0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #100 -: Декември 12, 2011, 22:04:05 pm »
Само минавам да пожелая късмет на всички, особено на скоро раждащите мами. И да спите МНОГО, защото после няма.  :D

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #101 -: Декември 13, 2011, 11:11:57 am »
TEDI 81 прекрасна новина! Ето че всичко се нарежда, успокой се и се пази!  :bighug:

DariD наистина с теб вървим съвсем рано до рамо! Много се радвам! И аз имам записан час също за 22.12 в София при доц.Снежина Томова. Записах часа доста отдавна, още като разбрах че съм бременна, защото знам колко е трудно с часовете и вчера се обадих за потвърждение, все пак ще пътувам от Варна, и се ядосах защото жената която записва часове каза че не може да ми бъде направена ранна ФМ с близнаци  8O? Чувала съм че с близнаци не се прави само БХС, нали? И днес трябва пак да и се обадя за да видя дали е говорила с доц. Томова. Поправете ме ако греша.....
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #102 -: Декември 13, 2011, 11:23:48 am »
Bamboo явно жената не разбрала и мислила за БХС  8O..знам ли, но за първи път чувам, че не се прави, аз си правих и трите  :wink:
сега точно е важния момент да се измери нухалната гънка.

едвам пиша, че единия пакостник и той иска да пише  :lol:....и така с две клавиатури си караме  :lol:

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #103 -: Декември 13, 2011, 11:36:04 am »
Bamboo нещо не те е разбрала! Вероятно е говорила за биохимичния скрининг.Аз 22-ри съм на ранна морфология!Обади се пак и бавно и отчетливо и обясни  :D!
Броя дните до 22-ри и се моля всичко да е наред!
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #104 -: Декември 13, 2011, 12:00:50 pm »
TEDI 81 Страхотни новини :) Много семеадвам за теб, хайде и много да се пазиш :)
Аз съм на 2рата ФМ на 10 Януари, направо нямам търпение сугурно бебето ще е доста порастнало и се надявам да и видя личицето :) Дано всичко и е наред на малката, че от сега вече го мисля.. :oops:


*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #105 -: Декември 13, 2011, 13:08:22 pm »
Bamboo, явно наистина не сте се разбрали с жената. БХС не се прави при близнаци, но за феталната няма никакъв проблем. Пак звънни и разрешете проблема. Успех и късмет ти желая;-)
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #106 -: Декември 13, 2011, 14:40:02 pm »
и аз съм за 22.12
и ми е едно свито

TEDI 81  :bighug:
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #107 -: Декември 13, 2011, 14:46:27 pm »
Anuk и ти си от една партия с нас. Дано 22-ри е хубава дата за всички нас!
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #108 -: Декември 14, 2011, 09:23:50 am »
Момичета, възможно ли е да задържа седмица-две с раждането с разкритие от 3см? Малко съм се ошашкала, честно казано и не знам какво да очаквам. Утре сме пак на док за мерките на бебоците ( тук така ни мерят по веднъж в месеца) надявам се да са поне по 2кг и половина поне!
От 2 дена взе да ме боли срамната кост, ама болииии, ден и нощ- не се трае. Док днес каза, че едното бебе е точно отгоре... Шаш и паника съм, дано всичко е наред.
Някой има ли новини от bebs_y?

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #109 -: Декември 14, 2011, 09:49:27 am »
Гале, ако не се лъжа Bobbie изкара известно време с разкритие, но не помня точно колко дни... Защо не я попиташ? Дано всичко бъде наред при вас :crossfingers: :crossfingers:!
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #110 -: Декември 14, 2011, 10:35:30 am »
Гали съжелявам че не мога да помогна, дано док ти даде добър съвет. Мъчно ми е като чета как те мъчи болката  :bighug:  и нас това ни чака живот и здраве.

Ние сякаш сме се наговорили за 22.12  :D Хайде хубави новини да чуем, това ще ни е най-хубавия коледен подарък!
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #111 -: Декември 14, 2011, 11:47:22 am »
от 4-5 дни ме мъчи ужасно главоболие и не минава :(
не издържам вече
:(((
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #112 -: Декември 14, 2011, 11:52:33 am »
от 4-5 дни ме мъчи ужасно главоболие и не минава :(
не издържам вече
:(((

И аз съм така . Чудя се какво да пия вече . Сутрин се събуждам с ужасно главоболие .
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #113 -: Декември 14, 2011, 12:14:43 pm »
Гальонди дано да задържиш положението колкото е възможно! Съчувствам ти за болките стискай зъби вижда му се края пожелавам ти много късмет и всичко да се нареди  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
Anuk_Anuk, Дидомира и мен често ме мъчи главоболие, пия панадол и горе долу ме отпуска...

Мен вчера на женската консултация ме "зарадваха" , че бебката е много ниско :( Лекаря искаше да излизам в болнични да лежа ама поне до януари трябва да изкарам на работа :( Много ми е притеснено- казаха ми че половината ми матка била празна , можело още едно бебе да се събере толкова се е сгърчила милата... Освен да лежа нещо друго мога ли да направя? Челна стойка? Свещ?  :D Абе хич не ми е смешно то ама... чудя се вече какво да измисля....

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #114 -: Декември 14, 2011, 13:06:29 pm »
Брейн, на мен ми казаха абсолютно същото от ЖК /да не сме на едно и също място  :lol:/ - бебето било надолу, в странна поза, свито, нагоре коремът бил празен  8O По този повод ми изписаха магнезий - според доктора от ЖК това състояние се дължало на липса на магнезий. Доста се бях притеснила и пих десетина дни магнезий, след което дойде редовния ми преглед при д-р Сигридов и се консултирах с него. Той каза, че ако шийката е наред, бебето може да си стои където си иска и да си се сгъва колкото си иска  :D Каза ми да спирам магнезия, защото нямам контракции и няма нужда излишно да го пия.
Ако това ще те успокои - мина известно време и бебето се премести, така си реши, не че нещо съм правила  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Тема на бременните №79
« Отговор #115 -: Декември 14, 2011, 15:20:48 pm »
Здравейте момичета! Чета Ви от доста време, но все не смея да се запиша в темичката. Пожелавам лека бременност на всички и здрави бебчета. Аз съм пациентка на д-р Александров в АГ Варна и днес бяхме на преглед при него вече съм в 11 седмица, та го попитах за д-р Балев, дали да отидем да ни види на 3D, но той се изказа толкова лошо за него, колко грешни диагнози е поставял, та той даже не бил акушер-гинеколог, а ренгенолог /това не го знаех между другото/ и по закон нямал право да извършва такива прегледи, а пък какво остава да поставя каквито и да било диагнози. Съвсем се ошашках незнам какво да правим. Накой ако има мнение или е чувал + и - за Балев, ще съм Ви благодарна да сподели.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #116 -: Декември 14, 2011, 15:30:43 pm »
Роска01, а защо ти е да ходиш на 3D след като ходиш на прегледи при д-р Александров? С неговата апаратура и най-вече опит и знания той вижда всичко необходимо за да каже дали бебето се развива добре.
Аз също съм чувала много негативни мнения за д-р Балев но съм чувала и положителни.
Ако държите все пак да отидеш и на 3Д по-добре да е при някой друг.

Лека бременност на всички.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #117 -: Декември 14, 2011, 16:01:40 pm »
Grace благодаря за успокоението, дано да се премести малката дивачка. Аз магнезия си го пия- той е за контракциите. За съжаление не са ми гледали шийката, въпреки че и аз мислех че е редно да я види ама какво да му кажа "Виж таз шийка!"... Струва ми се , че другия път ще го натисна да хвърли едно око :)Иначе и моята бебка е в странна поза с едната ръка зад гърба извита и свита и изобщо...дано да се вдигне:)
roska01 Аз ходих при Балев, исках освен лекаря, който ми води ЖК да имам и второ мнение ей така за всеки случай. Лично аз лоши мнения за него не съм чувала доста форуми прочетох и там не видях да е бъркал диагнози (ако искаш прочети и ти има цяла тема за него)Мен не ме е гледал на 3D, а на 2D. Това че е ренгенолог , а не акушер-гинеколог е вярно. А до колко има право да прави ФМ не знам.Дали е кадърен от личен опит ще разбера чак април :) Можеш да разпиташ за Давидков, аз лично реших да пропусна, защото прегледа е 100лв и всички които са минали от там твърдят че е отвратителен като човек- реших да си спестя негативните преживявания. :)

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #118 -: Декември 14, 2011, 16:11:28 pm »
За шийката и аз си мислех между другото, че трябва с всеки преглед, или поне 2-3 пъти за бременността да се проверява, обаче и на мен само веднъж ми я гледа докторката, когато имах оплаквания, че нещо ме смушква много остро ниско долу. Нашето мъжле се беше завъртяло тогава седалищно и ме е ритал с крачета, от там болката. Но мисля, че трябва да се наглежда, така че намери начин да си поискаш за твое спокойствие ;)

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #119 -: Декември 14, 2011, 17:00:52 pm »
Тя шийката се мери и с коремния ехограф, аз на всеки преглед чувам докторът да диктува размера й. Сигурно ви ги мерят, но всичко си е наред и не ви споменават просто...