0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #780 -: Февруари 05, 2012, 20:25:53 pm »
Благодаря Мели,

проблема ми е , че от ФМ лекарката не ми даде бележка за
да отида на БХС2
имам резултата от прегледа от нея и не знам дали само това е достатъчно
защото моята лекарка е чак в 14ч. на кабинет
а кръв взимали до 15
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #781 -: Февруари 05, 2012, 20:55:25 pm »
Изискването за скрининга е да е направен ултразвуков преглед в последните 3 дни преди кръвната проба. Ако имаш попълнена бланка от УЗ преглед /Поръчка/, с нея отиваш в Майчин дом, за да ти вземат кръв. Ако преценят, на място ще ти направят ново УЗ изследване.

Всъщност кое налага да правиш скриниг в този срок?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #782 -: Февруари 05, 2012, 21:12:24 pm »
имам единствено това
и резултата от БХС-то
ами понеже съм над 35 г
и лекарката от ФМ ме посъветва да си направя
Биохимичен   скрининг  за Даун II триместер + интегриран риск
някакво съпоставяне между двата резултата

на БХС1 имам
допъл. информация за консултиращия лекар
БХ риск за Даун Т21 - 1от 210
Възрастов риск  Т21 - 1 т 230
« Последна редакция: Февруари 05, 2012, 21:18:09 pm от Anuk_Anuk »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #783 -: Февруари 05, 2012, 21:16:10 pm »
Всичко си имаш. Пожелавам ти добър резултат от скрининга.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #784 -: Февруари 05, 2012, 21:18:42 pm »
Много, Много ти Благодаря Мели
 :youwoman:
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #785 -: Февруари 05, 2012, 22:21:22 pm »
Е, мацки...... Дойде и моят ред! Утре сутринта ме приемат в болницата и най-късно на 07.02.ще се срещна с моето мъниче. Разчитам на вашите силно стиснати палци за мен и на положителната ви енергия, че мен едни тревожни мисли са ме налегнали и ми се е свила душичката....Дано скоро да ви пиша отново. Целувки и успех на всички!!!
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #786 -: Февруари 05, 2012, 22:41:10 pm »
Anizi,прекрасни първи мигове с твоето мъниче ти пожелавам!
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #787 -: Февруари 06, 2012, 02:31:46 am »
Anizi, леко раждане, мила! Щастлива първа среща с малката душичка :)
Аз пак ще попитам, някой знае ли как е bebs_y?
Не е влизала в темичката от много отдавна, последно знам, че имаше проблем със скъсена шийка..

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #788 -: Февруари 06, 2012, 02:38:12 am »
Anzi,леко раждане ти желая!Аничка,дано устискаш възможно най-дълго бебчетата!Аз днес реших да обуя дънките с които дойдох и останах много неприятно изненадане,едва ги намъкнах...Тук с дългите поли и широките рокли не се усетих,но явно съм качила поне 3 кила. :oops:От утре спирам такоса:)))Ще мина на плод,зеленчук,ама пък от такъв режим така ще се поддуя,че спокойно могат да ме ползват за шамандура:)
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #789 -: Февруари 06, 2012, 07:58:18 am »
anizi, anichka.bs ,katrin_sl , стискам ви палци, милички :) Всичко ще бъде наред, само да мислете позитивно  :wink:

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #790 -: Февруари 06, 2012, 09:24:49 am »
Anizi,късмет мила,имаш стиснати палци за леко раждане и прекрасна среща с мъничето!

Гале,отдавна следях постовете на bebs_y , но и не е влизала и писала скоро  :? , дано всичко е наред при нея!

Анук - късмет :)

Аничка,Катрин :) - всичко ще е наред момичета :) !


*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #791 -: Февруари 06, 2012, 11:05:59 am »
Anizi имаш стиснати палци и от мен. Пожелавам ти всичко да мине гладко и безпроблемно и да ти се падне най-хубавото бебе  :bighug:
*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #792 -: Февруари 06, 2012, 11:35:08 am »
Anizi пожелавам ти най-лекото раждане :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Предстои ти най-вълнуващата среща с малкото ти слънчице, мисли позитивно, знам не е лесно, но ако се притесняваш по-лошо. Раждането е най-сладката болка, бъди силна :balk_9:
Момичета Anjelina нещо ми се губи от хоризонта :ask: Ха дано ни зарадва с хубава новина! :P

Нашите съкровища Васил и Виктория
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #793 -: Февруари 06, 2012, 11:43:47 am »
Anizi успех мила! Всичко да мине бързо и леко и прекрасна среща с бебчето!

anichka.bs дръж положението още малко, ето ти сякаш си усещала нещата...
Момичета и аз отсега се замислям за кога да си предвидя заминаването за София, въпреки че още ми е рано, явно трябва да се подготвя с основните неща по-отрано, че нищо не се знае. В началото на март ще ходим до София и трябва да посетя Майчин дом и да се консултирам с лекар там.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #794 -: Февруари 06, 2012, 11:50:22 am »
За пореден път се убедих, че плановете се провалят.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #795 -: Февруари 06, 2012, 12:33:01 pm »
Anuk-Anuk пожелавам ти успех на БХС и един много хубав резултат!
anichka.bs Успех, пожелавам ти да ги задържиш колкото се може повече, най-вече заради малката да качи още мъничко :)
Anizi Katrin Успех и на вас! Пожелавам ви прекрасна среща с мъничетата!:)
TEDI_81 ооооо Теди това как го мразя...ужас направо! И аз така преди като влизах в сесия и се затварях по 1 седмица в нас да уча и си ходя по анцунг в нас да ми е удобно и като си обуя дънките след 7 дена  8O 8O 8O лошо ми става :) Недей сега да мислиш за диети, в крайна сметка не си отишла в Мексико за да ядеш ябълки и круши :) Яж си, само гледай вечер малко да се ограничаваш или се разхождайте повечко :) После всички ще сваляме заедно, кой 10 кила, кой 20 :) Кво да се прави...аз съм плюс 10 вече  :? Ама не го мисля, че само се депресирам :x


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #796 -: Февруари 06, 2012, 13:43:14 pm »
anichka.bs пожелавам ти да ги задържиш още мъничко  :crossfingers: :crossfingers:
Anizi, Katrin - успех момичета  :bighug:

Мели, отново ти Благодаря!

в сряда ще имам резултата
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #797 -: Февруари 06, 2012, 14:50:20 pm »
Здравейте момичета,
влизам да се отчета: вече съм в болничен, 45 дни преди термин! :wink:
Връщам се от консултация, и двамата сме "пораснали" :lol:...Моята лекарка е златна, все ме успокоява, че не съм дебела и си надавам нормално.Аз не съм на това мнение...Е ще я чарпя няма как... :D
Купихме всичко необходимо за бебока(без количка, тя е последна), изпрах и изгладих всичко.Само кошарата да слижим и сме напално готови!
Много се вълнувам вече, стискам палци за леко раждане на anizi, angelina, katrin_sl ! :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
anichka.bs Дано при теб всичко се оправи, да поизчакат бебоците! :crossfingers:
Добре дошла на janin4eto_87 и на всички нови попълнения!Лека и безпроблемна бременност до термин им пожелавам.
Anuk-Anuk И за теб стиснати палци за БХС-то! :crossfingers:
TEDI 81 сега ни се е паднало да сме "щастливи и дебели!" :D :hungry: :eating: preggo
« Последна редакция: Февруари 06, 2012, 14:55:30 pm от Misty »


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #798 -: Февруари 06, 2012, 17:03:10 pm »
Anizi пожелавам ти най-лекото раждане :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Предстои ти най-вълнуващата среща с малкото ти слънчице, мисли позитивно, знам не е лесно, но ако се притесняваш по-лошо. Раждането е най-сладката болка, бъди силна :balk_9:
Момичета Anjelina нещо ми се губи от хоризонта :ask: Ха дано ни зарадва с хубава новина! :P

Ето ме и мен и на мен ми се иска вече да се поизгубя но......, мъничето не иска и не иска да излиза явно си му е добре в коремчето на мама :D.Днес бях на тонове няма контракции няма разкртие ще чакам ако до 9.02.(четвъртък) не родя пак съм на преглед и тонове и тогава ще кажат какво ще правим :)Голяма е лудница в това родилно направо ме заболя главата  :( Затова до преди малко си поспах ,че знам ли скоро ще излезе бебчо и няма сън когато си пожелаеш  :D

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #799 -: Февруари 06, 2012, 17:54:58 pm »
Леко раждане (вече може да сте родили  :lol:) момичета! Пожелавам ви красиви първи срещи с бебчетата!
anjelina19, на бебо му е по-уютно вътре в мама, я виж на вън какъв студ е и мен да ме карат зорлям да излизам и аз ще се запъна  :lol: Да не са ти объркали датата на термина? Пожелавам ти скоро да си го гушкаш!