибиотици, напротив. Но това е.
Та ми се искаше да ни прескочи, но след толкова дни температура, дори като спаднеше малко, те се влачиха по диваните и нямаха сили да играят, кашлицата се задълбочи и трябваше да почнем.
А съм почти 100% сигурна, че почнахме като вирусна инфекция, защото и двамата се разболяха с разлика 4-5 часа /което е много рядко за тях, обикновено са през 2-3 дни/. Протече абсолютно сходно и при двамата, висока температура и ларингитна кашлица. Която премина във влажна.
Мини, защо бромхексин?
Да си призная не съм чела само за него и се доверих на каквото ми казаха.  :balk_159:

Преди контролния преглед бях давала 4-5 дни АЦЦ. И докторката заключи, че не се справя и трябва да го смени. Изписа ни бромхексин сироп 3*3 мл и амброксол 3*3 мл, като се редуват на три часа приемите.
Факт е, че при младежа /правил ми е ларинго и бронхоспазми и обикновено по-лесно се утежнява към белите дробове/ тази схема се справи с кашлицата за три дни и сега няма дори остатъчна кашлица.
С девойката обаче нещо не е както трябва, кашля влажно буху-буху, но не мога да кажа отхрачващо. Но докато кашля я виждам, че се затормозява, очите й се насълзяват.
И най-много ме обърква, че според докторката трябва да й спра всичко и да се върнем на чайчета.
Няма температура, ведра е, играе си.
Ако тази нощ кашля, утре ще търся частен педиатър да я прегледа.
« Последна редакция: Февруари 18, 2012, 19:34:13 pm от *vera »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #281 -: Февруари 18, 2012, 20:36:23 pm »
Хайде и Вики в отбора на грипавите. С хрема и кашлица, нищо друго. Хремата - стеримар, ксиламетазолин и виброцил (последните две се редуват). Обаче кашлицата Синекод-а не я мори. Сменик с Мукоплант "Лека нощ" на доктор Тайс. Ще видим как ще я караме по - нататък. ЛЛ иска да вкарам и противоалергично, но за сега се въздържам, защото Ксизал и производни не са бонбони все пак.
Яд ме е, защото първия ден когато усетих , че може да има хрема, се обадих в градината, да предупредя, че първо Вики ще бъде заведен до лекаря, а след това ако той разреши, ще посети градината. Учителката ми обясни, че поне пет-шест деца в групата са със същите симптоми. Е неам думи. Лично аз не бих могла да работя пълноценно, ако знам че детето ми е в градината и може да му става по-зле и по-зле (все пак учителките нито са доктори, пък и имат 20-тина хлапета на главата). Уф, излях си болката, поне се надявам , че вие ме разбирате. 
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #282 -: Февруари 18, 2012, 21:20:54 pm »
Лейди,напълно те разбирам.Аз също недоумявам как са спокойни тези родители като са оставили болните си деца,но това е положението.На моята приятелка детето е с надута сливица вече месец и продължава да си ходи на градина с обяснението че нищо му нямало 8O.Оздравявайте бързо!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #283 -: Февруари 19, 2012, 01:44:19 am »
Учителката ми обясни, че поне пет-шест деца в групата са със същите симптоми. Е неам думи. Лично аз не бих могла да работя пълноценно, ако знам че детето ми е в градината и може да му става по-зле и по-зле (все пак учителките нито са доктори, пък и имат 20-тина хлапета на главата). Уф, излях си болката, поне се надявам , че вие ме разбирате. 
Аз съм от тези родители, чиито деца са на градина с течащи носове. Това не е станало, защото не ми пука, а защото се убедих, че нищо не мога да направя. На дъшяря ми и течеше носа близо 4 месеца почти непрекъснато. Водила съм я много пъти на лекар,всеки път ми казваха, че нищо и няма и да си я пращам на градина. Дори скандал вдигнах, че да и направят микробиология - направиха и изкараха 2 бактерии, които може да са си нормална флора и пак не я лекуваха. И да я мисля и да не я мисля, нищо не можех да направя пък и нито температура е имала, нито са зелени секретите. То не бяха антибиотици, алерголози, не знам колко вида лекарства, от които нищо не помагаше, натъпках си детето с боклуци. В крайна сметка я оставих намира и не знам какво стана, ама си спря само, точно както всички родители тук ми казваха, че ставало. Дали разви толерантност към тези бактерии, дали изболедува всички възможни вируси, но вече не боледува така. Всъщност въобще не е боледувала тази зима.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #284 -: Февруари 19, 2012, 14:48:12 pm »
Зависи и какви са правилата в съответната градина или ясла. Ако е разрешено да ходят със сополи и кашлица, моето и да го държа вкъщи при такива симптоми, е все едно да излея чаша вода в пустинята. Лично мнение.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #285 -: Февруари 19, 2012, 18:18:36 pm »
Какво значи правила? Знаеш, че детето ти има сополи. Знаеш, че всички сополи са заразни/освен, ако не е алергия/. Пускаш го на градина като има деца, които са с астма. Какъв човек си е въпроса? Същото е да пусна детето си с морбили или варицела и изобщо да не ми пука.. В нашата детска градина би трябвало и учителката да върне дете със сополи, но... не се е случвало. В момента има сборни групи от деца с различна възраст. Познайте как се постига комфорта да гледаш много по-малко деца. Оставам на вас да си правите изводите... Да уточня, че съм работила 3 месеца в ОДЗ преди години... Имам 2 близки приятелки учителки в различни градини. При едната позната един от родителите е залепил бележка на вратата, че ако някой си прати детето със сополи ще се разправя лично с него. Явно трябва да има и такъв подход..
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #286 -: Февруари 19, 2012, 19:17:22 pm »
за мен да си пуснеш детето със сопол е безотговорност, който иска да ми се сърди
и най- обичам да ми кажат- за сопол болничен не дават
е аз моето дете кво да го правя-каквото и сега де- стои си вкъщи и се разболя веднъж за 4 месеца, като мога да кажа, че го изкара сравнително леко
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #287 -: Февруари 19, 2012, 22:41:52 pm »
Така е, туто. Не съм добър човек. Детето ми сега е болно и утре отивам да си взема двата дена болничен, които ми се полагат на боледуване. И общо 12 на година. Със здраве от мен!
мини, на теб не мога да ти се разсърдя. И да, водила съм детето със сополи, кашлица и 37,2 и лекарката ми отказа болничен под предлог, че вече можел да ходи на ясла. Това е положението.
« Последна редакция: Февруари 19, 2012, 22:46:44 pm от blue_sky »

