0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #840 -: Февруари 10, 2012, 13:35:13 pm »
При мен малката е напречно разположена и няма намерение да се завърта като братчето си главично. Така е от много време. На 18-ти отново ще ги видим, но им е тясно вече и се съмнявам да се завъртят.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #841 -: Февруари 10, 2012, 15:11:32 pm »
При мен малката е напречно разположена и няма намерение да се завърта като братчето си главично. Така е от много време. На 18-ти отново ще ги видим, но им е тясно вече и се съмнявам да се завъртят.

Въртят се, въртят се :D.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #842 -: Февруари 10, 2012, 20:09:12 pm »
Взех си резултатите, всичко е в норма, нямам гест. диабет  osi_16 osi_16 osi_16 Много се бях притеснила, че аз с тоя мед и шоколад  8O 8O 8O Та, като се прибрах хапнах малко тортичка да се почерпя за награда :lol:


*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #843 -: Февруари 10, 2012, 20:13:45 pm »
Криси, радвам се много за теб  yahoo_33
Хапни малко торта и за мен, че сладкото хич не ми се отдава напоследък  :lol:
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #844 -: Февруари 11, 2012, 08:28:11 am »
Здравейте момичета!
Вчера ми беше дипломирането от 15 часа. Сутринта ми изтече сериозно количество между краката докато пусках прахосмукачка...(Чак ми се намокри и полата ) 8O  .Звъннах на моята гинеколожка и тя каза да отида в близка болница да направят проба на изтеклото  Отивам аз в окръжна болница - прегледаха ме вагинално -шийка съхранена, нищо не тече. Прегледаха ме и с ехограф - също не видяха проблем, но казаха,че не са сигурни какво е и искат да ме наблюдават. Обясних им, че ми предстои дипломиране и че искам да отида и те ме пуснаха, но казаха "Взимаш дипломата и те чакаме"...Бяха в добро настроение,поздравиха ме и така...Е,отидох - беше много хубаво и тържествено -тоги,химн, снимки, гордост за мама и тати, ама на мен си ми беше едно свито от това, което ми предстои. Свърши към 7 часа и оттам в болницата. Добре, че беше друга лекарка, дежурна през нощта. Аз бях с багажа готова, но и казах, че не съм имала болки, нито ново изтичане и тя реши да ме прегледа - беше много внимателна, страхотна. Пусна му едни тонове на бебчо, направи и доплер и каза " Водите да в норма, ако бяха тръгнали да изтичат, нямаше да спрат." Тоновете били прекрасни, бебо е добре. Каза, че не вижда причина да ме задържа, но да се самонаблюдавам и да си пусна влагалищен секрет в понеделник.Но шпа 3 пъти по две поне за една седмица и да продължа с Магнерота.

Е, много ми стана хубаво, че съм си вкъщи, че с малкия днес сме на рожден ден и че другото бебе също е наред.
Иначе впечатленията ми от Окръжна болница са много добри - внимателни лекари ( и двата пъти ме прегледаха обстойно със записи, ехограф и не са ми взели нищо ) Отделението е чисто ново...Въобще ме накараха да се замисля  :wink:
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #845 -: Февруари 11, 2012, 09:47:43 am »
janin4eto_87 Не се притеснявай и на мен ми се случва понякога да имам такива водни течове и аз съм се чудела какво става ама явно е нормално :)Честито дипломиране!
Krisi88 Честит ти недиабет ;) На мен не са ми правили такова изследване и май никой няма намерение да ми прави :) То аз съм вече в 8ми месец де...

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #846 -: Февруари 11, 2012, 10:20:58 am »
Krisi88 Честит ти недиабет ;) На мен не са ми правили такова изследване и май никой няма намерение да ми прави :) То аз съм вече в 8ми месец де...

Мерси :) Радвай се че няма да го правиш, ама аз нали се бях притеснила и прочетох повечко за него исе оказа че той засяга едва по-малко от 8% от всички бременни, за това сигурно не ти е правен...До колкото разбрах от прочетеното, ако си пускаш захар в урината всеки месец е достатъчно  :wink: Ти как си? Започваш ли да се подготвяш вече? Не ти остава много до срещата с бебо :)

janin4eto_87 Честито Дипломиране !И аз си спомням моето, беше прекрасно :) А ти да се пазиш, че до май имаме още 2-3 месеца :) И аз имам подмокряния, не толкова силни но и аз се стряскам  8O и веднага тичам в тоалетната да видя какво става... :lol:


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #847 -: Февруари 11, 2012, 11:18:02 am »
Да, пускат ми всеки месец кръвна захар, която се чудя как е в норма с всичкото сладко , което ям :hungry: Уж гледам да се ограничавам , но май само си мисля че се ограничавам... и кантара е на същото мнение :) Еееееее сега- има още два месеца до голямата среща на 4 очи- аз с това се успокоявам :D Ако реши да позакъснее и хванем Великден не знам кой почерпен лекар ще ме изражда :lol:

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #848 -: Февруари 11, 2012, 11:43:41 am »
Аз изобщо пък не се надявам за април да раждам. Сега ще се постарая да изкарам 8-мия месец, а тогава ще мисля :)
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #849 -: Февруари 11, 2012, 14:09:16 pm »
janin4eto_87 не искам да те плаша ,но така на мен ми се пукнаха водите в края на осми месец първия път.Имах еднократно изтичане и нищо друго доктора каза, че това са предните води. 24 часа след това започна раждане. Дано да не са води че явно ти е рано!
Успех мили момичета!

