0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #100 -: Февруари 17, 2012, 10:41:40 am »
Деси последния път питах док може ли да пътувам днес веднага след инсето /защото времето беше много лошо/, а тя ми отговори - можеш за правиш ВСИЧКО  :) Естествено сигурно ще трябва да спреш с танците, но за всичко останало не се притеснявай. Аз се ограничавах от следните неща - не пусках прахусмокачка  :D/ това за да се поглезя /, гледах да не се протягам след като се събудя,и не се къпех с много гореща вода и естествено без алкохол, но то на фона на толкова лекарства само алкохол ни трябва.
А относно коремните преси - колко съм направилаааа нямам думи, а и колко стълби съм изкачвала също немога да опиша, но всичко това за благородна кауза.
Много стиснати  :crossfingers: :crossfingers: за положителен резултат.
Рали ти къде изчезна - те момичетата те поизплашиха и малко те обнадеждиха, но аз ти пожелавам резултата на Катрин, която много скоро ще се срещне с нейните съкровища :crossfingers: :crossfingers:
« Последна редакция: Февруари 17, 2012, 10:43:28 am от vesta »


Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #101 -: Февруари 18, 2012, 09:51:53 am »
Вестичка, какво става с теб? Някакви новини? :bighug:
*
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #102 -: Февруари 19, 2012, 06:45:51 am »
Vesta, тук съм. Чета и все повече се отчайвам! Чакам 14тия ден да си направя теста, в чиито резултата съм убедена!  :(
*
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #103 -: Февруари 19, 2012, 11:22:36 am »
Рали, кога ти е 14-ия ден? И недей предварително да обричаш опита. Понякога нещата се случват когато най-малко очакваш. Така че, повярвай му на това детенце!
Вестичка, ще станат нещата и при теб! Няма как!
Относно какво може да се прави след инсе - ами всичко, наистина всичко. Това, което за мен е абсолютно забранено, е твърдият алкохол. Но по чашка червено вино през 3-4 дни си пиех. Както и кафенце. Чистех си къщата, без да се напрягам много, бавничко и по малко. Според мен, ако започнете да се ограничавате, ще се чувствате зле. Или поне за мен е валидно това. Просто, ако всичко е с мярка, няма да повлияе на резултата от инсето. Стискам палци на всички!
Много малко момичета са останали в темичката. Надявам се другите да ги няма защото вече са успели. Но е добре да се отчетат, та да знаем :) А и да вдъхнат малко надежди на останалите
*
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #104 -: Февруари 19, 2012, 12:19:58 pm »
Ох Мариленка какво да кажа... :( След като спрях лекарствата и цикъл все още нямаше в четвъртък пуснах отново кръвен - ЧХГ 11,29  8O , удвоява се , но стойностите са много ниски. Много се изплаших за извънматочна - просто не бях на себе си. Обадих се на док. и тя потвърди, че стойностите са много ниски за нормална бременност. Каза във вторник да пусна още един кръвен тест. Но в петък след обяд  :witch: пристигна  :) и малко се поуспокоих, макар че незнам дали опасността вече е преминала. Във вторник така или иначе ще пусна нов кръвен - дано стойностите да са паднали. Притеснявам се още тъй като в ляво имам една постоянна тъпа болка , а точно там бяха фоликулите този цикъл. И ето такива неволи и вълнения около мен. 8 години чакам да видя положителен тест и сега когато го видях за пръв път се молех за среща с  :witch: . Сега малко почивка, защото нещо много ми дойде .
 :bighug: :bighug:


*
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #105 -: Февруари 19, 2012, 14:44:44 pm »
Присъединявам се и аз към вас,предстои ми инсеминация другия месец.Нямам търпение да ми дойде цикъла.
 :bighug: :bighug: :bighug:

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #106 -: Февруари 19, 2012, 16:03:14 pm »
Вестичка, може пък инсето да Е твоята процедура! Може просто нещо да се е случило и да не е успяло да се закрепи. Ще стане скоро, ще видиш! Не я мисли тази извънматочна. И при мен винаги ми закъсняваше след инсе, а тестовете ми бяха все отрицателни.
*
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #107 -: Февруари 19, 2012, 19:50:37 pm »
Koala, на 22-ри ми е 14тия ден, но честно казано аз не издържах и на 10-тия ден си направих тест, който беше отрицателен, така, че ми е ясно и сега какво ще е
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #108 -: Февруари 19, 2012, 20:26:33 pm »
Днес ми беше ден за чистене и аз естествено предоставих това на мъжа ми, нооо докато го чаках да се накани не издържах и си пуснах сама прахосмукачката на едната стая  :x Не знам как ще издържа само да разпределям задачите и да си чакам някой да му дойде кефа  :? Освен това заместих сутрешното кафе с мляко с нес. Алкохол и без това не пия, така че не ми е проблем.
Момичета, вие какви лекарства пиете след инсе? На мен лекарката ми изписа утрогестан вагинално и думите й бяха "понеже си на работа няма как да ги слагаш на обяд, така че 2x2". Ама аз сега се чудя дали не може на обяд да ги вземам през устата, а вечер и сутрин - вагинално. Но пък перорално вземам дуфастон 2x1 и не знам има ли значение  :ask:
raly, не се настройвай предварително, може пък на 22-ри да имаш изненада. Пожелавам ти го от сърце.
vesta, ще стане, само не се отказвай  :bighug:


*
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #109 -: Февруари 19, 2012, 20:36:19 pm »
Desita_r,
благодаря ти, даноооо
*
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #110 -: Февруари 19, 2012, 20:40:25 pm »
аз вземах само дуфастон 2х1
*
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #111 -: Февруари 19, 2012, 20:52:25 pm »
Аз също Утрогестана на обяд го взимах през устата,защото на работа няма как.Дуфастона ти е сутрин и вече-не вярвам да е проблем че на обяд пиеш Утрогестан!
деси,рали стискам палци за положителни резултати
вестичка и на теб късмет,миличка!
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #112 -: Февруари 20, 2012, 10:09:48 am »
Благодаря ви момичета, и аз силно се надявам за положителен резултат.
Имам още много време до теста, но се чувствам притеснена, непрекъснато се ослушвам, оглеждам за болки, кървене  :? Не знам как ще дочакам.
Аз също усещам някаква тежест в ляво, където беше фоликула - дали е нормално?


Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #113 -: Февруари 20, 2012, 10:27:24 am »
Здравейте момичета, да се включа и аз при вас.
Вчера мина първата ми инсеминация, дано и последната. :D Правих я в клиника "Малинов" при доктор Шефкетова. Фоликула се беше спукал и СГ на мъжа ми се беше подобрила, от морфология 2 % беше станала 4%, което си е напредък. След 2 години и половина опити, това е първато ни инсе. Надявам се да е успешно и сега започва чакането.
Успех на всички в процедурите. :bfp:
*
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #114 -: Февруари 21, 2012, 16:58:21 pm »
Керита, Дейзи  :welcome_1: момичета много късмет ви пожелавам.
Рали  :crossfingers: :crossfingers: за утрешния тест , но направи кръвен - по-сигурно е.
Десита как си кога е твоя?
А при мен - след като  :witch: ме навести в петък / дано всъщност е била тя/ и кървенето беше като при нормален цикъл - днес 5 дни след последния кръвен ЧХГ 10,84 /последния беше 11,29/
Паднало е мноооого малко. Незнам, но ми се струва, че не е паднало достатъчно - и аз незнам вече, побърках се. Знае ли някой как пада ЧХГ-то? То аз незнам това биохимична бременност ли беше или ранен аборт  osi_10. Незнам опасността от извънматочна преминала ли е, защото тези болки в яйчника не спират. Ох, стига вече с моите размисли и страсти.


*
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #115 -: Февруари 21, 2012, 17:13:35 pm »
Веста, и аз така странни усещания имах , както и съмнения . На 10-тия ден след като ми дойде ходих при доки та се успокоих и спрях да мисля и да се втелявам по въпроса - каквото било било.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Stassi

  • *
  • 6
  • Чудесата се случват на тези, които вярват в тях!
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #116 -: Февруари 21, 2012, 19:47:28 pm »
Здравейте момичета.
Чета ви от толкова много време. Ето че най-накрая и аз се реших да драсна някой и друг ред.
Моята история е доста дълга и няма смисъл да я разказвам цялата. С две думи - от 3 години съм женена и сме спрели да се пазим още от първата брачна нощ. Минахме през доста перипетии и септември 2011 по препоръка се оказах в Майчин Дом (от Варна съм) на преглед при д-р Юдова. Благодарение на нея открихме няколко от причините, поради които не е ставало досега - имам лека форма на ПКЯ, липса на овулация и в спермограмата на мъжа ми - малък брой сперматозоиди.
Така леко полеко Януари месец 2012 стигнахме до инсеминация - за жалост неуспешна. Този месец в началото пуснахме редица изследвания и се оказа, че Уреаплазмата при мъжа ми е положителна. Сега се борим с това и се надявам в края на този месец при повторните изследвания да сме се излекували и живот и здраве март да продължим с втора инсеминация.
Рали, стискам ти силно палци. Дано резултата да те изненада положително :)
Деси и на теб стискам палци. И аз като теб след инсеминация се стисках да не вдигам нищо тежко, да не простирам пране, да ям повече яйца и ананас :)
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #117 -: Февруари 21, 2012, 20:32:35 pm »
Рали, стискам палци за утре! Даноооо  :bfp:
Веста, моя тест е на 29.02. А иначе не мога да се успокоя, да спя, а и тоя утрогестан като го сложа вечерта и сутрин като стана ми изтича  8O Не знам така има ли ефект изобщо  :? А ти защо не отидеш на лекар, поне ще си изясниш положението и ще спреш да се тормозиш. А аз по принцип от доста време при овулация си имах болки в единия яйчник, сега продължава да ми тежи, но при мен е малко по сложно положението.
daisy86, успех и на теб...ще си чакаме с теб заедно  :lol:
Stassi, стискам палци за изследванията и накрая успешно инсе  :crossfingers: При моя мъж два пъти при контролните спермограми резултатите бяха отчайващи, а на самата процедура момчето ми се представи блестящо  :oops:
Ти ми даваш хубава идея...тази вечер ще вечерям яйца, а виж ананас още не съм пробвала :)
« Последна редакция: Февруари 21, 2012, 20:34:29 pm от desita_r »


*

    Stassi

  • *
  • 6
  • Чудесата се случват на тези, които вярват в тях!
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #118 -: Февруари 21, 2012, 21:07:38 pm »
Деси, благодаря за стиснати палци. Дано, дано, дано и при нас нещата да се оправят и да продължим смело напред...
А за Утрогестана - нормално е, не се притеснявай. Това което изтича не е лекарственото активно вещество, а допълнителните помощни - фъстъчено масло, соев лецитин, желатин, глицерин и т.н. Просто гледай ако го слагаш вагинално след това 15-30 минути задължително да лежиш :)
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #119 -: Февруари 21, 2012, 22:09:54 pm »
Stassi, слагам го вагинално сутрин и вечер, сутрин някъде към 6 ч. и след това ставам към 7.30ч. Значи достатъчно време лежа, но въпреки това изтича  :?
Да попитам още нещо: някъде четох, че имплантацията става на 7 ден. Вярно ли е и изобщо може ли да се разбере кога се случва имплантирането? На мен утре ми е 7 ден и май пак ще съм с повишено внимание  8O