0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #200 -: Януари 07, 2012, 14:19:18 pm »
Дидон, спокойно. Не ги слушай тези баби. Не гониш килограми, да си яде пюрета и каши детето колкото иска. Не го насилвай, кърми си го щом по му харесва и колкото изяде пюре, толкова  :wink:.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #201 -: Януари 07, 2012, 15:18:06 pm »
Дидон, спокойно. Не ги слушай тези баби. Не гониш килограми, да си яде пюрета и каши детето колкото иска. Не го насилвай, кърми си го щом по му харесва и колкото изяде пюре, толкова  :wink:.

 точно така и аз разсъждавам!
 Благодаря за подкрепатааааа
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #202 -: Януари 07, 2012, 15:25:56 pm »
Ели, рано ви е да пиете от нормална чаша. Моят син чак малко преди да навърши 2 г. май започна да се справя успешно с тази задача.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #203 -: Януари 07, 2012, 19:53:55 pm »
Натали, моята Софи не пие вода от шише и съм започнала да я уча да пие от обикновена чаша, че с лъжицата ставам луда пък и тя се изнервя... Имам и шише с накрайник ама още незнае какво да прави с него  :?
Момичета, вие какви каши давате? Днес купих една оризова с зеленчуци.
Купих и натрошени бисквити (незнам как да ги опиша) за шише с мляко, вие давате ли такива? На Плазмон са  :?
Купих и бананова каша (нищо че още не съм въвела банана  :oops: , от утре го почвам) на Органикс, но тя пък е с ориз... Тази на Хумана за която говорите с ориз ли е?
И друго да питам с какво месо се започва, че имам спомен че четох нещо за пуйка и купих пюрета с пуешко месо пак на Плазмон.
С този Плазмон ставам луда - тук се продават само с инфо на италияски и само се чудя какво има и какво не  :x 

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #204 -: Януари 07, 2012, 21:35:14 pm »
Надеж, пуешко и ок.
Аз ще започна с пуешко и заешко. Това ще са първите въведени меса :wink:

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #205 -: Януари 07, 2012, 22:14:38 pm »
Ели, рано ви е да пиете от нормална чаша. Моят син чак малко преди да навърши 2 г. май започна да се справя успешно с тази задача.

Деси, аз се притесних да не би докато тръгне на ясла(от април) да трябва да се е научил и затова питам. Ако трябва да започвам опитите от сега. :wink:
Благодаря ви за споделения опит. :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #206 -: Януари 07, 2012, 22:47:55 pm »
Ами, моят в яслата си има чаша с накрайник както всички останали деца. Но не знам при вас как ще е. Дано някоя друга майка се включи!
То не пречи да пробваш, но бъди подготвена, че първите няколко пъти ще се намокри целият.
Ние, като почнахме, първото, което ни питаха, беше дали може да яде сам. Беше на 1,5 г. и можеше. И всички деца там.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #207 -: Януари 08, 2012, 00:45:40 am »
И друго да питам с какво месо се започва,
Аз ги въведох в следния ред
пуешко
заешко
пилешко
шунка
телешко
риба
говеждо
агнешко- съвсем наскоро го дадох и бузите ни пламнаха
черен дроб-мисля да дам до седмица време
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #208 -: Януари 08, 2012, 13:08:06 pm »
мерси, че ми отговорихте за месцето  :flower:

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #209 -: Януари 08, 2012, 14:23:12 pm »
И друго да питам с какво месо се започва,
Аз ги въведох в следния ред
пуешко
заешко
пилешко
шунка
телешко
риба
говеждо
агнешко- съвсем наскоро го дадох и бузите ни пламнаха
черен дроб-мисля да дам до седмица време

Браво на вас, че вече сте успели толква меса да въведете. Само да кажа, че телешко и говеждо си е едно и също,от гледна точка на алергиите.

Какво ви стана от агнешкото? Питам, защото съм купила да готвя и сега като ти прочетох поста се сетих, че не съм и давала агнешко до сега. Нали вече не захранвам ( за Ивана става дума) и съм излкючила. 