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #288 -: Февруари 20, 2012, 00:45:49 am »
Писах преди няколко страници и отново подновявам питането си към Бърди. Детето ми тази зима има 2 епизода на бронхоспазъм в рамките на 2 месеца. Първият път в хода на инфекциозно заболяване с температура. Вторият път - само с кашлица + уртикария. Свиркането продължи 10-тина дни. Чувах го само при дълбоко дишане с ухо на гърба при издишване. И двата пъти не е имало затруднено дишане.

От тук нататък явно трябва да се потвърди/изключи астма или друго заболяване. Като начало искат да направят кожни тестове за алергии. Единият ми въпрос е рискови ли са, особено с оглед на уртикарията? Какви други изследвания да си поискам, защото явно няма да ми предложат - примерно изследване на азотен окис, еозинофили, рентген, ГЕР (има запек) и т.н. В момента ни е предписан Сингулер.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #289 -: Февруари 20, 2012, 01:51:11 am »
Аз до последно се надявах, че ще се разминем с антибиотика. За съжаление не са от децата, дето не боледуват и да не са пили антибиотици, напротив. Но това е.
Та ми се искаше да ни прескочи, но след толкова дни температура, дори като спаднеше малко, те се влачиха по диваните и нямаха сили да играят, кашлицата се задълбочи и трябваше да почнем.
А съм почти 100% сигурна, че почнахме като вирусна инфекция, защото и двамата се разболяха с разлика 4-5 часа /което е много рядко за тях, обикновено са през 2-3 дни/. Протече абсолютно сходно и при двамата, висока температура и ларингитна кашлица. Която премина във влажна.
Мини, защо бромхексин?
Да си призная не съм чела само за него и се доверих на каквото ми казаха.  :balk_159:

