0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #260 -: Февруари 15, 2012, 14:16:51 pm »
Tria да ти кажа честно и аз подозирам Дактарина, че отключи алергичната реакция, но според лекарите в Токуда било от Аугментина (как разбраха не мога да ти кажа без да правят каквито и да било тестувания.. :ask: ) И само един въпрос твоята алергична реакция в какво се изрази?

Rozi4ka дано не ти прозвучи тъпо, ама ако ще мажеш гениталиите убеди се, че използваш подходящия дактарин, че има и за орално приложение, което май не е добре да се маже и долу . yahoo_33..
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #261 -: Февруари 15, 2012, 22:42:14 pm »
Да питам вас момичета прекарали децата ви грипа. Остана само хремата и една смесена кашлица. Когато има секрети в носа кашля влажно, когато го подсушим временно, става дразнеща суха. Давах АСС кидс сироп 4 дни, обаче явно не действа, трябва друг. Как я преборвате тази кашлица със сироп или АБ? Личната казва, за сега да не давам АБ, но нещо не ми се чака да видя какво ще се случи.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #262 -: Февруари 16, 2012, 09:21:46 am »
Наде, при Деси кашлицата мина за 3 дни, нищо не й помогна особено. Първо 2 дни давах синекод, след това двукратно дадох АЦЦ и се отказах, но другия ден нямаше и помен от кашлицата. Хремата си я влачи една седмица. При Ели хремата мина по-бързо за 4-5 дни. А баща им още кашля и се сополиви, втора седмица вече :lol:
« Последна редакция: Февруари 16, 2012, 10:04:30 am от StefiZ »
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #263 -: Февруари 16, 2012, 09:56:02 am »
Перденце, при нас в началото не пиеше сироп. Кашлицата обаче се къртеше вече и педиатърката изписа само Хустагил/мащерка/ за по-лесно отхрачване. Аз давах само сутрин, че пък се усилваше кашлицата. Около 7 дни прикашляше и отзвуча.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #264 -: Февруари 16, 2012, 10:00:23 am »
ОК благодаря ви момичета, малкото момче ще не ще ме слуша, ама голямото е за бой. Ще го видим и него като се прибере, че е командирован в София болен.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #265 -: Февруари 16, 2012, 22:14:21 pm »
Д-р Бърди здравейте.Дъщеричката ми,която е на 1 г и 4 месеца от 3 дни вдига Т-38.5,давам й Панадол,спада донякъде ,но не пада под 37,и след 5,6 часа след приема пак скача,днес достигна наобед до 39.4,а надвечер ,над 39.5.Бяхме днес на преглед,доктора отхвърли херпангина,гнойна ангина,уроинфекция,и остава според него грип.Освен Т има само червено гърло,не иска да яде,само пие течности.Изписа й Хексалгин при много висока Т,и Изопринозин.
Знам че без преглед не можете да кажете от какво е,но колко дни мога да й свалям Т,без други лекарства,възможно ли е някаква инфекция да има ,която да не се проявява с други симптоми?

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #266 -: Февруари 16, 2012, 23:14:53 pm »
vavka , ушичките прегледахте ли?

Моите и двамата минаха такъв грип с висока температура около пет дни в порядъка, който ти пишеш като градуси. Температурата се понижаваше доста скромно, въпреки лекарствата.
Добре им действа приятно хладен душ /тоест да не усещаш топла или студена водата/. Това го правя задължително над 38.5, но и лекарства давам.
При нас се наложи антибиотично лечение след четвъртия ден температура, гърлото беше огнено червено и кашлицата се задълбочи.
Сок от малини знам, че помага за сваляне на температура. Колко и как обаче не съм видяла по моите деца, защото не смея да се доверя само на такива методи. Но го предлагам, ако искат да пият.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #267 -: Февруари 17, 2012, 02:43:27 am »
В понеделника нали ни взеха секрет от носа и гърлото. Днес пристигнаха резултати от носния секрет по емейла. Отрицателен е. Сега се чудя дали в гърления секрет има нещо, щом резултата от него не пристигна днес. Може би има, и са оставили културата да расте, да се види какво е...?  :?

