0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #920 -: Февруари 15, 2012, 20:37:22 pm »
anichka.bs, смятам, че почти всяка една от нас  приема магнезий под една или друга форма и такива гръмки изказвания като това ,че "увеличава смъртността на плода" трябва да бъдат обяснявани. Аз самата не знам за такъв случай и смятам, че едни преждевременни, регулярни и силни контракции са доста опасни и едва ли лекарите изписват на всяка бременна магнезиеви продукти просто ей така. Да не говорим,че това е абсолютно безвреден за човека елемент, който нормално се съдържа в нашето тяло. Както и не виждам логика в това, че ти е заменил магнезия с лекарство за кръвно?!? Най-вероятно се касае  конкретно за твоя случай. :?

По повод контракциите е нормално да ги имаме дори и да приемаме но шпа или някакъв магнезий. По -скоро ще е странно ако не усещаме или изобщо нямаме такива.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #921 -: Февруари 15, 2012, 22:46:06 pm »
Ах, тези контракции :) и аз съм с първа бременност и незнам със сигурност какво са, но и аз имам същите като на joile16..втвърдява ми се корема за 10-15 мин и после се оправя...безболезнено е, само дето е странно :) чела съм,че именно това е са Б.Хикс...Днес за първи път ме заболя корема само в горната част, като много голямо напрежение в мусколите  :? Ама аз се бях нахвърлила върху един сладолед и реших да не е от студеното....2 пъти ме заболя силно и това беше... 8O
Дано не се повтаря пак  :wink:
Аз магнезий до сега не съм пила и не са ми изписвали, само от типа на но шпа, а сега си пия но шпа като ми се втвърди корема и мисля че ми помага   :wink:


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #922 -: Февруари 15, 2012, 23:13:42 pm »
janin4eto_87, при мен ефект имаше само при максимална доза - 3х2, а с такива количества не мога да карам от 5-ти до 9-ти месец. Иначе магнезия от 1 таблетка (500мг) на ден даже е добре, но аз не го приемам, защото пия хр. добавки, в които се съдържат минерали.
Относно нефидипина - тук в България се изписва само за кръвно, за ралика от Германия и други страни, в които се прилага именно за контракции :)
« Последна редакция: Февруари 15, 2012, 23:15:17 pm от anichka.bs »
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #923 -: Февруари 16, 2012, 10:54:53 am »
Здравейте коремчета. Да споделя, от снощи ме мъчи ужасна мускулна треска на корема  osi_12
Случвало ли се е на някой? Аз си мисля, че е от разтягането на мускулите и растежа на бебка, но не знам може ли контракциите да се усещат по този начин? В областта на матката нямам никакви проблеми. Тази тъпа болка е точно под гръдния кош. Няма спазми или нещо друго, просто тъпа постоянна болка като при мускулна треска. Досадна работа. А на всичко от горе за капак сутринта като си погледнах дупето и се втрещих, цялото е нацепено, а съм едва в края на 4-ти месец и дори не съм качила толкова много 4 кг и малко  osi_15 Не ми се мисли на какво ще приличам в 9-ти месец :oops:
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #924 -: Февруари 16, 2012, 10:57:35 am »
Добро утро , момичета! Да се отчета след консултацията - водите са в норма, бебето е порастнало адекватно от миналия път ( глава 74мм ) и се е обърнал :D. Това с обръщането го усетих още преди два дни, защото изведнъж ми олекна на таза и ритниците са предимно под гърдите:)
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #925 -: Февруари 16, 2012, 12:21:54 pm »
Здравейте девойки,минавам много на бързо само да кажа,че на 10.02.12г. се родиха нашите мнооооого дълго чакани съкровища-Никол с тегло 3,320кг и 49см,и Джорджа с тегло 3.450кг и пак 49см.Сега се нагласяме една към друга и се мъчим да влезем в ритъм.Аз имам малко усложнения с едни зверски отоци по краката,ама ще се оправим
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #926 -: Февруари 16, 2012, 12:52:55 pm »
Niki75 Честито съкровища! :cheerleader: :ballons: :ballons:
Момичета, имаме си нови бебенца...
Да се готвят следващите...
Ники страхотни имена да са ти живи и здрави принцесите и много  ви радват!!!