Преди контролния преглед бях давала 4-5 дни АЦЦ. И докторката заключи, че не се справя и трябва да го смени. Изписа ни бромхексин сироп 3*3 мл и амброксол 3*3 мл, като се редуват на три часа приемите.
Факт е, че при младежа /правил ми е ларинго и бронхоспазми и обикновено по-лесно се утежнява към белите дробове/ тази схема се справи с кашлицата за три дни и сега няма дори остатъчна кашлица.
С девойката обаче нещо не е както трябва, кашля влажно буху-буху, но не мога да кажа отхрачващо. Но докато кашля я виждам, че се затормозява, очите й се насълзяват.
И най-много ме обърква, че според докторката трябва да й спра всичко и да се върнем на чайчета.
Няма температура, ведра е, играе си.
Ако тази нощ кашля, утре ще търся частен педиатър да я прегледа.
Амброксол е метаболит на бромхексин. Тоест, едно и също нещо. Давано 6 пъти дневно.
Вие ме "хвърлихте в оркестъра" с тези "драстични" подходи. Тя сама си минава за 5-6 дена... .
Една кашлица при тези неща сама минава за 5-6 до 7 дена.
Просто-малко търпение... за ден, два не става.  :wink:
Ако има нужда от АБ се преценява на 3-4 ден. Или по-рано, ако има обезпокояващи симптоми.
« Последна редакция: Февруари 20, 2012, 02:00:40 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #290 -: Февруари 20, 2012, 01:56:06 am »
Писах преди няколко страници и отново подновявам питането си към Бърди. Детето ми тази зима има 2 епизода на бронхоспазъм в рамките на 2 месеца. Първият път в хода на инфекциозно заболяване с температура. Вторият път - само с кашлица + уртикария. Свиркането продължи 10-тина дни. Чувах го само при дълбоко дишане с ухо на гърба при издишване. И двата пъти не е имало затруднено дишане.

От тук нататък явно трябва да се потвърди/изключи астма или друго заболяване. Като начало искат да направят кожни тестове за алергии. Единият ми въпрос е рискови ли са, особено с оглед на уртикарията? Какви други изследвания да си поискам, защото явно няма да ми предложат - примерно изследване на азотен окис, еозинофили, рентген, ГЕР (има запек) и т.н. В момента ни е предписан Сингулер.



За 2 епизода за 2 месеца, Сингюлер не се изписва.
Честотата, за която пишете, не налага засега особени мерки или куп изследвания.
Още повече че единият епизод е бил в рамките на вирусно заболяване.

На каква възраст е детето?

Цитат
От тук нататък явно трябва да се потвърди/изключи астма или друго заболяване.

За честотата, за която пишете- едва ли.
Няма дете което да не е правило до 2-3-4 г по 1 или 2 епизода на бронхоспазъм по време на вирусно заболяване през зимния/пролетен/есен сезон. Е, по един епизод на сезон, или през сезон, или с малко по изразен бронхоспазъм.
« Последна редакция: Февруари 20, 2012, 01:59:00 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #291 -: Февруари 20, 2012, 02:06:16 am »
Учителката ми обясни, че поне пет-шест деца в групата са със същите симптоми. Е неам думи. Лично аз не бих могла да работя пълноценно, ако знам че детето ми е в градината и може да му става по-зле и по-зле (все пак учителките нито са доктори, пък и имат 20-тина хлапета на главата). Уф, излях си болката, поне се надявам , че вие ме разбирате. 
Аз съм от тези родители, чиито деца са на градина с течащи носове. Това не е станало, защото не ми пука, а защото се убедих, че нищо не мога да направя. На дъшяря ми и течеше носа близо 4 месеца почти непрекъснато. Водила съм я много пъти на лекар,всеки път ми казваха, че нищо и няма и да си я пращам на градина. Дори скандал вдигнах, че да и направят микробиология - направиха и изкараха 2 бактерии, които може да са си нормална флора и пак не я лекуваха. И да я мисля и да не я мисля, нищо не можех да направя пък и нито температура е имала, нито са зелени секретите. То не бяха антибиотици, алерголози, не знам колко вида лекарства, от които нищо не помагаше, натъпках си детето с боклуци. В крайна сметка я оставих намира и не знам какво стана, ама си спря само, точно както всички родители тук ми казваха, че ставало. Дали разви толерантност към тези бактерии, дали изболедува всички възможни вируси, но вече не боледува така. Всъщност въобще не е боледувала тази зима.
Това е много дискутабилен въпрос.
Ами ако е Пневмокок? тази "хрема"? и се изпозаразите или станете носители всички около детето?


