0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #960 -: Февруари 21, 2012, 12:40:34 pm »
Здравейте момичета!
Да ви питам, за болничните и аз. Вземам по 30 дни с ЛКК, но за следващият болничен ще ми искат бележка за използваните три години назад болнични. От къде се издава тази бележка? Вземал ли е някой от вас такава?
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #961 -: Февруари 21, 2012, 12:53:46 pm »
Stelxen, от къде ти я искат тази бележка работодателя ли?
Аз пък вчера като бях на Ж.К. ми казаха, че съм имала право на 170 дни, а аз знаех 180, но тей като и аз съм с болнични от по-рано няма да ми стигнат и в двата случая. Лекарката ми каза, че нама да има проблем с този Телк /незнам каква е процедурата все още/, но инвитрото е достатъчно основание за да бъде издаден явно - след всички мъки поне някоя привилегия има :).
Добре дошли на новите мами и спокойни и щастливи дни до финала за всички нас :)
ivetod честити сини гащички, и ние сме в същата гама ама нещо ударихме на камък с името, че имахме само за девойка  :?... ама това да ни е проблема..
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #962 -: Февруари 21, 2012, 13:03:57 pm »
Не, комисията я иска, заедно с амбулаторния лист  картона. Счетоводителката ни каза, че до сега не са издавали такава бележка, а и освен това аз не работя във фирмата от три години. Направо идея нямам от къде ще е бележката. Затова питах вас дали на някой са искали и от къде се взема.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #963 -: Февруари 21, 2012, 13:27:16 pm »
Puhche При нас беше обратното- толкова лесно ми беше да избера мъжки имена и има толкова много, които ми харесват, а се оказа, че е мома и даже още не сме решили със сигурност как да се казва... Голям зор  :(

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #964 -: Февруари 21, 2012, 13:34:46 pm »
Аз избрах името на момченцето, а таткото на момиченцето :) Така се получи :)
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #965 -: Февруари 21, 2012, 14:51:08 pm »
Иветод, много се радвам, че най-накрая пишеш в тази тема. Името ще го измислите. Няма дете, което да е останало без име.

Лека бременност и раждане на всички!

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #966 -: Февруари 21, 2012, 14:57:31 pm »
И ние сме 50/50.Аз избрах на момченцето а той на момиченцето.Аз изобщо си нямах фаворит и като се има в предвид,че живея в Испания ,а тук половината думи изобщо не могат да ги произнесат ,по никакъв повод, голям зор беше да се намерят хем хубави(за нас поне)имена ,хем лесни за произнасяне  :lol:
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #967 -: Февруари 21, 2012, 16:39:24 pm »
Бременни жени и момичета, ще дам един непоискан съвет и ще го дам тук, не в темата за кърменето, пък дано е от полза за някой.

Разполагате с доста месеци да попрочетете основни неща за кърменето, преди да родите. Горещо ви препоръчвам да го направите сега, докато още имате време и сили да разберете и запомните туй-онуй.

Кърменето е нещо естествено и интуитивно, но не винаги потръгва лесно. Имам четири приятелки, които родиха в рамките на няколко месеца след мен - три от тях имаха сериозни проблеми с кърменето заради:
- неразбиране какво е лактацията, колко често се кърми, от коя гърда и как се облекчават гърдите с цедене в дните след слизането на млякото
- незнание за това как се третират разранени зърна, хигиена на гърдите, симптоми и своевременно лечение на запушени канали и мастит
- при забавено слизане на кърмата, как се избира адаптирано мляко, как се установява лактацията и как се прави преход от АМ към кърма

Това ме кара да мисля, че ако се информирахме за кърменето така усърдно както за избора на количка, повече майки щяха да кърмят по-лесно и по-дълго. Помогнете на себе си и на бебетата си отрано, за да ви спори после.

Лека бременност и здрави бебета на всички! :)
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #968 -: Февруари 21, 2012, 17:01:25 pm »
Аз избрах името на момченцето, а таткото на момиченцето :) Така се получи :)


Добре дошли на всички нови мами, с цялото си сърце се радвам за всички вас. Желая ви лека и безпроблемна бременост.
Anichka, много ми е странно как двете сме с един и същ термин а ти си със седмица по-малка бременност от мен Аз сега съм 33 сведмица и 4 дена.
просто ми стана много интересно.
*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #969 -: Февруари 21, 2012, 17:24:02 pm »
Цигу благодаря зя хубавият съвет и аз съм на мнението че жената трябва да е ин формирана, тъй като не знае с каква трудност би се сблъскала,  а пък и по старите като започнат да дават едни съвети" ама ние едно време....." Едно време е било едно сега е съвсем друго. И когато човек е достатъчно просветен е по лесно, макар че не всичко може да се научи на теория, трябва си практика. :P
Деси и аз съм с Аничка на една дата, но г.с ни съвпадат незнам при теб как се е получило така, някакво недоразумение, хубаво си сметни, не може да е толкова osi_9

Нашите съкровища Васил и Виктория
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #970 -: Февруари 21, 2012, 18:03:17 pm »

Anichka, много ми е странно как двете сме с един и същ термин а ти си със седмица по-малка бременност от мен Аз сега съм 33 сведмица и 4 дена.
просто ми стана много интересно.

