0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #720 -: Януари 30, 2012, 23:12:17 pm »
Аз пък днес установих, че за разлика от 5-ти и 6-ти месец, когато съм качвала по 2кг, в 7-мия съм качила само 1. Сега ми е интересно в оставащите 7-8 седмици колко ще кача.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #721 -: Януари 31, 2012, 09:46:54 am »
anichka.bs  не мога да ти се начудя как толкова малко качваш, то и аз съм с много кльощав ген- 170см съм, преди да забременея лятото ставах 42 килограма, направо грозно слаба. А съм качила вече към 12 кила хем гледам да ограничавам въглехидратите... Какво ядеш ако ядеш изобщо  :lol: Аз последно за 20 дена качих 3 кила... :dontknow: Хем си и с две бебета :)

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #722 -: Януари 31, 2012, 09:54:16 am »
Сега съм 55кг или +8кг от нормалното ми тегло (преди да забременея бях станала 43,5кг, но д-р Сигригов ми каза да си смятам от обикновено ми тегло - 47кг), висока съм 163см.
За днес съм яла 2 пъти. Първият път 2 филии на скаричката с кашкавал и чаша прясно мляко. След няколко часа като огладнях изядох 2 банана. За обед не съм го измислила. После към 17ч отново ям, вечеря, след това към 23ч пак съм гладна и си правя сандвичи. Ям всичко, каквото ми се яде, но гледам да не прекалявам със сладкото. Бял хляб не ям от години, само пълнозърнест, приготвям си го у дома в хлебопекарната.
Иначе д-р Сигридов още в началото ми каза, че е нормално да кача 15кг някъде без значение, че съм с 2 бебета.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #723 -: Януари 31, 2012, 14:49:14 pm »
Е и аз да се включа. Не съм го правила толкова дълго време. С Аничка вървим заедно а аз вече съм цели 16кг. напред а съм с едно бебче. Какво да се прави, търпим, всъщност въобще не ми пука, като родя ще му мисля.
Мина и последния ни преглед при д-р.Сигридов и сме много щастливи - вървим едрички и седмица и полвина напред, и няма да дочакаме месец Април.
Сега от два дни нещо много ритаме,изведнъж станахме хиперактивни, но да не забравяме че и килцата вървят напред.
Е похвалих се момичета. На всички желая от сърце леко бременеене и един съвет: радвайте се и не позволявайте притеснения и грижи да помрачат щастието ви.  :D :D :D
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #724 -: Януари 31, 2012, 17:07:45 pm »
Здравейте,момичета от два дни имам много странни усещания,изведнъж матката ми става на топка ,стяга се и се втвърдява и започва нещо като бълбукане.Почти съм сигурна ,че бебето мърда,но понякога е доста болезнено и прилича на контракции,а снощи ме боля и кръста.Пия Магнерич и Но шпа.много се тревожа да не е нещо по сериозно,а тук ако трябва да търся лекар..не ми се милси ,английския хич не го тачат,а аз испански не говоря.Дали контракции толкова рано,биха могли да са опасни и дали е възможно толкова рано да усещам бебето?С каката беше много различно,първо пърхане като на пеперудка,а сега направо движения?
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #725 -: Януари 31, 2012, 22:40:34 pm »
Теди, изобщо не прилича, а са си контракции. Говори с лекаря си за увеличаване на магнезия или включване на друг медикамент. Аз за контракциите съм на утрогестан и нефидипин. Д-р Сигридов ми спря магнезия преди 8 седмици като направих 2 седмици прием.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #726 -: Февруари 01, 2012, 09:36:12 am »
Здравейте мамчета .
Аз рядко пиша,но пък ви чета и следя зорко :D.
Честито на Гери !Да ви е много здравичък и послушен малкия бебок.
Леко ражадане на тези които много скоро очакват събитието.
Виждам обсъждате раждането ,аз все си мислех че ми е далеко за да го мисля ама ето че наближава ,а още незнам какво искам :D.А вие кога мислите да започвате покупките?Аз нямам търпение ,ама ще почакам до 8 месец поне .
Хубав ден ,много усмивки и се пазете.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #727 -: Февруари 01, 2012, 10:52:56 am »
Това с покупките и аз го чакам с нетърпение.
Всеки ден се ровя в детските сайтове и избирам ли избирам  :lol:
Но си мисля, да започна с купуването като вляза в седмия месец. Една позната, която е месец напред от мен вече е накупила разни работи, ама мен ме е страх още. :oops:

Вече миналите по този път може да дадат някой съвет  :ask:
Хубав ден на всички  :lol:
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #728 -: Февруари 01, 2012, 11:14:51 am »
Не чакайте последния момент, защото ще ви натежи, ще ви е горещо, ще ви се подуят краката и прочие ...

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #729 -: Февруари 01, 2012, 11:22:33 am »
Благодаря за съвета blue_sky. Не бях се сетила за този тънък момент с жегата   :oops:
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #730 -: Февруари 01, 2012, 13:00:01 pm »
Аз скоро влизам в 8-мия и вече съм готова с покупките, даже дрешките изпрах вчера. Така ми е много по-спокойно като всичко ми е подготвено. Не ми харесва това търчане в последния момент. А и много от покупките ни са от промоции. В последния момент щеше да ми излезе значително по-скъпо.
Единствено трябва да вземем вана + стойка и козметика, но сме ги избрали, така че като се вземе заплатата ще се купят.

