0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #820 -: Февруари 09, 2012, 01:46:09 am »
Момичета исках да ви питам някой правил ли е изследването за гестационен диабет? Тук явно е задължителено в 7ми месец за всички бременни и лекаря ме накара още преди 10 дена да го направя ама аз все не намирам време, че трябвало 2 часа да вися в лабораторията и на всеки 30 мин да ми взимат кръв...Та да ви питам това което трябва да се изпие много ли е гадно  :oops: ? Мисля утре като стана да отидя да го направя  :(
Лека вечер на всички от мен, аз май ще будувам тази вечер  :wink:
анджелина сигурна съм, че всичко ще бъде наред при всяка една от нас :)  гледам да не го мисля много много, ама какво да се прави  :oops: само позитивни мисли и енергия пожелавам на всички :)


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #821 -: Февруари 09, 2012, 01:52:23 am »
На мен ми го правиха. Това, което трябва да изпиеш, е сладко на вкус. Разкажи как е минало, аз имам интересни спомени  :lol:.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #822 -: Февруари 09, 2012, 04:43:44 am »
Момичета исках да ви питам някой правил ли е изследването за гестационен диабет? ...Та да ви питам това което трябва да се изпие много ли е гадно

Да, много е противно, като изветрял швепс портокал. :lol: Дано във френско дават нещо по гурме.
Но го направи изследването, и според инструкциите, защото второто е три пъти пиене на сладкия разтвор за три часа,  а това вече е отвратително.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #823 -: Февруари 09, 2012, 11:43:36 am »
Аз не правих обременяване с глюкоза. Преди да забременея бях го правила и сега д-ра не намери за нужно да го правя отново. Иначе изследването е на 3 етапа: нулев час: на гладно, след това приемаш разтвора (вода с глюкоза), 1-ви час, 2-ри час. Едва след 3-тото изследване на 120-тата минута можеш да пиеш вода или приемаш храна.
Но, ако не си качила много кг по време на бременността не виждам да има проблем с усвояването на инсулина в организма.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #824 -: Февруари 09, 2012, 11:50:34 am »
и аз имам същото изследване като на anichka.bs и на мен ми го правиха още преди да забременея, един ендокринолог реши че ми е нужно, но всъщност то потвърди само, че както си мислех и аз - нищо ми няма, но понякога аман от специалисти не вреди :)
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #825 -: Февруари 09, 2012, 11:59:03 am »
Наканих се, сега пиша от лабораторията...Изпих го това нещо, наистина е супер отврат :) цигу ако тука е гурме, не ми се мисли вие какво сте пили :lol: според мен си е чиста захар разбавена с вода...най-гадното е че аз някъдд към 5ч се събудих от глад (нищо не ядох ест) и към 8 направо бях озверяла...Та тази гадост на гладно хич не ми дойде добре...Както и да е, щом трябва - трябва :wink: Сега ще чакам да ми взимат кръв

В България не се ли прави задължително също това изследване? Тук е задължително за всяка бременна в 7мия месец. Аз го питах лекаря дали мога да се размина с него, защото не съм имала такива проблеми, но ток каза че е задължен по закон да ме изпрати и нямало как  :(

elle22 твоето как мина? Разкажи и ние да се посмеем  :lol:
цигу не мога да си представя 3 такива да изпия  8O   8O
« Последна редакция: Февруари 09, 2012, 12:00:43 pm от Krisi88 »


*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #826 -: Февруари 09, 2012, 14:08:42 pm »
Krisi88, и в Австрия е задължително това изследване. При мен беше разредена глюкоза, която трябваше да пия през час. Не мисля че наддадените килограми са критерий за наличието на диабет. Една приятелка си наддаваше нормално и пак си го имаше, дори се наложи и в болница да си постои.


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #827 -: Февруари 09, 2012, 15:47:06 pm »
Krisi88 и тука в Италия е така правят такова изследване направо ти съчувствам  :( беше ужасно и при мен първо ми взеха кръв и и ме накараха да изпия това сладкото на гладно и едва не повърнах на няколко пъти ми идва до горе и после през един час ми взеха още 2 пъти кръв и то от вената направо ми бяха насинени двете ръце  :(А това дето го пих беше най-гадно хем сладко хем на лекарство докарва и на всичко отгоре и на гладно  :( абе с 2 думи отврат

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #828 -: Февруари 09, 2012, 15:50:10 pm »
Аз забравих да кажа че бях на тонове днес  :Dкато прочетох къде е била Krisi88 и нищо пак същото няма разкртие тоновете са добре ще чакам и в неделя пак  :lol:направо вече не знам колко още ще сме 2 в 1 :D

