0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #880 -: Февруари 13, 2012, 06:50:34 am »
Благодаря ви много момичета. Аз не съм вече в БГ и тук (САЩ) с докторите говорим на "различни езици". За тях всичко е наред. Постоянно трябва да им напомням, че съм бременна с близнаци, те постоянно забравят. Два пъти ходих вече на прегледи, не са ме гледали на видеозон още, чак в четвъртък, да видим тогава какво ще ми кажат. Слушат с едни допотопни доплерчета тоновете на бебето и казват добре е. И аз все им напомням "ами другото?". Абе изобщо пародия, много се разочаровах. След прегледите при д-р Сигридов, нищо друго не признавам. Айде много стана, ама да ви се оплача.


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #881 -: Февруари 13, 2012, 09:08:53 am »
gergana :-)Блазе ти блазе ти наистина много добре изглеждаш, а кой знае колко е хубаво вече да гушкаш малкото съкровище  :D Че ти колко килограма качи през бременността? Все едно не си раждала...

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #882 -: Февруари 13, 2012, 10:20:25 am »
Наистина Гери изглежда чудесно  :D поздравления ,аз съм качила 17 кг, доста ще има да свалям после :(,но по важно е да сме живи и здрави, всичко с времето си :)

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #883 -: Февруари 13, 2012, 13:23:33 pm »
Благодаря ви, момичета :D. 12кг качих общо и след раждането олекнах с 6. Има за сваляне, но не е важно. Хапвайте си и се наслаждавайте на бременността си, а на пролет като тръгнем на разходки с количките ще сваляме :wink:.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #884 -: Февруари 13, 2012, 13:32:30 pm »
Момичета , случвало ли ви се е да пиете желязо , защото хемоглобина ви е 95 .Днес пуснах кръв да видя дали се е покачил и след 25 дни прием на желязо си е пак 95. Чак в събота съм на преглед и съм притеснена .
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #885 -: Февруари 13, 2012, 13:56:06 pm »
Споко Диди. Била съм и със стойност 60, и то не е ясно колко време.
Трябва малко време за да започне да се натрупва в организма. Като помощ към хапчетата яж червено цвекло и черен дроб.
Друго важно е, ако имаш проблем с щитовидната и пиеш хапове за нея да има поне 8 часа разлика между приема на лекарствата за щитовидната и желязото. Иначе си пречат. Също ако приемаш и калций, той също се "кара" с желязото и пречи на по-бързото  усвояване.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #886 -: Февруари 13, 2012, 14:05:31 pm »
Благодаря , ginger.

Не нямам проблеми с щитовидната и не приемам калций. От известно време съм даже на месна диета , колкото и да ми е противно месото , но буквално се тъпча , защото беба не растеше . Сега в събота ще видим имало ли е ефект въобще.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #887 -: Февруари 13, 2012, 14:52:21 pm »
Дидомира, аз бях със сравнително нисък хемоглобин. Около 100+. Пиех много желязо, но полза нямаше, обикновено седеше толкова. Приемах феро фолгамма 3*2, направо ми се повръщаше от нея.
Д-р Сигридов ми каза, освен желязо че трябва да увелича приема на протеини. Защото хемоглобинът е белтъчна молекула.
За съжаление с него се видяхме в края на бременността ми, съвсем пред финала и не мога да ти кажа доколко ефект е имало или нямало при мен.
Виждам, че и ти предприемаш протеинов режим, дано помогне.  :D
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #888 -: Февруари 13, 2012, 15:09:46 pm »
Момичета в книгата за бременността която чета в момента пише че когато бременната лежи или спи това трябва да е винаги на една страна, не по гръб, защото се притискала някакава вена, която кръвоснабдява бебето... Аз нощем се опитвам да спя винаги на една страна, но когато си почивам през деня си седя в полулегнала поза на дивана, облегната назад и ми е много удобно, кръста ми си почива... не мога да си представя непрекъснато да съм на една страна, схващам се като че ли повече. Как е при вас?
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #889 -: Февруари 13, 2012, 15:10:18 pm »
на мен от сока от червена боровинка ми се вдигна хемоглобина, сокът е много богат на антиоксиданти, желязо и т.н. Купувам си концентрат от Икеа и всеки ден си правя 1-2 чаши сок. Евтино и ефективно. 500мл концентриран сок е 4,95лв и го пия няколко седмици (зависи колко чаши дневно пия:) )
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #890 -: Февруари 13, 2012, 15:12:53 pm »
Момичета в книгата за бременността която чета в момента пише че когато бременната лежи или спи това трябва да е винаги на една страна, не по гръб

Аз не спя по гръб, а през деня се старая да съм на една страна също, така най-малко ми се натоварва гръбнака, отделно кръвоснабдяването към бебетата е по-добро.
Най-подходящо е да се спи на ляво, но аз се завъртам и в двете посоки, иначе ще се схвана :)
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #891 -: Февруари 13, 2012, 15:29:24 pm »
Момичета , случвало ли ви се е да пиете желязо , защото хемоглобина ви е 95 .Днес пуснах кръв да видя дали се е покачил и след 25 дни прием на желязо си е пак 95. Чак в събота съм на преглед и съм притеснена .
И аз от 4ти месец съм така. Бях с желязо 70 и хемоглобин 106, сега след 3 месеца хапчета съм с желязо 99 и хемоглобин 104 :) Желязото може да не ти се качва ако не го пиеш правилно. Желязо се пие само сутрин на гладно иначе по всеки друг начин на прием не се усвоява...т.е по-добре въобще не го пий ако сутринта си забравила...и аз незнаех и първия месец си го пих когато искам и на ПКК - нищо...не беше мръднало...Но няма нищо страшно, желязотп ти е супер и е в норма на 95, няма какво да се притесняваш :)
bamboo аз вече и да искам по гръб не мога да спя..трудно дишам като лежа по гръб...а иначе преди в 4-5ти месец даже и по корем още си спах, както ми е удобно общо взето :) почивай си и си лежи както ти е удобно, ти ще усетиш ако някоя поза не е правилна :)
« Последна редакция: Февруари 13, 2012, 15:31:17 pm от Krisi88 »


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #892 -: Февруари 13, 2012, 16:00:26 pm »
Дидомира аз сьм с хемоглобин 108 от два месеца, не пия желязо защото не ми понася.
На док му направи впечатление, че сьм се задьржала в една граница и каза, да ми пуснат изследване за серумно желязо и там се оказа, че то е в норма от което излезе, че сьм с вродена анемия и никакьв железен препарат няма да ми помогне.
bamboo - това за спането по грьб и аз го знам и гледам да не спя така, спя на една страна, но през деня и аз като теб седя седнала на дивана , не знам дали това е някакьв проблем.
Гери, честита ти рожба и наистина изглеждаш много добре :)
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #893 -: Февруари 13, 2012, 16:39:02 pm »
Това за спането по гръб, пишеше че е за след 5 месец, защото тогава вече бебе пораства повечко. Даже четох, че е достатъчно да си сложиш възглавница под кръста и пак може да спиш по гръб, само да има няколко градуса наклон. Аз уж също гледам да заспивам на една страна, но винаги се събуждам по гръб.
Въпреки, че спя предимно по гръб, бебока е добре. Днес бях на преглед, всичко е супер и имаме промяна в плана- от сини, плановете ни стават розови  :bori_010:
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #894 -: Февруари 13, 2012, 20:51:21 pm »
За ниско кръвно помага айрян със сол много по добре е от кафе което вдига кръвното,но за много кратко време,а и е диуретик,за смъкването на корема с близнаци аз вече съм забравила,но може би след като ми се смъкна много корема около 3 седмици по късно родих.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #895 -: Февруари 13, 2012, 22:21:47 pm »
Здравейте,
Аз също съм с нисък хемоглобин от както се помня.Преди бременността ми беше около 90 и си мислех,че като забременея ще падне още ,но сега ми е 112  :) Няма логика ,тъй като не съм си променила храненето ,което почти не включва месо.Не го обичам и това е. Единственото ,което се сещам е да е заради витамините ,които пия ,защото те съдържат и желязо- Прегнакеър /плюс Омега три/.
За спането по гръб и аз усещам ,че като легна нещо ми придърпва настрани ,сякаш ми се опъва кожата на корема и се обръщам настрани,а по корем не смея да легна още от началото ,страх ме е да не му навредя нещо. :oops:
Джинджър честито за розовата новина, и аз се надявам другата седмица да видим ,че сме със сигурност от женския отбор. :bighug:
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #896 -: Февруари 14, 2012, 08:22:08 am »
Момичета, честит Св. Валентин и Трифон Зарезан:-))))
И аз съм с нисък хемоглобин 105 ( то е нормално като за нашето състояние).
Д-р Сигридов ми изписа Сорбифер и 25 дни го пих, и сега утре ще си пусна ПКК да видя качил ли се е .
Хубав ден от мен:-)
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #897 -: Февруари 14, 2012, 08:45:28 am »
Честит празник и на теб, Драги! И аз имах малко проблеми с желязото, защото се оказа, че не усвоявам желязото от храната и затова трябваше да приемам Сорбифер за 15 дни през 2009 и сега пак, защото беше паднало на 6. След приема на Сорбифера се стабилизирах и сега серумното желязо е 16. Феритиновите нива се покачиха, което значи, че депата се позапълниха. Но, при всеки приема на железните препарати е с различна продължителност, и трябва да се определи от лекар, защото предозирането също е много гадно. Крис, сутрин взимах елтироксина, беталока, витамините и фолиевата киселина, а на обед (след най-малко 3-4 часа, пак на гладно) приемах сорбифера и витамин С-то. Поне при мен разделният прием имаше ефект. Смъкнах ТСХ-то от 6 на 1.4, и вдигнах серумното желязо от 6 на 16, а пък хемоглобина хвръкна над 130. :)
« Последна редакция: Февруари 14, 2012, 08:50:43 am от rosefromstars »
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #898 -: Февруари 14, 2012, 09:15:01 am »
Момичета, някоя от вас, имала ли е аритмия в начална бременност? Опасно ли е? ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ! ВСЕ ТАКА, ДА СМЕ ВЛЮБЕНИ!!! :P


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #899 -: Февруари 14, 2012, 09:22:25 am »
Не, нямала съм аритмия, но е добре да се консултираш с кардиолог, само той може да ти каже колко е сериозно и какви мерки да се предприемат, за да не се влоши състоянието. Те първа сърцето ти ще се товари през бременността.