не знам, при мен седмиците са точни, както и термина 14.04. Дори на телефона ме дава в тези седмици и дни. Коя дата си задала за 1-ви ден на МЦ? Аз извадих 2 седмици от пункцията и задавам 9.07.2011.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #971 -: Февруари 21, 2012, 18:33:03 pm »
Подкрепям Цигу, аз не прочетох и ред за кърменето, защото си мислех, че няма по-естествено и просто нещо от него. Груба грешка, по-лесно родих отколкото кърмех......кърмех силно казано, защото го правех само първите няколко седмици.
Така и неуспях да стимулирам лактацията и да се справя с кърменето. :(
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #972 -: Февруари 21, 2012, 19:07:26 pm »
Цигу, благодаря за съвета! Аз мисля да се информирам  :D Взела съм един куп книги...трябва да си сядам на дупето  :D
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #973 -: Февруари 21, 2012, 19:13:21 pm »
ivetod Добре дошла! Пожелавам ти леки оставащи месеци и без никакви проблеми :)
КЪДИ благодаря ти за информацията, аз съм принтирала тука една онлайн книжка за кърменето (чийто линк споделих тук преди 2-3 седмици мисля) и ще се залавам с нея съвсем скоро :)

И ние това име го мислихме толкова много време...Постоянно се сменяше, защото все на някой не му харесваше, а най-забвано стана като и наще се намесиха и те дават акъл как да се казва бебето... За момче се сещам поне 3-4 имена които много ми харесват, ама за момиче ми беше много трудно..Дано не го смениме пак :)


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #974 -: Февруари 21, 2012, 19:40:53 pm »
Двамата с мъжа ми избрахме имената, само мама ги знае, на никой друг не съм казвала или той. Не давам да ми се месят. А още повече ме дразнят изказванията от рода "ама защо това име, а не еди кое си", затова останалите ще ги научат след раждането.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #975 -: Февруари 21, 2012, 19:46:46 pm »
Бременни жени и момичета, ще дам един непоискан съвет и ще го дам тук, не в темата за кърменето, пък дано е от полза за някой.

Разполагате с доста месеци да попрочетете основни неща за кърменето, преди да родите. Горещо ви препоръчвам да го направите сега, докато още имате време и сили да разберете и запомните туй-онуй.

Кърменето е нещо естествено и интуитивно, но не винаги потръгва лесно. Имам четири приятелки, които родиха в рамките на няколко месеца след мен - три от тях имаха сериозни проблеми с кърменето заради:
- неразбиране какво е лактацията, колко често се кърми, от коя гърда и как се облекчават гърдите с цедене в дните след слизането на млякото
- незнание за това как се третират разранени зърна, хигиена на гърдите, симптоми и своевременно лечение на запушени канали и мастит
- при забавено слизане на кърмата, как се избира адаптирано мляко, как се установява лактацията и как се прави преход от АМ към кърма

Това ме кара да мисля, че ако се информирахме за кърменето така усърдно както за избора на количка, повече майки щяха да кърмят по-лесно и по-дълго. Помогнете на себе си и на бебетата си отрано, за да ви спори после.

Лека бременност и здрави бебета на всички! :)

Моите поздравления за този пост!!! С първата си бременност имах глупостта да смятам училището за бременни за нещо тъпо и излишно. Адски съжалявах...адски. Истината е, че кърменето ,раждането са естествени неща, които обаче , могат да бъдат много по-лесни ако човек е информиран! Най- малкото се предоставят телефони на консултанти по кърмене, които могат да са от изключителна полза когато майката стои, плаче и се отчайва вкъщи ,че хем я боли, хем не се получава. Сега посетих такива лекции и искрено се надявам , с малко чужда помощ, да кърмя успешно второто си дете:)
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #976 -: Февруари 21, 2012, 21:10:37 pm »
На повечето места пише, че кърменето е най-лесното и естествено нещо, а и моят опит е, че може да е трудно и да е нужна подготовка. И аз не четох и не успях да кърмя. Четете за потенциални трудности при кърменето, за да знаете къде да търсите помощ и информация при нужда. В родилното и при педиатрите аз не намерих адекватна информаци.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #977 -: Февруари 21, 2012, 21:20:47 pm »
Нареждам се и аз тук - кърменето е единственото нещо, с което не мога да се справя засега. На пръв поглед може да изглежда много лесно и естествено, но на практика съвсем не е така.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #978 -: Февруари 21, 2012, 22:30:12 pm »
Поради трудната ми бременност не успях да отида на курс за бременни, въпреки желанието ми. Исках именно заради кърменето, мъжа ми ми купи книжка - "книга за майката и бебето", с много снимков материал е, който да замести донякъде курса. Сега я чета.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #979 -: Февруари 21, 2012, 22:42:33 pm »
Ваня,Иве добре дошли,лека бременност ви желая.
Аз от няколко дни си мился за кърменето и то с огромен ужас.С дъщеря ми това беше най -уцасното нещо и спомена ме преследва и 10г по късно!Аз бях със секцио и не ми даваха бебето,имах адски много кърма и развих мастопатия ,гъдите ми посиняха ..абе да не ви разправям.Изцеждах се с пома 5 месеца,защото дълбоко вярвам,че кърмените деца са по здрави(моята за 10г.е пила антибиотик не повече от 6 пъти,най сериозното ни заболяване е зачервено гърло)Сега ще настоявам веднага да ми дадат бебето,за да не го приучат на биберон,много ме страх зърната ми да не станат пак живи рани...Дали от тази организация за кърменето правят посещения в болницата,за да покажат правилния начин за кърмене?По телефона млако трудно ми се вижда.

П.С.вече сме в България,но всеки път като кацна на летището и ме посрещне някоя нацупена служителка се замислям,че не искам да живея в тази държава-мръсно,тъмно,дупки и псуващи хора...Извинете за спама,но адаптацията ще ми е трудна:)
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.