Ето темичка за честитки...
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=47634.0
« Последна редакция: Февруари 16, 2012, 13:04:18 pm от Misty »


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #927 -: Февруари 16, 2012, 13:56:33 pm »
Момичета, след много ходене по мъките и чакане, най-неочаквано и аз видях двете чертички...обаче нещо ме наляга паниката. До есента ходех при една АГ в Пловдив, но бях решила да я сменям с някой специалист по репродуктивните въпроси...обаче сега май се налага да търся някой за ЖК. Моля ви кажете ми какво първо трябва да направя, защото си нямам хал хабер - при личната ли да ида за направление или да се ориентирам спешно към някой за ЖК в Пловдив?
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #928 -: Февруари 16, 2012, 14:14:32 pm »
Честити рожбички :D :ballons:
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #929 -: Февруари 16, 2012, 14:18:22 pm »
 :) благодаря, ама да ви кажа честно всичко ми се е свило и ми е доста притеснено...трябва да си намеря надежден доктор и въобще доста неща май има да направя...
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #930 -: Февруари 16, 2012, 14:55:09 pm »
jjjenq честити две чертички! Успокой се, има време за ЖК, може да се запишеш и втория и третия месец, личния лекар ще ти даде направление и с него можеш да ползваш ЖК по Здр.каса. Но не разчитай особено на прегледите от ЖК, поне при мен засега са един път месечно, досега имам пуснати само едни изследвания и взет секрет за микробиология, иначе ти мерят кръвното, обиколките, качваш се на кантара и ехограф. Ако искаш някой лекар да те следи, намери си добър специалист. Чувала съм хубави неща за д-р Даскалов, но уви не съм му била пациентка за да потвърдя.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #931 -: Февруари 16, 2012, 15:16:17 pm »
bamboo ти къде ходиш по здравна и къде на частно - доволна ли си? За Даскалов зная, но събирам и други мнения,за да реша. А относно направлението - бих се възползвала, все пак нали затова се осигуряваме, пък и колкото повече изследвания по-добре. Но ми е ясно, че няма да се размина с него, ще се ориентирам и към частни прегледи.
*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #932 -: Февруари 16, 2012, 15:28:07 pm »
Jjjenq честити ти две чертички! :P Успокой се малко, да трудно е след като бременността е дългоочаквана, но като се притесняваш с нищо няма да си помогнеш.
Малко по спокойно, нещата ще си вървят добре :P
Аз бих ти препоръчала в Пловдив д-р Даскалов. От самото начало той ми води всички консултации, при друг лекар не ходя въобще, на него му имам пълно доверие. Невероятен човек и специалист, само добри отзиви можеш да чуеш за него. Аз пътувам всеки път по 170 км за да отида на преглед е да се прибера. Много съм доволна и при него ще раждам. Препоръчвам ти го с две ръце.
Лека бременност ти желая! :bighug: :bighug: :crossfingers:
« Последна редакция: Февруари 16, 2012, 15:31:21 pm от ysmivkata »