extrapumba
Отговорих ти в лично съобщение :)
« Последна редакция: Февруари 17, 2012, 02:54:35 am от Tria »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #268 -: Февруари 17, 2012, 10:15:50 am »
Tria ние имахме вашите симптоми и вече сме на АБ, не сме пускали посявки защото се падна през уикенда. Уж имахме подобрение след третият ден, но вечерта кашлицата стана толкова лоша, че буквално кашляше без прекъсване с повръщане. Вчера сутринта кашлицата от влажна давеща през нощта, стана ларенгитна. Личната заключи, че слиза надолу и предписа АБ. Преди това в събота давах ден и половина Синекод, след което АСС Кидс, нямаше резултат. Видимо детето ми изглежда добре, без температура и без да е червено гърлото особено, но има ужасен налеп по езика, който предизвиква супер лош дъх и кашлицата.
Та накратко, не е задължително да са положителни посявките за да сте на АБ, принципно лекаря преценява. Ние вече не знам за кой път, сме на АБ, само заради кашлицата.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #269 -: Февруари 17, 2012, 10:17:21 am »
Триа, пуснете ПКК с СРП и ще се види, дали има инфекция.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #270 -: Февруари 17, 2012, 10:23:16 am »
Д-р Бърди здравейте.Дъщеричката ми,която е на 1 г и 4 месеца от 3 дни вдига Т-38.5,давам й Панадол,спада донякъде ,но не пада под 37,и след 5,6 часа след приема пак скача,днес достигна наобед до 39.4,а надвечер ,над 39.5.Бяхме днес на преглед,доктора отхвърли херпангина,гнойна ангина,уроинфекция,и остава според него грип.Освен Т има само червено гърло,не иска да яде,само пие течности.Изписа й Хексалгин при много висока Т,и Изопринозин.
Знам че без преглед не можете да кажете от какво е,но колко дни мога да й свалям Т,без други лекарства,възможно ли е някаква инфекция да има ,която да не се проявява с други симптоми?



А как отхвърли уроинфекция, правихте ли изследвания?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #271 -: Февруари 17, 2012, 13:46:13 pm »
И ние май сме с грип от вчера сутринта. Мира се събуди топла - 38,1. Заведох я на лекар. Пуснах ПКК, СУЕ, CRP. Още преди да дойде лекарката. Ето резултатите.

СУЕ 7 mm

CRP < 0,8 mgldl /казаха, че е в норма, беше написано на ръка и няма реф. ст-сти/

WBC: 8.6 /3.5 - 10/
RBC: 4.15 /3.8 - 5.8/
HGB: 115 /110 - 180/
HCT: 0.353 /0.350 - 0.500/
PLT: 254 /150 - 390/
PCT: 0.156 /0.100 - 0.500/

MCV: 85 /80 - 97/
MCH: 27.6 /26.5 - 33.5/
MCHC: 324 /315 - 350/
RDW: 13.5 /10 - 15/
MPV: 6.2 L /6.5 - 11/
PDW: 11.9 /10 - 18/

DIFF:
%LYM: 13.6 L /17 - 48/
%MON: 2.6 L /4 - 10/
%GRA: 83.8 H /43 - 76/

#LYM: 1.1 L /1.2 - 3.2/
#MON: 0.2 L /0.3 - 0.8/
#GRA: 7.3 H /1.2 - 6.8/


Тези стойности ногоре, надолу в DIFF, докторката каза, че се дължали на вируса. Преди 3 седмици пак бях пускала ПКК на малката  по повод едно рядко изхождане, беше и сополива по същото време и тогава стойностите на LYM и GRA бяха точно противоположни /LYM бяха леко завишени, а GRA малко по-ниски/...

Надявам се правилно да съм разбрала и правилно да са тълкувани резултатите. Дойкторката каза, че е грип. Гърдите на Мира били чисти, гърлото - червено /аз това никога не мога да го определя :(/ и за момента сме на сироп ЕнТиТус 3 х 2,5 мл, защото малката започна и да покашля, също пръскам и Низита /нослето и е позапушено и сумти/, давам и 2 пъти на ден Осцилококцинум и през останалото време на 2 ч. Инфлуцид. Да видим дали ще има ефект. 8O През 4 ч. редувам Ниурофен и Калпол, защото малката вдига Т до 39-39,3. След като дам антипиретици, Т пада макр и трудно, но не под 37-37,5. Така сме вече втори ден и докато вчера беше по-жизнена, днес повече полежава. Докторката ни каза да изчакаме 1-2 дни, да видим как ще е, ще падне ли Т и ако не, спомена за започване на АБ - Цедакс. Досега не сме го давали и ми е много притеснено, защото след последния прием на АБ /Аугментин/ , в края на Октомври малката беше с разтройство, още имаме проблеми със стомахчето, слуз...

Ще помоля и д-р Бърди, и вас момичета /сблъскали се вече с грипа/ за съвети.
Нормално ли е това раздвижване в ПКК в тази ситуация?
Давали ли сте Цедакс? Мнения за него?
Въобще ще се радвам да споделите как преборихте Т и грипа като цяло. От четеното в темата, очаквам и засилване на кашлицата... :(
« Последна редакция: Февруари 17, 2012, 13:52:52 pm от pgzenga »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #272 -: Февруари 17, 2012, 14:03:05 pm »
Стефания започна да вдига в понеделник, най-високата стойност беше 38,7
във вторник спря да вдига, беше с обилна хрема която също овладяхме
от вчера няколко пъти каза, че ръчичките й са студени- т 36,8-37,1
междувремено посетихме и лл- гърлото розово, дробовете чисти, дишането спокойно
днес обаче от сутринта е с температура над 37- 37,1, после 37,5, а преди малко 38
дадох доза нурофен, започна да спада
вчера имаше хрема, както и лека кашлица- за кашлицата дадох прахче АЦЦ снощи и днес само след сън се изкашля отхрачващо 1-2 пъти
според ЛЛ е рано да включваме АБ предвид вчерашният преглед, но аз съм скептична по повод повторението на Т в толкова голям интервал
въпреки това, ще я почакам до утре да видим какво ще направи с т и ако продължи да вдига сигурно ще дам
в момента дефакто освен Т няма никакви други симптоми на разболяване
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #273 -: Февруари 17, 2012, 14:49:21 pm »
Пристигна и втория резултат - от гърления секрет, отрицателен. На него пише:

NO beta-haemolytic streptococci isolated.
NO C. diphtheriae isolated

Това какво означава, че само за два вида бактерии ли са тествали?
В понеделник очаквам да говоря с лекарката, да видим какво ще каже.

Perdeto - Благодаря, че сподели вашия опит. Проблемът ми тук е, че щом детето изглежда добре през деня, все казват, че му минава. Но положението е без промяна няколко седмици вече, и определео не му минава.