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #210 -: Януари 08, 2012, 15:52:17 pm »
 Аз да се похваля, че след вчерашния пълен неуспех с пащърнака, днес смесен едно към едно с морков, направо си облизахме пръстите :) За първи път да изяде 60гр пюре.
 Смених и часа на даването, вместо в 13:30ч го дадох в 14;30ч. Може би е бил и по-гладен
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #211 -: Януари 08, 2012, 21:56:51 pm »
Натали, моят племенник мина от накрайник като твоя на "чаша" с вградена сламка: http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=10637&cat=91. Той е вече на 1,5 и сега са много доволни от тази, вместо бибероните и накрайниците.
Надеж, пробвала ли си да видиш съдържанието на Плазмон-продуктите в сайта им? Има го на БГ, може би ще ти е по-лесно да се ориентираш (това е само примерно де): http://plasmon.bg/index.php?m=320&lang=1&id_prod_grupa=7&category=13&pc=13&prodid=61
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #212 -: Януари 08, 2012, 22:20:40 pm »
Bobbie от агнешкото бузите на Макси  станаха много червени, все едно че има руж.Също така се появиха много ситни (направо миниатюрни) подкожни пъпчици.По скоро стои като грапаво.Ох, ама че го обясних  :oops:.
Мисля за сега да поизчакам с поредната порция агнешко.Същата реакция имахме от жълтък, та и с него поизчакахме до деветия месец.
Според мен това е алергична реакция.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #213 -: Януари 09, 2012, 14:45:14 pm »
Надеж, относно кашите обикновено се препоръчва първата каша да е оризова безмлечна, която да приготвиш с АМ или кърма (може да има добавен плод в самата каша или ти прибавяш няколко лъжици плодово пюре, ябълка е най-добре за начало). С бисквити изчакай малко до посвикне с кашите.
За месата мисля, че свинско и съответно шунка се въвежда последно, като не броя карантиите.
Аз обаче сега съм на тема попара, въпреки че отдавна трябваше да сме започнали. Но дали защото закъснях като цяло (заради разни други храни и най-вече боледува малко) но сега ми се струва че много бързо огладнява след това, а очаквах да е точно обратното  8O може би количеството е било малко, та да ви питам колко сухарчета и сирене слагате? масло реших да не слагам, защото и без това са наблъскали в сухарите подобни масла.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #214 -: Януари 09, 2012, 15:14:12 pm »
 :)Бина, и аз кашите ги правя на "око",.т.то по указание стават редки :wink: И оризовата е така, и елда на Хип.
Купих пюрета ябълка с горски плодове, пише че стават за над 4м, но пък сега се чудя дали да ги дам.....  :lol: или ще постоят още малко докато станем на 6м  :lol:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #215 -: Януари 09, 2012, 15:19:44 pm »
Сами, аз съм голям маслен фен, и му слагам по-малко; ако все пак решиш, мога да препоръчам "семейното" масло "Luprak", няма добавена сол и е безкрайно вкусно. За да се наяде Кай аз слагам по 1+1/2 сухарче, и сирене като голяяям орех; но в допълнение после получава ок.100г плодово пюре; понякога не го изяжда цялото, но иначе само попарата не го нахранва.

Дами, като готвите у дома, каква мазнина слагате в бебешките манджи? По бурканчетата пише рапично олио, но преди да хукна да го търся именно него, да питам: не може ли със зехтин (чист, върджин, т.н.)? Или само с малко масло?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #216 -: Януари 09, 2012, 16:10:24 pm »
Сами, аз съм голям маслен фен, и му слагам по-малко; ако все пак решиш, мога да препоръчам "семейното" масло "Luprak", няма добавена сол и е безкрайно вкусно. За да се наяде Кай аз слагам по 1+1/2 сухарче, и сирене като голяяям орех; но в допълнение после получава ок.100г плодово пюре; понякога не го изяжда цялото, но иначе само попарата не го нахранва.

Дами, като готвите у дома, каква мазнина слагате в бебешките манджи? По бурканчетата пише рапично олио, но преди да хукна да го търся именно него, да питам: не може ли със зехтин (чист, върджин, т.н.)? Или само с малко масло?
Въпреки че по готварките предавания гледам повечето готвачи готвят със зехтин, аз съм чувала че не е добре да се готви с него - нещо като се сложи на висока температура, ама не мога да се сетя какво. Може и да не е вярно. Аз лично освен в салата, другаде зехтин не слагам, защото ми горчи.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #217 -: Януари 09, 2012, 16:20:28 pm »
Дами, като готвите у дома, каква мазнина слагате в бебешките манджи? По бурканчетата пише рапично олио, но преди да хукна да го търся именно него, да питам: не може ли със зехтин (чист, върджин, т.н.)? Или само с малко масло?
Въпреки че по готварките предавания гледам повечето готвачи готвят със зехтин, аз съм чувала че не е добре да се готви с него - нещо като се сложи на висока температура, ама не мога да се сетя какво. Може и да не е вярно. Аз лично освен в салата, другаде зехтин не слагам, защото ми горчи.

Аз много обичам зехтин и готвя само с него, ама то щото и без това се придържам основно към средиземноморксата кухня... А само като си помисля за гръцка салата с хубави летни зеленчуци, обилно полята със зехтин... направо ми потичат лигите, бетер Кай. Но пък има неща, дето си искат слънчогледово олио, или пък сусамено - например картофена салата, съответно китайско... Да предположим обаче, че за Калин ще готвя без запържване, без високи температури (примерно да добавям мазнинката чак накрая); в този случай дали е ОК (ако му хареса на вкус де)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #218 -: Януари 09, 2012, 16:51:29 pm »
Сами, слагай масло в попарата. Мазнините са изключително полезни за мозъка. Даже се препоръчва мазнина (зехтин, олио) да слага и в кашите.

Гответе с такава мазнина каквато си използвате по принцип. Нали децата ще придобият вашите хранителни навици в времето.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #219 -: Януари 09, 2012, 16:54:16 pm »
Сами, аз слагам на Евгени в попарата сирене, колкото кибритена кутийка или малко повече /на око/ и три сухара. Масло не слагам, защото не го яде, пробвах и го усеща хитреца и не ще. Усеща го и в другите манджи, които му правя. Така караме без масло.  :)
Понякога добавям олио, когато задушавам зеленчуците, понякога забравям  :oops:, тъй като аз не запържвам и нашите яденета.