Нашите съкровища Васил и Виктория
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #933 -: Февруари 16, 2012, 17:31:35 pm »
Ники,честити рожби!Да са ви здравички и много да ви радват!
Женя,спокойно,всичко ще е наред.И от мен един глас за д-р Даскалов.Била съм му пациентка,прекрасен човек и лекар!Аз ходя в селена на частно,но и там имат жк с направление ,ако искаш отиди и попитай аз не съм мног наясно с жк там.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #934 -: Февруари 16, 2012, 19:19:20 pm »
Момичета сега се върнах от новия лекар, много съм доволна :) Сега ми е супер спокойно за раждането, лекаря е страхотен, няма нищо общо с този дето до сега ме гледа. Първо ме прие акушерка, която беше много мила, сложи ме на запис на тонове и през това време ми обявсняваше как трябва да се храня и какво да избягвам, тъй като 10те кг които съм качила са ми били много  :oops:Каза ми че за цялата бременност било нормално 12-13, т.е имала съм място само за още 3 най-много. След 2 седмици пак ще мина през нея, ще ми обяснява всичко за раждането, как да дишам, какви пози да заемем и т.н.  :wink: Направо толкова много внимание около мен и бебето, много приятно ми стана (а пларих същите пари колкото при предишния ми лекар дето ме претупваше за 3 мин)
Само нещо за термина не можем да се разберем с тия френски лекари. По последен цикъл (06.08.11) термина ми е 13ти Май, както ме определиха в БГ и във всеки един интернет калкулатор. Той незнам какво смята, но ме сложи термин 22ри Май ( дата на зачеване 22ри Август плюс 9м) 8O а еновременно ме води 28г.с.....т.е бременноста по тяхни изчисления е 42 седмици, а на 40...Първото нещо което минава през главата е, че бебето изостава, обаче като ме погледна с ехограф бебето вървяло много напред и компютъра изчислявал 9ти Май като термин...Т.е кога ще раждам, един Господ знае, явно мога за чакам от началото на Май до края  8O Иначе главичката на бебето е 73мм, което си е абсолютно нормално. Нещото което ме притеснява, че те както ме водят с термин 22ри (по незнайни причини) и бебето се роди в началото на Май (което е абсолчтно възможно спрямо последната ми М) те ще го водят недоносено...
Иначе всичко останало беше много добре :) Освен с килцата хаха, точно +10кг съм с днешна дата :)
« Последна редакция: Февруари 16, 2012, 19:24:56 pm от Krisi88 »


*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #935 -: Февруари 17, 2012, 11:55:45 am »
Момичета ще чакаме хубави новини от Анджи и от Катрин! Хайде вече нямаме търпение osi_9 :bighug: :babyflips: :babyflips:
Хубав и слънчев ден желая на всички! :P :P :P

Нашите съкровища Васил и Виктория
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #936 -: Февруари 18, 2012, 10:51:21 am »
Относно нефидипина - тук в България се изписва само за кръвно, за ралика от Германия и други страни, в които се прилага именно за контракции :)
Аз пих Нифедипин от 20г.с до деня преди да родя. В ниски дози се предписва за контракции, което беше и в моя случай(10мг) Моя приятелка го пиеше за високо кръвно по време на бременност ( 30мг)
Ники75, прекрасни мерки за близнаци! Да са ви живи и здрави! В коя седмица се родиха?

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #937 -: Февруари 18, 2012, 10:59:05 am »
Момичета,Галето вече няколо пъти попита,но и аз да се включа...някой има ли новини за bebs_y? ..
Krisi - наистина много странни изчисления  8O

Приятни почивни дни милички!


*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #938 -: Февруари 18, 2012, 14:18:14 pm »
Аз не знам нищо за бебс, може да е толкова заета покрай бебето че да ни е забравила :) дано всичко да е наред...
jolie16 да много е странно, след малко проучване в интернет разбрах от къде идва разликата...за тях гестационите седмици започват от зачеването, т.е 2 седмици по-късно. Както и да е, аз ще си гледам светивните стандарти и си оставам с термин 13ти Май, а пък незнам защо аз си мисля че малката ще се появи към 7-8 :) ще видим, да е жива и здрава само :)


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #939 -: Февруари 19, 2012, 18:50:19 pm »
jjjenq, аз също силно ти препоръчвам др.Даскалов.И аз му бях пациентка и мога да кажа само хубави неща за него.За жалост бременността не си я следих при него,защото съм доста далеч.И да бъда честна,100 пъти съжалих,че се записах на ЖК.Добре,че ходих и в Стара Загора да си следя бременността(на частно),че иначе щеше да стане голяма беля,но както и да е.А за изследванията - личния ти лекар може да ти даде направление за тях.

И да не пропусна, честити ти две чертички :)
Леко бременеене,момичета!
[/url]