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #829 -: Февруари 09, 2012, 17:57:55 pm »

elle22 твоето как мина? Разкажи и ние да се посмеем  :lol:
цигу не мога да си представя 3 такива да изпия  8O   8O
Аз също пих всичко, което се полага  :lol:.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45270.msg806841#msg806841
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #830 -: Февруари 09, 2012, 19:06:16 pm »
Lele за това сладкото само като ви чета момичета и ще  :balk_159:

anjelina19, ми то в този студ и на мен не ми се излиза  :balk_56:

elle22, голям купон си им спретнала  :help1:

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #831 -: Февруари 09, 2012, 19:20:09 pm »
И в Испания е задължително изследването за гест.диабет.Въпреки,че аз съм го правила този тест точно преди да забременея ми казаха ,че е задължително в 24 седмица...Предния път ме боцнаха четири  пъти през половин час,но сега ми казаха ,че ще е само  веднъж 1 час след като изпия разтвора..
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #832 -: Февруари 09, 2012, 19:48:34 pm »
Не мисля че наддадените килограми са критерий за наличието на диабет.
Да, и аз бях по случайност на кафе с една приятелка която се оказа че с 2рата си бременност е имала гест. диабет, а е качила 9 кг за цялата бременност. А с 1вата си бременност е нямала...

и едва не повърнах на няколко пъти ми идва до горе и после през един час ми взеха още 2 пъти кръв и то от вената направо ми бяха насинени двете ръце
Ох и аз така, падна ми списанието и като се наведох да го вдигна почти върнах "поръчката" ама стойчески я задържах...И на мен така и 2те ръце са ми надупчени  :? Иначе много се радвам, е всичко е ок с тоновете :) Аз пак ти пожелавам успех, че ти всеки момент можеш да тръгнеш към болницата :)

Много се радвам, че днешната гадост приключи, дано и резултата ми е хубав...Утре вечер ще разбера, сега и за това много се притеснявам, дано всичко е наред  :oops: Ама да ви кажа честно, такива 3 няма да мога да изпия на 100%  :lol:
elle22  8O не мога да повярвам, че си припаднала  :o Горкичката..Ама то нормално след тая гадост  :lol: Голямо преживяване е било, представям си жената върху която си се строполила в какъв шок е била - себе си да пази или бременната дето пада върху нея  :lol:
Аз мисля да си сменям лекаря момичета, нещо нямам много добро предчувствие...Дано не е късно, ама имам като шесто чувство, че това не е моя лекар, нито болницата в която той изражда...Записах си час при друг следващата седмица, пък ще видим какво ще стане...


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #833 -: Февруари 09, 2012, 22:23:35 pm »
Анжи май  не му се излиза на бебока в този студ.Иска да си стой на топличко при мама :)
Относно обременяването с глюкоза аз го правих защото баща ми  е диабетик.И при последната ми ПКК захарта ми беше 6.30 и доки предложи да го направим за успокоение защото бебка върви едричка.Не мисля,че качването на килограми оказва влияние на това.Има и слаби хора с диабет.До сега съм качила 10 и според доки е добре.Всичко в резултата беше ОК на мен не ми се стори гадно като го пих.Само дето е адски сладко :)

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #834 -: Февруари 09, 2012, 23:49:04 pm »
В Западна Европа май навсякъде е задължително, но в България не е. И аз съм го правила. Голяма гадост е тази глюкоза на гладно.

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #835 -: Февруари 10, 2012, 09:18:05 am »
Момичета, на някоя от по-напредналите бебчето й да е било странично разположено? Защото моята скаридка така си стои и май няма намерение да се мести, а изобщо не ми се искаше с цезарово да раждам :)

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #836 -: Февруари 10, 2012, 09:33:19 am »
Защото моята скаридка така си стои и май няма намерение да се мести, а изобщо не ми се искаше с цезарово да раждам :)
Аз знам че повечето бебета се обръщат в 31г.с, за това може и да си се обърне всеки момент :) чувала съм че може да е много стряскащо :) стискам палци  :wink:
Момичета тук има една онлайн книжка (малка към 40стр) на английйски език за кърменето. Много е интересна и мисля,че е супер полезна за тези като мен дето си нямат бегла представа какво да правят  :wink:
http://www.womenshealth.gov/publications/our-publications/breastfeeding-guide/BreastfeedingGuide-General-English.pdf


*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #837 -: Февруари 10, 2012, 10:03:37 am »
brainbug не е ли рано да се притесняваш? Ще се обърне скардката както си трябва  :D
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #838 -: Февруари 10, 2012, 11:14:58 am »
brainbug и мойто бебе беше така разположено в първата ми бременност но се оправи ,няма страшно има още доста време ще се заварти ,пък и то си е мъничко още широко му е може да се върти  навсякъде като му дойде времето ще застане правилно :D

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #839 -: Февруари 10, 2012, 13:12:00 pm »
Благодаря ви момичета- добре че сте вие да ми наливате малко здрав разум в главата като ме хванат параноите  :D :bighug: :thankyousign: :oops: