0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #120 -: Декември 27, 2011, 10:17:07 am »
Искам да споделя във връзка със запичането, че при Никол ефект има пасирана круша с кисело мляко. След половин час е омазана до ушите  :lol:
От пюретата не се повлиява особено.
С манго не съм захранила още. Може би тези дни...  :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #121 -: Декември 27, 2011, 15:36:24 pm »
Мога ли да дам каша от елда вече? За сега съм давала само оризова от кашите.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #122 -: Декември 27, 2011, 15:55:35 pm »
 Ми, мисля, че можеш.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #123 -: Декември 27, 2011, 17:29:49 pm »
да питам и аз въпреки че ние малко рано, ама от всичкото четене в нета, се пообърках доста :oops: osi_10
Та така - като се започва с даването на твърда храна( пюрета) първия ден се дава 1-2 лъжички, втория 3-4, и така новата храна се въвежда за около 4-5 дни, като постепенно се увеличава количеството. Аз като разглеждах пюретата повечето като грамаж са над 100, а като си сметна бебето не може да изяде цялото за първите 2-3 дни, а те се съхраняват 48ч.в хладилника. Та да ви попитам какво правите вие - изхвърляте остатъка и отваряте ново бурканче от същия вид или нещо друго.
Това не можах да си го избистря в главата :dontknow:

Ох, надявам се че ме разбрахте какво имам предвид  :oops: :oops:


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #124 -: Декември 27, 2011, 17:36:41 pm »
Да, изхвърля се...
аз какво правя:
 примерно започвам с круша. Отварям бурканчето. отсипвам в едно малко бебешко шише за мляко около 40мл. Затоплям отсипаното, давам 4-5лжички. Остатъка изхвърлям. Бурканчето прибирам за другия ден.
 На другия ден отново отсипвам от бурканчето, същото. Този път давам 10тина лъжички.
 На третия ден затоплям самото бурканче, защото така и така ще го изхвърля, и давам колкото изядем. Ако хапвахме повече, сигурно щях да следя да не е повече от половината, но за сега не надвишаваме 25мл  /пиша го в мл, защото нали го пресипвам в шишенце и там са такива деленията.
 Знам, че на някои пюрета пише, че може само два дни да се пазят. На тези, с които аз съм почнала пише три. Така че ,съобрази се с това, което пише.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #125 -: Декември 27, 2011, 20:22:13 pm »
да питам и аз въпреки че ние малко рано, ама от всичкото четене в нета, се пообърках доста :oops: osi_10
Та така - като се започва с даването на твърда храна( пюрета) първия ден се дава 1-2 лъжички, втория 3-4, и така новата храна се въвежда за около 4-5 дни, като постепенно се увеличава количеството. Аз като разглеждах пюретата повечето като грамаж са над 100, а като си сметна бебето не може да изяде цялото за първите 2-3 дни, а те се съхраняват 48ч.в хладилника. Та да ви попитам какво правите вие - изхвърляте остатъка и отваряте ново бурканче от същия вид или нещо друго.
Това не можах да си го избистря в главата :dontknow:

Ох, надявам се че ме разбрахте какво имам предвид  :oops: :oops:
Можеш да ги разделиш на части и да замразиш половината и после когато размразиш тогава да броиш 2 дена. Другото което е добре да се прави е да отделяш в друг съд преди да дадеш. Имам предвид да не вкарваш лъжичата от устата на бебето обратно в бурканчето, ако ше седи по-дълго. Друг вариант е да го загрееш много яко в микровълновата т.е. един вид го стерилизираш, но тогава хранителните качества може да не са същите.


  
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #126 -: Декември 28, 2011, 10:31:08 am »
Извинявайте, ако темата е обсъждана по-рано, но не открих с търсачката. Понеже и аз вече трябва да започвам да захранвам, вие каква марка пюренца ползвате? Бях мернала някъде мнение на д-р Бърди, че Хип не стрували, което много ме озадачи - винаги съм го мислила за добра марка...  :? Той май препоръчваше Гербер, но при мен проблемът е че трудно мога да се завлека до място, където продават Гербер  :(. В близките магазини масово се продава Хип и Бебевита...
Ще съм благодарна да споделите мнения.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #127 -: Декември 28, 2011, 10:32:17 am »
Честита Коледа!