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #850 -: Февруари 11, 2012, 15:40:09 pm »
Момичета, да се похваля! Вчера бях на втората ФМ и бебчетата са добре...ритаха и шаваха като луди. И двамата младежа са по 285гр.Мисля че и от вчера започнах да ги усещам нещо като пукане в корема!Започва голямото чакане до следващата ФМ в 28 г.с.
Хубав и усмихнат ден ви желая!
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #851 -: Февруари 11, 2012, 19:25:56 pm »
Здравейте и днес ( доста по-спокойно)...
Днес пък цял ден ми е абсолютно суха ежедневната превръзка...Бебо мърда като полудял :D и за разлика от предната бременност, този път движенията са си плашешти и болезнени 8O Дано да се обърне скоро, че имам чувството,че ще му се покаже крака отдолу :lol: ( съвсем наистина)
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #852 -: Февруари 11, 2012, 19:28:49 pm »
Еееееее сега- има още два месеца до голямата среща на 4 очи- аз с това се успокоявам :D Ако реши да позакъснее и хванем Великден не знам кой почерпен лекар ще ме изражда
А купихте ли вече разни неща? Аз както нищо нямаше да купувам днес се сдобих и с количка  :oops: А за лекаря - аз като гледам за момента нито знам при кой ще раждам,нито в кой град, нито дали клиника или болница...тази седмица ще го решавам този въпрос  :lol:

ДариД честито много се радвам че всичко е наред  :wink: услушвай се всеки момент ще усетиш някое ритниче :) и аз чакам за последната ФМ в 31ва седмица
anichka дръж ги бебоците поне до края на март - овенчетата са супер зодия  :wink:
janin4eto моето бебче е напречно и краката са и при слънчевия ми сплит и като ритне ми спира въздуха  :lol:


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #853 -: Февруари 11, 2012, 19:32:44 pm »
Криси, и аз искам да са зодия "Овен", но каквото стане :) Подготвена съм психически и материално за срещата ми с тях :) Лежа по цял ден, вземам си лекарствата и чакам с нетърпение да мине 8-мия ми месец.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #854 -: Февруари 11, 2012, 19:50:34 pm »
Мда и аз така се успокоявах, че нищо не е, че не са води, а се оказа, че момата си е спукала мехура и си се роди в 8ми месец... Така че внимавайте с такива течове, търсете лекарите си и се проверявайте!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #855 -: Февруари 11, 2012, 19:55:22 pm »
еми и да се успокоявам и да се притеснявам, повече от това не мога да направя...бях в болница - казаха,че всичко е наред...какво повече.Имам доверие на лекарите, иначе не виждам смисъл да ходим при тях :?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #856 -: Февруари 11, 2012, 21:55:51 pm »
janin4eto_87, просто при нещо такова отивай при лекаря или искай да ти направят тест за околоплодни води. При мен беше пукнат мехура високо горе и изтичаше по малко по малко и накрая се оказа, че е пукнат от инфекция. Затова казвам, че е хубаво лекарите да те видят. А за лекарите - това е важно, да имате доверие в тях.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #857 -: Февруари 11, 2012, 22:43:20 pm »
Krisi88 аз преди около две седмици купих първото боди и от тогава ела ме виж  :lol: Не мога да се спра- хем се веселях по-рано на коментарите, че като купиш едно нещо и край ама сега нямам спирка :) И все пак още не съм купила нищо важно само разни дрешки и одеалца и такива работи. Но за сметка на това съм избрала вече всичко само трябва да боядисаме стаята и започваме с по-сериозните покупки :P Нямам търпение вече :)

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #858 -: Февруари 11, 2012, 22:47:28 pm »
Аз вече съм почти готова с покупките. Имаме само да купим козметиката за бебетата и коритото и стойката, които харесахме. Всичко останало е налично. Дрешките са изпрани и изгладени :) И съм много щастлива, че го направихме, че сега съм в София и трябва да лежа.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #859 -: Февруари 11, 2012, 23:47:26 pm »
brainbugДа аз бях сигурна че започна ли веднъж няма да спра. И аз исках да изчакаме за количката и мебелите, но количката беше намалена с 40% само до 14.02 и решихме да я купим, защото си спестихме страшно много пари 8) А за мебелите се оказа че едва ли не сме почти закъсняли защото се поръчват 8 седмици и знаейки францизите какви са това са си направо 10... Тук нямат нищо на склад, за това като гледам и мебелите ще поръчаме другата седмица  :?
anichka ти добре си направила, сега виж колко ти е спокойно :) и аз всичко съм изпрала и изгладила, нищо че е рано...гери навремето като беше в моите седмици, а аз бях в 12-13, беше права, че вече към края доста бързо минава времето, затова по-добре така отколкото после да лежа в болницата и мъжа ми да се чуди какво да купува...а иначе стискам силно палци малките да са овенчета  :wink: сигурна съм,че ще искараш, малко остана  :wink: