0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #140 -: Декември 28, 2011, 18:54:50 pm »
И при нас така със зеленчуковите.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #141 -: Декември 28, 2011, 18:58:00 pm »
И аз имам въпрос относно захарта - онзи ден мъжа ми ме направи дива и щастлива защо съм дала бисквити на Плазмон без глутен, имали захар! Поглежда кашата на Милупа - ориз и бабан, и там има захар. Не съм ли четяла етикетите :D. Вади ми една на Слънчо, там захар няма. После и едни пюрета на Овко със захар намери. Та така, тотално е против даването на разни работи дето съдържат захар. Пък всички неща са за бебета над 4 месеца. В кашите на Слънчо има суха сладка суроватка, която се добива при правене на сирене. Та, кое е за предпочитане? Сега ще ходя да гледам всички ли каши на Милупа са със захар.


Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #142 -: Декември 28, 2011, 19:16:26 pm »
Бина, аз имах аналогичен "проблем" със зеленчуковите пюрета (месните му стигат). Почнах да слагам в зеленчуковото пюре по 1-2 мензури сухо мляко (защото Кай не искаше да дояжда с АМ), да стане по-хранително "млечно-зеленчуково", и се оправихме. Откакто добавям и жълтък, си е съвсем ОК.
Е, за това не се бях сетила  :lol: Благодаря за идеята  :bighug:
Тъкмо ще попромени и вкуса, утре ще го пробвам  :wink:

Бина, смятам че едно пюре от 190мл. му е достатъчно, да не преяжда това дете??

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #143 -: Декември 28, 2011, 19:36:12 pm »
Nadine ще пробвам утре да добавя АМ.За сега са само на зеленчукови,може би с месните ще се нахранва :wink:

Надеж не знам мисля,че не преяжда когато е само на АМ хапва по 160мл и му стига,това с пюрето защо се получава и аз се питам.Когато давах примерно 90гр.пюре и дохранвах с 60мл.АМ също нямаше проблем

« Последна редакция: Декември 28, 2011, 19:52:21 pm от бина »
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #144 -: Декември 28, 2011, 19:57:45 pm »
Бина, на тези месеци трябва да яде по 160мл. (ориентировъчно) , ако той изяжда 190 пюре + АМ вече е много. Ти какво пюре му даваш? Питам защото тиквата или тиквичката са доста водни и определено немогат да го заситят и е нормално да ътрси още.

Елле, моя мъж пък обратното - защо недавам това, защо не давам онова, те едно време хората все за глутен са чели или мляко не давали  8) 

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #145 -: Декември 28, 2011, 21:00:07 pm »
Хип имат пюре зеленчук със сметана. Чудя се откога може да се дава сметана?
Досега съм включила тиква, морков, картоф, броколи, оризова каша.

Надеж, знам че Софи я боли коремчето от оризова каша, но не може ли да добавяш към пюрето 30 мл каша от елда или някаква друга каша. Аз на Жорко само с оризова каша му пробутвам морковите, от които иначе се втирса  :lol:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #146 -: Декември 28, 2011, 21:20:14 pm »
Моят син син също огладняваше от зеленчуковото пюре и му правех АМ допиване. И досега, вече на обща храна си пие мляко след хранене.
АМ е нужно да се разтваря с нужното количество вода, а не да се слага направо сухо във пюрето, за да не се наруши водно - солевия състав на организма. 






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #147 -: Декември 28, 2011, 22:00:32 pm »
АМ е нужно да се разтваря с нужното количество вода, а не да се слага направо сухо във пюрето, за да не се наруши водно - солевия състав на организма. 
Да уточня от началото: не споря, питам само:
едно бурканче е 190гр; ако това е вода (или друга течност), ще поеме 7 мензури сухо мляко. Имайки предвид съдържанието на течност в зеленчуците (не знам колко е, теоретизирам, но със сигурност има, много пюрета са доста течни) не мога ли да приема, че е ок. 1/7 от съдържанието на бурканчето и съответно да си добавям 1 мензурка сухо мляко?
Звучи ми логично; Калин не желае да се дохранва с АМ; не ми се вярва 1 мензурка през ден да доведе до именитите нарушения на водно-електролитния баланс и солевия състав на кръвта... Много фактори ми се натрупват.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #148 -: Декември 28, 2011, 22:40:41 pm »
Хип имат пюре зеленчук със сметана. Чудя се откога може да се дава сметана?

Аз сметаната я дадох преди месец. Не твърдя, че съм била права обаче. :wink:
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #149 -: Декември 28, 2011, 22:58:42 pm »
А сирене? Питам, защото фетата /бялото саламурено сирене/ не я разрешават дори на бременни при нас, камо ли на бебета.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #150 -: Декември 29, 2011, 00:03:37 am »
Натали, и аз си мислех, че сметаната се дава на по-късен етап, затова се учудих, че я предлагат в пюре, на което е отбелязано, че може да се дава след 4-я месец.

elle22, май към 8-ми месец се включва сиренето и то изкиснато. За фета не знам.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #151 -: Декември 29, 2011, 00:33:50 am »
Фетата на бременни не се разрешава заради листериозата, поне така мисля, по принцип не се препоръча да се консумират меки сирена.


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #152 -: Декември 29, 2011, 01:46:22 am »
Натали, и аз си мислех, че сметаната се дава на по-късен етап, затова се учудих, че я предлагат в пюре, на което е отбелязано, че може да се дава след 4-я месец.

elle22, май към 8-ми месец се включва сиренето и то изкиснато. За фета не знам.
Благодаря, Мецани. При нас "фета" наричат бялото саламурено сирене, демек българското. Така или иначе купуваме нашенско, което винаги е пастьоризирано.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #153 -: Декември 29, 2011, 08:10:35 am »
Момичета, на нашата възраст какви други безмлечни и безглутенови каши могат да се дават. Крис досега е захранен само с оризова безмлечна, малко ябълка и круша.
Дайте идея за да му разнообразя менюто, че чак след НГ ми се иска да започнем зеленчуците. И, какви други плодове мога да му дам /банан или сини сливи/ и откога се дават сурови плодове?
Толкова много въпроси..... :lol:,ама всяко начало е трудно :lol:
« Последна редакция: Декември 29, 2011, 08:18:48 am от Breiv »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #154 -: Декември 29, 2011, 09:23:49 am »
Благодаря, Мецани. При нас "фета" наричат бялото саламурено сирене, демек българското.
Къде бил ключът от загадката  :lol:


Breiv, ти нали го храниш Крис с АМ, мисля тогава можеш да даваш и млечни каши. Иначе безмлечна безглутенова каша има на ХИП - Елда. Сега точно гледам каталога  на Хип и ето какво чета:

Пълнозърнести и плодови каши ( след 4-ти месец):
- Био пълнозърнеста плодово-оризова каша;
- Био пълнозърнеста каша - ябълки и банани с бебешки бисквити;
- Пълнозърнеста каша с круши;
- Био пълнозърнеста плодова каша;
- Био пълнозърнеста каша с ябълки и банани;
- Био пълнозърнеста каша с ябълка и овес.

Инстантни каши-млечно-плодови ( след 4-я месец):
- Био инстантна каша "Лека нощ" мека ябълка с копър;
- Био инстантна каша банан и праскова;
- Пробиотик инстантна каша елда;
- Пробиотик инстантна каша праскова и кайсия;
- Пробиотик инстантна каша "Първа каша на бебето"

Кашите на Хип още не съм ги пробвала, досега съм давала само оризова безмлечна каша на Милупа.
« Последна редакция: Декември 29, 2011, 10:08:50 am от Мецани »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #155 -: Декември 29, 2011, 09:52:45 am »
Breiv, ти нали го храниш Крис с АМ, мисля тогава можеш да даваш и млечни каши. Иначе безмлечна безглутенова каша има на ХИП - Елда. Сега точно гледам каталогът  на Хип и ето какво чета:

И аз това се чудя. След като бебе е на АМ, и то обикновено( не такова за алергия към млечния белтък) не може ли направо да се дават млечни каши. Нали и те съдържат АМ. Все едно към АМ да сложиш пюре от банан. Не твърдя че съм права, но ми се струва логично. :?


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #156 -: Декември 29, 2011, 10:07:51 am »
Надеж мила да като е АМ изяжда по 150-160и си е добре,а когато хапне бурканче пюре и е още гладен не го дохранвам веднага той до час си мълчи,но след това се почва мрънкане,че е гладен и тогава правя 60-90мл и се приключва успокоява се и следва сън :D

Последните 2 дена наистина е по редичко пюрето във вторник беше тиква с морков редичко,а вчера картоф и морков на Овко пак редичко(обикновено давам на Ганчев или Хип,но този път взех на Овко)

Щом не трябва да се слага АМ в пюрето как да се нахрани това
дете?До месните има още време.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #157 -: Декември 29, 2011, 11:19:52 am »
Оризова каша има в пюретата, за де не са редки като от тиквички само например то ще е боза без ориза.
Мисля че може да се дава млечна каша щом даваш АМ, аз давам.
На Милупа оризовата каша ми харесва повече от на Хип-втората се разтваря с гореща вода и ако и се сложи кърма стои на стружки, а с Милупа не е така разтваря се добре и в кърма. Други оризови не съм пробвала.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #158 -: Декември 29, 2011, 13:26:56 pm »
Мецанка, тук няма каша от елда  :( Има оризова и овесена с различни плодове и зеленчуци в тях и някой са с по "4 вида зърно" , което включва пшеница и царевица  :?
Ти можеш да вкараш тиквичка, спанак, овесена каша, преди сметаната  :wink: Как му се отрази на Жорко броколито? Питам, че тук се коментираше че броколито и карфиола образуват газове и е хубаво да се дават след 8-10месец.
А и аз толкова пюрета с месо и млечни продукти видях че пише след 4 месец, та направо се уплаших   :o
В чуденка съм пюре или каша с "йогурт" кога се дава?

Надинка, ако е гъсто пюрето може и да сложиш разтворено АМ, така или иначе става въпрос само за 30мл.. Иначе съм съгласна с теб, че 1мезурка едвали  е проблем.
Аз тази сутрин в овесената каша сложих разтоврена 1мизурка АМ - така или иначе добавям вода  :wink: (направих го че ми е малко кашата , а искам и довечера за вечерното да ѝ дам от същото - та да пробвам дали ще го яде- изяде го де  :wink: )

Бина, сега разбрах, че иначе това си е доста за едно ядене  :) Ама и гладно не се седи  :lol:   
Тя и Соф често пъти е гладна след час, но тя рядко изяжда 160мл.  :?

Ми е права за ориза в пюретата. Иначе ще са като сокчета. Тиквичките определено са водни (само варени съм давала де, ама си беше по-рядко от боза  :oops: :lol:)

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #159 -: Декември 29, 2011, 14:00:12 pm »
Надеж, то и тук на кашите пише от 4м пък като ги зачетеш някой направо сякаш Менделеева таблица си отворил. А няма ли царевична каша примерно? Не знам къде си ама трябва да проучиш пазара(не че ние тук не го правим същото). За йогурта-имаш предвид кисело мляко предполагам или там е с друго съдържание-аз мисля да го въвеждам след 10м може и след годината. Има голямо разнообразие от плодове и зеленчуци и не съм опряла до него.