Започнахме с покупките като бях в 5-тия месец.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #731 -: Февруари 01, 2012, 14:41:00 pm »
Колкото до покупките, аз изчаквам да вляза другата седмица в 8 месец. Но съм харесала повечето неща от рано. Мисля си, че един месец е напълно достаъчен за да напазариш. При едно условие-да се чустваш добре естествено.
Но всяка бъдеща мама си знае. Кой когато му е кеф. А на тези бабешки приказки- нищо предварително, аз не се хващам. Колко години съм чакала това щастие...........
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #732 -: Февруари 01, 2012, 14:50:09 pm »
И аз вече съм напазарила това онова от намаленията  :wink:От както не живея в Бг,съм ги забравила тези суеверия.Тук хората и партита си правят още щом научат пола,та да си съберат всички подаръци и на финала остават много малко неща за пазарене  :P
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #733 -: Февруари 01, 2012, 17:57:23 pm »
Здравейте настоящи и бъдещи мамчета. Редовно ви чета и сега имам въпрос за покупките... Можете ли да споделите по-добрите интернет магазини? Аз съм вече в 6-я месец и скоро трябва да започна с покупките, малко по малко, за да не тичам в последния момент.
Пожелаван на всички леко и безпроблемно да дочакате незабравимата среща с бебчовците.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #734 -: Февруари 01, 2012, 22:00:31 pm »
Ех TEDI 81 да не си го ударила на мексикански танци до зори ? :D :D :D
Почивай си и си полежавай повече, когато аз имах зацапване ми увеличиха Магнерота на 3*1, толкова и но-шпа или бусколизин. Сега го пия 2*1 на ден. Но вече трети лекар ми казва 3*1, аз все си мисля че е много и се ослушвам....
Моя корем се издува много вечер, твърд, до болезненост, не мога чак да се наведа, но е от газове, сутрин след тоалет спада и ми олеква ... мисля си дали при теб също не е проблем от някоя пикантна храна там? Пази се!
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #735 -: Февруари 01, 2012, 23:41:41 pm »
И мене много ме беше страх с покупките, ама преди 2 седмици като купих за първи път разни неща толкова ми хареса че не се спрях :) Даже днес получих последните покупки от интернет по пощата и до сега ги прах :) Имам към 4-5 рокли, няколко пижамки, чорапки, бутилчици :) общо взето всичко в Амазон което беше на далавера го купих :) Взех на Avent комплекта за бутилки за новородени ( 4ри различни размера бутилки, 2 биберона и четка за почистване) за 9 евро в Амазон, а в магазина ги гледахме 40 евро същия комплект  8)
galadriel_6 аз в амазон (англия) купувам разни неща и съм доволна, доставят ми ги за 1 седмица (франция) но и в България съм си поръчвала много неща и там идват за същото време :) и ти ли си с термин Май месец?
tedi_81 и на мен така ми започнаха в 14г.с контракциите, пих лекарство (тип нош па) 3 х 1 в течение на 1 месец някъде. Сега пия при нужда само. Внимавай там в Мексико, по-малко с разходките :) При мен това втвърдяване се появява като се пренатоваря или като се разхождам твърде дълго време.


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #736 -: Февруари 02, 2012, 02:40:44 am »
Бамбо,май точно газове ще се окажат,сутрин съм добре няма подуване,няма болки,след обяд се започва и чак до късно през нощта.Като лежа съм ок,поразходя ли се повече от час и става страшно.Уж гледам да се ограничавам в храната и да не ям нищо от което да получавам тия газове,ама каквото и хапна ставам като балон.А с извинение не мога да пръцкам :oops:Тежко ми е ,а не мога.Как няма тука еспумизан или нещо за стомах,а и не знам дали е безопасно.Иначе младежа го усещам няколко пъти да мърда,поне съм спокойна,че е добре:)Нямам търпение да се приберем и да отида на видеозон да си го видя:)Тука има толкова сладки бебешки дрешки и са на намаления,но мъжа ми не дава да купувам,много ме дразни с бабешките му суеверия:))))
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #737 -: Февруари 02, 2012, 07:52:23 am »
Здравейте мами:-0 Не съм писала отдавна тук....Вчера и аз бях на преглед, който винаги представлява ФМ при д-р Сигридов. Час и половина сигурно лежах и направиха голям оглед на бебето;-))) Бяха донесли нов видеозон и го изпробваха. Всичко гледаха( както си трябва да е) лице, сърце,бъбреци,гръбнак,всичко. Слава Богу всичко е ок. Мъжа е 546 гр расте ли расте:-)
А да ви питам имате ли идея дали след прекаран хепатит Ц ( но излекуван) може да се кърми?
Успех на всички при прегледите.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #738 -: Февруари 02, 2012, 07:57:26 am »
Бамбоо, аз винаги пиех 3 по 2 Магнерич и никакви проблеми нямах, не разбрах какво е контракции общо взето........според мен пий колкото ти казват  :wink:
и при мен имаше много газове...даже страшно много, така, че пиех и еспумизан редовно......даже сега още и още имам тези проблеми.
даже сега някой път виждам как се издува на някое място корема и все едно вътре се движи някой  :lol:(няма забравено бебе 100%  :lol: :lol:) :lol:

избягвайте цитрусови плодове, те са голяма причина за газове.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #739 -: Февруари 02, 2012, 10:35:41 am »
Моя корем се издува много вечер, твърд, до болезненост, не мога чак да се наведа, но е от газове, сутрин след тоалет спада и ми олеква

Това все едно аз съм го писала :)