да питам и аз въпреки че ние малко рано, ама от всичкото четене в нета, се пообърках доста :oops: osi_10
Та така - като се започва с даването на твърда храна( пюрета) първия ден се дава 1-2 лъжички, втория 3-4, и така новата храна се въвежда за около 4-5 дни, като постепенно се увеличава количеството. Аз като разглеждах пюретата повечето като грамаж са над 100, а като си сметна бебето не може да изяде цялото за първите 2-3 дни, а те се съхраняват 48ч.в хладилника. Та да ви попитам какво правите вие - изхвърляте остатъка и отваряте ново бурканче от същия вид или нещо друго.
Това не можах да си го избистря в главата :dontknow:

Ох, надявам се че ме разбрахте какво имам предвид  :oops: :oops:
Или пък да сготвиш малко  :wink: - свари едно малко парченце тиква, моркоф, картоф или с каквото ще започваш и дай 2-3 лъжички, другото го остави за следващия ден. На последващия пак свари и така  :)
Аз много по често готвя отколкото да давам готови пюрета (което смятам тези дни да понамаля  :lol:)

Момичета, искам да въведа спанак - с какво да го комбинирам (сготвя)? Тук не намерих пюрета със спанак  :( Абе тук (живея в ма лта) нещо ненамирам много разнообразни пюренца  :? Досега пюре с тиква не съм видяла  8O
А мангото като го пасирате топлите ли го или го давате така?

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #128 -: Декември 28, 2011, 10:38:14 am »
Да, ясно - разбрах :lol:
А ако дам първо само морков (мисля да захраня първо със зеленчук), после само картоф, пюре от морков с картоф (аналогично и с останалите храни)може ли да дам направо по-голямо количество след като преди това съм ги въвела поотделно?  :oops:


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #129 -: Декември 28, 2011, 10:50:15 am »
Иванита може към моркова да започнеш да добавяш по малко от новия зеленчук за да не намаляш общото количество.
vanyush давала съм и от трите вида и домашно не виждам разлика, но моят син най-много се радва на домашните за сега.
Надеж аз спанака го комбинирах с картоф и много го хареса, другия път ще пробвам с оризова каша, пюре от само тиква има на Хип.
Дадох каша от елда оставам с впечатление, че много разхлабва-снощи ака 2 пъти, а сутринта беше рядко като само на кърма, прие се много добре.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #130 -: Декември 28, 2011, 11:56:44 am »
А пък моето всеядно морско свинче така и не щя домашните ми зеленчукови пюрета, само в бурканчета. Сега обаче плодовите пюрета ги предпочита намачкани прясно от мен... Опасявам се, че ме прави на маймуна, ама на - любофффф  :lol:
Ванюш, аз почнах захранване с ХИП, по 2 причини: имат най-богат избор на чисти или смесени по 2 зеленчука и имат малки разфасовки (125г). Плодове и на други фирми им се намират, но зеленчуци - не би. Специално гребер пък изобщо нямат за начало на захранване. Не искам да споря с д-р Бърди, но на Кай не изглежда да са му навредили, така че бих повторила. А после вече (сега) си ядем каквото мама докопа, стига да е немско и без Нестле (мама фен на немския качествен контрол, затуй:-))

Имам кашесто-глутеново питане: вече дадох глутен, яде, та му плющят ушите (и от питката на Бъдни вечер яде, да го похваля!). И сега искам и други каши да включа, за следобедно разнообразие. Досега и бил само на безглутеновите (млечни и не) - ориз и елда. Какво бихте препоръчали да хапнем сега? 
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #131 -: Декември 28, 2011, 13:20:35 pm »
В плодовите пюрета на Хип има ориз да ги питаш защо! А в тези на гербер примерно няма, само си е плод. Предполагам затова Бърди не ги харесва хипските. Обаче Гербер били купени от Нестле. Та не знам вече  :?. Бебевита са дъщерна фирма на хип. Изобщо всичко е пазарна икономика.

А за качество и то немско се съмнявам вече след като откриха точно в немски марки каши вещества, които изобщо не им е мястото там. Нестле, Холе имаше и още.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #132 -: Декември 28, 2011, 15:16:33 pm »
 Приятелка, която живее в Австрия твърди, че едно и също пюре на Хип там и тук в БГ са съвсем различни. Тукашните били много по-сладки, нейния син ги отказва, а там същото яде с голяма охота. Твърди, че имало захар...

 Аз започнах захранването с пюрета Pro-Bijo /немски био пюрета/
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #133 -: Декември 28, 2011, 15:35:08 pm »
Точно това ме притесняваше и мен - че качеството може да е различно за второразрядните страни  :x и не може да се разчита на немския контрол :(. Аман значи! И за какво ще добавят пък захар, не им ли излиза по-скъпо??? Ако си имах вяра, че ще го сваря колкото трябва и няма да унищожа всичко полезно в него, поне картофчето можех да й правя сама... :( Ама то и читави зеленчуци от къде?!?!  :(
Smaraidi, това с ориза обявено ли е в съдържанието? Наистина странно...
« Последна редакция: Декември 28, 2011, 15:38:58 pm от vanyush »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #134 -: Декември 28, 2011, 16:13:07 pm »
Хип за бг пазар са и правени в източна Европа. Да, пише го на плодовите им пюрета, че съдържат ориз.

Гербер имат малки пюренца, някой по - горе питаше.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #135 -: Декември 28, 2011, 16:40:11 pm »
Хип за бг пазар са и правени в източна Европа. Да, пише го на плодовите им пюрета, че съдържат ориз.

Гербер имат малки пюренца, някой по - горе питаше.
Не е съвсем така - не всичките им плодови пюрета са с ориз - например, на първо четене, ябълка http://www.hipp.de/fileadmin/redakteure/produkt/artikel_pdf/4220.pdf
и круша: http://www.hipp.de/fileadmin/redakteure/produkt/artikel_pdf/4230.pdf). В повечето смесени наистина има, но пък и това не знам какво му е толкова лошото - пишат си го хората.
Повечето пюрета на Хип, които имам да погледна в момента, са надписани изцяло на немски (оригиналния етикет, имам предвид, не залепения отгоре) и произведени в Австрия или са надписани на румънски+български, но произведени отново в Австрия; ми не, не вярвам в завода в Гмунд да има 2 поточни линии, едната с вредни неща; после пък у нас да се внасят и от двата вида и никой да не се е усетил досега; просто Румъния е голяяяям пазар и сме намазали етикет с български покрай тях. И, не, с шампоаните е различно - те не са произведени на същото място.
И да, немското качество може вече да е мит, но местното такова никога не е било реалност. И не всички можем да докопаме домашни плодове - около мен има, например, китайски круши!!! Китайски! Хип е за предпочитане според мен. Аз съм опитвала всичките пюрета на Хип - ами няма начин да имат захар, все щяха да ми допаднат иначе; и аз имам бая познати в Германия и Австрия, но не съм чула да виждат разминаване... За мен това значи, че този тип разпространена информация все пак не е за пълно доверие, много различни мнения има.
Но това съм си аз, не ми се прекалява с параноята и не се задълбавам много в теория на кнспирациите, щото иначе трябва да се изнеса да живея на Марс. Мамите сами ще си изберат, все пак няма незахранено бебе, единственото, което пак бих повторила е: "По-спокойно, момичета, няма страшно, каквото и да си изберете - пухчовците ви ще бъдат добре" :-)
« Последна редакция: Декември 28, 2011, 16:48:22 pm от Nadine »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #136 -: Декември 28, 2011, 17:49:05 pm »
Ами пюретата на хип не са 100 % плод, за разлика от на други марки, дето са. За мен лично е по - добре бебето ми да изяде само плод, без ориз, които защо е там?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #137 -: Декември 28, 2011, 18:14:33 pm »
Момичета възможно ли е бебоците да не се нахранват с едно пюре от 190гр.,питам защото Марти(той си е по лаком) на обяд след пюрето е още гладен,вече 3-ти ден са на цяло бурканче на обяд без дохранване с АМ,но той все гладен след това.Обикновено след обедното хранене следва сън,а той мрънка ли мрънка и накрая след час цокане на пръст му направих 90мл АМ и веднага заспа милия.Може ли е свикнал да има млекце след пюрето както правех до сега,давах на двамата едно бурканче и дохранвах.

И колко време след като заместихте обедното хранене,заменихте и следобедното?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #138 -: Декември 28, 2011, 18:46:48 pm »
Бина, аз имах аналогичен "проблем" със зеленчуковите пюрета (месните му стигат). Почнах да слагам в зеленчуковото пюре по 1-2 мензури сухо мляко (защото Кай не искаше да дояжда с АМ), да стане по-хранително "млечно-зеленчуково", и се оправихме. Откакто добавям и жълтък, си е съвсем ОК.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #139 -: Декември 28, 2011, 18:53:39 pm »
Ами пюретата на хип не са 100 % плод, за разлика от на други марки, дето са. За мен лично е по - добре бебето ми да изяде само плод, без ориз, които защо е там?
Идея нямам защо е там. Можем да питаме фирмата, вероятно ще отговорят. Не казвам, че трябва да е там, при все че може да има някаква причина, дето да съм я пропуснала (не съм Господ, по принцип не ме кефи как се става светец:-). Казвам само, че честно и почтено си го пише на буркана (като го има изобщо). И, разбира се, че искаш децата ти да ядат каквото ти смяташ за идеалното, имаш пълно право. Аз искам само да помогна на някого в положението, в което бях - адски объркана от цялата информация, и от многото информация от рода на "тази фирма е вредна", "бабите на кварталното пазарче имат истински", "първо плод", "не, винаги се почва със зеленчук" и т.н.