0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #20 -: Декември 08, 2011, 08:05:14 am »
Привет и от мен в новата тема, дано само хубави новини има тук и да се записват още много бъдещи мамчета.
Рачко,чакам с нетърпение твоята новина.
Аз моята мома я усещам от 18-та г.с, сега не финала вече явно й е доста тясно и усещам основно изтягане и по някой силен шут или юмрук. Гале, и при мен има сериозна болка между краката и в срамната кост, понякога си мисля,че ще й се покаже главата, а ти с 2-ма юнаци си представям.
В понеделник бяхме на преглед и запис на тонове, бебка е 2500 гр., добре е , нямаше признаци за раждане. Ще бъдем секцио, за сега говорим за началото на януари, но на 20-ти ще уточним и датата с док.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #21 -: Декември 08, 2011, 08:45:42 am »
Еххх и аз да цопна в новата тема! Vaci ако може и мен да запише в списъка с термините 04.07.2012!
Нека това бъде една тема изпълнена само с усмивки! :D
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #22 -: Декември 08, 2011, 09:07:01 am »
Vaci,благодаря, че си ми сменила датичката. След вчерашния преглед обаче, отиваме на дата 27.12. Аз все си мисля, че тя ще си реши по-раничко да излиза, но по план, за сега, това е положението. Съжалявам, че толкова често променям датата, но... ей така се получава при нас :)
Иначе вече сме 2800 гр. В понеделник мисля да правя тест за алергия към упойки в Александровска болница. Някой дали го е правил? Колко време отнема и чака ли се много?
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #23 -: Декември 08, 2011, 09:45:25 am »
Коала, защо тест? не си ли била под анестезия до сега? Мен само ме питаха дали съм алергична и дали съм ползвала упойки. И моята дата се промени, ще я държа за изненада  :wink:
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #24 -: Декември 08, 2011, 10:25:12 am »
Здравейте и от мен !Да се запиша и аз в новата темичка .Добре дошли на новите мами ,леки  оставащи месеци !
Къди,благодаря за темичката! :D
Честит празник на всички настоящи и бивши студенти !Най хубавите години ,ееееееееххххх размечтах се ! :drunk: :grouphug2:
Гальонди и аз я усещам тази болка между краката ,около срамната кост и то най- вече вечер когато ставам до 00 .И аз имам усущането че няма да изкараме дълго ,камо ли след Нова Година .Последните вечери бяха ужасни ,придружени с болки и стягане на корема като камък .Вчера увеличих Магнерота от 2*1 на 2*2 и беше по-добре положението .
Обаче пък сега ново 20 ,няколко дни не бях пила желязо и си викам да подновя приема  ,пуснах изследване преди 3 дни и хемоглобина ми е 119.Вечерта взех едно хапче Сорбифер дурулес обаче хич не ми понесе ,беше някакъв кошмар .
Мисля днес да си взема Феро фолгамма ,ама трябва ли да питам док или мога да сменя приема ,нали все е желязо.
Вчера си взех и 45-дневния болничен  :balk_48:
 :bighug: :bighug: :bighug:
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #25 -: Декември 08, 2011, 11:26:56 am »
на 20.11 спрях феро фолгамма и днешния хемоглобин отново е паднал на 108 :(
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #26 -: Декември 08, 2011, 12:01:38 pm »
Коала, защо тест? не си ли била под анестезия до сега? Мен само ме питаха дали съм алергична и дали съм ползвала упойки. И моята дата се промени, ще я държа за изненада  :wink:
Никога не съм била под анестезия. Уж нямам алергия и към лекарства, ама и не съм пила кой знае колко. На училището за родители казаха, че не е задължителен теста, но ако решим е добре да има. И аз нали съм една примерна, реших, че по-добре да го направя. Един единствен път на зъболекар, една упойка въобще не ми подейства, но не знам каква беше. Питах зъболекарката, но и тя не помни. Тогава 3 дози ми сложи и все едно нищо не ми слагаше. Та реших да видя какво ще покаже теста. Ти реши ли за раждането къде ще бъде?
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #27 -: Декември 08, 2011, 12:05:44 pm »
Коала, да ще раждам в Шейново въпреки лошата реклама напоследък.
*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #28 -: Декември 08, 2011, 12:27:00 pm »
Записче и от мен в новата тема! :bighug: :grouphug2:
Честит празник на всички студенти! Аз вече завърших, миналия месец!
Пожелавам приятен ден на всички!
Гале, а вие стискайте краката, много малко остана, ще успеете :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

Нашите съкровища Васил и Виктория
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #29 -: Декември 08, 2011, 12:35:04 pm »
Коала, да ще раждам в Шейново въпреки лошата реклама напоследък.
Къди, стискам ти силно палци да имаш много леко раждане и бързо възстановяване и всичко да е ОК. За лоши неща няма да си мислим, те могат да се случат навсякъде. Важното е, там където сме, да се чувстваме спокойни и уверени.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #30 -: Декември 08, 2011, 16:32:31 pm »
Да се разпиша и аз в новата темичка :D
От неделя вечерта съм с кървене. Ту спира , ту пак почва -  8O
Вчера бях на преглед. Док видя и втори пл.сак които за съжаление е без ембрион и сърце.
Каза че другото сакче е наред, чух и сърчицето (по скоро ми звучеше като влак в далечината отколкото като сърце,ама аз така се бях спекла, че може само така да ми се е сторило).Док. каза че кървенето е защото втория сак организма сам ще го изчисти.
Питам ви обаче това ли е "синдром на изчезващия близнак" и колко време е нормално да продължи това кървене?
Не успях да си събера мислите докато бях в кабинета, а сега ми е неудобно да звъня.
Ще съм благодарна , ако ми отговори някои които е имал такъв проблем.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #31 -: Декември 08, 2011, 17:13:03 pm »
Гальонди стискам палци да удържиш не само 10 ами направо до секциото в 38ма седмица :) Няма да се притесняваш, всичко ще е наред. Дано болките ти станат по-търпими, остава ти много малко вече да гушкаш бебенцата :)
Коала браво, че правиш теста за алергии, тук даже елементарна упойка не скагат ако не си си правила тест, да не говорим за епидурална упойка. Една много близка приятелка не са и сложили упойката по време на ражданете именно защото не се беше тествала дали е аларгична. И аз ще се тествам, ама по нататък :)
КЪДИ пак ти пожелавам успех и чакаме изненадата :)

Като гледам май повечето към 18та - 19та седмица сте ги усетили бебеоците, за това ще седя и ще чакам с нетърпение :) Понякога усещам как ми се втвърдява корема, ама за малко и без никаква болка, случвало ли ви се е? Нормално ли е?


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #32 -: Декември 08, 2011, 17:54:24 pm »
Това са контракции. Говори с лекуващия те лекар да ти предпише медикаменти за тях.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #33 -: Декември 08, 2011, 18:01:04 pm »
anichka.bsАми аз уж пия лекарсво за контракциите 3х2 spasfon, понеже получих болезнени контракции преди месец някъде, ама престанаха. Сега е само втвърдяването...обаче не се втвърдява на спазми, а просто става твърд изведнъж и си после след 1ч например спада....Значи дори и като са безболезнени, пак са опасни? Вие нош па ли пиете за контракциите? Понеже ми донесоха от БГ и се чудя дали нош па да пия вместо тоя spasfon, щом това са пак контракции явно не действа ? Мерси много
« Последна редакция: Декември 08, 2011, 18:06:20 pm от Krisi88 »


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #34 -: Декември 08, 2011, 18:25:18 pm »
А, по един час сигурно е от перисталтиката, не контракции на матката. Лекар трябва да ти каже на 100%.
При мен контракциите не винаги са болезнени.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #35 -: Декември 08, 2011, 18:25:59 pm »
Криси, и на мен така ми се втвърдява корема без да ме боли нищо. Всъщност аз болезнени контракции до момента не съм имала. Но аз за контракциите пия Diasporal. Това е магнезий всъщност. Доки каза задължително като тръгвам на път. А иначе по 1 вечер. На мен лично но-шпа не ми действаше изобщо. В началото заради зацапване го пиех. Но виж с Папаверин нещата много бързо си дойдоха на мястото. Само че, него май само в БГ го има. Търсих в Германия, но него го имаше само на инжекции и с рецепта, но-шпа не намерих, а и по активно вещество не ми дадоха нищо.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #36 -: Декември 08, 2011, 18:52:07 pm »
Ех, аз се чудя днес защо никой не е писал, а то имало нова темичка :).
ra4ko75, пожелавам ти леко раждане! Ще чакаме добрите вести!
Аз усетих бебето за първи път в 16г.с. точно като пукане на балончета, а първото ритниче - в 19г.с :D.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #37 -: Декември 08, 2011, 19:35:08 pm »
Криси, и на мен така ми се втвърдява корема без да ме боли нищо. Всъщност аз болезнени контракции до момента не съм имала. Но аз за контракциите пия Diasporal.
Извинявай, но не разбрах при теб втвърдяването на корема са безболезнени контракции?  :oops: Дано не ви изглеждат много тъпи въпросите ми  :D Просто, нито знам какво да очаквам, нито кое е нормално, а уж пия хапчета, а пък това втвърдяване незнам дори какво е :) Благодаря ви много за отговорите :)
На лекар съм след 10 дена, за това ако не стане нещо по сериозно ще дочакам до тогава, че вече ме е срам да му звъня на човека :)


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #38 -: Декември 08, 2011, 21:33:53 pm »
здравейте,при мен нещата стават все по зле от ден на ден-страшно гадене цял ден, никаква храна не ми харесва, разстроен стомах, една нощ спя една не, ту се потя ту ми става студено  :?  При вас как е момичета? Как се справяте с неразположенията?Чувствам че нервите ми не издържат 
 
 
 
 
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #39 -: Декември 08, 2011, 21:56:18 pm »
Аз се справих с повръщането в началото на бременността с едни хапчета "Емил". Доктора от ЖК ми ги изписа. Отначало докато повръщането ми беше по цял ден помагаха 3 пъти на ден, ама после започна само сутрин, тогава вече нищо не помагаше, до края на 3тия, когато напълно спряха.