Апропо, наскоро се публикуваха в САЩ няколко статии за т.нар. "влажна кашлица" при деца.
С тъга установявам, че колегите с известно закъснение признаха важността и, щом се намериха Хемофилус, Мораксела и Пневмокок в посявки на храчки при тези деца. Тоест, дойдохме си на нашата- няма симптом при деца без причина.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #292 -: Февруари 20, 2012, 04:16:58 am »


Апропо, наскоро се публикуваха в САЩ няколко статии за т.нар. "влажна кашлица" при деца.
С тъга установявам, че колегите с известно закъснение признаха важността и, щом се намериха Хемофилус, Мораксела и Пневмокок в посявки на храчки при тези деца. Тоест, дойдохме си на нашата- няма симптом при деца без причина.

Отне ни 3 седмици да убедим американската ни докторка, че не е нормално дъщеря ми да кашля 3 седмици без подобрение. Постави диагноза "алергия към котката", но склони да предпише амоксицилинов антибиотик по наше настояване. Детето най - после се подобрява... Тук температура 37,2-37,5  не означава нищо, а детето ми не вдига по - висока.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #293 -: Февруари 20, 2012, 07:24:58 am »
Това е много дискутабилен въпрос.
Ами ако е Пневмокок? тази "хрема"? и се изпозаразите или станете носители всички около детето?
Не е, нали правиха микробиология. Пък и е ваксинирана.  Няма кашлица, няма температура, няма нищо друго и секретите са чисти.  Ама както вече казах, това вече не е така като преди и детето спря да боледува.  Ако я надуха нещо да и потече носа за един ден и и минава. Понякога има малко хрема, но нищо като преди. Искаха да ме пращат на УНГ, понече настоявах да открием какво и е, ама таман да отида и тя взе че се оправи. Шефът м иакза, че неговият син първата година в градината е бил вечно с течаш нос и после спрял да боледува. От други хора също съм чувала подобни истории.
Общо взето започвам да вярвам на американците ( а и не само те- шефът е холандец), че след първата година в градината децата стават здрави като камъчета. Аз никъде другаде не съм виждала деца така голи да играят навън. Онзи ден беше голям студ, аз треперех, а в парка имаше деца по къси панталонки на катерушките.
За носителството - шансовете са, че вероятно съм носител, след толкова години работа по болници. Все пак 50% от населението са носители и той е част от нормалната им флора. Нали именно заради това причинява пневмонии.  Почти всички по-сериозни инфекции се причиняват от нормалната флора и без това, не от нещо дошло извън нас. Ако ме разболее, тогава ще го лекувам. И няма да го изчистя напълно, в това съм сигурна, само ще го вкарам обратно в баланса... до следващият път.

Elle22, моята лекарка е от Египет, а алерголога е индиец. Нищо кой знае колко разлино не са казали, но пък и ние не сме имали температура.

Боби


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #294 -: Февруари 20, 2012, 10:25:57 am »
Амброксол е метаболит на бромхексин. Тоест, едно и също нещо. Давано 6 пъти дневно.
Вие ме "хвърлихте в оркестъра" с тези "драстични" подходи. Тя сама си минава за 5-6 дена... .
Една кашлица при тези неща сама минава за 5-6 до 7 дена.
Просто-малко търпение... за ден, два не става.  :wink:
Ако има нужда от АБ се преценява на 3-4 ден. Или по-рано, ако има обезпокояващи симптоми.

Благодаря Ви, докторе!
Как да отида отново при същата лекарка? Направо не зная вече?
Чета, информирам се, но не може всичко да зная. Имам някакъв усет и опит за това как протичат при единия и другия нещата, но не съм лекар и за това ги водя при такъв, кога какво да се даде.
Вас ви притеснявам също, макар да знам дистанционно колко е трудно да се даде преценка за нещо толкова динамично, без лични наблюдения.
И накрая бромхексин и амброксол...бясна съм! И го давах на децата си.
Спрях и за един ден сиропа и нищо не давах, тя се утрепа да кашля и съвсем се притесних.
Има един кънтящ звук, който се чува докато кашля и не зная от гласните струни ли се чува или е от дробчетата.
Вече е 16 ти ден кашля и е средно 5-7 кашляния на час. Температура и други неразположения няма. :?

В нашата градина има една майка, която не ходи на работа, но си пуска детето, болно на градина. Моите тъкмо бяха здрави, без остатъчни кашлици и прочие. И същата майка ми се оплаква, че нейната щерка вече месец  кашля, но не може да я заведе на лекар, защото детето пищяло! И може би очакваше разбиране от моя страна.
Темата е обширна и дискутирана много пъти, но за съжаление трудно може да се преодолее това състояние, ако няма засилен контрол от страна на градината. В нашата връщат дете само с температура, ако го усетят обаче. Споед директорката, ако кашля+сополи, но има настроение - не е проблем.
« Последна редакция: Февруари 20, 2012, 10:32:37 am от *vera »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #295 -: Февруари 20, 2012, 12:37:57 pm »
Писах преди няколко страници и отново подновявам питането си към Бърди. Детето ми тази зима има 2 епизода на бронхоспазъм в рамките на 2 месеца. Първият път в хода на инфекциозно заболяване с температура. Вторият път - само с кашлица + уртикария. Свиркането продължи 10-тина дни. Чувах го само при дълбоко дишане с ухо на гърба при издишване. И двата пъти не е имало затруднено дишане.

От тук нататък явно трябва да се потвърди/изключи астма или друго заболяване. Като начало искат да направят кожни тестове за алергии. Единият ми въпрос е рискови ли са, особено с оглед на уртикарията? Какви други изследвания да си поискам, защото явно няма да ми предложат - примерно изследване на азотен окис, еозинофили, рентген, ГЕР (има запек) и т.н. В момента ни е предписан Сингулер.



За 2 епизода за 2 месеца, Сингюлер не се изписва.
Честотата, за която пишете, не налага засега особени мерки или куп изследвания.
Още повече че единият епизод е бил в рамките на вирусно заболяване.

На каква възраст е детето? - май месец става на 5

Цитат
От тук нататък явно трябва да се потвърди/изключи астма или друго заболяване.

За честотата, за която пишете- едва ли.
Няма дете което да не е правило до 2-3-4 г по 1 или 2 епизода на бронхоспазъм по време на вирусно заболяване през зимния/пролетен/есен сезон. Е, по един епизод на сезон, или през сезон, или с малко по изразен бронхоспазъм.

Благодаря за отговора. Мен по-скоро ме кара да бъда нащрек алергичния ход при 2-рия спазъм (липсата на Т и уртикарията + силна хрема имаше) и продължителността (над 10 дни бяхме на Вентолин). Докторът-алерголог, на който попаднахме, явно е решил, че детето е предразположено - АД в кърмаческа възраст, мин. зима - чести ринити с отити, баща с неустановени екземи по ръцете от време на време, баба по бащина линия - астматик.

Другото, което забравих да спомена е, че и след 2-те обструкции остана едно покашляне - много кратко, единично и сухо по 2-3-4 пъти на ден. Първият път не му обърнаха внимание. При втория път изписаха Ксизал за 10 дни, от който още след първия прием покашлянето спря.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #296 -: Февруари 20, 2012, 15:31:05 pm »
Амброксол е метаболит на бромхексин. Тоест, едно и също нещо. Давано 6 пъти дневно.
Вие ме "хвърлихте в оркестъра" с тези "драстични" подходи. Тя сама си минава за 5-6 дена... .
Една кашлица при тези неща сама минава за 5-6 до 7 дена.
Просто-малко търпение... за ден, два не става.  :wink:
Ако има нужда от АБ се преценява на 3-4 ден. Или по-рано, ако има обезпокояващи симптоми.

Благодаря Ви, докторе!
Как да отида отново при същата лекарка? Направо не зная вече?
Чета, информирам се, но не може всичко да зная. Имам някакъв усет и опит за това как протичат при единия и другия нещата, но не съм лекар и за това ги водя при такъв, кога какво да се даде.
Вас ви притеснявам също, макар да знам дистанционно колко е трудно да се даде преценка за нещо толкова динамично, без лични наблюдения.
И накрая бромхексин и амброксол...бясна съм! И го давах на децата си.
Спрях и за един ден сиропа и нищо не давах, тя се утрепа да кашля и съвсем се притесних.
Има един кънтящ звук, който се чува докато кашля и не зная от гласните струни ли се чува или е от дробчетата.
Вече е 16 ти ден кашля и е средно 5-7 кашляния на час. Температура и други неразположения няма. :?

В нашата градина има една майка, която не ходи на работа, но си пуска детето, болно на градина. Моите тъкмо бяха здрави, без остатъчни кашлици и прочие. И същата майка ми се оплаква, че нейната щерка вече месец  кашля, но не може да я заведе на лекар, защото детето пищяло! И може би очакваше разбиране от моя страна.
Темата е обширна и дискутирана много пъти, но за съжаление трудно може да се преодолее това състояние, ако няма засилен контрол от страна на градината. В нашата връщат дете само с температура, ако го усетят обаче. Споед директорката, ако кашля+сополи, но има настроение - не е проблем.


http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BC%D0%B1%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%81%D0%BE%D0%BB

"...является метаболитом бромгексина".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #297 -: Февруари 20, 2012, 15:40:02 pm »
Това е много дискутабилен въпрос.
Ами ако е Пневмокок? тази "хрема"? и се изпозаразите или станете носители всички около детето?
Не е, нали правиха микробиология. Пък и е ваксинирана.  Няма кашлица, няма температура, няма нищо друго и секретите са чисти.  Ама както вече казах, това вече не е така като преди и детето спря да боледува.  Ако я надуха нещо да и потече носа за един ден и и минава. Понякога има малко хрема, но нищо като преди. Искаха да ме пращат на УНГ, понече настоявах да открием какво и е, ама таман да отида и тя взе че се оправи. Шефът м иакза, че неговият син първата година в градината е бил вечно с течаш нос и после спрял да боледува. От други хора също съм чувала подобни истории.
Общо взето започвам да вярвам на американците ( а и не само те- шефът е холандец), че след първата година в градината децата стават здрави като камъчета. Аз никъде другаде не съм виждала деца така голи да играят навън. Онзи ден беше голям студ, аз треперех, а в парка имаше деца по къси панталонки на катерушките.
За носителството - шансовете са, че вероятно съм носител, след толкова години работа по болници. Все пак 50% от населението са носители и той е част от нормалната им флора. Нали именно заради това причинява пневмонии.  Почти всички по-сериозни инфекции се причиняват от нормалната флора и без това, не от нещо дошло извън нас. Ако ме разболее, тогава ще го лекувам. И няма да го изчистя напълно, в това съм сигурна, само ще го вкарам обратно в баланса... до следващият път.

Elle22, моята лекарка е от Египет, а алерголога е индиец. Нищо кой знае колко разлино не са казали, но пък и ние не сме имали температура.

Боби
Ваксината не предпазва от заразяване. Това Американците свенливо не го споменават. :)
Не става въпрос за това, което описвате. Освен това, Вие живеете в среда, тотално различна от Бг ската. В Бг няма тотално и качествено покритие с Хиб и Превенар, например.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #298 -: Февруари 20, 2012, 16:29:08 pm »
Ваксината не предпазва от заразяване. Това Американците свенливо не го споменават. :)
Не става въпрос за това, което описвате. Освен това, Вие живеете в среда, тотално различна от Бг ската. В Бг няма тотално и качествено покритие с Хиб и Превенар, например.
За мен важното е, че предпазва от пневмония. Ние не го наричаме това зараза - след като няма симптоми го определяме като нормална флора. 


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #299 -: Февруари 20, 2012, 16:37:26 pm »
И там Ви е грешката. То и ТБЦ може с месеци да сте носител без нищо и да подозирате, но не значи че това е "нормална" флора.
Пневмокок, Мораксела, Стр вириданс не са "нормална флора". Здрав човек няма такива носителства просто, особено симптоматични такива. А и един хроничен синузит от Пневмокок или Хемофилус или Мораксела, може да е много по-труден за лекуване от една пневмония. Изобщо, темата за носителствата не е ясна дори и на самите Американци. Освен едно, две неща, за тях всичко останало е "невинно носителство". Пък после се чудят откъде този Псевдомонас или тази Клебсиела като пнемвонии. От друга страна, въпросът с носителството при деца е и въпрос на предаване в тесния семеен кръг. А там не знаете кой и от какво ще се разболее. Не може да приемате Пневмокок за опасен за хоризонтално предаване, и поради това да рекламирате ваксина срещу него, а в същото време, носителството на същият този Пневмокок да приемате за "невинно".

От друга страна, розовата картина с една година хрема е твърде "розова" за да я приеме един работещ с тези неща. Обикновено става въпрос за тежки и протрахирани хреми и/или рецидивиращи инфекции, често и с аденоидни вегетации, които буквално "сриват" децата. Ако това наричате "изграждане на имунитет", аз не съм съгласен. Моят опит ме убеждава че ранното и агресивно лечение на тези неща е с много повече плюсове, отколкото минуси. Няма смисъл да докарате с "нелекуване" едно дете до анемия, за да му лекувате после и анемията със седмици, освен всичко друго. Значи въпросът е че, Вие просто не поставяте граници, кое е логичното в едно "боледуване", и кое- не е.Сигурно една година хрема не е логично... ако имате пред вид-постоянна. Ако имате пред вид- интермитентна? може, но при условия.

Освен това, на Американците сополивите и вечно болните деца може да не им правят толкова впечатление, но на други нации тези неща правят впечатление. Не че винаги трябва с "тежката артилерия", но все пак мерки са нужни. Апропо, заради това, което описвате, Американците имат най-тежките астми сравняемо с целият останал свят, и изобщо- белодробни заболявания в детската възраст. Тежки патологии, с протрахиран ход, и тежки остатъчни страдания. От всички нации, САЩ са с най-високата консумация на инхалаторни и орални КС препарати ( на другият полюс може би пък е Бг- там рядко се ползват и затова пак същите негативни резултати).

Не забравяйте- тези нелекувани неща оставят трайни белодробни поражения за цял живот.
Не очаквайте "изследвания" да се повявят по тези теми- няма да се появят. Никого тези неща не го интересуват, защото ще се привърши с извода- "нужно е лечение". Което в САЩ = "разходи". Които никой не иска да поема.

Всъщност Вие там не се обременявате с "посявки".
Защото ако ги правите, ще трябва да имате разходи по лечението. Освен това, много деца за 3-4-5 месеца може сами да се освободят от носителството, но заразили десетки около тях. Малката подробност... .  :wink:

За какво ни е толкова "фъсс". Не ни трябва. А и HMO не ни покрива нищо от тези неща... .
« Последна редакция: Февруари 20, 2012, 18:43:25 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.