White - Какво е ПКК с СРП?  :oops: Извинявайте, но не можах да разбера.
« Последна редакция: Февруари 17, 2012, 15:01:50 pm от Tria »
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #274 -: Февруари 17, 2012, 14:52:49 pm »
Да се включа и аз. Както знаете Криси беше болен преди да се зарази с грип и в последствие ми направи пневмония. Анди-малкия е на 1г.и 10 месеца. Съответно 2 дни след високата темп. на Криси вдигна и той 39,2. Давах на малкия инфлуцид, тонзилотрен на 2 часа и свалях с нурофен и панадол. Той започна да кашля. Включих сироп АСС. Продължих с тонзилотрен и инфлуцид. На 3 ден вече нямаше темп. На 10 и 11,12- беше с темп. после не е вдигал и в 15-ти сряда пак вдигна 38,3. Свалих с нурофен и това беше последно. Горе долу по същия начин и баща ми изкара грипа. Не дадох АБ на малкия. Кашля от време на време, но рядко и все още има малко секрет от носа.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #275 -: Февруари 17, 2012, 15:35:28 pm »
Стефания започна да вдига в понеделник, най-високата стойност беше 38,7
във вторник спря да вдига, беше с обилна хрема която също овладяхме
от вчера няколко пъти каза, че ръчичките й са студени- т 36,8-37,1
междувремено посетихме и лл- гърлото розово, дробовете чисти, дишането спокойно
днес обаче от сутринта е с температура над 37- 37,1, после 37,5, а преди малко 38
дадох доза нурофен, започна да спада
вчера имаше хрема, както и лека кашлица- за кашлицата дадох прахче АЦЦ снощи и днес само след сън се изкашля отхрачващо 1-2 пъти
според ЛЛ е рано да включваме АБ предвид вчерашният преглед, но аз съм скептична по повод повторението на Т в толкова голям интервал
въпреки това, ще я почакам до утре да видим какво ще направи с т и ако продължи да вдига сигурно ще дам
в момента дефакто освен Т няма никакви други симптоми на разболяване


Мини, дъщеря ми изкара явно същия вирус. С този днешен мобилитет летят през държави и континенти едни и същи :(
По същия начин, 2 дена с Т, после 2 дена нищо и нямаше, аз реших, че бърюо сме се разминали този път.... Ама не би, на 3я ден отново вдигна Т, започна  и да кашля. И така цяла седмица, през деня няма Т, но привечер я вдига.
Такъв дълъг вирус не бяхме имали.
АБ не съм давала


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #276 -: Февруари 17, 2012, 17:07:58 pm »
White - Какво е ПКК с СРП?  :oops: Извинявайте, но не можах да разбера.
Пълна кръвна картина и Це-реактивен протеин /показател за инфекция/.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #277 -: Февруари 17, 2012, 18:34:29 pm »
White - Какво е ПКК с СРП?  :oops: Извинявайте, но не можах да разбера.
Пълна кръвна картина и Це-реактивен протеин /показател за инфекция/.

Благодаря!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #278 -: Февруари 17, 2012, 23:44:18 pm »
Аз сега давах Cedax и на двамата, добре го понесоха и на втория ден след приема му не са  вдигали температура. Младежът бързо се повлия и по отношение на кашлицата. Посявки пусках преди да почнем антибиотика - чисти. И намаля кашлицата и аз спокойна вече, отиваме на контролен   8O. Единият свисти, девойката не кашля, но дробовете пълни със секрет. И двамата дишат тежко. Според нашата докторка тя не кашля, но секретът си стои, въпреки че давах АЦЦ.
Та ни направи схема бромохексин сироп и амброксол през 3 часа.
А наистина и двамата не кашляха, имаха еднични подкашляния и дори мислих, че е време да спирам сиропите. Сега и при двамата гърдите са чисти, но тя кашля влажно и усещам, че кашлицата я мъчи. И не зная какво да правя.
Според педиатъра ни няма смисъл вече от сиропи :?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #279 -: Февруари 17, 2012, 23:49:59 pm »
Вера как бромхексин?
между другото нашата ЛЛ преди време ми беше казала, че мога да правя инхалация с ампула бромхексин- това при последното разболяване октомври, купих я, но така и не направих, АЦЦто се справи
от тогава кашлица не сме борили, дано и вие успеете да отхрачите
Температурата при Стеф е овладяна, преди лягане към 21:30 беше 36,3
да се надявам, че вируса се навърлува
« Последна редакция: Февруари 17, 2012, 23:51:54 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит